آوسبیلدونگ آلمان

اگر می‌خواهید در آلمان مشغول به کار شوید و از تحصیلات دانشگاهی برخوردار نیستید، برای ورود به بازار کار آلمان صرفا لازم نیست که در دانشگاه های آلمان تحصیل کنید. شما می توانید با گذراندن یک دوره فنی در آلمان (آوسبیلدونگ) تجربه لازم برای کار را به دست آورید و راه ورود به بازار کار را پیدا کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق دوره‌های اوسبیلدونگ

کشور آلمان افرادی را که می‌خواهند شغل یا فرصت آموزشی پیدا کنند، پشتیبانی می‌نماید. مسئول این وظیفه، آژانس استخدام فدرال می‌باشد. در صورتی که می‌خواهید در کشور آلمان شغلی بیابید و به کار در آلمان بپردازید، دوره‌های اوسبیلدونگ گزینه خوبی برای تحصیل و شرکت در یک برنامه آموزش حرفه‌ای به شمار می‌آید. این برنامه‌های آموزشی معمولاً بین مدت یک تا سه و نیم سال زمان می‌برد. آن‌ها یا در مدارس قرار دارند و صرفاً در یک مدرسه برگزار می‌گردند، یا کلاس‌ها را با آموزش عملی در یک موسسه یا شرکت (“آموزش دوگانه یا فنی و حرفه‌ای”) ترکیب می‌نمایند. بعد از به پایان رسیدن یک برنامه آموزش حرفه‌ای،  شما یک کارمند ماهر می‌شوید (متخصص واجد شرایط). کارمندان حرفه‌ای در کشور آلمان در مقایسه با کارگران غیر ماهر، درآمد بیشتری به دست می‌آورند. به این ترتیب، تکمیل یک برنامه آموزش حرفه‌ای، ممکن است یک قدم مهم در راستای به وجود آوردن حرفه در کشور آلمان به شمار آید. شما سروران گرامی همواره می‌توانید به منظور دست یابی به اطلاعات تکمیلی، با کارشناسان با تجربه در زمینه اوسبیلدونگ تماس گرفته و از مشاوره این کارشناسان استفاده نمایید و بهره مند شوید.

مباحثی که در این مقاله بررسی می‌گردد:

 • انواع دوره‌های اوسبیلدونگ کشور آلمان
 • هزینه‌ها و شرایط دریافت کمک هزینه اوسبیلدونگ کشور آلمان
 • شرایط آموزش اوسبیلدونگ کشور آلمان برای شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا
 • لیست رشته‌های آوسبیلدونگ کشور آلمان
 • مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزا اوسبیلدونگ کشور آلمان
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه دوره‌های اوسبیلدونگ در کشور آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق دوره‌های اوسبیلدونگ

بیشتر بخوانید:

هزینه‌های مهاجرت

انواع دوره‌های اوسبیلدونگ آلمان

به طور کلی می‌توان گفت که دو نوع آموزش اوسبیلدونگ وجود دارد:

برنامه‌های آموزش حرفه‌ای وجود دارد که تنها در کلاس برگزار می‌شود. این مسئله به ویژه در مورد کارهایی در رابطه با مسائل بهداشتی و درمانی و همچنین مشاغل مرتبط با حوزه‌های طراحی، فروش و یا فنی در ارتباط است. در یک برنامه آموزش حرفه‌ای که در مدرسه قرار گرفته، شما در یک کالج حرفه‌ای یا دانشکده تجارت درس می‌خوانید و آموزش‌های اصولی و صحیحی به شما داده می‌شود و دانشی را که به دست می‌آورید در قالب دوره‌های کارآموزی طولانی در شرکت‌ها یا کارهای اجتماعی وارد می‌کند. برنامه‌های آموزش حرفه‌ای مستقر در مدرسه معمولاً بین مدت یک تا دو سال زمان می‌برد. شما اختیار کامل را دارید که بین مدارس دولتی و خصوصی، یکی را انتخاب کنید، اما بهتر است به این نکته دقت کنید که در اکثر مدارس خصوصی باید شهریه پرداخت کنید.

