ویزای تحصیلی کشور آلمان 


 یکی از ویژگی‌های برتر نظام آموزشی کشور آلمان با مقایسه با سایر کشورها این بوده است که تحصیل در تمام مقاطع در کشور آلمان به صورت کاملا رایگان می‌باشد. و به همین جهت است که مورد توجه علاقه‌مندان به تحصیل در این کشور قرار گرفته است. البته کشور آلمان به علت داشتن شرایط متنوع و عالی از قبیل امکان تحصیل کاملا رایگان، سیستم آموزشی مثال زدنی، داشتن موقعیت مناسب اجتماعی و بسیار دیگر از دلیل‌های جذاب افراد را برای ادامه تحصیل به کشور آلمان ترغیب می‌کند. تمام دانشجوها با تحصیل کردن در کشور آلمان شانس یکسانی برای پیدا کردن کار در این کشور را دارا خواهند بود و این امکان وجود دارد که با اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان، تحصیل در این کشور را آغاز کرده و از امکانات و تحصیل در یکی از بهترین کشورهای جهان لذت ببرند. بعد از پایان یافتن تحصیل در این کشور با کاریابی در این کشور و تمدید کردن ویزای خود اقامت دائم کشور آلمان را دریافت خواهید کرد.

یادگیری زبان انگلیسی به صورت رایگان در کشور آلمان:
دانشگاه‌هایی در کشور آلمان وجود داشته است که درس‌های آن‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و به صورت رایگان به شما آموزش زبان انگلیسی می‌دهند. البته ذکر این نکته بسیار مهم است که این امر بیشتر در مقاطع فوق لیسانس و بالاتر شکل گرفته و صادق است. البته توصیه‌ي ما به شما این بوده است که با توجه به این نکته که جامعه‌ي آلمانی، همانند فرانسوی‌ها به زبان خود بسیار حساس هستند، برای اینکه شانس پیدا کردن شغل را افزایش دهید بعد از فارغ التحصیلی افراد زبان آلمانی را به طور کامل بیاموزند. اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بدانید تحصیل کردن درکشور آلمان به صورت کاملا رایگان نبوده است و همه‌ي دانشجوهای خارجی باید در کشور آلمان هزینه‌ی تحصیل خود را به صورت کامل پرداخت کنند اما چون هزینه‌های تحصیل کردن در کشور آلمان در قیاس با کشورهای دیگر بسیار ناچیز بوده است، تحصیل کردن در کشور آلمان را به صورت رایگان حساب می‌کنند.
رشته‌های تحصیلی موجود در کشور آلمان :
1-تمام رشته‌های مدیریت
2-هنر
3- اقتصاد
4-تمام رشته‌های مهندسی
5-مد و فشن
6- طراحی و دیزاین
7- هوانوردی
8-علوم طبیعی
9-بازاریابی
10-علوم اجتماعی
11- ورزش
12-گردشگری

پروسه‌ی دریافت ویزای تحصیلی در کشور آلمان :
روند دریافت کردن ویزای تحصیلی آلمان روندی به نسبت ساده و راحتی بوده است که در مواجه با آن به مشکلی برنخواهید خورد و به طور معمول و عادی با طی کردن مراحل مختلفی همراه است که موفق شدن در هر کدام از این مرحله‌ها نیاز به دقت و هوش بالایی در همه‌ي جنبه‌های آن می‌خواهد. در طی انجام دادن تک تک این فرآیندها، ابتدا میبایست فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین کامل کرده و تحویل داده و برای موافقت و پذیرش از دانشگاه مد نظرتان آماده باشید و در آینده اگر جواب پذیرش شما مثبت بود باید خود را آماده مصاحبه کنید و در مرحله بعد با پرداخت کردن کامل هزینه‌های ویزا و تحویل دادن مدارک بدون نقص، خود فرد متقاضی با آفیسر سفارت آلمان مصاحبه انجام داده و در طی 4 تا 6 هفته جواب آن به دست شما می‌رسد.
شرایط اخذ ویزای تحصیلی در کشور آلمان :

1-سن ایده‌آل یعنی سنی زیر 26 سال برای فوق لیسانس دارا باشید
2-معدل بالای 16
3-فارغ التحصیل شدن به طور حتم از دانشگاه سراسری ایران 
4-اخذ مدرک و گواهی زبان آلمانی
5-پذیرش تحصیلی یا دعوتنامه از دانشگاهی با رتبه‌‌ي خوب
6-داشتن تمکن مالی مناسب

مدرک‌های لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور آلمان :
1-ارائه‌ی مدرک تحصیلی
2-گواهی ریز نمره‌های تحصیلی و ترجمه‌ي آن
3-همراه داشتن اصل پاسپورت و کپی آن
4-کپی از شناسنامه و ترجمه‌ی آن
5- ارائه‌ي 2 قطعه عکس پرسنلی
6-گواهی پذیرش تحصیلی یا دعوتنامه از طرف دانشگاه
7-ارائه کردن انگیزه‌نامه 
8-گواهی عدم سوءپیشینه در کشور مبدا
9-داشتن مدرک زبان آلمانی.

پیدا کردن شغل پس از تحصیل در آلمان : 
اشخاصی که پذیرش دانشگاه آلمان را دریافت کرده و ویزای تحصیلی آلمان دارا هستند و در حال تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان هستند باید بدانند که توان این را دارند که به صورت همزمان با تحصیل در کشور آلمان به کارکردن نیز به صورت پاره وقت بپردازند و قسمتی از هزینه‌های خود را برای تحصیل در این کشور تامین کنند. ذکر این نکته بسیار ضروری می‌باشد که تحصیل در کشور آلمان به معنای اخذ اقامت دائم این کشور نبوده است. بعد از پایان یافتن تحصیل در کشور آلمان به افراد فارغ التحصیل این فرصت بسیار عالی داده می‌شود تا به کاریابی در آلمان بپردازند و این امکان را دارند که کار مورد علاقه‌ی خود که متناسب با رشته‌ی تحصیلی آن‌ها بوده انتخاب کنند و در آنجا مشغول به کار شوند و طی انجام قراردادی می‌توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و با تمدید کردن این ویزا که به مدت 5 سال بوده می‌توانند برای اخذ اقامت دائم کشور آلمان اقدام نماید.
روش های دیگر مهاجرت به کشور آلمان:
1-ثبت شرکت در کشور آلمان 
2-سرمایه‌گذاری کردن در کشور آلمان
3-اقامت از طریق پناهندگی
4-ملحق شدن به خانواده از طریق ارسال دعوتنامه

شرایط بازار کار در آلمان به چه صورت است؟
کشور آلمان یکی از قطب‌های اقتصادی و صنعتی مهم در میان دیگر کشورهای جهان است و کشوری بسیار زیبا و دارای فرهنگ بسیار بالا و آرام و بدون حاشیه و بسیار مناسب برای زندگی بوده است به همین علت است افراد زیادی همه ساله از سرتاسر جهان خواهان اقامت گرفتن در این کشور هستند و فرصت‌های شغلی در زمینه‌های مختلف درکشور آلمان به صورت گسترده‌ای وجود دارد. البته نکته‌ای که وجود دارد این است که کشور آلمان در حال پیر شدن است مانند تعداد بسیاری از کشورهای اروپایی، به همین علت این کشور راهی انتخاب کرده است که مهاجرت کردن را ساده تر کند که به صورت تحصیلی یا کاری و فرم‌های دیگر می‌باشد که هم باعث پیشرفت کشور آلمان می‌شود و هم زندگی ایده‌عالی برای آن فرد فراهم می‌کند.