آزمون LSAT که شروع آن از سال 1950 تاکنون برگذار می‌گردد، از آن دسته آزمون‌هایی است که ارزیابی و سنجش متقاضیانی که میل تحصیل در رشته‌ی حقوق را دارند می‌توانند برای دانشگاه‌های آمریکا و کانادا اقدام کرده و مورد ارزیابی قرار گیرند و نکته‌ی مهم این است که اسنن آزمون همه ساله برگذار می‌شود و محدودیت خاصی ندارد و اگر نمره‌ی قابل قبول را کسب کنید قادر به ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی حقوق خواهید بود و بهتر است بدانید که این آزمون اخیرا 6 بار در سال برگذار شده و محدودیت سنی نیز ندارد.

آزمون LSAT :

آزمون LSAT که مخفف کلمات Law School Admission Test  بوده است و مراکز مربوطه توسط LSAC هر سال این آزمون‌ها را برگزار می‌کنند که مخفف Law School Admission Council نیز بوده است. البته ذکر این نکته نیز مهم است که در کنار نمره‌ی این آزمون متقاضیانی که در حال تحصیل در رشته‌ی حقوق هستند توانایی این را دارند که نمره‌ی GPA خود را ارائه دهند تا با رزومه‌ای خوب و نمره‌های عالی خود بتوانند در دانشگاه‌های برتر کشور پذیرش بگیرند و در آن‌جا به تحصیل رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود بپردازند .

آزمون LSAT

 

این آزمون در سال‌های اخیر به طور متوسط در حدود 6 بار در سال برگزار می‌شود و محدودیت سنی خاصی نیز  نداشته است و در حالت کلی هر نفری که متقاضی شرکت در آزمون و تحصیل کردن در رشته‌ی حقوق بوده است و خواهان این است که در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا ادامه تحصیل بدهد و مشغول تحصیل باشد باید به طور حتم در این آزمون شرکت کرده باشد. بعد از شرکت کردن در این آزمون، فرد متقاضی میبایست در سازمان CAS یا Credential Assembly Service با هزینه‌ای اندک در حدود 195 دلار ثبت نام کرده تا بتواند از طریق آزمون برای پذیرش در دانشگاه‌های مورد علاقه‌ی خود اقدام کند.

 

اگرچه از بین لیست دانشگاه‌های کانادا و آمریکا فقط دانشگاه‌های حقوق کانادا و آمریکا می‌توانند آزمون را برگزار کنند و اگر متقاضی جذب متقاضیان هستند باید بدانند که در ابتدا توسط مرکز برگزاری آزمون یعنی LSAC مورد تست و گزینش قرار می‌گیرند و توسط کانون وکلای آمریکا یا ABA  که مخفف عبارت American Bar Associationنیز است به تأیید رسیده و اگر شرایط و ضوابط را دارا بودند مجوز برگذاری آزمون در آن دانشگاه صادر می‌شود.

 

برگزاری آزمون LSAT در چه زمانی صورت می‌گیرد:

 

آزمون LSAT برخلاف سال‌های قبل که حدودا هر 4 بار در سال برگزار می‌شد، همانطور که گفته شد اخیرا در حدود 6 بار در سال یعنی در ماه‌های مشخصی از قبیل : ژانویه، مارس، ژوئن، جولای، سپتامبر و نوامبر برگزار خواهد شد اما نکته این‌جا بوده است که هر سال باید منتظر تغییرهایی از قبیل تغییر در روز و مکان آزمون که به شما اعلام می‌گردد از طریق LSAC باشید که با اعلان قبلی صورت می‌گیرد و شما به صورت کامل از تمام شرایط آگاه می‌شوید.

با این حال نیز بهتر بوده است که برای کسب اطلاع دقیق‌تر از تاریخ‌های برگزاری این آزمون LSAT هر ساله به سایت‌های مربوط مراجعه کرده و شرایط و تاریخ دقیق امتحان را مشاهده بفرمایید.

