آفیسر نوت یا گزارش افسر پرونده ی ویزا چیست ؟

ممکن است شما یکی از افرادی باشید که برای ویزای کانادا اقدام کرده باشید و به هر دلیلی ریجکت یا رد شده باشید. ممکن است وکیل درستی انتخاب نکرده باشید یا خودتان مدارک را به صورت درست ارائه نداده باشید. این مقاله به این میپردازد که چه اقداماتی میتوانید انجام دهید.

ممکن است شما یکی از افرادی باشید که برای ویزای کانادا اقدام کرده باشید و به هر دلیلی ریجکت یا رد شده باشید. ممکن است وکیل درستی انتخاب نکرده باشید یا خودتان مدارک را به صورت درست ارائه نداده باشید. این مقاله به این می‌پردازد که چه اقداماتی میتوانید انجام دهید.

گزارش افسر  مهاجرت یا آفیسر نوت چیست؟ چه کمکی به ما میکند؟

گزارش افسر پرونده ی مهاجرت یک گزارش چند صفحه ای است که شامل توضیحات و دلایلی است که افسر پرونده باید شرح دهد که چرا شما را ریجکت کرده است ؟ برای درخواست این مدرک شما یا باید در خاک کانادا حضور داشته باشید یا این که یک وکیل مقیم کانادا اقدام به اخذ آفیسر نوت | officer note برای شما بکند. معمولا دریافت این مدرک حدود 1 ماه تا 3 ماه طول می‌کشد و در مواردی ممکن است که دو هفته ای نیز حاضر شود. اگر یک وکیل نا وارد برای شما اقدام کرده باشد یا خودتان به درستی افسر مهاجرت را قانع نکرده باشید ریجکت خواهید شد و برای اقدام دوباره ی اخذ ویزا باید بدانید که دقیقا به چه دلیل با چه جزئیاتی درخواست ویزای شما رد شده است.

چه مواردی ممکن است منجر به رد شدن در خواست شما شده باشد؟

استادی پلن یا برنامه ی تحصیلی

استادی پلن شما یکی از دلایلی است که به افسر اداره مهاجرت اثبات می‌کند که شما آیا بعد از تحصیل به کشور خود بازخواهید گشت یا خیر، در استادی پلن باید دلیل کلی تحصیل، دلیل انتخاب این رشته، دلیل انتخاب کشور کانادا، چرا  در کشور خود تحصیل نمیکنید ؟، دل بستگیهایتان در کشورتان چیست ؟ و تاریخچه ی تحصیلتان کدام است؟ اگر هر یک از این موارد را در استادی پلن خود به درستی رعایت نکنید و افسر ویزای شما قانع نشود شما ریجکت خواهید شد.

 

اقدام برای کالج یا دانشگاه

در کل بستگی زیادی دارد که در کانادا برای کالج اقدام کنید یا دانشگاه اما درخواست دانشگاه امکان ویزا شدن بیشتری دارد همچنین مدرک کالج دارای انواع مختلفی از جمله Diploma , Post Graduate certificate , advanced diploma و ... می‌باشد که باید متناسب با وضعیت تحصیلی خود اقدام کنید. در صورتی که شما مدرک فوق لیسانس داشته باشید و آن را ارائه دهید و  همچنین برای فوق لیسانس اقدام کرده باشید احتمال ریجکتی شما بالا میرود، یا اگر دارای مدرک لیسانس بوده و برای کالج عادی یا diploma اقدام کنید احتمال ریجکتی‌تان بالا میرود. کالج هایی که دارای برنامه ی co-op یا کار در هنگام تحصیل هستند شانس بیشتری را برای شما در گرفتن ویزا به ارمغان می آورند.

 

عدم اعتراض شما به رای افسر پرونده

کسانی که به شرایط شما نگاه می‌کنند ماشین نیستند و هر کدام بر اساس قضاوت خود عمل می‌کنند، دوباره با مدارک مستدل اعتراض بزنید احتمال آن که فرد دیگری برای بررسی پرونده شما اقدام کند زیاد است.

 

قانون نانوشته ی تمکن مالی

در مورد ارائه تمکن مالی کم این امر بدیهی است که شما نمی‌توانید از پس هزینه‌ها بر بیایید و دلیل موجهی برای رد درخواست شما توسط افسر پرونده است، اما ارائه تمکن مالی بیش از حد نیز ممکن ست افسر پرونده را به شک وا دارد که آیا شما اقدام به برگشت خواهید کرد یا خیر؟ در سایت اداره مهاجرت کانادا مبلغ میانگینی که برای زندگی خانواده ها نوشته شده است وجود دارد می‌توانید از آن استفاده کنید .

 

عدم اقدام به موقع برای پیکاپ ویزا

شما بعد از قبول شدنتان سی روز وقت دارید تا ویزای خود را تحویل گرفته یا به شخصی دیگر واگذار کنید که به اصطلاح ویزا را برای شما پیکاپ کند ، اگر در مهلت سی روزه این کار را انجام ندهید ریجکت خواهید شد و باید دلیل موجهی بیاورید تا شما را قبول کنند.

 

نمره ی زبان پایین

اگر نمره ی آیلتس یا تافل شما پایین تر از حد انتظار است، باید دوباره امتحان بدهید و نمره ی خود را بالاتر ببرید.

 

آفیسر نوت یا گزارش افسر پرونده چه کمکی به شما میکند؟

بعد از آن که اعتراض زدید اگر دوباره ریجکت شدید باید هزینه های دولتی را دوباره پرداخت کنید تا بتوانید برای ویزا اقدام کنید. اگر بدانید که خودتان در مراحل چه اشتباهی کردید یا وکیل چه مدرکی را برای شما آپلود کرده است می‌توانید گزارش افسر پرونده را به دقت مطالعه کرده و اقدام به اصلاح دلایل خود بکنید.

برای مطالعه بیشتر در منابع خارجی میتوانید برروی این لینک کلیک کنید. همچنین جهت دریافت مشاوره در این زمینه می‌توانید با موسسه زانکو تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید:

شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا

راحت ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

وکیل مهاجرتی با تضمین بازگشت وجه

چگونه استادی پلن بنویسیم؟

پیشنهاد سردبیر زانکو