شما باید بتوانید به زبان آلمانی صحبت کنید، زیرا زبان برنامه‌های مدرسه و ارتباطات روزمره در شرکت‌ها آلمانی می‌باشد. به علاوه امتحانات مورد انتظار به منظور تکمیل برنامه‌ها به زبان آلمانی برگزار می‌گردد. سطح مهارت آلمانی مورد نیاز بسته به نوع آموزش حرفه‌ای شما انتخاب می‌گردد. به منظور درخواست آموزش فنی و حرفه‌ای مستقر در مدرسه، باید در یک آموزشگاه فنی حرفه‌ای متقاضی شوید و به منظور انجام این کار، شما نیاز به یک مدرک دیپلم از یک مدرسه آلمانی یا یک گواهی معادل شناخته شده از کشور خود دارید. برای بعضی از حرفه‌ها، شما همچنین لازم است، اثبات تجربه کار در این زمینه (مثلاً گواهی کارآموزی) را ارائه دهید. در برخی از زمینه‌ها، شما باید به سن خاصی رسیده باشید تا بتوانید درخواست آموزش در مهارت‌های فنی را ارائه بدهید. محدودیت سنی در این زمینه 24 سال‌ می‌باشد. همچنین لازم است آموزش اجباری ابتدایی را به اتمام رسانده باشید (نه سال در آلمان). به منظور شروع یک آموزش حرفه‌ای مستقر در مدرسه (“Schulische Ausbildung”)،  احتیاجی به اجازه کار ندارید. این به آن معنا است که می‌توانید آموزش حرفه‌ای مستقر در مدرسه را بدون احتیاج به مجوز از اداره ثبت احوال یا آژانس کاریابی آغاز نمایید.

بیشتر مردم آموزش‌های حرفه‌ای دوگانه را انتخاب می‌نمایند. مزیت آموزش‌های حرفه‌ای دوگانه این می‌باشد که شما نه فقط از لحاظ نظری، بلکه به دانش عملی زیادی می‌پردازید که بسیار مورد توجه خیلی از شرکت‌ها قرار دارد. در کشور آلمان حدود 350 شغل به رسمیت شناخته شده وجود دارد، که خواستار آموزش حرفه‌ای به عنوان پیش نیاز می‌باشند. همچنین به منظور کسب اطلاع از برنامه‌های آموزش حرفه‌ای مستقر در مدرسه، می‌توانید از نمایشگاه‌های شغلی، که در بسیاری از شهرهای کشور آلمان برگزار شده است نیز بازدید کنید. شما می‌توانید به فهرست به اصطلاح مثبت (“Positivliste”)  نیز نگاهی بیندازید. در این لیست، شما این امکان را دارید که برنامه‌های آموزش حرفه‌ای را برای مشاغلی که به آن‌ها مشاغل کمبود یا “Mangelberufe”  در کشور آلمان گفته می‌شود، پیدا کنید. این به آن معنا می باشد که در صورت تصمیم گیری به منظور شروع آموزش‌های حرفه‌ای در این زمینه‌ها، جای خالی زیادی وجود دارد و اجازه کار را راحت تر می‌نماید. “لیست مثبت” با تغییرات در بازار کار سازگار می‌باشد. در پایان دوره آموزش، شما از مدرسه فنی و حرفه‌ای، آکادمی حرفه‌ای (“Berufsakademie”) گواهی نامه‌ای دریافت خواهید کرد که این برنامه را ترتیب داده است. در طول برنامه آموزشی، شما امکان این را دارید که در هفته حداکثر ده ساعت کار کنید. اما شما باید پیش از هر چیز با رئیس خود ارتباط برقرار کرده و هماهنگ نمایید.

هزینه‌ها و شرایط دریافت کمک هزینه اوسبیلدونگ آلمان

در آموزش حرفه‌ای مستقر در مدرسه (“Schulische Ausbildung”)  شما درآمد کسب نمی‌نمایید. برای بعضی از مدارس خصوصی، حتی باید شهریه نیز پرداخت نمایید. البته یک مورد استثنا هم وجود دارد. اگر در بخش بهداشت و مراقبت، در مدارس فنی و حرفه‌ای آموزش می‌بینید، از آن‌‌ جا که ساعات آموزش در بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان طولانی می‌باشد، حقوق دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال، در مراقبت‌های بهداشتی و حرفه‌ای پرستاری، درآمد ناخالص شما از 1,091 یورو در سال اول آموزش و رسیدن به 1,152 یورو در سال دوم و 1,253 یورو (از سال 2019) در سال آخر آغاز می‌گردد.

