مهاجرت به آذربایجان تجربه یک زندگی شاد را برای افراد فراهم ساخته است.98 درصد از مردم این کشور با سواد هستند.کشور آذربایجان دارای تنوع اقلیمی و آب و هوایی ، فرهنگ و رسومات می باشد و وجود شهرهایی باستانی چون گنجه که آثار تاریخی گرانبهایی در از آن خود کرده اند. شهرهایی با جنگل ‌ها و کوهپایه ‌های سرسبز و سواحل دریای خزر همه از دلایلی است که باعث رشد هر ساله ورود گردشگران به آذربایجان شده است .

تاریخچه کشور آذربایجان

کشور آذربایجان کشوری تاریخی و باستانی است که دارای جنبه‌های تاریخی و فرهنگی مشترکی با ایران است. تاریخ کشور آذربایجان ترکیبی از وجود ترک‌های قرن یازدهم و پارسیان باستان است، منطقه‌ای که امروز ما با عنوان آذربایجان می‌شناسیم در سال 642 میلادی توسط اعراب فتح شد و مردم در آن زمان به اسلام گرویده بودند، این کشور برای چند صد سال، یک استان عربی به حساب می‌آمد و در حال رونق گرفتن بود، پس از سقوط امپراتوری عرب، مغول‌ها به این کشور حمله کردند و در طی قرن‌های سیزدهم تا پانزدهم میلادی، این منطقه توسط خان دوم مغول، سپس برای دوره‌ای توسط حکومت محلی و بعداً تحت حکومت پارس اداره می شد، تا زمان جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری روسیه در سال 1917، جمهوری آذربایجان به دلیل داشتن منابع نفتی خود ارزشمند بود و یک دوره کوتاه بین سال‌های 1918 تا 1920 این کشور مستقل شد، با این حال اتحاد جماهیر شوروی در سال 1920 به آن حمله کرد و جمهوری آذربایجان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی شد و بعد از سال‌ها مستعمره این کشور بودن در 20 اوت 1991 اعلام استقلال کرد و اکنون به عنوان جمهوری دموکراتیک آذربایجان که اساس آن بر قانون مداری است، شناخته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

مقایسه آذربایجان و ترکیه | آذربایجان یا ترکیه

جغرافیا و جمعیت کشور آذربایجان

جمهوری آذربایجان در جنوب رشته کوه‌های قفقاز و شمال رودخانه ارس و در کنار دریای خزر واقع شده‌است و رشته‌کوه‌های قفقاز بزرگ در شمال قفقاز کوچک در غرب و کوه‌های تالش در جنوب، این کشور را احاطه کرده‌اند که مساحتی حدود 86000 متر مربع دارد حدود 800 کیلومتر خط ساحلی با دریای خزر آذربایجان را زیباتر و تنوع زیستی آن را بیشتر کرده است، همچنین کوهستان‌های این کشور معمولا از اب و هوای بی‌نظیری برخوردارند، در مناطقی از آذربایجان، از جمله در خارج از پایتخت آن یعنی باکو، زمین‌ها با ذخایر نفت و گاز تقسیم می‌شود. طبق آخرین آمار جمعیت این کشور بالغ بر 10 میلیون نفر بوده است.

آذربایجان

مذهب و زبان مردم کشور آذربایجان

اسلام دین اصلی جمهوری آذربایجان است و 99.2 درصد از جمعیت این کشور مسلمان هستند و حدود 85 درصد از مسلمانان آذربایجانی مذهب شیعه را به رسمیت می‌شناسند، در حالیکه 15 درصد مسلمانان اهل سنت هستند، در مورد زبان هم باید بدانید که زبان اصلی و رسمی آذربایجان، زبان آذربایجانی (ترکی آذری) است که به ترکی مدرن نزدیک است و مرتبط و کاملاً قابل درک است، همچنین این زبان به همراه ترکمنی و گاگوز، آذربایجانی عضو شاخه اوغوز از گروه خانوادگی ترکی جنوب غربی است، به علاوه در این کشور، زبان روسی، ارمنی، لزگی، تالشی و تاتی نیز صحبت می‌شود.

