اخبار مهاجرتی کانادا در ایام کرونا

IRCC به تدریج خدمات حضوری را از سر می گیرد

خدمات مهاجرتی که عملاً در دسترس نیستند از 21 سپتامبر از سر گرفته می شوند.

 

سازمان مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در حال بررسی پروتکل ها و رویه های جدید برای ارائه خدمات غیرحضوری در طی شیوع ویروس کرونا است.

خدمات ارائه شده در هفته آینده شامل موارد زیر است:

 نمایشگاه ونکوور برای آزمایش مجدد دانش شهروندی و جلسات دادرسی شهروندی برای گروه متقاضی دیگری بازگشایی خواهد شد. IRCC قرار ملاقات ها را از طریق ایمیل تعیین می کند.


 دفاتر IRCC برای خدمات مرتبط با اقامت دائم در اتوبیکوک ، انتاریو و مونترال ، کبک بازگشایی می شوند. با افرادی که باید کارت اقامت دائم خود را تحویل بگیرند یا مصاحبه اقامت دائم خود را انجام دهند (تعیین اقامت دائم) ، IRCC از طریق ایمیل برای تعیین وقت قبلی با آنها در ارتباط است.


 خدمات محدود مربوط به پناهندگی در دفاتر IRCC در کلگری ، ادمونتون ، همیلتون و آبشارهای نیاگارا از سر گرفته می شوند. IRCC قرار ملاقات ها را از طریق epost ، خدمات آنلاین Canada Post ، با مشتریانی که نیاز به جمع آوری یا ارسال اسناد ، ارائه اطلاعات بیومتریک خود یا مصاحبه دارند ، ترتیب می دهد. آنها همچنین می گویند که اگر  شرایط خوب پیش برود ، آنها دفاتر خود را برای ارائه خدمات پناهندگی در ونکوور (هورنبی) ، مونترال و اتوبیکوک در آینده باز می کنند.


در گزارش رسانه ای اداره مهاجرت آمده است: "IRCC برای رزرو قرار ملاقات با مشتریان با توجه به وضعیت پرونده ، موقعیت در کانادا و سایر عوامل تماس می گیرد" ، تعیین وقت عمدتا براساس تاریخ درخواست مشتری است.

کرونا در کانادا

IRCC تنها در صورت داشتن قرار ملاقات برنامه ریزی شده به داوطلبان مهاجرت اجازه استفاده از خدمات حضوری را می دهد.

اداره مهاجرت همچنین قرارهای ملاقات بیومتریک را شروع می کند. متقاضیان اقامت دائم در کانادا که منتظر انجام بیومتریک هستند ، طی چند ماه آینده از طریق سرویس کانادا برای رزرو نوبت تماس می گیرند. IRCC می گوید ، افرادی كه در منطقه ای زندگی می كنند كه افراد بیشتری منتظر انجام سنجش بیومتریك هستند ، مانند منطقه تورنتو بزرگ ، باید مدت بیشتری منتظر بمانند.

IRCC می نویسد: "ما می دانیم که این یک زمان چالش برانگیز و ناامیدکننده است و ما از صبر شما سپاسگزاریم." "سرویس کانادا در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت."

آنها همچنین هشدار می دهند که متقاضیان اقامت دائم که منتظر بیومتریک هستند ، نباید به مرکز خدمات کانادا مراجعه کنند ، مگر اینکه برای آنها قرار ملاقات فراخوانده شود. متقاضیانی که اطلاعات تماس آنها تغییر کرده است یا اگر نماینده ای از طرف آنها دارند ، می توانند جزئیات خود را در فرم وب IRCC به روز کنند.

اقدامات ایمنی در دفاتر IRCC

در تلاش برای محافظت از کارکنان و مشتریان IRCC در برابر ویروس کرونا ، اقدامات ایمنی زیر در حال انجام است:

  • از مشتریان خواسته می شود قبل از مراجعه به قرار ملاقات ، پرسشنامه ارزیابی خود سلامت کانادا را تکمیل کنند.

 

  • همه باید ماسک بزنند ، فاصله اجتماعی خود را حفظ کنند
  • اگر مراجعه کنندگان بیمار به نظر برسند ، از آنها خواسته می شود قرار ملاقات خود را برای زمان دیگری تنظیم کنند.

 

 

IRCC در پاسخ به شیوع ویروس کرونا در 18 مارس خدمات را تعطیل کرد. طی چند ماه گذشته ، خدمات مهاجرت عملاً در صورت امکان ارائه شده است اما خدمات به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

آژانس بهداشت عمومی کانادا و مقامات بهداشت منطقه ای دستورالعمل ها و توصیه هایی را برای خدمات عملیاتی در طی همه گیری تنظیم کرده اند. IRCC دفاتري را كه خدمات شخصي در آنها ارائه مي شود را تحت نظر دارد تا به برنامه ريزي مجدد خدمات بيشتر در آينده كمك كند.

پیشنهاد سردبیر زانکو