وزیر مهاجرت کبک خبر داد: به محض بازگشایی مرزها به منظور برطرف شدن کمبودها، ۵۵۰ پرسنل درمانی به طور آزمایشی به کبک می‌آیند.

وزیر مهاجرت کبک خبر داد: به محض بازگشایی مرزها به منظور برطرف شدن کمبودها، ۵۵۰ پرسنل درمانی به طور آزمایشی به کبک می‌آیند.

وزیر مهاجرت کبک روز پنجشنبه اعلام کرد، به منظور برطرف شدن کمبود نیرو و در پاسخ به نیاز استان در بخش مراقبتهای سلامتی کووید۱۹ طی یک پروژه آزمایشی ۵۵۰ نفر وارد کبک می‌شوند.

به گزارش رسانه هدهد کانادا، سیمون جولین بارت، وزیر مهاجرت کبک، طی یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر کبک، گفت که با اجرای این پروژه حدود ۵۵۰ نفر وارد استان می‌شوند.

وی معیار انتخاب نیروها را عالی خواند و افزود: ما یک برنامه عالی و سودمند برای اجرای این طرح آزمایشی داریم.

بر اساس این طرح متقاضیان باید حداقل دو سال در کشور خودشان سابقه کار داشته و برای دریافت اقامت دائم از کانادا دو سال نیز در کبک کار کنند.

جولین بارت تصریح کرد: در صورت رعایت این معیارها افراد خود به خود مجاز به ماندن در کشور خواهند بود.

او با بیان اینکه طی سال ۲۰۱۳ تا کنون فقط ۱۱۵ نیروی درمانی وارد کبک شده‌اند بیان کرد: در طی این سالها دو برنامه جذب کادر درمانی ما برای متقاضیان جذاب بوده اما به دلیل اینکه تضمینی در اقامت دائم آنها وجود نداشته لذا اساسا بعضی اوقات آنها این برنامه‌ها را انتخاب نمی‌کردند.

جذب نیرو پزشکی  د رکرونا کانادا

جولین بارت تاکید کرد: با توجه به اینکه درحال حاضر مرزها بسته این پروژه نیاز فوری استان را پاسخگو نیست ولی دولت درصدد است پس از باز شدن مرزها این طرح را اجرایی کند و درحال حاضر این طرح بطور مجازی در ارتباط با خارج از کشور پیگیری می‌شود.

او افزود:

مهاجرت به کبک برای این افراد مشمول مزیتهایی خواهد بود.

وزیر مهاجرت کبک همچنین در رابطه وضعیت پناهجویانی که در خانه‌های سالمندان کمک کرده‌اند گفت: با توجه به اینکه وضعیت پناهجویان با تایید دولت فدرال است ما باید از دولت فدرال در این رابطه مشاوره بگیریم.

زبان فرانسه

یکی از موارد مهم برای مهاجران کبک آشنایی با زبان فرانسه در سطح ۷ (متوسط یا پیشرفته) است به این ترتیب که یا در امتحان زبان فرانسه شرکت کنند یا یک دوره زبان فرانسه گذرانده و یا سه سال به دبیرستان‌های فرانسوی زبان رفته باشند.

با این وجود در طرح جدید جذب نیروهای متخصص که در فاز اول برای کادر درمانی آغاز می‌شود شرط الزام آشنایی با زبان برداشته شده است ولی اگر خودشان بخواهند دولت امکان حضور در کلاس را فراهم می‌کند.

گفتنی است که این طرح بصورت آزمایشی انجام می‌شود و چنانچه موفقیت آمیز باشد کبک در دیگر حوزه‌های تخصصی نیز اقدام به جذب نیروی کار فوری می‌کند.

کبک پروژه دیگری برای جذب مهاجران در بخش هوش مصنوعی دارد که هنوز جزئیات آن منتشر نشده و در حال بررسی و آماده سازی برای جذب متخصصان بین المللی است.

پیشنهاد سردبیر زانکو