مهاجرپذیری کشور آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان تجربه یک زندگی شاد را برای افراد فراهم ساخته است. 98 درصد از مردم این کشور با سواد هستند.  افرادی که مهاجرت به آذربایجان را انتخاب کرده‌اند اغلب تلاش می‌کنند که در شهر باکو زندگی کنند. مردم کشور آذربایجان بسیار خونگرم هستند. آمارها نشان می‌دهد که این کشور به نوبه خود در زمینه جذب مهاجر 28 درصد بیشتر از سال گذشته توانسته رشد و پشتیبانی داشته باشد. آذربایجان یکی از کشورهای قاره آسیا محسوب می‌شود که به دلیل فرهنگ و مذهب مشترک با ایران یک گزینه بسیار عالی برای مهاجرت است. اغلب مردم این کشور مسلمان هستند و به زبان ترکی صحبت می‌کنند و تا حد زیادی به زبان فارسی نیز تسلط دارند.دین اغلب مردم این کشور شیعه است. آب و هوای این کشور به صورتی است که سبب می‌شود مردم از کشورهای اطراف ترجیح به زندگی در آذربایجان داده باشند. آب و هوای این کشور گاه سرد و گاه معتدل است. این کشور از نظر علمی در حال پیشرفت زیادی است و این طور که مشخص است تحصیل بخش مهمی از زندگی مردم محسوب می‌شود. مردم کشور آذربایجان سعی می‌کنند نژادپرستی را کنار بگذارند. اغلب افرادی که در این کشور زندگی می‌کنند پیشرفت خوبی در زندگی خود داشته‌اند. آمارها نشان می‌دهد روند مهاجرت به آذربایجان هر سال بیشتر از سال‌های قبل بوده است و این مورد نشان می‌دهد که این کشور به رشد و پیشرفت مردم در کل دنیا اهمیت می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

کار در ترکیه

میزان رضایت مهاجران به کشور آذربایجان

یکی از دلایلی که مهاجرت به آذربایجان رشد کرده است قدرت خرید مردم در این کشور است. ثبت شرکت در این کشور بسیار آسان است و سختگیری برای آن کم است به این ترتیب با رضایت بیش از 81 درصد همراه بوده است.
افذادی که مهاجرت به آذربایجان با هدف تحصیل را انتخاب کرده‌اند نیز از فضای آموزشی بسیار عالی آذربایجان لذت برده‌اند. در نظر داشته باشید که نظام مالیاتی در این کشور تغییرات چشمگیری داشته است و هدف اصلی کاهش مالیات و یا تنظیم دقیق مالیات بر اساس درآمد افراد بوده است. این روال به نفع مردم و مهاجران تمامی شد به طوری که امروزه مهاجرت به آذربایجان از طریق سرمایه‌گذاری یکی از گزینه‌های بسیار عالی محسوب می‌شود. این کشور به نوبه خود توانسته یک فضای کاربردی بسیار پر رونق را ایجاد نماید.
کشور آذربایجان توانسته از ذخایر نفت و گاز بهره برداری گسترده‌ای داشته باشد به این ترتیب فضای سرمایه‌گذاری در این کشور با رونق بسیار عالی همراه بوده است و رضایت مردم در این زمینه بیش از 59 درصد است. سرمایه‌گذاران در کشور آذربایجان می‌توانند به ساده‌ترین شکل ممکن به درآمد خوب دست یابند. در سال‌های اخیر رتبه های اقتصادی در این کشور بیش از 45 درصد رشد داشته است. در یک جمع‌بندی به این نتیجه رسیدیم افرادی که مهاجرت به آذربایجان از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده‌اند رضایت 72 درصدی دارند، افرادی که مهاجرت به آذربایجان با هدف تحصیل را انتخاب کرده با رضایت بیش از 60 درصد همراه هستند و همینطور تسهیلات بیمه و کار در این کشور نیز رضایت بیش از 56 درصد از مردم را به خود جلب کرده است.

