سوپر ویزا :
سوپر ویزا زیر مجموعه‌ای از ویزای موقت کانادا بوده است که به اعضای درجه‌ي یک خانواده تعلق می‌گیرد از قبیل  والدین و پدربزرگ و مادربزرگ و به افراد مقیم کانادا این اجازه را داده است تا در دوره‌های تحصیلی و یا کاری در کنار فرزندان و نوادگان خود بوده و با آن‌ها زندگی کنند و از ثمره‌ی تلاش سال‌ها زندگی خود، لذت برده و رابطه‌ی گرم خانواده در کنار هم پایدار بماند. همانگونه که به طور کامل گفته شد، سوپر ویزای کانادا از نوع ویزای توریستی بوده است و زیر مجموعه‌ی ویزای موقت کانادا قرار دارد البته ذکر این نکته بسیار واجب بوده است که چند ویژگی جذاب و خاص این ویزا سبب آن شده که بتواند بر جذابیت این ویزا بیافزاید و آن را متمایز کند.

شرایط لازم جهت اخذ سوپر ویزای کانادا :

سوپر ویزای کانادا این امکان را به سرپرست یا والدین فرد مقیم کانادا می‌دهد که به مدت ۲ سال به همراه او در کانادا زندگی کرده و در کشور کانادا اقامت داشته باشند و نکته‌ی بسیار مهم و ارزشمند که از ویژگی‌های جذاب این ویزا به شمار می‌رود این است که حتی بعد از پایان یافتن مدت اعتبار پاسپورت خود نیز با ثبت یک درخواست ساده و حتی بدون نیاز داشتن به کارهای انگشت نگاری از سوپر ویزای کانادا که به مدت ۱۰ سال است استفاده کنند، که این ویژگی موردی بسیار جذاب برای خانواده‌ها بوده است. اما سوال اینجاست که چه افرادی توان این را دارند از سوپر ویزای کانادا استفاده کرده و شرایط مهمی که برای دریافت آن وجود دارد چیست:

    1-والدین از قبیل پدر و مادر و پدر بزرگ و مادربزرگ های شهروندهای کانادا و پدر و مادر و پدر بزرگ و مادربزرگ های افرادی که در کشور کانادا اقامت دائم دارند می‌توانند از این ویزا استفاده کنند.
    2- دریافت کردن دعوتنامه‌ای رسمی از سوی فرزند و یا نوه که اقمت دائم کانادا را دارد.
    3-داشتن بیمه از داخل کشور کانادا
    4-مدرک‌هایی رسمی و دارای اعتبار و کتبی مبتنی بر اینکه پرداخت بیمه خدمات دعوت‌شده‌ها توسط فرد مقیم کانادا انجام شده است.

متقاضیان سوپر ویزای کانادا بایستی شرایط زیر را دارا باشند :

1-مشکل حقوقی و یا منعی برای وارد شدن به کشور کانادا را به هیچ عنوان نداشته باشند.
2-تست‌های پزشکی آنان توسط پزشک مورد اعتماد و رسمی کشور کانادا انجام شده باشد.

حال نکته‌ی بسیار مهم این است که بیان ویژگی‌های دعوتنامه‌ی ارسالی برای متقاضیان سوپر ویزا اشاره می‌کنیم:

1-تضمین تمکن مالی افراد متقاضی توسط فرد مقیم کانادا یا فرد دعوت کننده تا زمان اقامت آن افراد در کشور کانادا
2-ارائه کردن فهرستی از محل سکونت و تعداد افرادی که در خانه فرد دعوت کننده که مقیم کانادا است زندگی می‌کنند.
3-به همراه داشتن کپی از اصل کارت شهروندی و یا مدرک رسمی و معتبر اقامت دائم فرد میزبان.

بیمه‌ي این افراد نیز بایستی ویژگی‌هایی داشته باشد که به طور کامل به شرح زیر آمده است :

1- حداقل یک سال از زمان ورود آن‌ها دارای اعتبار باشد.
2- حداقل تمکن مالی برای پوشش این افراد به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار.