در شرایط خاص، می‌توانید در طول آموزش حرفه‌ای مستقر در مدرسه، کمک هزینه دانشجویی (“Schüler-BAföG”) دریافت نمایید. “قانون ارتقاء آموزش فدرال” یک برنامه کمک مالی به وسیله دولت برای کودکان و دانش آموزان مدرسه در نظر گرفته است. میزان پشتیبانی به صورت موردی با حداکثر 590 تا 709 یورو در ماه (از سال 2019) محاسبه می‌گردد. معمولاً لزومی ندارد آنچه را که به عنوان BaföG  دریافت نموده‌اید، پس بدهید.

هزینه‌ها و شرایط دریافت کمک هزینه اوسبیلدونگ آلمان

به منظور دریافت کمک هزینه به عنوان یک آلمانی، لازم است شرایط زیر را رعایت کنید:

 • شما باید در ابتدای آموزش فنی و حرفه‌ای مدرسه‌ای خود کمتر از 30 سال سن داشته باشید.
 • برنامه آموزشی باید حداقل 2 سال به طول انجامد .
 • شما نباید قبلاً یک برنامه آموزش فنی و حرفه‌ای مستقر در مدرسه را که در کشور آلمان به رسمیت شناخته شده است، انجام داده باشید.
 • شهروندان غیر آلمانی تنها در صورتی این پشتیبانی را دریافت می‌نمایند که:
 • مجوز تسویه حساب (یا اقامت دائم آلمان) را داشته باشند.
 • سن آن‌ها کمتر از 24 سال باشد.
 • آن‌ها حداقل برای مدت 15 ماه در کشور آلمان اقامت قانونی داشته باشند.
 • آن‌ها پیش از این حداقل 5 سال در کشور آلمان بوده باشند و در این مدت مشغول به کار بوده باشند.
 • حداقل یکی از والدین آن‌ها در طی شش سال گذشته در کل حداقل سه سال در کشور آلمان بوده باشد، در حالی که مشغول به کاری سودمند بوده است.

 پناهجویان حق دریافت BAföG  یا کمک هزینه را ندارند. اما طبق قانون مزایای پناهجویان، می‌توانند از آموزش فنی و حرفه‌ای مستقر در مدرسه استفاده کنند. می‌توانید کمک هزینه مسکن یا “Wohngeld” را درخواست نمایید، که یک کمک مالی به منظور کمک به شما در پرداخت اجاره بها می‌باشد. پیش نیاز دریافت کمک هزینه مسکن، سن قانونی و زندگی مستقل از والدین شما می‌باشد.

 

بیشتر بخوانید:

نشان CE

شرایط آموزش اوسبیلدونگ آلمان برای شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا

شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا امکان دارد مجوز اقامت یک دوره آموزشی حرفه‌ای درون شرکت را دریافت نمایند. این امر مستلزم تأیید آژانس استخدام فدرال می‌باشد. پیش از تأیید، آژانس فدرال اشتغال بررسی می‌نماید که آیا مکان آموزش در سراسر کشور برای متقاضیان بالقوه آلمانی یا اتحادیه اروپا تبلیغ شده است یا خیر. در صورت اعطای گواهینامه آلمانی علاوه بر صلاحیت دریافت شده در خارج از کشور، می‌توانند یک دوره آموزشی، هم در کشور مبدا و هم در کشور آلمان برگزلر کنند. در صورت ادامه دوره آموزش در خارج از کشور، متقاضیان می‌توانند جهت ادامه آموزش، اقامت خود را دریافت نمایند. این مدرسه یا آموزش درون شرکت باید حداقل دو سال به طول انجامد. امکان دارد تجربه کاری اخیر با مدت سه سال بدون داشتن مدرک تحصیلی نیز پس از بررسی‌های آژانس استخدام فدرال به رسمیت شناخته شود.

متقاضیان همچنین امکان دارد آموزش مداوم را بر اساس مجوز دانشگاه علمی کاربردی انجام دهند. در هر حالت، آژانس کاریابی فدرال باید برنامه‌ها را بررسی و تأیید نماید. دوره‌های کارآموزی که به عنوان قسمتی از یک دوره تحصیلی به اتمام می‌رسند یا توسط  یک بورس تحصیلی پشتیبانی می‌شوند، مشمول بررسی نمی‌باشند. این موضوع در مورد دانش آموزان مدرسه و دانشگاه و کارگران و مدیران ماهر صدق می‌کند. مدت زمان اقامت در این موارد ممکن است بیشتر از یک سال نباشد.