آذربایجان

روش‌ های مهاجرت به کشور آذربایجان

ازدواج با یک تبعه آذری، یکی از روش‌های مهاجرت به آذربایجان است. گزینه دیگری که برای مهاجرت به آذربایجان در نظر گرفته شده است سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت است که برای افرادی که بودجه خوبی دارند می‌تواند گزینه خوبی باشد.
تحصیل یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به آذربایجان محسوب می‌شود که موفقیت‌های بزرگی را در پیش دارد، در این روش فرد متقاضی نیاز به تهیه مدارک تحصیلی داشته و باید شرایط زبان خود را نیز در وضعیت خوبی قرار دهد. در نظر داشته باشید که آزمون‌های مهارتی به طور دوره‌ای برای تعیین سطح افراد در نظر گرفته می‌شود.
مهاجرت به آذربایجان از طریق تولد از دیگر روش‌های موجود است که طبق سیستم خون پیشرفته و نیاز به رعایت یک سری اصول بسیار مهم خواهد بود. افراد برای مهاجرت به آذربایجان می‌توانند از طریق خرید ملک نیز اقدام نمایند که زیر مجموعه‌ای از روش‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.
در نظر داشته باشید که این کشور به طور کلی توانسته بهترین روش‌های مهاجرتی را برای افراد فراهم سازد. افرادی که از نظر تخصص و کار در وضعیت خوبی هستند می‌توانند مهاجرت به آذربایجان از طریق کار و تخصص را انتخاب کنند. پس از گذشت دوره‌ای برای خانواده خود نیز اقامت این کشور را به دست آورند.

بیشتر بخوانید:

ویزای روسیه

اخذ ویزای کشور آذربایجان

در دریافت مجوز لازم کشور آذربایجان در ابتدا باید فرم درخواست شما مورد تأیید قرار بگیرد سپس نیاز است که فرد مدارک لازم را ارائه دهد. مدارک برای هر هدف با هدف دیگر فرق دارد فردی که مهاجرت به آذربایجان از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده است باید بودجه خوبی داشته باشد اما برای کسی که می‌خواهد در این کشور به تحصیل پزشکی و یا دکترا مشغول شود ارائه رزومه تحصیلی خوب ارزش بالاتری دارد.

اخذ اقامت کشور آذربایجان

عموماً افراد پس از مهاجرت به آذربایجان پس از گذشت دوره‌ای مشخص می‌توانند برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهند و رشد خود در دوره‌ای که مهاجرت به آذربایجان کرده‌اند را اثبات نمایند. این امر در ارائه اقامت دائم این کشور بسیار مهم است. اقامت دائم آذربایجان با شهروندی و پاسپورت این کشور فرق دارد.

آذربایجان

اخذ پاسپورت کشور آذربایجان

اقامت دائم آذربایجان با اخذ شهروندی این کشور با هم فرق دارد. طور کلی افراد باید یک دوره 8 ساله در این کشور زندگی کرده باشند به طوری که در طول 8 سال بیشترین زمان خود را در آذربایجان اقامت داشته باشند تا بتوانند درخواست لازم برای شهروندی این کشور را ارائه دهند. افراد باید به زبان ترکی تسلط نسبی داشته باشند و گردش مالی آنها نیز بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید:

