ویزای کاری کانادا
دریافت کردن ویزای کانادا به طور معمول از طریق اقامت گرفتن کارآفرینان یا افراد دارای سرمایه‌ و دانش و افراد مختلفی در سطح جهان که دارای مهارت و تخصص مورد نیاز کانادا هستند انجام می‌شود و کشور کانادا نیز در پی جذب افرادی است که کشور کانادا را ملزم به این کند که کسب و کار جدید و خلاقانه‌ای برای این کشور ایجاد کرده و با ایجاد شغل و کسب و کار توسط این مهاجرین رقابتی در مقیاس جهانی رقم بزند.

دلیل‌ها و عامل‌های بسیار زیادی وجود داشته که نشان دهنده‌ي این است که به علاوه‌ي مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق کار نیز یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی به خاک کانادا است. 

تعدادی از عواملی که میل مهاجرت به کانادا را در افراد مختلف بیشتر می‌کند:

1-وضعیت اقتصادی رو به پیشرفت و بسیار خوب کشور کانادا 
2-رفاه اجتماعی نسبتا عالی برای مردم و مهاجرین در کشور کانادا
3-هزینه ها و مالیات کسب و کار بسیار پایین در مقایسه با سایر کشورها
4- پیشرفت و نوآوری سطح بالای این کشور و همگام شدن با سایر کشورهای پیشرفته جهان در بیشتر زمینه‌ها
5-داشتن زندگی باکیفیت و ایده‌آل در کمال آرامش و رفاه
6-پشتیبانی کامل کشور کانادا از مهاجرین برای شروع کسب و کارهایی در جهت پیشرفت
7-امنیت بسیار بالای کشور

برای اخذ ویزای کار کانادا از روش سیستم‌های مربوطه، داشتن شرایط زیر لازم است:

1- حداکثر سن ۴۰ سال باشد
2- حداقل ۳ سال داشتن تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی
3-داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
4-نمره‌ی آزمون آیلتس حداقل ۶.۵ باشد و مدرک زبان موجود باشد.
5-رشته‌ي تحصیلی فرد متقاضی در لیست شغل‌های مورد نیاز کانادا قید شده باشد.


نکته قابل توجه این است که افرادی اقامت کانادا دارند برای دریافت کردن مجوز، الزامی است که شرایط زیر را داشته باشند:

 داشتن اجازه نامه اقامت در کانادا به صورت موقت
 داشتن ویزای تحصیلی یا کاری، برای خود فرد یا همسر وی
 پذیرش تحصیلی یا پذیرش کار از سوی یک شرکت یا موسسه در کانادا

چگونگی دریافت ویزای کار کانادا و نحوه‌ی اخذ آن:

همانطور که گفته شد شرایط اصلی گرفتن ویزای کار کانادا بستگی به دریافت امتیازهای کافی که شامل سن فرد حداکثر 40، تحصیلات حداقل لسیانس، سابقه کاری مفید و دارای اعتبار، دانش زبانی انگلیسی و بسیاری دیگر از امتیازها و ویژگی‌ها داشته است. افرادی که از این روش خواهان دریافت ویزای کانادا هستند و  می‌خواهند برای مهاجرت کردن اقدام نموده باید بدانند این افراد برطبق توانایی و مهارت‌هایی که دارند ارزیابی می‌شوند. همچنین ذکر این نکته بسیار مهم بوده است به کل متقاضیان از سراسر جهان برای مهاجرت کاری به کانادا و اخذ ویزای کار این کشور، یک امتیاز مثبت به آن‌ها تعلق می‌گیرد که عبارت است از صدور مجوز موقت برای زندگی در کانادا و توان این را دارند که از همه‌ی امکانات اجتماعی و رفاهی دقیقا مانند دیگر شهروندهای این کشور به طور کامل استفاده کنند. مهاجرت به کانادا روش‌های فراوانی دارد البته اگر مهاجرت به کانادا از طریق کار بوده باشد تفاوت‌هایی نیز دارد و به چند دسته تقسیم می شود که هر کدام شرایط خود را دارد که در ادامه به صورت کامل و با جزئیات به مرور آن می‌پردازیم.