شرایط آموزش اوسبیلدونگ آلمان برای شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا اوسبیلدونگ آلمان

تأییدیه کتبی توسط یک شرکت آموزش فنی و حرفه‌ای/

تمکن مالی کافی برای زندگی در کشور آلمان/

پاسپورت معتبر با اعتبار کافی به همراه عکس در ابعاد پاسپورت/

بیمه درمانی معتبر تا زمان شروع آموزش حرفه‌ای/

پرداخت هزینه 60 یورویی به منظور درخواست/

شما باید به صورت حضوری درخواست خود را ارائه نمایید، روند درخواست سه ماه به طول می‌انجامد. وزارت امور خارجه باید درخواست شما را تأیید نماید. به منظور آموزش حرفه‌ای مستقر در مدرسه، به راحتی اجازه اعطا می‌گردد و اقامت دریافت خواهید نمود.

به منظور آموزش‌های حرفه‌ای دوگانه بررسی اولویت لازم است. آژانس اشتغال فدرال بررسی می‌نماید که آیا هر شهروند آلمانی یا اتحادیه اروپا شرایط دریافت این آموزش را دارد یا نه و پس از تایید اقامت دریافت خواهید کرد.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه دوره‌های آوسبیلدونگ در آلمان

 • آوسبیلدونگ چیست؟

آوسبیلدونگ دوره تحصیل حرفه‌ای 1 تا 3.5 ساله می‌باشد که با آموزش فنی حرفه‌ای، اشخاص را به منظور ورود به بازار کار آلمان آماده می‌نماید.

 • طول دوره‌های آوسبیلدونگ چقدر است؟

طول این دوره‌های آموزشی معمولا به رشته تخصصی بستگی دارد و بین یک سال تا 3 سال و نیم در نظر گرفته می‌شود.

 •  امکان اخذ ویزای آوسبیلدونگ برای ایرانیان تا چه سنی وجود دارد؟

بله... امکان اخذ این ویزا برای ایرانیان تا سن نهایت 24 سالگی وجود دارد.

 • آیا امکان کاریابی پس از گذراندن این دوره‌ها میسر می‌باشد؟

بله... دوره‌های اوسبیلدونگ مسیر کاریابی را تسریع می‌نمایند، چون در کنار آموزش تئوری، دوره‌های کارآموزی را نیز آموزش می‌دهند.

 • دوره‌های اوسبیلدونگ چند نوع می‌باشند؟

دوره‌های اوسبیلدونگ دو نوع می‌باشند. آموزش حرفه‌ای در مدارس که معمولا تئوری می‌باشند و آموزش حرفه‌ای دوگانه که همراه با آموزش‌های عملی نیز هست.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه دوره‌های آوسبیلدونگ در آلمان

بیشتر بخوانید:

پرستاری در آلمان

 

میزان حقوق دریافتی از آوسبیلدونگ چقدر می‌باشد؟

دریافتی شما از آوسبیلدونگ بسته به این که چه رشته‌ای را می‌گذرانید، متفاوت می‌باشد.

هم اکنون نزدیک به 400 رشته گوناگون در دوره‌های آوسبیلدونگ وجود دارد. از جمله شرایط اصلی که به منظور شرکت در این دوره‌ها لازم است، زبان آلمانی می‌باشد. برای این که بتوانید در دوره‌های عملی شرکت نمایید و همچنین امتحانات را با موفقیت پشت سر بگذارید، لازم می‌باشد سطح زبان آلمانی بالا ( ترجیحا B2) را داشته باشید.

البته سطح زبان، به رشته آوسبیلدونگ مورد نظر نیز بستگی دارد و در بعضی از موارد آشنایی به زبان انگلیسی نیز می‌تواند به شما کمک کند، اما داشتن مدرک زبان آلمانی الزامی می‌باشد.

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای دوره‌های کارآموزی چیست؟

یکی دیگر از سوالات اساسی که برای دوره‌های آوسبیلدونگ وجود دارد این است که حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای این دوره‌ها چیست؟

حداقل مدرک  به منظور شروع فعالیت در این دوره‌ها، مدرک دیپلم است . اگر دوره خاصی در رشته مورد نظر خود گذرانده‌اید می‌تواند به پیشرفت و بالاتر رفتن سطح شما کمک نماید. همچنین مدارک باید مورد ارزیابی و تطبیق  کشور آلمان قرار بگیرد.

