ویزا مولتی کانادا

ویزا مولتی کانادا چیست؟

ویزای مولتی کانادا در واقع نوعی اقامت موقت این کشور می باشد و یکی از انواع ویزاهای توریستی محسوب می شود که شخص باید در مدت مشخص شده در این کشور اقامت داشته باشد. مدت زمان اعتبار این ویزا 10 ساله است، اما از آنجایی که اعتبار پاسپورت‌های ایرانی 5 ساله است این ویزا در ایران به نام ویزای 5 ساله کانادا نیز شناخته می‌شود. دارندگان این ویزا می توانند بعد از هر بار ورود به خاک این کشور 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند. اگر پاسپورت کشور دیگری را دارید که مدت زمان اعتبار آن بیش از 5 سال است اعتبار ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش از تاریخ اعتبار پاسپورت، محاسبه می‌شود.

افراد واجد شرایط دریافت ویزای مولتی کانادا:

ویزا مولتی کانادا جهت سهول در ورود و خروج مسافران صادر می شود. بیشترین دریافت کنندگان این ویزا افرادی هستند که سفرهای زیاد و مداومی به کانادا دارند و یا والدین و افراد مسن و بازنشسته که ویزای خویشاوندی کانادا دارند.

البته ناگفته نماند که افراد دیگر نیز می توانند ویزای مولتی دریافت کنند فقط کافی است افسر مهاجرتی کانادا را قانع کنید که نیازمند انجام سفر های متوالی به این کشور هستید. همچنین یکی از شرایط بسیار مهمی که می‌تواند در اخذ ویزای مولتی کانادا، کمک بسیار زیادی به شما داشته باشد، ارائه دعوت‌نامه از طرف یکی آشنایانی که اقامت دائم کانادا یا شهروندی این کشور را دارد، به افسر مهاجرتی است.

multi visa

مزایای ویزای مولتی کانادا 2020:

  • نامحدودی تعداد دفعات ورود به کانادا تا زمان اعتبار ویزا
  • ورود به کانادا از طریق کلیه مرزها و در زمان‌های مختلف
  • امکان اقامت ۶ ماهه برای هر بار ورود به خاک کانادا
  • پس از گذشت ۶ ماه اقامت، تنها کافی است فرد یک خروج چند ساعته از خاک کانادا داشته باشد و در بازگشت مجدد به این کشور، اقامت وی به مدت ۶ ماه دیگر بلامانع خواهد بود.