تحصیل در ارمنستان

تحصیل در کشور آذربایجان

تحصیل در آذربایجان یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که تمایل دارند در کشورهای نزدیک به ایران تحصیل کنند. از آن جایی که آذربایجان یکی از همسایه‌های ایران است، شرایط زندگی در آن برای دانشجویان ایرانی بسیار راحت‌تر است، چون فرهنگ مردم این کشور به مردم ما نزدیک است. تحصیل در آذربایجان به ویژه برای افرادی که ساکن شمال غربی هستند و آذری زبانان ایران، شرایط ایده‌آلی دارد چون نیازی به یادگیری زبان ندارند. 
سطح علمی کشور آذربایجان در جهان متوسط است و هزینه‌های زندگی و تحصیل در آذربایجان پایین است. همچنین دانشجویان بسیاری که اکثر آن‌ها از کشورهای آسیایی هستند برای تحصیل در آذربایجان اقدام می‌کنند. این کشور برای مقاطع تحصیلی پایین‌تر مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد مناسب است؛ اما برای مقطع دکترا توصیه می‌شود به کشورهای اروپایی برای تحصیل بروند تا بتوانند موقعیت شغلی خوبی برای آینده خود فراهم کنند.
پایتخت کشور آذربایجان شهر باکو است. زبان تحصیل در این کشور زبان‌های آذری و روسی هستند. معمولا دانشجویان خودشان انتخاب می‌کنند که با کدام زبان درس بخوانند. البته شما امکان تحصیل در آذربایجان به زبان انگلیسی در برخی از رشته‌ها را نیز دارید. این امکان بیشتر در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است.  شما می‌توانید یک زندگی دانشجویی در این کشور را با هزینه نسبتا کمی بسازید. امکان کار حین تحصیل در این کشور نیز وجود دارد.

تحصیل رایگان در آذربایجان

تحصیل رایگان در آذربایجان برای دانشجویان بین‌المللی به سادگی امکان پذیر نیست. آن‌ها باید از مزایایی مانند بورسیه‌های تحصیلی و کار دانشجویی استفاده کنند تا بتوانند هزینه‌های تحصیل خود در این کشور را تأمین کنند. تحصیل در آذربایجان هزینه زیادی ندارد و شما می‌توانید با استفاده از بورسیه‌های تحصیلی و کار دانشجویی هزینه‌های خود را تأمین کنید.
دانشجویانی که اهل کشور آذربایجان هستند می‌توانند با شرکت در آزمون ورودی در برخی از دانشگاه‌های معین در این کشور به صورت رایگان تحصیل کنند. بهترین راه برای دانشجویان بین‌المللی استفاده از بورسیه‌های تحصیلی و انجام کار دانشجویی است تا بتوانند هزینه‌های تحصیل خود را فراهم کنند.

بیشتر بخوانید:

تحصیل در قبرس

آذربایجان

بورسیه تحصیلی در آذربایجان

در آذربایجان می‌توان بدون این که مدرک دانشگاهی داشته باشید، تحصیل کنید همچنین برای تحصیل در این کشور نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت. برای استفاده از بورسیه‌های تحصیل در آذربایجان باید به این نکته توجه کنید که این بورسیه‌ها به دانشجویان برخی از رشته‌ها و در برخی از مقاطع تعلق نمی‌گیرد.
پیش از اینکه برای اخذ بورسیه تحصیل در آذربایجان اقدام کنید باید حداقل دو ترم در دانشگاه‌ها این کشور تحصیل کرده باشید. دانشجویانی که دارای معدل بالا هستند و همچنین نمرات تحصیلی آن‌ها در سطح بالاتری نسبت به سایر دانشجویان قرار دارد، می‌توانند راحت‌تر از سایرین موفق به دریافت بورسیه‌های تحصیلی شوند. توجه داشته باشید که بورسیه‌های تحصیلی در آذربایجان در هر دانشگاه و برای رشته‌های مختلف متفاوت است.
مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیل در آذربایجان عبارت است از:

  • ویزای تحصیل در آذربایجان
  • مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی متقاضی تحصیل در آذربایجان
  • نامه تمکن مالی

بیشتر بخوانید:

بورسیه چیست؟

بهترین رشته های برای گرفتن بورسیه

اعتبار دانشگاه های آذربایجان

سطح علمی دانشگاه‌های کشور آذربایجان متوسط است. تمام کشورها برای پذیرش دانشجویان ممتاز از کشورهای دیگر تلاش می‌کنند. آذربایجان نیز با پیشرفت‌های بسیار خوبی که در زمینه‌های مختلف داشته است، موفق شده است که توجه دانشجویان بین‌المللی را به خود جلب کند. تحصیل در آذربایجان برای دانشجویانی که می‌خواهند مدارک لیسانس یا فوق لیسانس خود را بگیرند و وارد بازار کار در داخل کشور شوند، گزینه مناسبی است. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که برخی از دانشگاه‌های این کشور در ارائه برخی از رشته‌ها از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و شما می‌توانید در این رشته‌ها به ادامه تحصیل در آذربایجان بپردازید و حتی در بازارهای جهانی مشغول به کار شوید.