دریافت کردن ویزای کار کانادا و شرایط کلی آن به روش اکسپرس اینتری: 
 
دریافت این نوع ویزای کشور کانادا به افرادی تعلق می‌گیرد که خواهان این هستند که اقامت کاری کانادا را دریافت نمایند و طبق آن افراد میبایست در ابتدا به یک سیستم امتیاز بندی وارد شوند و پس از تائید شدن آن‌ها در این مسیر از آنان برای کار در خاک کانادا دعوت می‌شود که خود این امر یک امتیاز مثبت برای متقاضیان محسوب می‌شود. عواملی که در امتیاز بندی ویزای کار کانادا بسیار تاثیر دارد به صورت زیر بیان شده است: 
•    1-ملیت فرد متقاضی
•    2-سن فرد متقاضی
•    3-داشتن مدرک‌های بین‌المللی زبان و بالا بودن سطح زبان
•    4-همراه داشتن نامه پیشنهاد شغلی از موسسه‌های معتبر
•    5-تحصیلات وی که حداقل لیسانس مد نظر است

هزینه‌ی ویزای کار کانادا:
  
ویزای کار کانادا دارای هزینه‌هایی بوده که باید آن‌ها را پرداخت نمود که به طور مثال می‌توان به هزینه‌ي درخواست مورد بررسی قرار دادن مدرک‌ها از سوی سفارت کانادا، هزینه‌ي کارهای انگشت نگاری و دیگر هزینه‌های مربوطه اشاره کرد. البته باید بدانید که این مبلغ به نوع ویزای کاری کانادا بستگی داشته است که بسته به نوع آن تعیین می شود و در سال 2020 بسته به نوع کار و فعالیتی که انجام می‌دهید در تفاوت است.

تمدید ویزای کار کانادا به چه صورت است؟
 
تمدید ویزای کار در کانادا به این صورت بوده است که متقاضی میبایست حداقل 30 روز مانده به پایان یافتن اعتبار ویزا، آن را تمدید کرده و برای کارهای مربوطه‌ی آن اقدام کنید. البته ذکر این نکته نیز واجب بوده است که قبل از انجام دادن هر کاری برای تمدید ویزا این را بدانید که حتما از طرف کارفرمای خود درخواست جدیدی به اداره کار کانادا ارسال گردد. 

مدت زمان لازم برای صادر شدن ویزای کاری کانادا‌ :
 
مدت زمان لازم برای صدور ویزای کاری کانادا تقریبا چیزی در حدود ۱۵۰ روز طول می‌کشد البته باید بدانید این مدت زمان بعد از ارائه‌ي درخواست اخذ ویزا، صادر می‌گردد و این مدت زمان صدور بسته به این دارد که تعداد درخواست های دریافتی در اداره نمایندگی کانادا چه اندازه بوده در شرایطی که حجم درخواست بالا باشد ممکن است زمان صدور کمی طولانی تر گردد و تا زمانی در حدود ۳ ماه نیز به تعویق بیانجامد.

استان‌های برگزیده برای مهاجرت کاری کانادا:
در طی سال‌های گذشته 2 استان کبک و ساسکاچوان به جهت داشتن امکانات رفاهی عالی و ایجاد کردن فرصت‌های شغلی بهتر از سایر استان‌ها به برگزیده ترین استان‌ها برای مهاجرت تبدیل شده‌اند.

مدرک‌های لازم جهت اخذ ویزای کار کانادا :
 
•    1-ارائه کردن یک پیشنهاد کاری معتبر از سوی کارفرما و شرکتی که توسط کشور کانادا مورد تایید باشد.
•    2-ارسال کردن درخواست اخذ ویزا به اداره مهاجرت کشورکانادا و انجام دادن کارهای مربوطه.
•    3-داشتن تجربه و سابقه کاری مفید و تخصصی به همراه بیمه در سازمان‌های معتبر
•    4-وضع مالی مناسب و داشتن تمکن مالی
•    5-ارائه کردن گواهی‌نامه سلامت و عدم سوء پیشینه و جرم‌های کیفری
درآمد افراد شاغل مقیم کانادا چقدر است؟
 
درآمد این افراد به طور میانگین و بعد از کم کردن مبلغی به نام مالیات که از سایر کشورها نیز پایین‌تر بوده است چیزی در حدود ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ (دلار کانادا) در ماه می‌باشد.