بنابر اعلام آموزش و پرورش کبک٬ دانش آموزان ملزم به پوشیدن ماسک در مدارس هستند اما در کلاس‌های درس فاصله گذاری انجام می‌شود و ماسک لازم نیست

 وزیر آموزش و پرورش کبک  اجباری شدن ماسک برای دانش آموزان پایه ۵ و بالاتر اما نه در کلاس 

 

وزیر آموزش و پرورش کبک از اجباری شدن دانش آموزان پایه ۵ و بالاتر پس از بازگشایی مدارس کبک در بیرون از محیط کلاس و فضاهای عمومی خبر داد.

به گزارش رسانه هدهد کانادا، ژان فرانسوا روبرگ، وزیر آموزش و پرورش کبک، عصر دوشنبه برنامه‌های بازگشت دانش آموزان به مدارس را تشریح کرد.

روبرگ با بیان اینکه تعطیلی مدارس از کودکان محافظت نمی‌کند گفت: «فرزندان و سلامتی ما با ارزش ترین چیزها هستند که دولت ما هیچ وقت در رابطه با آن‌ها مسامحه نمی‌کند».

پوشیدن ماسک در مدارس برای دانش آموزان مقاطع تحصیلی ۵ و بالاتر اجباری است و پوشیدن آن‌ها در راهروها، آمفی تئاترها، اتوبوس مدرسه و مناطق مشترک اجباری است، اما نه در کلاس درس.

از والدین خواسته می‌شود برای فرزندانشان ماسک تهیه کنند اگرچه معلمان نیز برای آن‌ها ماسک تهیه می‌کنند. نهادهای اجتماعی نیز به خانواده‌های بی بضاعت در تهیه ماسک کمک خواهند کرد.

در برنامه بازگشایی مدارس کبک ٬ دانش آموزان مقاطع ابتدایی و دبیرستان٬ با رعایت فاصله استاندارد در کلاس حاضر خواهند شد. معلم‌ها نیز به جای جا به جایی بچه در مدرسه، کلاس درس را جا به جا می‌کنند.

برای به حداقل رساندن شیوع بیماری٬ دانش آموزان در کل زمان کلاس در یک محل باقی می‌مانند.

ماسک دانش آموزان کانادایی

به گفته روبرگ، کلاس‌ها طبق برنامه‌ریزی٬ سه هفته آینده شروع خواهند شد.

دانش آموزانی که خود یا خانواده‌شان مشکلات جدی سلامتی دارند می‌توانند سرکلاس‌های حضوری حاضر نشوند و در این صورت از راه دور آموزش می‌بینند. ارائه گواهی پزشک در این زمینه کافی است.

وزیر آموزش و پرورش کبک، تضمین کرد در صورت که به دلیل شیوع مجدد کووید۱۹ کلاس ها تعطیل شوند٬ دانش آموزان هفته ای ۱۵ ساعت آموزش مجازی خواهند داشت.

آروودا، وزیر بهداشت کبک نیز اعلام کرد از ۲۴ اوت٬ کودکان بالای ۱۰ سال در وسایل نقلیه عمومی ملزم به پوشیدن ماسک هستند.

پیشنهاد سردبیر زانکو