آلبرتا کجاست؟

استان سرسبز آلبرتا واقع در غربی ترین نقطه کانادا است و از شهرهای مهم آن می توان به ادمونتون و کلگری اشاره کرد. جمعیت این استان 4 میلیون نفر است و روز به روز در حال افزایش است. این استان به دلیل تولید انبوه نفت و گازی که در جهان دارد به “استان انرژی” معروف است. صنایع مختلف و شغل های خدماتی در آلبرتا در حال افزایش می باشند. آلبرتا فرهنگ های قومی‌ مختلفی دارد، که از کشور های انگلیس، ایرلند، اسکاتلند، ولز، آلمان، فرانسه، اوکراین و خاورمیانه آمده‌اند. آلبرتا تنوع زیادی از مذاهب مختلف را دارا می‌باشد که کاتولیک مهمترین آن است. یکی از زیباترین استان های کانادا آلبرتا است از جاذبه های طبیعی این استان می توان به دو پارک ملی قدیمی که دارد اشاره کرد.

جغرافیای آلبرتا

مساحت این استان 661.848 کیلومتر مربع است. از نظر مساحت چهارمین استان کانادا بعد از کبک ، انتاریو و بریتیش کلمیبا می باشد.در غرب آلبرتا رشته کوه های راکی قرار دارد. تعداد زیادی رودخانه ، دریاچه و چشمه در خود دارد که منبع آبی خوبی برای طبیعیت و گیاهان این استان شده است. دریاچه های بزرگ این استان عبارتند از : Lake Claire, Lesser Slave Lake, Lake Athabasca. 

آب و هوای آلبرتا

این استان دارای 4 بخش کوهستانی ، پارک و دشت  و جنگل شمالی است. آب و هوای آلبرتا خشک قاره ای با تابستان گرم و زمستان سرد است. در تابستان درجه حرارت به 40 درجه نیز می رسد. از آنجایی که مساحت این استان بزرگ است از آب و هوای متنوعی برخوردا است.
 
تاریخچه آلبرتا :

تقریبا 10هزار سال پیش سرخپوستان وارد آلبرتا شدند.خیلی ها بر این عقیده اند که آن ها از اواخر عصر یخبندان از سیبری به آلاسکا سپس شرق کوه های راکی و نزدیک آمریکا امده اند.  در سال 1670پس از ورود انگلیسی ها به کانادا بخش های بزرگی از مناطق رودخانه خلیج هادسون به شرکت HBC اعطا شد و در سال 1731 کانادایی های فرانسوی در منطقه کلگری ساکن شدند.

 

زندگی در آلبرتا

شرایط زندگی در این استان از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار است. فرهنگ این استان که متناسب با فرهنگ مهاجران شکل گرفته است بسیار جالب و پر جنب و جوش است. با توجه به وجود مهاجران زیاد شهرهای آلبرتا همه بین المللی شده اند.

به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری در این استان ، حداقل دستمزد از متوسط درآمد کانادا است 

 

 

فرهنگ آلبرتا تا حدودی تحت تاثیر تاریخ از مهاجران اولیه و کشاورزان سنتی شکل گرفته است. به عنوان نمونه ای از این فرهنگ «فرهنگ کابویی» را می‌توان نام برد، فستیوالی در کلگری به نام Stampede برگزار می‌گردد. این فستیوال برنامه‌هایی نظیر گاو بازی و طناب بازی دارد فستیوال‌ها وجشن‌های مختلفی وجود دارد که هر ساله برگزار می‌شوند که نزدیک به ۱٫۲ میلیون گردشگر را به کلگری جذب می‌کند. یکی از بهترین و بزرگترین بازارهای سر بسته دنیا در شهر ادمونتون به نام «بازار غربی ادمنتون» شهرت گرفته است.

به دلیل نرخ پایین بیکاری در آلبرتا، حداقل دستمزد در این استان بالاتر از متوسط درآمد در کل کانادا است (۹ دلار در ساعت). نکته جالب تر اینکه درآمد خانواده در این استان در حدود ۶۱۰۰۰ دلار در سال است که نسبت به استان‌های دیگر در رتبه اول قرار دارد.

استان آلبرتا به دلیل وجود منابع طبیعی غنی کمترین میزان مالیات در کانادا را شامل می‌شود.
این میزان مالیات شامل نرخ پایین بنزین و مالیات احتساب شده برای املاک را در بر می‌گیرد. شرایط محیطی مکان بسیار امنی جهت زندگی در استان آلبرتا را فراهم می‌آورد.
آلبرتا جزء مقرون به صرفه ترین استانها در کانادا جهت خرید یا اجاره ی ملک می‌باشد. با تسریع بخشیدن انبوه های سازی و ساخت خانه های جدید در این استان هزینه ی مسکن طی چند سال آینده کاهش خواهد یافت. متوسط نرخ قیمت مسکن در آلبرتا به نسبت از ونکور و تورنتوی کانادا پایین تر است.

پیشنهاد سردبیر زانکو