بیشتر بخوانید:

تفاوت کالج و دانشگاه

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آذربایجان

تحصیل در آذربایجان برای دانشجویانی که قصد دارند مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند و وارد بازار کار شوند و به دنبال موقعیت‌های خیلی بالا و یا ادامه تحصیل نیستند؛ گزینه مناسبی است. وزارت علوم ایران معمولا لیستی از دانشگاه‌های مورد تأیید خود در کشورهای مختلف ارائه می‌دهد و دانشگاه‌های این کشورها را در گروه‌های مختلف از لحاظ کیفیت‌ و سطح علمی قرار می‌دهد. متأسفانه هیچکدام از دانشگاه‌های آذربایجان در قسمت ممتاز و خوب و متوسط لیست وزارت علوم ایران قرار ندارند و همگی جزو دانشگاه‌های ضعیف دسته‌بندی شده‌اند. این موضوع به معنای آن است که مدارک تحصیلی دکترایی که از دانشگاه‌های این کشور اخذ شده‌اند به هیچ وجه مورد قبول نیست و دانشجویان می‌توانند نهایتا تا مقطع فوق لیسانس در این کشور تحصیل کنند. لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم برای تحصیل در آذربایجان به شرح زیر است:
•    Azerbaijan National Academy of Science
•    Azerbaijan National Conservatoire
•    Azerbaijan State Academy of Fine Art
•    Azerbaijan State Oil Academy
•    Azerbaijan Technical University
•    Azerbaijan University of Architecture and Construction
•    Baku Music Academy
•    Baku State University
•    Khazar University

دانشگاه های برتر آذربایجان

تحصیل در آذربایجان در دانشگاه‌های معتبر باعث می‌شود که شما از اعتبار بهتری برای ادامه تحصیل و ورود به بازار کار بهره‌مند شوید. تحصیل در دانشگاه‌های معمولی در این کشور عملا برای شما هیچ نتیحه‌ای نخواهد داشت و باید پس از فارغ‌التحصیلی هزینه بسیاری برای معادل سازی مدرک تحصیلی خود صرف کنید.
دانشگاه نخجوان: این دانشگاه تنها دانشگاه خصوصی در آذربایجان است که خارج از شهر باکو واقع شده است و یکی از بزرگترین دانشگاه‌های آذربایجان محسوب می‌شود. این دانشگاه دارای چهار دانشکده می‌باشد. در این دانشگاه حدود 15 رشته در مقطع کارشناسی و 6 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. در این دانشگاه خدمات رفاهی بسیاری برای دانشجویان وجود دارد و خوابگاه‌های آن داخل دانشگاه احداث شده است. از امکانات این دانشگاه می‌توان به سالن‌های ورزشی و کتابخانه‌های مجهز اشاره کرد.
دانشگاه ایالتی نخجوان: این دانشگاه در نخجوان واقع شده است و یک دانشگاه دولتی است. دانشگاه دولتی نخجوان دارای یک پردیس بسیار بزرگ است. در این دانشگاه از امکانات مدرن آموزشی استفاده می‌شود و دارای کلاس‌های مجهز و امکانات آموزش الکترونیک و مجازی است. دانشگاه دولتی نخجوان در زمینه پروژه‌های مختلفی با برخی از دانشگاه‌های جهان همکاری می‌کند و بیش از تمام دانشگاه‌های آذربایجان ارتباط‌های بین‌المللی دارد. 
دانشگاه ایالتی اقتصاد آذربایجان: این دانشگاه که جزو دانشگاه‌های برتر برای تحصیل در آذربایجان محسوب می‌شود در قفقاز جنوبی واقع شده است و دارای 9 دانشکده است. اگر قصد دارید در رشته‌های مرتبط با اقتصاد و تجارت تحصیل کنید؛ تحصیل در این دانشگاه انتخاب خوبی است. دانشجویان این دانشگاه می‌توانند در 21 رشته و گرایش در مقاطع مختلف تحصیل کنند. یکی از ویژگی‌های مثبت این دانشگاه بهره‌مندی از اساتید با سابقه و باسواد است که این موضوع باعث می‌شود سطح علمی دانشجویان بالا برود و قابل مقایسه با دانشگاه‌های مطرح جهان باشد. 
دانشگاه خزر: این دانشگاه شامل دانشکده‌های مختلفی است. دانشکده پزشکی این دانشگاه تنها مرکز آموزش پزشکی مورد تأیید توسط وزارت بهداشت ایران است که این موضوع نشانه‌ای از سطح علمی خوب این دانشگاه است. سایر رشته‌های تحصیلی در زمینه‌های غیر پزشکی نیز در این دانشگاه با کیفیت خوبی ارائه می‌شود و می‌توانید مطابق با استانداردهای روز دنیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل در َآذربایجان شوید.
دانشگاه غربی: این دانشگاه نیز یک موسسه آموزشی خصوصی در آذربایجان است که در شهر باکو واقع شده است. این دانشگاه نیز روابط خوبی با سایر مراکز آموزشی در سراسر دنیا دارد و پروژه‌های پژوهشی مشترک با تعدادی از مراکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی سایر نقاط دنیا دارد. در این دانشگاه نیز شما می‌توانید به دو زبان روسی و آذری تحصیل کنید. در این دانشگاه دوره‌های زبان آذری نیز ارائه می‌شود.