برگزاری آزمون

 

کاربرد آزمون LSAT :

 

قطعا سوال اساسی که برای شما پیش می‌آید ین است که کاربرد این آزمون چیست و چرا باید در این یا همان آزمون LSAT شرکت کنم و کاربرد آن چیست؟ چرا نمره‌ی GPA کافی نبوده است؟ اهمیت داشتن و مهم بودن و فواید شرکت کردن در این آزمون چیست؟ هدف ما در این بخش  پاسخ دادن به برخی سوالات از این قبیل است و با مهم‌ترین فواید و کاربردهای این آزمون آشنا شویم تا درک بیشتر و بهتری از اهمیت آن و اصرار دانشکده‌ها مبنی بر گذراندن این آزمون داشته باشید.

 

 نمره‌ی GPA برای تأیید عملکرد شما و ارسال یا داشتن رزومه‌ی شما بسیار پراهمیت می‌باشد و همچنین میزان صلاحیت شما برای تحصیل در رشته‌ی حقوق را بیان می‌کند.

 آزمون LSAT  نوعی آزمون است که شرط ورود و تحصیل در دانشگاه‌های حقوق کشورهایی از قبیل آمریکا و کانادا و دیگر کشورها بوده است و یکی از مهم‌ترین آزمون‌های مقدمه‌ای وکالت می باشدو  تفاوتی در اینکه شما تابعیت آمریکا و کانادا داشته باشید ندارد.

 این آزمون مهم از بخش‌های مهمی نیز تشکیل شده است که بیانگر مهارت‌ها و ویژگی‌های فرد مورد نظر است که خواهان ادامه‌ی تحصیل در این رشته است به طوری که تحصیل و کار مورد سنجش قرار می‌گیرند.

 تنها این آزمون است که می‌تواند مشخص سازد که قدرت تصمیم‌گیری منطقی در شرایط دشوار و تجزیه و تحلیل کردن وقایع فرد تا چه اندازه قوی بوده است و آیا اینکه توانایی این کار را دارد یا نه؟.

 آزمونی استاندارد با این قدرت و کیفیت در میان کل آزمون‌های حال حاضر وجود ندارد و حتی مشابه این آزمون وجود نداشته است و از سال 1949 تنها ملاکی که برای ورود کردن به دانشکده‌های مختلف حقوق بوده همین آزمون می‌باشد.

کاربرد آزمون

در صورتی که نمرات عالی کسب کنید و تقریبا نزدیک به نمرات ماکزیمم باشد این امکان وجود دارد که فاند و کمک هزینه‌ی تحصیلی از دانشگاه مورد پذیرش و برتر بگیرید زیرا هزینه‌ی تحصیل در کانادا و آمریکا تا حدی زیاد است.

 با ارسال کردن گزارش‌های نمره‌های آزمون LSAT به شرکت‌های دولتی و خصوصی مربوطه، می‌توانید خود را به اثبات رسانده و موقعیت و جایگاه شغلی شما بالاتر می‌رود و امکان ارتقا شغلی و شغل پیدا کردن شما نیز راحت‌تر و بهتر خواهد شد.

 

به همین علت به دلایل مهمی که گفته شده حتما بایستی برای وارد شدن به دانشگاه‌های حقوق ابتدا در آزمون LSAT شرکت کرده و اگر موفق شدید در آزمون ورودی به ادامه‌ی تحصیل بپردازید.

 

آزمون LSAT در کدام کشورها و مؤسسات برگزار می‌شود؟

 

چون آزمون LSAT در هر سال زمان و مکان برگذاری متفاوتی دارد بلکه تعداد مرکزهای برگذاری آزمون آن نیز متغیر بوده است  و مکان دقیقی برای آن وجود ندارد و البته ذکر این نکته نیز واجب است که متوجه آن در طی مراحل ثبت نام خواهید شد اما به صورت معمولی کشورهایی که آزمون LSAT برگزار می‌کنند مشمول کشورهایی از جمله آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا و چند کشور دیگر می‌شوند که در نهایت بیشتر از 200 مرکز برای ثبت آزمون را تشکیل خواهند داد.

