شرایط آزمون آیلتس در دوران کرونا / آیلتس اندیکاتور

باتوجه به شیوع ویروس کرونا بسیاری از آزمون هایی همچون آیلتس به صورت حضوری برگزار نمیشوند. ازین رو گروه آیتلس آزمون آنلاینی با نام آیلتس اندیکاتور طراحی کرده است که در این دوران بتوانید از آن استفاده کنید.

آزمون آیلتس اندیکاتور چیست؟

IELTS Indicator آزمون آنلاین جدید آیلتس در دوران کرونا است که می توانید به راحتی در خانه خود در این آزمون شرکت کنید ، تا در طول دوران کووید -19 از آموزش خود عقب نمانید. این آزمون کاملا رسمی و  معتبر که توسط گروه آیلتس طراحی شده است هدف کمک به متقاضیانی دارد که در کشور خود درگیر کرونا و قرنطینه شده اند اما میخواهند در این آزمون شرکت کنند. 

این آزمون چه روز هایی تشکیل میشود؟ و چه مهارت هایی را در بر میگیرد؟

آزمون آیلتس اندیکاتور در هفته یک بار و براساس ساعت و تاریخ مشخص شده برگزار می گردد و با آزمون دولینگو که میتوانید در هر زمان و مکانی در آن شرکت کنید متفاوت است. شما باید در ساعت تعیین شده به صورت آنلاین حضور پیدا کنید زیرا که آزمون به صورت همزمان برگزار می شود. 

این آزمون هر چهار مهارت ( گوش دادن Listening، خواندن Reading ، نوشتن  Writing و صحبت کردن Speaking ) را در بر می گیرد. . این آزمون به صورت زنده و آنلاین است و سوالات آن همانند با آزمون های سراسری آیلتس میباشد.  آزمون IELTS Indicator از سؤالات رسمی آزمون آیلتس استفاده می کند و با استفاده از معیارهای آزمون آیلتس توسط آزمونگران واجد شرایط IELTS مشخص می شود.

بیشتر بخوانید:

آزمون دولینگو چیست؟

نتیجه آزمون کی اعلام میشود؟ 

شما میتوانید پس از گذشت هفت روز از آزمون خود نتیجه آن را در هر بخش و همچنین نمره کلی را دریافت کنید.

 توجه : قبل ازهرگونه اقدام برای ثبت نام در آزمون و پرداخت آن به این نکته توجه داشته باشید که از آن جایی که این آزمون به صورت آنلاین میباشد و حضوری نیست ممکن است برخی از موسسات و دانشگاه ها این آزمون را معتبر ندانند و آین آزمون مورد قبول شان نباشد. و شما مجبور شوید پس از انجام این آزمون مجدد جهت شرکت در آزمون حضوری نیز اقدام کنید. پس بهتر است قبل از هرچیز با موسسه یا دانشگاه مورد نظر خود تماس حاصل فرمایید تا از مورد قبول بودن آزمون آیلتس اندیکاتور در آن مجموعه مطمئن شوید.

 

آیلتس اندیکاتور به چه صورت برگزار می شود؟

شما میتوانید با استفاده از یک کامپیوتر یا لب تاب که به اینترنت دسترسی دارد در این آزمون شرکت کنید.

شما باید تست های  Listening, Reading ، Writing را در یک جلسه (تقریباً 2 ساعت و 45 دقیقه) ، بدون استراحت ، دقیقاً مانند آزمون واقعی انجام دهید.  آزمون Speaking شما از طریق دانلود و نصب اپلیکیشن Zoom روی کامپیوتر (از آنجا که این اپلیکیشن در ایران فیلتر است، پس حتما از وی پی ان استفاده کنید) یک روز بعد یا قبل آزمون Listening, Reading ، Writing انجام میشود. 

برای شرکت در آزمون به چه چیز هایی نیاز دارید:

  • فضایی آرام و راحت
  • یک لپ تاپ یا رایانه رومیزی (شما نمی توانید IELTS Indicator را بر روی تلفن همراه انجام دهید)
  • اینترنت با سرعت بالا بدون قطعی
  • هدفون با سیم یا بی سیم با کیفت بالای صدا ( برای آزمون  Listening )
  • سیستم مجهز به میکروفن ( برای آزمون Speaking)

آزمون آیلتس اندیکاتور

این آزمون به صورت آیلتس آکادمیک برگزار میشود یا جنرال آیلتس؟

در حال حاضر ، IELTS Indicator  فقط برای آیلتس آکادمیک در دسترس است. در صورت امکان و در دسترس بودن ژنرال ، شما را مطلع خواهیم کرد. 

