دولینگو ، آزمون مخصوص در زمان کرونا

آزمون دولینگو یک آزمون سنجش آنلاین معتبر است که در این ایام کرونا عده ی زیادی آن را جایگزین آزمون هایی همچون تافل و آیلتس قرارداده اند.

متاسفانه با شیوع ویروس کرونا در تمام کشور های دنیا آزمون های تافل و آیلتس لغو شده اند و همین امر باعث نگرانی عده ای شده است ، اما خوشبختانه آزمون دولینگو این نگرانی رو رفع کرده است شما میتوانید با شرکت در این آزمون مهارت زبان خود را بیازمایید ، آزمون آنلاین دولینگو را در هر زمان و مکانی میتوانید انجام دهید. زمان این آزمون حدود یک ساعت و مبلغ قابل پرداخت برای آن حدود 49 دلار میباشد.

آزمون آنلاین دولینگو (Duolingo) چیست؟

آزمون انگلیسی Duolingo یک آزمون مهارت انگلیسی است که شرایط ورود به سیستم برای متقاضیان بین المللی در بسیاری از دانشگاه های ایالات متحده و کانادا را برآورده می کند. برخلاف TOEFL و IELTS ، تست انگلیسی Duolingo در صورت تقاضا در هر مکان و زمان میتوانید آنلاین بر روی یک سیستم کامپیوتر انجام دهید. 

تست انگلیسی Duolingo تمام مهارت های زبان انگلیسی از جمله خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن را اندازه گیری می کند. شما میتوانید به هر راه یا روشی زبان انگلیسی را یاد بگیرید و تمرین کنید تا برای آزمون آماده شوید. این ممکن است شامل تماشای فیلم به زبان انگلیسی ، صحبت با دوستان ، خواندن روزنامه و مجله و تمرین نوشتن باشد. علاوه بر این ، منابع رایگان عالی زیادی به صورت آنلاین وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید. دولینگو نیز یک منبع بسیار عالی برای کمک به شما در این امر میباشد.

ویژگی و مزیت های آزمون  دولینگو (Duolingo) چیست ؟

آزمون دولینگو بر خلاف آزمون هایی همچون تافل (TOEFL) و آیلتس (IELTS) نیاز به حضور فیزیکی شخص متقاضی نیست و شما میتوانید نتیجه آزمون خود را به صورت رایگان به تعداد زیادی از دانشگاه ها و کالج ها جهت پذیرش ارسال کنید اما لازم  به ذکر است که این ازمون مورد قبول عده ای از دانشگاه ها و کالج ها نمیباشد بنابراین بهتر از قبل از انجام آزمون و ارسال نتایج آن به دانشگاه مربوطه ابتدا از مورد تایید بودن آزمون در آن موسسه اطمینان حاصل فرمایید. 

این آزمون نسبت به دیگر آزمون ها مزیت هایی دارد مانند :

 • کوتاه بودن زمان آزمون 
 • هزینه پایین تر آزمون نسبت به تافل یا آیلتس
 • عدم نیاز حضور فیزیکی در محل آزمون
 • امکان انجام آزمون در هر مکان و زمانی مانند اتاق شخصی متقاضی
 • امکان ارسال نمره برای تعداد نا محدودی از موسسات
 • ارسال نمره آزمون در کمتر از 48 ساعت پس از آزمون

آزمون دولینگو

قوانین آزمون دولینگو  (Duolingo) چیست ؟

آزمون کاملا به صورت آنلاین برگزار می‌شود. در ابتدای آزمون فهرست موارد موردنیاز برای شروع آزمون نمایش داده می‌شود. این فهرست شامل پاسپورت، محیط ارام با نور مناسب، 60 دقیقه زمان آزاد، دسترسی به اینترنت و یک کامپیوتر است. پس از آن میکروفون و هدفون داوطلب بررسی می‌شود تا برای آزمون همه چیز آماده و مهیا باشد. سپس داوطلب باید اطلاعات شخصی خود را وارد کند و پاسپورت خود را در برابر دوربین قرار دهد تا بررسی شود. آزمون 25 تا 35 دقیقه زمان می‌برد و یک شخص پس از اتمام آزمون ویدئوی ضبط شده را بررسی و تصحیح می‌کند. آزمون شامل پر کردن جاهای خالی، خواندن یک متن، نوشتن و صحبت کردن درباره‌ی موضوعات مختلف و همچنین گوش کردن و انتخاب کلمات گفته شده می‌شود.آزمون در مقایسه با آزمون‌های دیگر زبان انگلیسی مثل آیلتس و تافل بسیار ساده‌تر است و در مدت زمان خیلی کمی هم نتیحه‌ی آزمون به داوطلبان اعلام می‌شود. اما مشکل اصلی این است که بسیاری از دانشگاه‌ها نمره‌ی آزمون دولینگو را به رسمیت نمی‌شناسند. اگر چه که آزمون مورد پذیرش برخی از دانشگاه‌های معتبر مثل دانشگاه کونکوردیا و کلگری در کانادا است ولی با توجه به شرایط فعلی احتمال پذیرش از دانشگاه‌های دیگر نیز می‌رود.

پس از اینکه اطلاعات شخصی داوطلب از او گرفته شد، قوانین آزمون به او اعلام می‌شود که شامل موارد زیر میباشد:

 • داوطلب نباید به هیچ عنوان از جلوی دوربین کنار برود.
 • نباید گوش‌های خود را بپوشاند و در طول آزمون باید گوش‌های او دیده شود
 • داوطلب نباید سر خود را از جلوی دوربین بچرخاند و به اطراف نگاه کند.
 • در صورتی که در طول فرایند آزمون، صفحه‌ی آزمون از حالت تمام صفحه (Full Screen) خارج شود آزمون تصحیح نخواهد شد
 • در صورت صحبت کردن با هر فرد دیگر در طول آزمون، آزمون تصحیح نخواهد شد.
 • در صورتی که شخص دیگری در دوربین دیده شود آزمون تصحیح نخواهد شد.
 • یادداشت برداری و استفاده از موبایل نیز در طول آزمون ممنوع است.

نحوه نمره دهی آزمون  دولینگو  (Duolingo) به چه صورت میباشد؟

آزمون دولینگو دارای حداکثر نمره 160 است و براساس نمره‌ی کسب شده داوطلب در محدوده‌های مختلف توانایی فرد را به صورت زیر دسته بندی می‌کند:

 • نمره بین 10 تا 55: اطلاعات بسیار پایه‌ای از زبان انگلیسی و درک محدود از آن
 • نمره بین 60 تا 85:  توانایی درک اطلاعات اصلی در مکالمه و متون روزمره مثل کار و تحصیل
 • نمره بین 90 تا 115: توانایی برقراری ارتباط و درک اکثر موضوعات حتی مطالب نا آشنا
 • مره بین 120 تا 160: تسلط بر زبان انگلیسی مکتوب و مکالمات محاوره‌ای روزمره و قابلیت استفاده زبان انگلیسی با تسلط کامل

 

بیشتر بخوانید:

شرایط مهاجرت به کانادا و استرالیا در وضعیت کرونا

بسته های حمایتی کشور های مختلف در قرنطینه کرونا

پیشنهاد سردبیر زانکو