شرایط سنی برای دوره‌های کارآموزی آلمان؟

یکی از سوالات دیگر در این زمینه شرایط سنی می‌باشد. به منظور شرکت در این دوره‌ها، حداقل سن مورد نیاز 18 سال و همچنین حداکثر آن 25 سال می‌باشد. درنظر داشته باشید یادگیری زبان آلمانی نیز زمان زیادی را احتیاج دارد. بنا براین بهتر می‌باشد، دو سال پیش از رسیدن به حداکثر سن شروع به یادگیری زبان نمایید.

شما برای این نوع دوره‌ها نمی‌توانید ویزای همراه داشته باشید، بعد از به پایان رساندن این دوره و بستن قرارداد کاری، می‌توانید برای خانواده خود ویزای همراه تهیه نمایید و به همراه خود به آلمان ببرید.

شرایط سنی برای دوره‌های کارآموزی آلمان؟

کار آموزی مدرسه‌ای در آلمان ( شولیشه آوسبیلدونگ )

همانطور که گفته شد دو نوع آوسبیلدونگ وجود دارد که یکی از آن‌ها آوسبیلدونگ مدرسه‌ای می‌باشد. در آوسبیلدونگ مدرسه‌ای مدت زمان تحصیل بیشتر از کار عملی در نظر گرفته می‌شود و در رشته‌های گوناگونی مثل پرستاری، مهندسی و صنعتی ارائه می‌گردد. این آوسبیلدونگ‌ها به وسیله مدارس گوناگون چه خصوصی و چه دولتی ارائه می‌گردد. 

همچنین باید در نظر داشته باشید که در صورتی که بخواهید در مدارس خصوصی دوره خود را سپری نمایید، باید هزینه آن را پرداخت نمایید. در طول این دوره آموزشی شما هفته‌ای 10 ساعت اجازه کار مجزا از آن را نیز دارید.

ثبت نام در مدرسه به منظور حضور در آوسبیلدونگ در کشور آلمان

به منظور حضور در این نوع آوسبیلدونگ لازم می‌باشد که در یک مدرسه یا کالج ثبت نام نمایید که به منظور این کار نیاز به مدارک تحصیلی تایید شده دارید. هرچقدر که نمرات و زبان شما بهتر باشد شانس پذیرفته شدن در این دوره‌ها  بیشتر می‌باشد. 

البته گاهی نیز دیده می‌شود که تجربه کاری شما در رشته مورد نظر می‌تواند احتمال قبولی را بالا ببرد. برای این که بتوانید آوسبیلدونگ مورد نظر خود را پیدا کنید، می‌توانید از طریق مراکز مشاوره برای مهاجران مانند Jugendmigrationsdiensts  و یا برای افراد بزرگسال مانند Migrationsberatungen für Erwachsene   اقدام نمایید.

درخواست بافوگ، طرحی برای حمایت از دانش آموزان بی بضاعت

یکی دیگر از نکاتی که وجود دارد این است که اشخاصی که دارای شرایط زیر باشند می‌توانند درخواست بافوگ کنند. Schüler Bafög  یک نوع برنامه از طرف دولت به منظور حمایت از دانش آموزان بی بضاعت می‌باشد. البته لازم است شرایط زیر را دارا باشید:

 • شهروند یکی از شهرهای اتحادیه اروپا باشید.
 • حداقل 15 ماه در کشور آلمان زندگی کرده باشید و اقامت قانونی داشته باشید.
 • حداقل 5 سال در کشور آلمان بوده باشید و کار کرده باشید.

این نکته را در نظر داشته باشید که اگر به تازگی وارد آلمان شوید نمی‌توانید از این برنامه استفاده نمایید.

 

بیشتر بخوانید:

مهندسی در آلمان

آوسبیلدونگ دوگانه ( دوآله آوسبیلدونگ ) چیست؟

آوسبیلدونگ‌های دوگانه که به آن‌ها دوآله آوسبیلدونگ یا بقوفلیشه آوسبیلدونگ نیز گفته می‌شود نوع دیگری از آوسبیلدونگ می‌باشد. 

این نوع از آوسبیلدونگ نیز از ترکیب بخش‌های تئوری و عملی می‌باشد. این دوره‌ها ممکن است  سه سال و نیم یا چهار سال زمان لازم داشته باشد که شما در این مدت، در هفته دو یا سه روز را در یک مدرسه فنی به تحصیل تئوری مشغول می‌شوید و بخش عملی دوره را در یک شرکت یا کمپانی به کارآموزی می‌پردازید.

