ثبت شرکت در کانادا


 ثبت شرکت در کانادا به صورت شهروندان کانادا و شهروندان غیر کانادایی تقسیم بندی می‌شود و امکان شروع کار برای هردو وجود دارد اما هر کدام دارای شرایط خاصی هستند که به طور جدا به تحلیل آن می‌پردازیم.
اگر شما فرد کانادایی هستید، فقط به یک آدرس در کانادا نیاز خواهید داشت و منظور از آدرس، آدرس واقعی محل سکونت بوده است. اگر شما دارای یک آدرس واقعی بوده و شهروند یا مقیم دائم کشور کانادا هستید، توان این را دارید که برای خودتان کسب و کاری شکل دهید.
البته ذکر این نکته بسیار واجب است که ایجاد کسب و کار فقط محدود افراد مقیم و شهروندان نمی‌شود، امکان شروع کسب و کار در کشور کانادا شامل افراد دیگر نیز می‌شود، اما تنها تفاوتی که وجود دارد این است که گزینه‌های پیش روی شما محدود و کمتر می‌شود.
شراکت با یک فرد کانادایی برای شروع کسب و کار :
راه دیگری که برای ایجاد کسب وکار در کانادا وجود دارد که بسیار کار را ساده‌تر می‌کند شراکت با یک کانادایی مقیم این کشور بوده است به طوری که ‌می‌توانید برای شروع شدن کسب و کار خود از آدرس او استفاده کنید و تمام مجوزهای لازم را در طی کمترین فرصت بگیرید. راه دیگری نیز برای شروع کسب و کار در کانادا وجود دارد که کسب و کار شرکتی نام‌گذاری شده است البته در این مورد نیز به یک آدرس در کانادا نیاز است تا بتوانید کسب و کار خود را در کمترین زمان را اندازی کنید و از مزایای مالیاتی تجارت در این کشور بهره‌مند شوید.
مراحل ثبت شرکت در کشور کانادا به صورت زیر است:
راه اندازی و شروع کردن یک کسب و کار سودآور که بازدهی و سود بالا داشته باشد به معنای ثبت شرکت در این کشور تلقی می‌شود. به همین علت است که فرد متقاضی گرفتن ویزای ثبت شرکت در کانادا بایستی یک طرح کامل از پروژه‌ي خود ارائه دهد که البته باید سودآور باشد و باعث پیشرفت آن گردد. پس از ارائه دادن تمام پروژه و تصمیم گیری در مورد نحوه‌ي اجرای آن و نام شرکت و ..... فرد متقاضی اقدام به کسب ویزای کار کانادا می‌کند.
مراحل ثبت شرکت در کانادا و درخواست ویزا :
برای شروع بایستی یک مجوز رسمی کار در کانادا را اخذ نمایید و اگر می‌خواهید در کشور کانادا زندگی و کار کنید، 2 راه برای شما وجود داشته است که می توانید از طریق آن برای گواهی بیزنسی کانادا اقدام کنید که عبارت است از:
1-ویزای استارت آپ، این ویزا بیان می‌کند که شما می‌توانید به طور دائم با خانواده‌ي خود در کشور کانادا زندگی کرده و کار خود را شروع کنید.
2-با شراکت با اشخاصی که دارای شغل و کسب و کار در کانادا هستند می‌توانید به راحتی ویزای کار در کانادا را بگیرید.
ثبت کردن نام شرکت برای ایجاد کسب و کار در کانادا :
بعد از طی کردن تمام مراحل گفته شده به طور کامل شما میبایست نامی را برای شرکت خود انتخاب نمایید و به 3 نکته‌ي زیر که بیان می‌کنیم به طور کامل توجه داشته باشید:
1-نام شرکت میبایست هویت شرکت را به طور کامل نشان دهد.
2-نام شرکت میبایست فعالیت های شرکت را به طور کامل نشان دهد.
3-نام شرکت را باید بخشی از عنوان یک کمپانی بزرگ و رسمی تحت عناصر رسمی مثل  coو  .... معرفی کند.
 اسناد شرکت برای ثبت در کانادا را به طور کامل باید آماده کرده که به صورت زیر است:
آماده سازی اسناد شرکت به مواردی از قبیل موارد زیر نیاز دارد:
1- قوانینی که در مقاله‌های شراکت آمده به صورت کامل رعایت کرده و تمام مسئولان و اعضای کمپانی باید آن‌ها را رعایت کرده و طبق آن‌ها حرکت کنند.
2- قوانین مربوط به شرکت به صورت کامل در سند مخصوص یادداشت ذکر شود.
3-مسئولان دفتر دولتی باید درخواست‌ها را که در اعلان های دفتری ثبت شده است را بشناسند و آگاهی کامل از آن داشته و اطلاع رسانی کنند. 
4-اعلان ها برای مدیرهای شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ فدرال کانادا ضروری بوده است.
5-در دست داشتن سند NUANS که مجوز استفاده از نام انتخابی شرکت را تایید می‌کند.
مدارک زبان برای ثبت شرکت در کانادا بسیار ضروری بوده و انواع آن:
سازمان‌ها و شرکت‌هایی مختلف وجود داشته است که جهت برگزار کردن آزمون‌های زبان برای افراد متقاضی ویزای کار در کانادا مورد تایید هستند و برای ایجاد کسب وکار باید حتما این مدارک را دریافت کرد که این آزمون‌ها عبارت‌اند از :
1-آیلتس جنرال یا آکادمیک
2-آزمون آیلتس

حداقل سرمایه مورد نیاز برای شروع ثبت شرکت در کانادا :
هزینه‌های ثبت شرکت در کشور کانادا بستگی به نوع شرکت و راه ثبت آن و نوع کسب و کار شما داشته است. اما با این اوصاف حداقل بودجه‌ و سرمایه‌ي لازم برای شروع کسب و کار در کشور کانادا چیزی در حدود  70 هزار تا ۲۰۰ هزار دلار کانادا بوده است.
هزینه‌های ثبت شرکت به صورت آنلاین و حضوری در کشور کانادا :
هزینه‌های مورد نیاز برای شروع کسب و کار به صورتی که درخواست به شکل آنلاین باشد چیزی در حدود ۲۰۰ دلار بوده است ذکر این نکته بسیار مهم بوده است که این کار توسط مرکز مدیران پرونده‌های آنلاین کانادا انجام می‌گیرد ولی اگر خواهان این هستید که از راه‌های دیگر برای ثبت شرکت اقدام کنید هزینه‌ای در حدود ۲۵۰ دلار در پی خواهد داشت.
گواهینامه ثبت شرکت هرساله باید تمدید گردد که به صورت زیر بوده است :
هزینه‌هایی که تاکنون راجع به آن صحبت می‌کردیم هزینه‌هایی بود که مربـوط به زمانی بوده است که شما قصد ثبت درخواست و راه‌اندازی بیزینس خود را برای اولین بار داشته‌اید. اما این در حالی است که مجوز کار را به صورت سالانه تمدید کرد و اگر تمدید صورت نگیرد به مشکل‌های جدی در زمینه‌ی کار خود برخورد خواهید کرد و در حال حاضر هزینه‌ي این کار برابر ۱۰۸.۶۲ دلار بوده است.