اخبار کرونایی کانادا

استان ها و ایالت های کانادا تا 17 نوامبر فرصت دارند جهت درخواست شغلی معتبری اقدام نمایند .

 

به گزارش خبر کانادا cicnews

متقاضیان برنامه نامزدهای استانی خاص (PNP) که شغل خود را به دلیل ویروس کرونا از دست داده اند تا سال 2021 فرصت دارند کار جدیدی بدست آورند و نامزدی خود را از دست ندهند.

درصورت از دست دادن پیشنهاد شغل خود در نتیجه COVID-19 ، بین 17 سپتامبر و 17 نوامبر ، حوزه های قضایی استانی و سرزمینی می توانند درخواست کنند که برنامه های PNP مبتنی بر کاغذ در حالت تعلیق قرار گیرند. درخواست های واجد شرایط باید قبل از 18 مارس 2020 دریافت شده باشند.

کانادا این درخواست ها را تا 17 مارس 2021 یا تا زمانی که متقاضی پیشنهاد کار جدید و تأیید استان یا قلمرو تأیید کند که هنوز از نامزدی پشتیبانی می کند ، هر کدام که اول باشد ، برگزار می کند.

استان ها و سرزمین ها مسئول مشاوره به متقاضی هستند که مهاجران ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست PNP خود را به حالت تعلیق در می آورد.

IRCC از طریق ایمیل با متقاضی تماس می گیرد تا دستورالعمل هایی را در مورد نحوه ارائه اسناد اضافی پس از ارسال درخواست استان یا سرزمین ارائه دهد. متقاضیان باید درخواست کنند که درخواست آنها از طریق استانی که از نامزدی آنها حمایت می کند ، متوقف شود. افرادی که سعی می کنند برای درخواست متوقف شدن درخواست خود با IRCC تماس بگیرند به استان یا قلمرو معرفی شده هدایت می شوند.

,qudj lahyg nv hdhl ;v,kh


تقریباً هر استان کانادا دارای PNP است که مسیر اقامت دائم را فراهم می کند.

وب سایت IRCC می گوید PNP در درجه اول برای افرادی است که دارای مهارت ، تحصیلات و تجربه کاری برای کمک به اقتصاد یک استان یا قلمرو خاص باشد.
هر استان و ایالت جریان PNP خاص خود را دارد. این برنامه مهاجرت منحصر به فرد ، فارغ التحصیلان جدید ، افراد تجاری ، کارگران ماهر در مشاغل خاص یا کارگران نیمه ماهر و غیره را مورد هدف قرار می دهد. هر PNP نیازهای خاص خود را دارد.

برای درخواست اقامت دائم تحت PNP دو روش وجود دارد:

  • فرآیند مبتنی بر کاغذ که شامل ارسال یک درخواست فیزیکی و اسناد پشتیبانی می شود.
  • از طریق Express Entry که یک سیستم برنامه آنلاین است.

نوع برنامه به جریان PNP بستگی دارد که تحت آن اعمال می کنید.

این اقدام جدید به استان ها امکان می دهد برخی از مهاجران را که برای اقامت دائم به کانادا مهاجرت کرده اند ،  به طور معمول ، گیرندگان PNP باید پیشنهاد شغلی خود را در کل مراحل درخواست حفظ کنند. این یکی دیگر از اقدامات موقت IRCC برای مهار اثرات همه گیری در مهاجرت کانادا است.

حدود یک میلیون نفر در کانادا در ماه مارس شغل خود را از دست دادند. آخرین گزارش آماری کانادا حاکی از آن است که کانادا شاهد بهبود اقتصادی است ، اما بازار کار هنوز مطابق با سطح ویروس قبل از کرونا نیست. تعداد مهاجرت در ماه جولای نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 30 درصد کاهش داشته است.

این اقدام جدید نشان می دهد که کانادا با وجود چالش های پیش آمده از ویروس کرونا ، برای ادامه استقبال از مهاجران گام برمی دارد. گفته می شود مهاجرت کلید بهبود اقتصادی کانادا است و نقشی اساسی در قدرت بازار کار و رشد جمعیت در دراز مدت دارد.

پیشنهاد سردبیر زانکو