 در این نوع کارآموزی به ازای کار در یک شرکت، شما حقوق دریافت خواهید کرد. به این حقوق به اصطلاح Ausbildungsvergütung می گویند.

آوسبیلدونگ دوگانه ( دوآله آوسبیلدونگ ) چیست؟

تنوع رشته در دوره کارآموزی آلمان

همانطور که گفته شد رشته‌های گوناگونی درآوسبیلدونگ وجود دارد. از رشته‌هایی مانند آشپزی گرفته تا فنی و پرستاری در این کارآموزی‌ها آموزش داده می‌شود. البته در نظر داشته باشید که همه مشاغل در همه شهرها وجود ندارد.

 الزاما باید بازار کار آن رشته در منطقه مورد نظر وجود داشته باشد. اگر بتوانید نمرات خوبی در دوره کارآموزی دریافت نمایید یا تجربه کاری داشته باشید، می‌توانید شروع فعالیت خود را در زمینه کاری، زود تر از سه سال آغاز کنید.

 

زمان شروع دوره‌های کارآموزی

بدیهی است که کارآموزی‌هایی با زمان کمتر، ساده تر از کارآموزی با زمان طولانی تر هستند. به عنوان مثال تراشکاری (Internship) از جمله کارآموزی‌های دو ساله می‌باشد. در کارآموزی، بسته به رشته‌ای که انتخاب کرده‌اید حقوق دریافت می‌نمایید و این حقوق سالیانه افزایش پیدا خواهد کرد.

 مبلغ این حقوق به طور معمول بین 550 تا 2000 یورو می‌باشد. اگر درآمدی که در این دوره‌ها دارید، بیشتر از سالی 8450 یورو باشد، لازم است تا مالیات آن را بپردازید.

 

بیشتر بخوانید:

پزشکی در آلمان

آوسبیلدونگ‌های دوگانه یا مدرسه‌ای؟

بسیاری از مردم آوسبیلدونگ‌های دوگانه را به مدرسه‌ای ترجیح می‌دهند، زیرا می‌توانند به این روش در یک شرکت یا کمپانی معتبر مشغول به فعالیت شوند و از همین طریق می‌توانند دوره‌های تئوری را در مدرسه فنی ادامه دهند.

 از آن جایی که تعداد بالایی آوسبیلدونگ دوگانه وجود دارد، شما می‌توانید متناسب ترین دوره با استعداد خود را انتخاب نمایید. 

جهت شرکت در دوره‌های عملی در یک کمپانی خاص و یا مورد نظر شما می‌توانید از طریق همان شرکت اقدام نمایید ( در صورتی که شرکت نیاز به نیروی آوسبیلدونگ را اعلام کرده باشد).

انتخاب اشخاص با مدرک تحصیلی بهتر و زبان آلمانی قوی

جهت پذیرش در این دوره‌ها، باید توجه داشت که ممکن است آن شرکت‌ها شرایط خاصی را تقاضا نداشته باشند، اما اشخاص با  داشتن نمرات بالا در مدرک تحصیلی و تسلط بیشتر بر زبان، می‌توانند از شانس بیشتری نسبت به اشخاص دیگر برخوردار باشند.

این دوره‌ها معمولا در دو زمان مختلف، یکی از فوریه و مارچ و دیگری از آگوست یا سپتامبر شروع می‌شود، هرچند باز هم به شهر و شرکت بستگی دارد.

انتخاب اشخاص با مدرک تحصیلی بهتر و زبان آلمانی قوی

دوره‌های اوسبیلدونگ آلمان و سخن پایانی

در این مقاله، دوره‌های آموزشی اوسبیلدونگ آلمان و شرایط و مدارک مورد نیاز آن نقد و بررسی شد. این دوره‌های آموزشی برای یافتن شغلی مناسب و ورود آسان تر و سریع تر به بازار کار در آلمان برای افرادی که نمی‌خواهند تحصیلات آکادمیک داشته باشند بسیار مناسب می‌باشد اما باید توجه داشت که شرایط سنی و تسلط به زبان آلمانی بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

امیدواریم مطالب موجود در این مقاله به منظور آگاهی و کمک به شما در زمینه اوسبیلدونگ، مفید واقع شده باشد.

 

بیشتر بخوانید:

دانشگاه‌های آلمان

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در ۲۰۲۰

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا ، پیکاپ ویزا ،ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می دهیم ، شما می توانید با تماس با شماره ی 02122226480 از مشاوره ما بهرهمند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو