نیویورک پرجمعیت‌ترین شهر ایالات متحده آمریکاست که در منطقه معتدل این کشور قرار گرفته است و زمستان‌های معتدل اما و پرباران و تابستان‌های گرم و مرطوب دارد

نیویورک پرجمعیت‌ترین شهر ایالات متحده آمریکاست که از ۵ ناحیه شامل برانکس، بروکلین، منهتن، کویینز و استیتن آیلند تشکیل شده‌است. این شهر یکی از قطب‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جهان است. عده‌ای به‌دلیل اهمیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منحصربه‌فرد نیویورک، این شهر را  پایتخت جهان می‌نامند.

آب و هوای شهر نیویورک آمریکا (New York City) در دسته مرطوب زیر استوایی قرار می‌گیرد.
زمستان‌های نیویورک سرد و همراه با باد می‌باشد. آب و هوای نیویورک به دلیل نزدیکی به اقیانوس اطلس، در زمستان بیش از اندازه سرد نمی‌شود.
دمای میانگین روزانه نیویورک در سردترین ماه سال یعنی ژانویه (January) به ۳ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد. همچنین در زمستان‌های نیویورک پر برف و پر باران می باشد.

آب و هوای نیویورک

تابستان‌های نیویورک نیز معمولا گرم و مرطوب است. دمای میانگین روزانه در ماه جولای (July) حدود ۲۴ درجه می باشد. گرمترین دمای ثبت شده شهر نیویورک در ۹ جولای سال ۱۹۳۶ می باشد که در آن روز دمای هوا به ۴۱ درجه سانتیگراد رسید. در تابستان می‌توانید از جذاب ترین فستیوال‌های نیویورک هم دیدن کنید.
شهر نیویورک سالانه به طور متوسط ۱٫۲۷۰ میلیمتر بارندگی دارد. میانگین بارش برف در فصل زمستان نیز حدود ۶۶ سامتی متر می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

ویزای ازدواج آمریکا

گرین کارت آمریکا

برای سفر به نیویورک بهترین زمان می‌تواند بین آوریل تا جون یا بین ماه های سپتامبر تا نوامبر باشد و این فقط به خاطر این موضوع است که نخواهید برای رفتن به یک جاذبه گردشگری ساعت‌ها پشت صف های طولانی بمانید و از همچنین آب و هوای شهر در بهار و پاییز غالبا ملایم و کم رطوبت است. هرچند این امر در برخی از سال‌ها غیر قابل پیشبینی است و ممکن است هوا در این فصل ها سرد و یا حتی بسیار گرم شود.

به‌طور کلی نیویورک جز مناطقی است که بهترین و معتدل ترین آب و هوا را در ایالات متحده آمریکا دارند

  • تابستان های گرم و مرطوب
  • زمستان های معتدل و غیر قابل پیش بینی و پر بارانپ

بیشتر بخوانید:

حداقل دستمزد در ایالت های آمریکا

تحصیل در کالیفرنیا

برای گرفتن مشاوره در زمینه امور مهاجرتی اخذ ویزا و پذیرش با موسسه زانکو تماس بگیرید: 02122225334

پیشنهاد سردبیر زانکو