کانادا از 10 استان یا ایالت و 3 قلمرو (Territory ) تشکیل شده است.تفاوت اصلی استان های کانادا و قلمرو ها در این است که استان ها یا ایالت های کانادا تا حدود زیادی در وضع و اجرای قوانین مستقل از دولت مرکزی هستند و خیلی از قوانین یک ایالت با ایالت دیگر کانادا متفاوت است. اما در مورد قلمرو ها اینگونه نیست در واقع قلمرو ها در کانادا بر خلاف استان ها به طور کامل از دولت فدرال کانادا دستور گرفته و قوانین فدرال را اجرا می نمایند و در واقع یک ناحیه یا حوزه ای از دولت مرکزی محسوب می شوند.

استان های کانادا

کانادا شمالی ترین کشور قاره آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان بعد از روسیه است. کشور کانادا از ۱۰ استان و ۳ ناحیه تشکیل شده که دارای دولت های محلی هستند و تحت حاکمیت مرکزی دولت فدرال می باشند. از نظر جغرافیایی کانادا به ۵ منطقه اصلی به نامهای  Atlantic، Prairies, North, Central و West Coast تقسیم شده است. . کانادا دومین کشور بزرگ جهان ۹٫۹۸۴٫۶۴۰ کیلومتر مربع وسعت دارد و دارای ۱۰ استان است. 

استان کانادا
ده استان كانادا عبارتند از:

 • آلبرتا
 • بریتش کلمبیا
 • مانیتوبا
 • نیوبرانزویک
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • نوا اسکوشیا
 • انتاریو
 • جزیره پرینس ادوارد
 • کبک
 • ساسکچووان

نواحی کانادا

و سه ناحیه کانادا عبارتند از:

 • ناحیه شمال غربی
 • نوناووت
 • یوکان

استان کانادا

ایالت آلبرتا

آلبرتا غربی ترین استان سرسبز کشور کانادا میباشد آلبرتا چهارمین ایالت پرجمعیت کانادا به شمار می آید. و از لحاظ نفتی اهمیت ویژه ای دارد چرا که منابع بزرگ نفتی کانادا در این ایالت واقع شده است. ایالت آلبرتا غربی ترین ایالت در بین ۳ استان شمالی کانادا می باشد. ادمونتون و کلگری هر کدام بالغ بر یک میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده اند. این استان سرآمد تولید نفت و گاز در جهان است و صنایع مختلف و شغل های خدماتی در آلبرتا در حال افزایش است.
باتوجه به شرایط شغلی ایجاد شده پس از رشد اقتصادی این استان، آلبرتا یکی از بهترین مقصد برای مهاجرت به کانادا تبدیل شده است. در استان آلبرتا شرایط خوبی و سطح بالایی برای زندگی وجود دارد. استان آلبرتا فرهنگ جالب و پر جنب و جوشی دارد که با فرهنگ مهاجران تشکیل شده است. با توجه به فرهنگ تمامی این مهاجران گوناگون، شهرهای آلبرتا همگی بین‌المللی شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

اسکیل ورکر کانادا
یکی از بهترین و بزرگترین بازارهی سر بسته دنیا در شهر ادمونتون به نام «بازار غربی ادمونتون» شهرت گرفته است. مرکز ایالت آلبرتا شهر ادمونتون است و شهر کلگری مهمترین شهر این ایالت می باشد. ادمونتون در محدوده خط تراز شمالی کانادا واقع شده است که آن را به منابع بزرگ نفت کانادا نزدیک می نماید.
بعد از گذشت یک دهه نرخ بالای رشد در زمینه های مختلف، آلبرتا همچنان آمادگی خود را برای توسعه اقتصادی حفظ کرده است. آلبرتا به دلیل صنعت انرژی در حال انفجار خود یکی از اشتغال زا ترین ایالت ها در کانادا است. بدلیل نرخ پایین بیکاری در این ایالت، متوسط درآمد افراد در این ایالت معمولاً بالاتر از نقاط دیگر کانادا می باشد.
 آلبرتا دارای ۲۴ موسسه و ۴ دانشگاه با امکانات آموزشی فوق العاده است.