آذربایجان

لیسانس در کشور آذربایجان

تحصیل در آذربایجان در مقطع لیسانس برای دانشجویانی که قصد دارند در یک کشور نزدیک مشغول شوند، گزینه مناسبی است. تحصیل در آذربایجان در مقطع لیسانس به زبان‌های روسی و آذری انجام می‌شود که انتخاب زبان به دلخواه دانشجو می‌باشد. برای ورود به برخی از رشته‌های پر طرفدار و تحصیل در دانشگاه‌های دولتی در این کشور باید در آزمون‌های ورودی شرکت کنید. البته این اتفاق به ندرت پیش می‌آید و معمولا دانشجویان به توجه به معدل دوره‌های قبلی و رزومه تحصیلی پذیرش می‌شوند. تسلط شما به زبان آذری در پذیرش شما تأثیر به سزایی دارد. 
دوره کارشناسی در آذربایجان یک دوره سه تا چهار ساله است. برای این که بتوانید از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنید باید حداقل دو ترم در دانشگاه‌های این کشور درس خوانده باشید.

فوق لیسانس در کشور آذربایجان

کارشناسی ارشد بالاترین مقطعی است که می‌توانید در آذربایجان آن‌ را بخوانید. تحصیل در آذربایجان در مقطع کارشناسی ارشد به سه زبان روسی، آذری و انگلیسی صورت می‌گیرد. اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، باید بدانید که مردم این کشور خیلی کم انگلیسی می‌دانند و برای این که بتوانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، لازم است تا حدودی به زبان آذری یا روسی مسلط باشید. 
برای تحصیل در آذربایجان در مقطع کارشناسی ارشد، رزومه تحصیلی شما و نمرات و معدل شما بسیار موثر خواهد بود. همچنین وجود یک مقاله برای اخذ پذیرش و تحصیل در آذربایجان بسیار کمک کننده است.
کارشناسی ارشد در آذربایجان یک دوره دو ساله است. البته تحصیل برخی از دانشجویان برای ارائه پایان نامه ممکن است یک ترم کم‌تر یا یک ترم بیشتر طول بکشد که این امری عادی است. برخی از دانشگاه‌های آذربایجان در ارائه برخی از رشته‌ها بسیار قدرتمند عمل می‌کنند و حتی در طرح‌های پژوهشی بین‌المللی نیز شرکت دارند. تحصیل در آذربایجان و در این دانشگاه‌ها می‌تواند فرصت شرکت در طرح‌های پژوهشی را برای شما فراهم کند و باعث شود شما موفق به اخذ پذیرش دکترا در کشورهای معتبر دنیا شوید و یا شغلی مناسب خود پیدا کنید.

 برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو