در این مقاله قصد داریم با آب و هوای لس آنجلس، فصول و میانگین دمای ماهانه‌ی آن آشنا شویم و همچنین لباس‌های مناسب هر فصل را برای افرادی که قصد سفر به لس آنجلس را دارند معرفی کنیم. افرادی که برای اولین بار از لس آنجلس بازدید می کنند اغلب در طول سال انتظار آسمان صاف، آفتاب و هوای گرم را دارند و این نوع آب و هوا در واقع همان چیزی است که ممکن است در هر زمانی از سال در لس آنجلس پیدا کنید.


در این مقاله قصد داریم با آب و هوای لس آنجلس، فصول و میانگین دمای ماهانه‌ی آن آشنا شویم و همچنین لباس‌های مناسب هر فصل را برای افرادی که قصد سفر به لس آنجلس را دارند معرفی کنیم.
افرادی که برای اولین بار از لس آنجلس بازدید می کنند اغلب در طول سال انتظار آسمان صاف، آفتاب و هوای گرم را دارند و این نوع آب و هوا در واقع همان چیزی است که ممکن است در هر زمانی از سال در لس آنجلس پیدا کنید.
با این حال، بازدید کنندگان همیشه برای گرمای شدید یا سرمازدگی تابستان آماده نیستند. در حقیقت، در هر لحظه‌ی فصل تابستان، دمای هوا از ساحل تا دشت‌ها می تواند از 20 درجه فارنهایت یا بیشتر متفاوت باشد، در حالی که این شدت اختلاف دما در فصل زمستان کمتر است.
علاوه بر این، وقتی به میانگین دمای بالا در لس آنجلس نگاه می کنید، به خاطر داشته باشید که در تابستان، میانگین دمای بالا ممکن است فقط برای بخشی از روز دوام داشته باشد. در زمستان، ممکن است قبل از شروع دوباره‌ی کاهش دما، درجه‌ی هوا اواسط ظهر به حرارت بالایی برسد. 

 

نگاه سریع به آب و هوای لس آنجلس

 • گرم ترین ماه سال: ژوئیه، با میانگین دمای 72 درجه فارنهایت (22 درجه سانتیگراد)
 • سردترین ماه سال: ژانویه، با میانگین دمای 55 درجه فارنهایت (13 درجه سانتیگراد)
 • مرطوب ترین ماه سال: ژانویه، با میانگین بارش 3 اینچ

 


آب و هوای بهار لس آنجلس
  

لس آنجلس بر خلاف مناطق دیگر، یک بهار سنتی را تجربه نمی کند. در عوض، دمای بهار بسیار متناسب با تابستان یا گاهی زمستان است. بادهای سانتا آنا که منجر به افزایش دما می شوند، هوای سرد بهار را ملایم‌تر می‌کنند. 
زمستان و اوایل بهار نیز در بین مرطوب ترین ماه های لس آنجلس قرار دارد، اما به طور معمول باران ها تا اواسط ماه مه به پایان می‌رسند. باران های بهاری فواید دیگری هم دارند از جمله اینکه آنها قسمت اعظم مه و دوده‌ی جوی شهر را پاک می کنند که این امر می تواند چشم اندازهای خوبی از نقاط دیدنی شهر مانند رصدخانه گریفیت ایجاد کند.

چه لباس‌هایی باید پوشید:

لباس های رنگی روشن، صرف نظر از فصل، در روزهای آفتابی بهترین گزینه است. حتی اگر هوا سرد باشد، خورشید در زمستان و بهار گرم است، بنابراین یک ژاکت تیره یا حتی یک پیراهن سیاه آستین بلند باعث می‌شود گرمای زیادی حس کنید. پیدا کردن یک لباس راحت که هنگام تابش همزمان آفتاب داغ  و وزش نسیم خنک بتوان به تن کرد می‌تواند چالش برانگیز باشد! 

میانگین آب و هوای لس آنجلس در ماه‌های فصل بهار:

 • مارس: 14 درجه سانتیگراد
 • آوریل: 16 درجه سانتیگراد
 • مه: 17 درجه سانتیگراد

 

 

آب و هوای تابستان لس آنجلس
 

تابستان های لس آنجلس گرم و عمدتاً خشک است. گرچه دمای هوا به نظر می رسد کم باشد زیرا میانگین دمای ماه ژوئیه به طور متوسط فقط 72 درجه فارنهایت (22 درجه سانتیگراد) است که این  دما بسته به مکان شما در شهر می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. مکان‌های نزدیک اقیانوس می توانند 10 یا 20 درجه سردتر از دمای داخل شهر باشند.
علاوه بر این، در روزهای آفتابی و مه آلود، گرمای منعکس شده از پیاده رو یا ماسه می تواند درجه حرارت را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. حتی اگردماسنج 27 درجه سانتیگراد را نشان بدهد، اگر در پیاده رویی در هالیوود  یا در یک پارک تفریحی چرخ بزنید، ممکن است حس کنید دما بیشتر از 32 درجه سانتیگراد باشد.
آسمان غالباً آفتابی است، به جز اوایل تابستان، هنگامی که در ماه ژوئن هوا به خاطر ابرهای سیاهی که به دلیل شرایط جوی دریا ایجاد می‌شوند، ابری و تاریک می‌شود.همچنین رعد و برق های گاه به گاه و هوای شرجی نیز در اواخر تابستان رخ می دهد.
لس آنجلس در طول تابستان نیز مستعد شرایط وزش بادهای سانتا آنا است. این در شرایطی است که بادهای گرم از تمام کوه‌ها به سمت ساحل می وزد و کیفیت هوا را به طرز واضحی آلوده می‌کند و خطر آتش سوزی بالایی را نیز به همراه می‌آورد. این بادها همچنین هوای شب‌های سواحل دریا را نیز گرم می‌کند که اتفاقی نادر است. وزش بادهای سانتا آنا بیشتر اواخر تابستان رخ می دهد اما می تواند در هر زمان از سال نیز اتفاق بیفتد.

چه لباس‌هایی بپوشید:

برخلاف سایر مناطق کشور که مردم با دیدن اولین نشانه‌های تابستان، ژاکت ها و کاپشن های خود را کنار می‌گذارند، در لس آنجلس، بعد از ظهرهای تابستان هوا خنک است. کافه هایی که فضای باز دارند، دارای هیتر یا بخاری مخصوص فضای باز هستند، اما باز هم هوا به گونه ای است که می خواهید یک کت به تن داشته باشید، حتی اگر به نزدیکی ساحل نروید.


میانگین آب و هوای لس آنجلس در ماه‌های فصل تابستان:

 • ژوئن: 66 F (19 درجه سانتیگراد)
 • جولای: 72 F (22 درجه سانتیگراد)
 • آگوست: 72 F (22 درجه سانتیگراد)

 


آب و هوای پاییز لس آنجلس
 

هوای پاییز در لس آنجلس کاملاً شبیه بهار است، اما همچنین فصل بارندگی شهر نیز محسوب می‌شود. بارش باران‌های شدید در زمستان و بهار رایج است، اما شدت این بارندگی‌ها معمولاً از اکتبر به بعد افزایش می یابد. 
روزها گرم و عمدتا آفتابی هستند، اما شب‌ها دما می تواند بطور قابل توجهی کاهش یابد(کمترین میزان در ماه نوامبر است که می تواند تا 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتیگراد) پایین بیاید). 

چه لباس‌هایی بپوشید:

لس آنجلس می توان در شب‌های  پاییزی قابل پیش بینی نیست و می‌تواند خنک باشد؛ پس باید لباس‌های چند لایه و یک ژاکت گرم همراه خود داشته باشید.

 

میانگین آب و هوای لس آنجلس در ماه‌های فصل پاییز:

 • سپتامبر: 70 F (21 درجه سانتیگراد)
 • اکتبر: 64 F (18 درجه سانتیگراد)
 • نوامبر: 63 درجه فارنهایت (17 درجه سانتیگراد)

 

 

آب و هوای زمستان لس آنجلس
 

اگرچه در L.A در فصل زمستان هوا بارانی است اما در مقایسه با تابستان، فصل تمیزی به خصوص در سواحل محسوب می‌شود که هوای ابری و خشکی دارد. 
هوای زمستان‌ها از خنک تا گرم متغیر است و معمولاً بارانی ترین فصل لس آنجلس است. درجه حرارت به ندرت به زیر 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتیگراد) می‌رسد و از این مقدار پایین‌تر نمی‌رود، اما با این این حال احتمال وقوع یخبندان به خصوص در مناطق داخلی زمین نیز وجود دارد.
وزش بادهای سانتا آنا نیز در طول زمستان رخ می‌دهد. این پدیده باعث افزایش قابل توجه دما می شود و گاهی اوقات می تواند تا 95 درجه فارنهایت (35 درجه سانتیگراد) نیز افزایش یابد.

چه لباسی بپوشید:

لباس‌های چند لایه مانند شلوار جین، ژاکت و لباس‌های آستین بلند مناسب خواهند بود. همچنین شال و چتر نیز به همراه داشته باشید.


میانگین آب و هوای لس آنجلس در ماه‌های فصل زمستان:

 • دسامبر: 57 F (14 درجه سانتیگراد)
 • ژانویه: 55 درجه فارنهایت (13 درجه سانتیگراد)
 • فوریه: 55 درجه فارنهایت (13 درجه سانتیگراد)

 

 

June Gloom در لس آنجلس

ژوئن گلوم برای توصیف پدیده ای استفاده می شود که ابرهای اقیانوس که به آن لایه دریایی می گویند، در داخل سواحل و بعضی اوقات تا دره ها را می‌پوشانند. در جوامع ساحلی لس آنجلس، June Gloom می تواند در ماه مه آغاز شود و تا سپتامبر ادامه یابد. معمولاً در ماه های جولای و آگوست ابرها تا ظهر محو می‌شوند و خورشید در ساحل ظاهر می‌شود.

 

جهت کسب اطلاعات در خصوص هرگونه امور مهاجرتی و بهره مندی از مشاوره رایگان زانکو به صورت آنلاین و یا حضوری با ما در ارتباط باشید و با شماره های 02122226480 تماس حاصل فرمائید.

پیشنهاد سردبیر زانکو