ویزای تحصیلی کانادا

 

یکی از پرطرفداترین ویزاهای تحصیلی جهان ،ویزای تحصیلی کانادا می باشد. دانش آموزان و دانشجویان بسیاری در دنیا علاقه به مهاجرت ، تحصیل و دریافت اقامت کانادا را دارند. کانادا از استانداردهای بالایی در زمینه آموزش در دنیا برخوردار است و دارای موسسات آموزشی و دانشگاه های معتبری می باشد که در رنکینگ دانشگاه های برتر جهان جایگاه ویژه ای دارند.

جهت تحصیل در کانادا باید اجازه ی تحصیلی (Study permit ) که همان ویزای تحصیلی کانادا است را دریافت کنید.البته برای دوره های تحصیلی و آموزشی کمتر از 6 ماه نیاز به دریافت ویزای تحصیلی نمی باشد اما بهتر است که حتی برای این دوره ها نیز ویزا تحصیلی را اخذ نمائید ؛ برای اینکه اگر دوره تحصیلتان بیشتر شود برای درخواست ویزای تحصیلی ابتدا باید خاک کانادا را ترک نمایید.

 

انواع ویزای تحصیلی کانادا

  • ویزای دانش‌آموزی کانادا: تحصیل افراد زیر ۱۸ سال در هریک از مقاطع تحصیلی در مدارس کانادا
  • ویزای دانشجویی کانادا: تحصیل افراد بالای ۱۸ سال در هر یک از مقاطع تحصیلات عالی ازجمله کالج، دانشگاه و مؤسسات آموزشی معتبر دیگر.

 

ویزای دانش‌آموزی کانادا

در کانادا کودکان زیر سن قانونی  (۱۸ سال و در برخی ایالت‌ها، ۱۹ سال) امکان تحصیل بدون همراه بودن پدر ، مادر و یا سرپرست قانونی را ندارند. 

همچنین پدر و مادر یا سرپرست قانونی باید ثابت کنند که از عهده ی هزینه‌های تحصیل و اقامت دانش‌آموز برمی‌آیند. نکته ی مهم دیگر، داشتن نامه ی پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر کاناداست. تمامی مدارس کانادا جزمراکز آموزشی معتبرو مورد تائید هستند.

موسسه مهاجرتی زانکو برای کودکان 6 تا 17 سال امور مربوط به ویزا دانش آموزی کانادا را انجام می دهد والدین عزیزی که به آینده فرزندان خود اهمیت می دهند می توانند با کمک موسسه مهاجرتی زانکو اقدامات لازم جهت مهاجرت تحصیلی فرزند خود را انجام دهند. 

ویزای دانشجویی کانادا

جهت تحصیل در کانادا برای هر مقطع تحصیلی باید نامه ی پذیرش از یکی از موسسات آموزشی معتبر کانادا (DLI) را داشته باشید. زیرا بدون پذیرش نمی توانید ویزای تحصیلی دریافت نمائید. برای پیدا کردن موسسات اموزشی جهت دریافت نامه پذیرش در ایالت های مختلف کانادا می توانید در سایت مهاجرت و شهروندی کانادا جستجو نمائید و یا از مشاوران زانکو کمک بگیرید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد که می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه مقالات سایت زانکو را مطالعه نمائید.

ویزای تحصیلی کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا، اجازه‌نامه‌ای‌ است که به افراد غیرکانادایی امکان تحصیل در کانادا را می‌دهد. روش درخواست ویزای تحصیلی برای مقاطع مختلف تفاوت چندانی ندارد و تنها در مدارک موردنیاز تفاوت هایی وجود دارد.

ویزای تحصیلی تا ۹۰ روز پس از پایان دوره ی آموزشی اعتبار دارد. دورهٔ آموزشی زمانی‌ پایان‌یافته تلقی می‌شود که شما اعلان پایان دوره را از مؤسسهٔ محل تحصیل خود دریافت کنید.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا داشتن نامهٔ پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر، ضروری است. نامه باید دربردارنده شهریهٔ پرداختی، تاریخ شروع، پایان و ثبت‌نام دوره باشد.

جهت تحصیل در کبک باید گواهی پذیرش از کبک (CAQ) را نیز دریافت کنید که ادارهٔ مهاجرت کبک (MIDI)‌ آن را صادر می‌کند. بهتر است از مؤسسهٔ آموزشی مربوطه بخواهید همهٔ جزئیات مربوط به درخواست تحصیل در کبک را در اختیارتان بگذارد. برای درخواست ویزای تحصیلی، لزومی ندارد تا صدور و دریافت CAQ صبر کنید، نامهٔ تأیید ادارهٔ مهاجرت مبنی بر درخواست CAQ هم جهت درخواست ویزا کافی‌ است. پس از ارائه نامه تائید اداره مهاجرت سفارت مهلت زمانی مشخصی را جهت ارائه  CAQ مشخص می‌کند. بهتر است برای آگاهی از جزئیات و آخرین تغییرات دربارهٔ شرایط تحصیل در کبک از مشاوران حرفه‌ای کمک بگیرید.

اگر مایل به تحصیل در کانادا هستیدمی توانید با مشاوران زانکو تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.