کدام کشورها IELTS Indicator  را برگزار می کنند؟

این آزمون شاخص در مکانهای انتخابی که آزمون  IELTS به دلیل COVID-19 به حالت تعلیق درآمده باشد ، در دسترس خواهد بود. اطلاعات به روز در مورد کشور خود را اینجا بیابید و برای جزئیات بیشتر در مورد آزمون خود مستقیماً با مرکز آزمون خود تماس بگیرید.

هزینه اندیکاتور آیلتس چه قدر میباشد؟

هزینه این آزمون 149 دلار است.

کدام دانشگاه ها آزمون آیلتلس اندیکاتور را قبول دارند؟

از آنجا که این آزمون به تازگی طراحی و معرفی شده است،‌ دانشگاه‌های زیادی آن را قبول ندارند. در حال حاضر، فقط سه دانشگاه زیر اعلام کرده‌اند که مدرک این آزمون را قبول دارند. پس اگر قصد تحصیل در این دانشگاه‌ها را داشته باشید، می‌توانید با مدرک آزمون آیلتس اندیکاتور  اقدام نمایید:

  • دانشگاه Coventry
  • دانشگاه Cranfield
  • دانشگاه Aberystwyth

البته مکاتبه با اساتید و دانشگاه مورد نظر را فراموش نکنید. شاید اسم آن‌ها در لیست بالا وجود نداشته باشد. ولی احتمالا به خاطر ویروس کرونا، با شما کنار بیایند و در اخذ پذیرش کمکتان کنند.

ساختار آزمون به چه صورت است؟

خوشبختانه این آزمون ساختاری مشابه آزمون حضوری آیلتس دارد. پس اگر قبلا در آزمون ماک آیلتس شرکت کرده باشید یا به هر طریقی با این آزمون آشنا باشید، با این آزمون نیز آشنایی خواهید داشت.

سه بخش اول آزمون (listening، Reading و Writing) مجموعا دو ساعت و چهل‌وپنج دقیقه طول می‌کشد.

اما بخش speaking همزمان با سایر بخش‌ها اجرا نمی‌شود. شما باید چند روز قبل یا بعد از آزمون، به صورت آنلاین و  تصویری با ممتحن ارتباط برقرار کنید و 15 الی 20 دقیقه با او به زبان انگلیسی صحبت کنید.

به یاد داشته  باشید که این آزمون نیز توسط انتشارات و سازمان‌های مخصوص برگزاری آزمون آیلتس طراحی شده است. پس قوانین و منابع آزمون آیلتس اندیکاتور نیز شبیه آزمون‌های حضوری آیلتس خواهد بود.

در ادامه هر یک از بخش‌های آزمون آیلتس اندیکاتور با جزئیات بیشتری بررسی خواهد شد:

بخش Listening

این بخش با 26 سوال مختلف برگزار می‌شود و سوالات انواع مختلفی دارند. به طور کلی، سوال‌ها شامل سوال‌های چند گزینه‌ای، سوال‌های تطبیقی، سوال‌های تحلیلی، پرسش و پاسخ کوتاه و … می‌شوند.

بخش Reading

این بخش با 41 سوال برگزار می‌شود و انواع مختلفی دارد. برای مثال می‌توان به سوالات چند گزینه‌ای، درک مطلب، پر کردن جای خالی در جملات (بر اساس متن)، تطبیق عنوان با پاراگراف و … اشاره کرد.

بخش Writing

درست مثل آزمون حضوری، شما  در این باید دو تسک مختلف را انجام دهید. در تسک اول، شما باید در طول مدت 20 دقیقه یک متن 150 کلمه‌ای تایپ کنید. در تسک دوم، شما باید در طول مدت 40 دقیقه، یک متن 250 کلمه‌ای تایپ کنید.

 

در آخر به این نکته توجه داشته باشید که :

 آزمون آیلتس اندیکاتور، فقط آزمون تخصصی آیلتس است و برای مهاجرت تحصیلی طراحی شده است. یعنی کسانی که قصد تحصیل در استرالیا،‌ کانادا، اروپا و … را دارند، می‌توانند از مدرک این آزمون برای تکمیل مدارک خود استفاده کنند. در غیر این صورت، امکان مهاجرت سرمایه‌گذاری یا ازدواج با این مدرک آیلتس وجود ندارد.

 

بیشتر بخوانید:

آیا ازمون آیلتس در ایران برگزار می‌شود؟

شرایط مهاجرت به آمریکا و آلمان در وضعیت کرونا

پیشنهاد سردبیر زانکو