 

ذکر این نکته نیز واجب است چون هم به دلیل محدودیت ظرفیت داشتن مرکزهای آزمون و هم به علت متغیر بودن مکان‌های برگزاری آزمون بهتر بوده است که قبل از این که روند ثبت نام صورت گیرد نزدیک‌ترین مرکزها نسبت به خود را بررسی کرده تا با جزئیات بهتر و بیشتری از روز آزمون خود اطلاع داشته باشید.

قوانین آزمون

شرایط و قانون‌های برگزاری آزمون LSAT :

 

آزمون LSAT نیز مانند آزمون‌های دیگر که در سطوح بین المللی برگزار می‌شود دارای شرایط و ضوابط خاصی بوده است که رعایت نکردن هر یک از آن‌ها منجر به کنسل شدن آزمون و محرومیت از شرکت در آزمون‌های دور بعد شود در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد :

 

1- این آزمون فقط به کسانی متعلق است که قصد تحصیل کردن در رشته‌ی حقوق در دانشگاه‌هایی که مورد تأیید آمریکا و کانادا باشد را دارند.

2- داشتن خودکار و در نتیجه لاک غلط گیر برای پاسخ به آزمون کاملا ممنوع می‌باشد.

3-حتما اصل پاسپورت معتبر و کارت ورود به جلسه را به همراه داشته باشید.

4-در وقت استراحت اجازه صحبت کردن با افراد کنار خود را ندارید.

5-سریع تر از ساعت برگزاری آزمون در جلسه حضور داشته باشید چون که رأس ساعت امتحان شروع می‌شود و زمان اندکی قبل از برگزاری آزمون برگه‌های امتحانی آن توزیع می‌گردد.

6-داشتن دیکشنری و گوشی روشن کاملا ممنوع می‌باشد.

7-بدون هماهنگ کردن برای خروج از امتحان امکان خروج از حوزه‌ی امتحان بخصوص با برگه‌ی امتحان وجود نداشته است.

افراد واجدالشرایط

 

افراد دارای شرایط و غیر واجد شرایط برای شرکت در آزمون LSAT چه کسانی هستند؟

 

افراد دارای شرایط برای آزمون LSAT افرادی هستند که از توضیحات قبلی نیز کاملا مشخص بوده است که برای این آزمون نه محدودیت سنی وجود داشته و نه شرایط دیگری که بعضی افراد را برای شرکت در آزمون محدود کند. به همین علت اگر در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس حقوق درس خوانده و قصد دارید به یکی از دانشگاه‌های معتبر رشته‌ی حقوق در آمریکا و کانادا ورود کنید، این امکان وجود دارد که در آزمون LSAT شرکت کرده و با گرفتن نمره‌ی دریافتی قابل قبول برای حضور در دانشگاه نسبت به گرفتن پذیرش در دانشگاه انتخاب شده اقدام کنید.

 

نکته مهم:

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که دردست نداشتن مدرک زبان معتبر شاید برای ورود به آزمون مانعی برای شما انداشته باشد اما به مراتب نمرات کسب شده‌ی شما از ارزش و اعتبار خواهد افتاد زیرا قادر به شرکت در کلاس‌ها و پاس کردن واحدها را نداشته و پس با دانستن این نکته این حتما در کلاس‌های زبان شرکت کرده و مدرک رسمی و معتبر و تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته تا موفق شوید.

 

دوره‌‌ها و کلاس‌‌های مربوط به آزمون LSAT:

 

به طور قطع یکی از مواردی که توان این را دارد که کمک زیادی به موفقیت شما و به دست آوردن نمره‌ی عالی به شما و دیگر متقاضیان داشته باشد، شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های آمادگی برای آزمون است که بیشتر به صورت آنلاین و غیر حضوری برگزار می‌گردد. این دوره‌ها در کشورهای مختلف برگزار می‌شود و شما فقط احتیاج به داشتن اینترنت دارید تا در این کلاس‌ها شرکت کنید، و امکانات مختلف و بسیار عالیی در اختیار شما قرار داده می‌شود و استادهای بسیار برجسته به  شما کمک خواهند کرد تا با شانس بیشتری در این آزمون‌ها موفق شوید.

شرایط برگزاری آزمون

 

اما به این نکته توجه داشته باشید که  پیدا کردن دوره‌ها و کلاس‌های آزمون LSATکه شما را موفق کند کار بسیار مهمی بوده است تا به نتیجه‌ي بسیار خوبی در برابر هزینه‌ی پرداختی برسید. در این قسمت با ما همراه باشید تا به بهترین موردها  برای سال 2020 اشاره کنیم :

 

1- LSAT MAX

در این شرکت دوره‌های آمادگی آزمون LSAT  با بیشتر از 80 ساعت ویدیوی آموزشی که بسیار کیفیت بالایی دارد و 87 نمونه آزمون کامل با تنوع سوالات بالا، کتاب‌های دیجیتال و نسخه‌ی pdf و اپلیکیشن موبایل که در اختیار شما قرار گرفته که امکان دریافت کمک و مشاوره نیز در تمامی زمینه‌ها خواهید داشت.

 

2- ALPHASCORE

 

دوره‌های آمادگی این شرکت نیز بسیار عالی و با کیفیت بوده است و این شرکت شامل 61 نمونه آزمون کامل با تنوع سوال‌های بالا، بیش از 50 ساعت ویدیوی آموزشی با کیفیت بالا، کتاب ها و pdf های مرتبط با آزمون به صورت  RAR و قابل پرینت گرفتن و استفاده‌ی اپلیکیشن موبایل و از همه مهم‌تر تضمین بازگشت پول می‌باشد.

 

3- The Princeton Review

رده‌ی سوم این بخش نیز برای دوره‌های آمادگی آزمون LSAT به The Princeton Review تعلق گرفته است زیرا که مشمول 6 نمونه آزمون جامع و در حدود 150 ساعت ویدیو آموزشی بوده است. تنها تفاوت با آزمون‌های دیگر 1800 صفحه کتاب به متقاضیان داده خواهد شد. تفاوت این دوره با دوره‌های قبلی نیز به این صورت است که دسترسسی آنلاین برای این دوره تنها 120 روز است این درحالی است که برای باقی دوره‌ها مادام‌العمر بود.

 

4- KAPLAN

 

KAPLAN مؤسسه‌ای با شهرت جهانی بوده است که تقریبا در تمام آزمون‌ها فعالیت جامع دارد و موسسه‌ی بسیار موفق است. برای آزمون LSAT نیز خدمات زیادی از قبیل 75 نمونه آزمون جامع، 70 ساعت ویدیوی آموزشی کامل با کیفیت بالا، 2 جلد کتاب مکمل، تضمین بازگشت پول و در دسترس بودن 12 ماهه به دوره‌های آنلاین  این موسسه و سایر امکانات را ارائه می‌کند.

 

5- MAGOOSH

 

ضعیف ترین دوره از نظر خدمات مربوط به این دوره است که کلاس‌های این مؤسسه برای آزمون LSAT  نمونه آزمون نداشته است و ویدیوهای آموزشی نیز به صورت 50 ساعت بوده است و کتاب نیز در اختیار متقاضیان قرار نمی‌گیرد.

مهلت اعتبار آزمون

 

نمره‌‌ی قبولی آزمون LSAT:

 

