آزمون گوته چیست ؟
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش قصد دارد یکی از آزمون های معتبر زبان آلمانی را به شما معرفی کند. آزمون موسسه گوته چیست؟ آزمون های موسسه گوته یک سری امتحان هستند که از سطوح A1 تا C2 متفاوت هستند. لطفا توجه داشته باشید که هر شخصی می تواند در آزمون ها موسسه گوته شرکت نماید و نیازی نیست که دوره های آموزشی موسسه گوته را نیز شرکت کرده باشند. اما باید بدانید که سطح مورد نظر در آزمون را باید کسب کرده باشید. پس بیایید ببینیم آزمون گوته چیست ؟

آزمون های Goethe – Zertifikat
امتحان برای کسانی است که قصد دارند در دوره های دانشگاهی آلمان شرکت کنند ، در آلمان کار یا زندگی کنند و یا سطح خود را به موسسات بین المللی نشان دهند. هم چنین برای کسانی که عضوی از خانواده شان در آلمان زندگی می کند نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. امتحان Goethe – Zertifikat در ۶ سطح برگزار می شود. این سطوح بر اساس CEFR هستند از A1 تا C2 می باشد.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها موسسه تخصصی امتحان گوته می باشد که به صورت تضمینی این دوره ها را آموزش می دهد. برای دیدن شرایط کلاس های آموزش Goethe Exam با شماره موسسه ایران آکسفورد تماس بگیرید.

سطح Goethe – Zertifikat A1
ابتدایی ترین سطح امتحان گوته سطح A1 می باشد. در این سطح شما باید پایه ای ترین کلمات و جملات زبان آلمانی را یاد گرفته باشید. با گذراندن سطح A1 آزمون گوته شما نشان خواهید داد که:

می توانید یک مکالمه ساده را به زبان آلمانی برقرار کنید.
می توانید مکالمات روزمره ساده و اصطلاحات بسیار معمول را استفاده کنید.
خودتان را معرفی کنید، از دیگران بپرسید که کجا زندگی می کنند، چه کسانی را می شناسند و چه چیزهایی دارند.

سطح Goethe – Zertifikat A2
سطح دوم امتحان گوته سطح A2 می باشد که برای بزرگسالان طراحی شده است. اگر می خواهید بدانید این سطح آزمون گوته چیست ؟ باید بدانید کسطح مناسب برای نوجوانان Fit in Duetsch نامیده می شود. برای داشتن سطح A2شما باید بتوانید کارهای زیر را با زبان آلمانی انجام دهید:

جملات و اصطلاحات روزمره زبان آلمانی را بفهمید و استفاده کنید
بتوانید منظور خودتان را در موقعیت های معمولی و روزمره برسانید.
بتوانیددر مورد گذشته خود به صورت بسیار ساده اطلاعاتی را بیان کنید.

سطح Goethe – Zertifikat B1
سطح سوم امتحان گوته سطح B1 می باشد. این سطح جزو سطوح متوسط زبان آلانی است و معمولا برای کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه های آلمان یا اقامت در کشور آلمان را داشته باشند باید این سطح را داشته باشند. برای این سطح باید بتوانید:

مکالماتی آلمانی که مربوط به کار، مدرسه، دانشگاه و … دارد را تا حدود زیادی متوجه شوید.

می توانید در مورد اکثر موضوعات که در آلمان با آن مواجه می شوید صحبت کنید.

در مورد موضاعات خیالی و غیر قابل لمس هم می توانید صحبت کنید.

 

سطح Goethe – Zertifikat B2


این سطح امتحان سطح بالاتر از متوسط زبان آلمانی را نشان می دهد. معمولا برای مهاجرت و اقامت سطح بالاتر از B2 از شما در خواست نمی شود.

کسانی که می خواهند در رشته های پزشکی فعال باشند حتما باید این سطح را داشته باشند.

معمولا برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های آلمان باید مدرک B2 آلمانی را داشته باشید.

کسانی که می خواهند برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنند باید بتوانند در این سطح زبان آلمانی را متوجه شوند.

برای داشتن سطح B2 شما باید بتوانید:

متون پیچیده و موضاعات انتزاعی زبان آلمانی را بفهمید.

بتوانید آلمانی را روان صحبت کنید و یک مکالمه معمولی در مورد موضاعات مختلف انجام دهید.

سطح Goethe – Zertifikat C1
این سطح زبان آلمانی سطح پیشرفته ۱ می باشد که مدرک C1 را شامل می شود. این سطح برای کسانی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می خواهند در آلمان باشند کاملا مناسب است. شما با داشتن سطح C1 هر گونه مهاجرت و یا ویزای تحصیلی و اقامتی را بدون هیچ مشکلی بدست خواهید آورد.

 

پیشنهاد سردبیر زانکو