هزینه های زندگی در ایالت آلبرتا

اجاره بهای مسکن: ۷۵۰ الی ۱۲۰۰ دلار

خورد و خوراک: ۲۵۰ الی ۴۵۰ دلار  

رفت و آمد: ۸۰ الی۲۵۰ دلار

هزینه های جانبی: ۲۰۰ الی ۵۰۰ دلار         

ایالت بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کانادا و در مجاورت اقیانوس آرام قرار دارد. ویکتوریا مرکز این استان است که در جزیره ونکوور  واقع است. پرجمعیت ترین شهر استان، ونکوور  می باشد. این شهر با داشتن جمعیتی بالغ بر 4.6 میلیون نفر از شهرهای پر جمعیت کانادا است و سالانه تعداد زیادی مهاجر وارد این استان می شوند و در کل مهاجرین بخش مهمی از جمعیت استان را تشکیل می دهند. این استان در کنار اقیانوس آرام قرارا دارد و غربی‌ترین استان کاناداست. این ایالت دارای سیستم آموزشی دولتی مورد تایید جهان می باشد. از دانشگاه های تراز اول این استان می توان به دانشگاه های بریتیش کلمبیا، سایمون فریزر و دانشگاه ویکتوریا اشاره کرد که جذب کننده محققین و دانشمندان سراسر جهان می باشد. مردم این ایالت به داشتن سلامت جسمی و انجام تفریحات در فضای باز مشهور می باشند. 

بیشتر بخوانید:

معرفی موسسه بریتیش کلمبیا BCIT

ونکوور
مساحت این استان بسیار زیاده تقریبا اندازه جمع مساحت فرانسه، آلمان و هلند است. ویکتوریا مرکز این استان است که در جزیره ونکوور قرار دارد. پرجمعیت‌ترین شهر استان ونکوور می باشد و این شهر با داشتن حدوده ۲/۲۲ میلیون نفر جمعیت در جایگاه سومین شهر پر جمعیت کانادا قرار گرفته است. بیشتر چینی های کانادا در این شهر زندگی می کنند. ایالت بریتیش کلمبیا دارای یکی از بهترین مناطق طبیعی جهان است و شرایط بسیار خوب تفریحی در این استان فراهم می باشد.. ایالت بریتیش کلمبیا در سال ۱۸۷۱ به عنوان یک ایالت به کنفدراسیون کانادا پیوست. مرکز این استان شهر ویکتوریا می باشد و بزرگترین و معروف ترین شهر آن ونکوور است. مهاجرت نقش بسزایی در شکل گیری این استان داشته و در حال حاضر منبع بسیار مناسبی برای اقتصاد این ایالت محسوب می شود.

هزینه های زندگی در ایالت بریتیش کلمبیا

اجاره بهای مسکن: ۱۱۰۰ الی ۲۰۰۰ دلار

خورد و خوراک: ۳۰۰ الی ۵۰۰ دلار

رفت و آمد: ۱۰۰ الی ۳۰۰ دلار

هزینه های جانبی: ۲۵۰ الی ۵۰۰ دلار

استان کانادا

ایالت مانیتوبا

استان مانیتوبا یکی از سه استان سرسبز کانادا در قلب کشور می باشد. جمعیت این استان 1،282،000 نفر است. بزرگترین شهر این استان وینیپگ می باشد. دومین شهر بزرگ استان است. این استان در سالهای اخیر شمار زیادی مهاجر جذب کرده و در تلاش است تا سالانه ده هزار نفر مهاجر جدید جذب کند. منیتوبا یکی از سه استان سرسبز در قلب کاناداست که از جمعیتی حدود ۱٫۲ میلیون نفر تشکیل شده است. بزرگترین شهر این استان وینیپگ با جمعیتی حدود۷۰۶,۹۰۰ نفره و بعد از آن براندون دومین شهر بزرگ استان منیتوباست با توجه به آمار بالای مهاجرت افراد به این ایالت، مانیتوبا کاملا چند ملیتی است به صورتی که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ زبان در این استان صحبت می شود که بزرگترین اقوام مهاجر، بریتانیایی ها و ایرلندی ها می باشند.
ایالت مانیتوبا یکی از ایالت های انگلیسی زبان کانادا است که پایتخت آن شهر وینیپک نام دارد. این ایالت یکی از ۳ ایالت سرسبز کانادا محسوب می شود که در قلب این کشور قرار گرفته است. ایالت مانیتوبا در سال های اخیر شمار زیادی مهاجر به خود جذب کرده و در تلاش است که سالانه حدود ۱۰ هزار نفر مهاجر جدید جذب کند. از لحاظ وسعت و میزان جمعیت مانیتوبا در جایگاه پنجم در میان سایر ایالت های کانادا قرار دارد.