شرایطی که دعوت کننده‌ی سوپر ویزای کانادا میبایست داشته باشد:

همانطور که به صورت کامل در بخش‌های بالا بیان کردیم یکی از مهمترین مدرک‌های اصلی برای اخذ سوپر ویزای کانادا، داشتن دعوتنامه‌‌ی رسمی و معتبر از فرزند یا نوه‌ي مقیم کانادا برای آن‌هاست. در نتیجه فرد دعوت کننده یا میزبان بایستی تمام شرایط لازم را برای ارسال کردن دعوتنامه داشته باشد تا به مشکلی برنخورد و ذکر این نکته نیز بسیار مهم بوده است که با ارسال مدارک رسمی و معتبر بتواند اثبات کند که می‌تواند تمام هزینه‌های زندگی و خرج‌ و مخارج آنان را در این مدت به صورت کامل پرداخت کند.  از مهمترین شرایط و ویژگی‌های فرد دعوت کننده مدارکی است که باهم با آن‌ها به طور کامل آشنا می‌شویم و عبارتند از:

1-ارائه کردن برگه‌ی ارزیابی مالیاتی در سال جاری و در سال‌های اخیر.
2- ارائه کردن گواهی بیمه‌ي اشتغال
3-ارائه کردن نامه‌ی اشتغال که نشان دهنده‌ي حقوق ثابت و تاریخ دقیق استخدام فرد دعوت کننده باشد.
4-ارسال فیش حقوقی
5-ارائه کردن صورت حساب بانکی به طور کامل

صفحه‌ی رسمی سفارت کانادا مواردی دیگر را به عنوان موارد بسیار مهم مدنظر خود قرار داده است که باهم به طور کامل آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد :

1-متقاضیان فقط برای بازدید از فرزندان خود به این کشور سفر کرده‌اند و بعد از اتمام اعتبار ویزای خود، به کشور اصلی خود باز خواهند گشت.
2-وجود رابطه‌ها و پیوندهای محکم در خانواده
3-بیان کردن دلایل سفر به صورت کامل
4-ارائه مدارک دال بر تمکن مالی و شرایط خانوادگی
5- ثبات داشتن کامل از نظر سیاسی و اقتصادی در کشور مبدا

ذکر تمام این مورد‌ها به مسئول پرونده کمک می‌کند تا تصمیم درستی برای متقاضیان سوپر ویزای کانادا طی زمان مقرر بگیرد.

میزان درآمد سالانه :
بر طبق آخرین اخبار از سفارت کانادا، شخص دعوت کننده یا همان فرد مقیم کانادا بایستی درآمد سالانه‌ای به میزان حداقل  ۲۴۰۰۰ دلار در سال را در کانادا داشته باشد.

مدت زمان سپری شده برای صادر شدن سوپر ویزای کانادا چقدر است؟

همانگونه که به طور کامل در قسمت‌های بالا به آن اشاره کردیم سوپر ویزای کانادا زیر مجموعه‌ي ویزای توریستی کانادا بوده است، بنابراین مدت زمان رسیدگی برای صدور ویزا و بررسی و رسیدگی به آن مشابه دیگر انواع ویزای توریستی در کانادا می‌باشد و تفاوت زیادی بین آن‌ها نیست و مدت زمان صدور سوپر ویزای کانادا همانند ویزای توریستی کانادا چیزی در حدود ۱ تا ۳ ماه طول می‌کشد.

همچنین با رفتن به صفحه‌ی رسمی سفارت کانادا توان این را دارید که مدت زمان حدودی صادر شدن سوپر ویزای کانادا و دیگر ویزاهای کانادا را محاسبه کنید.

در انتها می‌توان اشاره کرد که این نوع ویزا نوعی از ویزای موقت کانادا بوده است که برای والدین افرادی که قصد دیدار عزیزان خود و زندگی کردن با آن‌ها را دارند شکل گرفته است که خواهان این هستند که در روزهای دوری از شلوغی کار، زندگی را در کنار فرزندان خود به سر کنند و از زندگی کردن در کنار عزیزان خود لذت ببرند.