آزمونی تحت آزمون LSAT برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا برای کسانی که در رشته‌ی حقوق تحصیل کرده برگزار می‌شود این آزمون از 6 بخش کلی تشکیل خواهد شد که 4 بخش آن دارای نمره خواهد بود و تنها یک بخش آن که به نام Experimentalبوده در بین بقیه‌ی سوال‌ها پخش می‌شود و غیر قابل تشخیص است و بخش آخر یا همان بخش 6 یا همان نگارش مقاله به صورت جداگانه با هزینه‌ی اندک 15 دلار بر روی گوشی یا کامپیوتر هوشمند نصب می‌شود و متقاضی به جواب دادن به آن می‌پردازد. با این حال ذکر این نکته واجب است که این دو بخش نمره‌ی جداگانه نداشته و نخواهند داشت و تنها به صورت مکمل کاربرد دارد. باید بدانید که نمره‌ی آزمون LSAT بین 120 تا 180 بوده است و به 4 بخش گفته شده تعلق دارد و نمره‌ی قبول یا رد برای شما وجود نداشته است. شما به صورت دقیق نمره‌ای بین 120 تا 180دریافت می‌کنید و برطبق نمره و مقدار GPA و مواردی که به صورت کامل در قسمت بالا گفته شد مثل رزومه یا توصیه نامه، این امکان را به دست می‌آورید که شانس قبولی خود را برای شرکت در دانشگاه‌های مطرح و تاپ تست کنید. به هر میزان و درجه که نمره‌ی شما به سطح ماکزیمم نزدیک‌تر باشد شانس و احتمال قبول شدن در دانشگاه‌ها برای شما بالاتر خواهد بود.

 

زمان اعلام نتیجه‌ی آزمون LSAT:

 

اعلام نتیجه‌ی این آزمون زیاد طول نخواهد نکشید زیرا که به نسبت سال‌های قبل تغییرات زیادی داشته و بناراین شما از این خاطر بسیار خوش شانس هستید زیرا که هر چقدر که نتیجه‌ها را زودتر دریافت کرده باشید زودتر نیز خواهید توانست که مرحله‌های گرفتن پذیرش در دانشگاه‌های مورد نظر خود را پیگیری کرده و به تحصیل در آن بپردازید و کارهای خود را با سرعت بیشتری انجام دهید.

 

در سال‌های گذشته زمان اعلام نتایج آزمون LSAT در حدود 2 ماه طول زمان می‌برد و در بعضی از موردها نیز در حدود 70 روز طول می‌کشید و نتیجه‌ها با نامه پست به دست متقاضیان در آزمون می‌رسید که زمان بسیار زیادی بود. اما حالا تغییرات جدید و قابل توجهی در نحوه‌ی ارسال و اعلام نتایج شکل گرفته است که باعث شده که به علاوه داشتن مزایای بسیار زیاد و گوناگون که صحبت کردن در مورد آن‌ها خارج از بحث مربوطه‌ی ما است، روند هرچه سریع‌تری از نتیجه‌ی آزمون LSAT  را تجربه کنید و به کارهای مهم دیگر از قبیل انجام دادن مقدمات کارهای دانشگاه برسید و از عملکرد خود نیز سریع‌ترآگاه خواهید شد. در این سیستم جدید نتیجه‌ها به جای ارسال کردن توسط نامه پست از طریق ایمیل ارسال گردد. لذا ذکر این نکته لازم است تا در اکانت کاربری خود درLSAC  ایمیل معتبر ثبت کنید تا در آینده به مشکلی برنخورید و در بازه‌ی زمانی مشخص شده که در حدود 3 هفته بعد از تاریخ برگزاری آزمون است، حتما اینباکس یا صندوق ورودی ایمیل شخصیتان را چک کنید و منتظر دریافت اعلام نتیجه‌ها باشید و اینگونه اگر تمام کارها را درست انجام دهید هرگز به مشکلی بر نخواهید خورد.

 

اعتبار آزمون LSAT پس از اعلام نتیجه تا چند وقت است؟

 در حالت کلی طبق اطلاعات موجود مهلت زمان آزمون LSAT به مدت 5 سال اعتبار دارد و به دلایلی مشخص  بعد از 5 سال بایستی دوباره در این آزمون شرکت کنید.

 

 مدت زمان و اعتیار ازمون

توضیحات بیشتر:

در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه‌ي زانکو که جزو با سابقه‌ترین موسسه‌هایی در حیطه‌ی این موضوع فعالیت می‌کنند بوده است همراه باشید و بدانید مشاوران زانکو با کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران همراه همیشگی شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

تحصیل در رشته حقوق در کانادا

اقامت تحصیلی در کانادا

وام دانشجویی کانادا

 

پیشنهاد سردبیر زانکو