اسپانسرشیپ کانادا

 

ویزای اسپانسرشیپ کانادا چیست؟

فردی که بیشتر از ۱۸ سال، مقیم کانادا باشد، می تواندافراد خاصی را تحت کلاس خانوادگی به این کشور دعوت کند و این گروه از افراد نیز هم اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند. از طریق ویزای اسپانسرشیپ کانادا که در حوزه ویزاهای کلاس فامیلی شامل موارد زیر است، می‌توان اقدام کرد:

  • اسپانسر همسر
  • اسپانسر پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ ( سوپر ویزای کانادا )
  • اسپانسر فرزندان وابسته (از جمله فرزندان تحت پوشش)
  • اسپانسر سایر افراد واجد شرایط

هر کدام از این افراد نام برده شده، اسپانسر شوند می‌توانند در کشور کانادا زندگی و تحصیل کنند و یا مشغول به کار شوند و همچنین فردی که به عنوان اسپانسر کننده می‌باشد با امضای قرارداد (undertaking) متعهد به پرداخت هزینه‌هایی از جمله: خوراک، پوشاک و مسکن شخص اسپانسر شونده در مدت زمان مشخصی را شوند. در قسمتی از این تعهدنامه اسپانسر کننده تضمین می‌کند که فرد اسپانسر شونده از کشور کانادا درخواست هیچ کمک هزینه‌ای برای گذران زندگی نخواهد کرد در صورت درخواست دادن فرد اسپانسر کننده الزاما باید آن مبلغ را به دولت کانادا برگشت دهد. متقاضیان در استان کبک این قرارداد را با (MIDI) اداره مهاجرت استان کبک و استان‌هایی غیر از کبک با (IRCC) اداره مهاجرت کانادا خواهند بست. قرارداد جداگانه‌ای هم بین شخص اسپانسر کننده و اسپانسر شونده باید امضا شود تا این اطمینان را به دولت کانادا دهند که طرفین قرارداد مسئولیت‌های خود را کامل می‌دانند.

اسپانسرشیپ در مفهومی واقعی سیاست مهاجرت به معنای حمایت شخصی شما از کسی که نسبت خانوادگی نزدیکی با شما دارد می باشد. اسپانسرشیپ اصطلاحی که تنها برای پرونده های ویزای خانوادگی یا پناهندگی استفاده می شود. از نمونه های عادی آن می توان به یک شهروند کانادایی با اقامت دائم اشاره کرد که قصد دارد خانواده خود را به کانادا بیاورد و از خانواده خود یعنی همسر، فرزند تحت تکلف یا والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ برای آمدن به کانادا حمایت می کند و از دولت کانادا برای ویزای خانواده خود تحت اسپانسری او درخواست می کند. به این نوع ویزا ویزای خانوادگی یا اسپانسرشیپ خانواده می گویند.