یکی از نکات مهمی که قبل از سفر به آمریکا باید در نظر بگیرید آب و هوای آمریکا و بهترین فصل یا زمان ها برای سفر به آمریکاست. از این رو در این مقاله قصد داریم به بررسی آب و هوای کلی بخش‌های مختلف ایالات متحده آمریکا بپردازیم.

آب و هوای ایالات متحده آمریکا در قسمت‌های مختلف آن متفاوت است. به طور کلی مناطق غربی و جنوبی آمریکا نسبت به مناطق شرقی و شمالی دارای هوای گرم‌تری است. مناطق شرقی و شمالی آمریکا زمستان‌های سخت و با بارش شدید برف را دارد اما تابستان‌ها آب و هوای خوشایندتری دارد. همچنین مناطق غربی و جنوبی تابستان‌های بسیار گرم و زمستان‌های نسبتاً قابل تحملی دارد.
نقشه آب و هوایی (climate map) ایالات متحده آمریکا بین مناطق مختلف بسیار متفاوت است.

آب و هوای آمریکا

بطور کلی کشور آمریکا به استثنای آلاسکا، هاوایی و قلمروهای خارج از محدوده‌ی آن به شش منطقه آب و هوایی تقسیم می‌شود:

  1.  شمال غربی اقیانوس آرام (Northwest Pacific)
  2.  اقیانوس آرام میانه و جنوبی (Mid/South Pacific)
  3.   میانه غربی (Midwest)
  4.   شمال شرقی (Northeast)
  5.  جنوب شرقی (Southeast)
  6.   جنوب غربی (Southwest)

آب و هوای آمریکا

 

1. آب و هوای شمال غربی اقیانوس آرام (Northwest Pacific)

 آب و هوای شمال غربی اقیانوس آرام

این بخش که شامل ایالت‌هایی مانند اورگان و واشنگتن می‌شود، مرطوب‌ترین بخش کشور آمریکاست. در تمام سال بارش‌های باران پراکنده وجود دارد. متوسط دمای هوا در این بخش 32.2 درجه سانتیگراد است. ماه‌های تابستان بطور خوشایندی گرم هستند اما هرگز با گرمای شدید روربرو نمی‌شوند.

 

2. آب و هوای اقیانوس آرام میانه و جنوبی (Mid/South Pacific)

آب و هوای اقیانوس آرام میانه و جنوبی

این بخش از آمریکا که شامل ایالاتی مانند کالیفرنیا، آیداهو، مونتانا، وایومینگ، کلرادو، یوتا و نوادا می‌شود، عموما تابستان‌های خشک و دلپذیری دارد. بطور مثال آب و هوای کالیفرنیا در تمام طول سال بسیار مطلوب و خوب است و بخش شمالی آن کمی خنک است. همچنین بارش برف در کالیفرنیا بسیار کم است و بیشتر شهرهای ایالت کالیفرنیا زمستان‌های قابل تحملی دارند.
ماه‌های زمستان در ایالات دیگر مانند مونتانا، آیداهو و وایومینگ می‌تواند بسیار سرد باشد و دمای هوا پایین تر از 0 درجه فارنهایت است. همچنین ایالات کلرادو، یوتا و نوادا به دلیل اینکه بهترین مکان برای اسکی هستند به شهرت رسیده‌اند.

 

3. آب و هوای میانه غربی آمریکا (Midwest)

آب و هوای میانه غربی آمریکا

این بخش آمریکا که شامل ایالاتی مانند داکوتاس، کانزاس، ایلینویز، آیووا، مینسوتا، ویسکانسین، میشیگان و ایندیانا می‌شود نسبتاً خشک است. بارندگی‌ها عمدتا در اواخر بهار و اوایل تابستان رخ می‌دهد. آب و هوای تابستان‌ها مطلوب است اما زمستان‌های سختی دارد که با برف و وزش باد شدید همراه است و دمای هوا می‌تواند تا 50- درجه فارنهایت کاهش یابد.

 

4. آب و هوای شمال شرقی آمریکا (Northeast)

 آب و هوای شمال شرقی آمریکا

این بخش آمریکا که شامل ایالاتی مانند اوهایو، پنسیلوانیا، واشنگتن دی سی و مریلند می‌شود نسبتاً بارانی است. این منطقه در زمستان، برف و باران‌های شدید و یخبندان را تجربه می‌کند اما تابستان‌ها معمولاً دلپذیر، آفتابی و گرم هستند. همچنین فصل پاییز به ویژه در مناطق جنگلی زیبا و دیدنی است.

 

5. آب و هوای جنوب شرقی آمریکا (Southeast)

آب و هوای جنوب شرقی آمریکا

این بخش که شامل ایالاتی مانند کنتاکی، ویرجینیای غربی، ویرجینیا و بخش‌هایی از آرکانزاس و لوئیزیانا می‌شود، مانند بخش شمال شرقی آمریکا در طول سال بارش‌های باران‌های معمولی را به طور مساوی در طول سال تجربه می‌کند. آب و هوای فصول بهار، تابستان و پاییز همه بسیار مطلوب است. در زمستان کمی بارش برف و باران وجود دارد اما بیشتر زمستان‌های این بخش بسیار معتدل و کوتاه است. برای مثال ایالت فلوریدای جنوبی مانند کالیفرنیا، معمولاً در تمام سال از هوای بسیار خوبی برخوردار است.

 

6. آب و هوای جنوب غربی آمریکا (Southwest)

آب و هوای جنوب غربی آمریکا

این بخش که شامل ایالاتی مانند آریزونا، نیومکزیکو، تگزاس، اوکلاهما و بخش‌های غربی آرکانزاس و لوئیزیانا می‌شود گرم‌ترین و پر باران‌ترین منطقه‌ی کشور آمریکاست. آب و هوای این بخش به گونه‌ای است که باران‌های شدید همراه با طوفان، رعد و برق و گردبادهای گاه به گاه را تجربه می‌کند. زمستان‌ها به طور کلی کوتاه هستند اما گاهی اوقات باراش باران‌های سرد نیز رخ می‌دهد. فصول بهار و پاییز بسیار طولانی و آب و هوا بسیار مطلوب است. هوای تابستان‌ها بسیار گرم است و در اکثر روزها دمای هوا به بالای 100 درجه فارنهایت می‌رسد.

 

جهت دریافت مشاوره برای مهاجرت به آمریکا با زانکو تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید:

آب و هوای ونکوور در طول سال

آب و هوای لس آنجلس

شبیه ترین ایالت کانادا به آب و هوای ایران

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو