یکی از روش های مهاجرتی به کانادا که متقاضیان خاص خودش را دارد سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذاری در کانادا یک روش مطمئن و امن برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کار جهت دریافت ویزای این کشور و کسب اقامت دائم کانادا می باشد. 

کانادا که یکی از کشورهای ثروت مند جهان است دارای اقتصادی قوی و آینده دار است. اقتصاد کانادا از تنوع و گوناگونی فراوانی برخوردار است. کانادا در بین ۱۰ کشور اول تولیدکننده دنیا قرار می‌گیرد. بیشترین شرکت‌های تولیدي کانادا در ۲ استان کبک و انتاریو قرار دارند. از تولیدات کشور کانادا می‌تواند به مواد غذایی، چوب، کاغذ، تولیدات فلزي، صنایع شیمیایی و نفت اشاره کرد.

ویزای سرمایه گذاری، به منظور جذب سرمایه خارجی و طرح های کسب و کار مردم، با ارایه حق اقامت و شهروندی به متقاضیان واجد شرایط آن اعطا می شود . ویزای سرمایه گذاری، همچنین با عنوان های برنامه سرمایه گذاری و یا ویزای طلایی نیز شناخته می شود.

اگر قصد سرمایه گذاری و تجارت دارید بهترین مقصد برای شما قطعا کانادا خواهد بود . کانادا قصد دارد از طریق برنامه‌ های مهاجرت تجاری و سرمایه ‌گذاری و کارآفرینی، اشخاصی که توانایی مالی برای کمک به اقتصاد این کشور را دارند جذب نماید.


صنایع قابل توجه برای سرمایه گذاری در کانادا

 

فناوری

کانادا خواستگاه بزرگترین شرکت‌های فناوری در دنیا است که همواره استعدادهای خلاق را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. متخصصان حرفه‌ای در حوزه فناوری در کانادا، بزرگترین شرکت‌های فناوری در دنیا را نیز به سمت خود کشیده‌اند. تعهد کانادا نسبت به توسعه و جذب استعداد، حمایت از نوآوری و هزینه‌های پایین کسب و کار در این حوزه، کسب درآمد شرکت‌های فناوری را آسان کرده است.

 • ۶۵۰ هزار فرصت شغلی
 • زمینه‌هایی همچون: توسعه نرم افزار، هوش مصنوعی و امنیت سایبری

 

 

تولید پیشرفته

صنعت تولید پیشرفته کانادا که شامل زمینه‌های روباتیک، چاپ سه بعدی و فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌شود، از یکی از بهترین فضاهای تحقیق و توسعه در جهان بهره می برد. کانادا کشوری پیشرو در یکپارچه‌سازی سامانه‌ها، هوش مصنوعی، حسگرها، دید ماشینی و اتوماسیون به شمار می‌رود که راهکارهای یکپارچه‌سازی صنعت ۴.۰ در عملیات‌های ساخت را تسهیل می‌کند.

 • ۱.۷ میلیون فرصت تولید
 • زمینه‌هایی همچون: خودروسازی، دستگاه‌ها و تجهیزات، مواد شیمیایی

 

 

منابع طبیعی

حدود نیمی از شرکت‌های استخراج و اکتشاف معدن در جهان که اسامی آن‌ها به صورت عمومی منتشر شده‌اند در کانادا واقع شده‌اند. کانادا ششمین کشور جهان با بیشترین میزان تولید انرژی است. منابع طبیعی فراوان کانادا، دسترسی بازار جهانی و تعهد به فناوری‌های پاک، این کشور را به یکی از بهترین مکان‌ها برای سرمایه‌گذاران در این حوزه تبدیل کرده است.

 • بیش از ۱.۷ میلیون فرصت شغلی
 • زمینه‌هایی همچون: نفت و گاز، مواد معدنی و آهن، صنعت جنگل

 

 

سرگرمی و رسانه

صنعت سرگرمی و رسانه کانادا یکی از خلاقانه‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین‌ها در جهان است. از پر فروش‌ترین بازی‌های ویدئویی گرفته تا آثار برجسته هالیوودی، کانادا سابقه گوناگون و درخشانی در این حوزه داشته است. کانادا کشوری پیشرو در تولید بازی‌های ویدئویی، جلوه‌های بصری و انیمیشن به شمار می‌رود و یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاران برای رشد کسب و کار خود در این حوزه است.

 • ۲۲۰ هزار فرصت شغلی
 • زمینه‌هایی همچون:  جلوه‌های بصری و انیمیشن، بازی‌های ویدئویی و فیلم و تلویزیون

 

 

کشاورزی تجاری

صنعت کشاورزی و غذای کانادا از منابع طبیعی فراوانی بهره‌مند است که شامل زیستگاه‌های گوناگون گیاهان و حیوانات است. تولید کنندگان خوراک و کارخانه‌داران در کانادا از هزینه‌های کسب و کار پایین، بازارهای صادراتی در دسترس و فناوری‌های پیشرفته در کشاورزی بهره می‌برند.

 • ۲.۳ میلیون فرصت شغلی
 • زمینه‌هایی همچون: تولید محصولات کشاورزی و دامداری، فرآوری خوراک و نوشیدنی

 

 

فناوری پاک

کانادا متعهد شده است تا اقتصاد خود را به یک اقتصاد با آلودگی پایین تبدیل کند و با همکاری سهامداران و حوزه‌های قضایی در کشور و در سراسر دنیا، فناوری‌های پاک خلاقانه و رقابتی را به بازار آورده است. هزینه‌های تحقیق و توسعه پایین در کانادا، متخصصان حرفه‌ای، منابع طبیعی فراوان و حمایت از نوآوری، این کشور را برای توسعه صنعت فناوری پاک بسیار جذاب کرده است.

 • ۱۸۳ هزار فرصت شغلی
 • زمینه‌هایی همچون: تولید محصولات کشاورزی و دامداری، فرآوری خوراک و نوشیدنی

 

 

علوم زیستی

کانادا با علوم زیستی و راهکارهای مراقبت سلامت با کیفیت آن شناخته می‌شود. کانادا خواستگاه بسیاری از متخصصان حرفه‌ای در حوزه علوم زیستی در انواع شاخه‌ها است. این کشور با موسسات آکادمیک تراز اول، شبکه‌های گسترده تحقیقاتی و هزینه‌های پایین، فضایی نوآورانه برای شرکت‌های علوم زیستی فراهم کرده است.

 • ۹۰۰ شرکت سلامت و علوم زیستی
 • زمینه‌هایی همچون: داروسازی، فناوری پزشکی و کارآزمایی بالینی