هزینه های زندگی در ایالت مانیتوبا

اجاره بهای مسکن: ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار

خورد و خوراک: ۲۰۰ الی ۴۰۰ دلار

رفت و آمد: ۷۵ الی ۲۰۰ دلار

هزینه های جانبی:‌ ۲۰۰ الی ۴۰۰ دلار

ایالت نیوبرانزویک

مناطق بکر در استان نیوبرانزویک به وفور یافت می شود. 85 درصد این استان پوشیده از جنگل است. همچنین چندین جزیره ساحلی در این استان موجود می باشد. سنت جان بزرگترین شهر و فردریکتون  مرکز این استان می باشند. شهر فردریکتون مرکز این ایالت می باشد ولی بزرگترین شهر ایالت نیوبرانزویک، شهر سنت جان می باشد که بالغ بر ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد. ۳۵ درصد مردم این ایالت به زبان فرانسوی و بقیه افراد به زبان انگلیسی صحبت می کنند ولی لازم به ذکر است که زبان اول آنان فرانسوی است.
شهر کوچک آلمانی نشین که بعدها نام خود را به نیوبرانزویک تغییر داد. این ایالت جزو ۴ ایالت ابتدای کانادا بوده است که در تاریخ اول جولای ۱۸۶۷ کنفدراسیون کانادا را تشکیل داده اند. این ایالت تنها ایالت کانادا است که قانون اساسی دو زبانه دارد که این زبان ها شامل انگلیسی و فرانسوی می شود. ۸۵% این ایالت پوشیده از جنگل است و مناطق بکر به وفور در این ایالت دیده می شود. ایالت نیوبرانزویک از لحاظ وسعت یازدهمین و از لحاظ جمعیت با جمعیتی بیش از ۷۵۱ هزار نفر هشتمین ایالت کانادا محسوب می شود.استان نیوبرانزوئیک دارای فرهنگ اصیل انگلیسی و فرانسوی به همراه دیگر فرهنگ های ساکنین آنجاست. نیوبرانزوئیک یکی از بزرگترین مراکز فرهنگی در آمریکای شمالی به حساب می آید.

بیشتر بخوانید:

شهرهای ارزان کانادا | ارزان ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

هزینه های زندگی در ایالت نیوبرانزویک

اجاره بهای مسکن:۶۰۰ الی ۹۰۰ دلار

خورد و خوراک: ۲۰۰ الی ۴۰۰ دلار

رفت و آمد: ۷۵ الی ۲۵۰ دلار

هزینه های جانبی: ۲۵۰ الی ۴۰۰ دلار

استان کانادا

ایالت نیوفاندلند و لابرادور

استان نیوفاندلند و لابرادور شرقی ترین استان در کانادا و یکی از چهار استان آتلانتیک می باشد. این استان  در همسایگی کبک قرار دارد. نیوفاندلند و لابرادور با جمعیتی در حدود 536،000 نفر، نهمین استان پر جمعیت کانادا می باشد که اکثر آنها در روستاهای ساحلی زندگی می کنند. این استان  در شمال شرق آمریکای شمالی واقع شده و با اقیانوس اطلس مرز ساحلی دارد و مرکز استان انسینت جانز و بزرگترین شهر این استان محسوب میشود و ایالت نوناووت شمالی ترین و جدیدترین ایالت های کانادا است که بخش اعظم شمال کانادا و مخصوصا مجمع الجزایر قطب شمالی کانادا را در بر می گیرد. این ایالت پنجمین بخش بزرگ دنیاست. شهر ایکالویت که در جزایر بافین واقع شده است مرکز این ایالت می باشد. با توجه به وسعت بالای این ایالت و کم جمعیت بودن آن، نوناووت به عنوان نامتراکم ترین ایالت کانادا شناخته می شود. ۹۳% ساکنان نوناووت مسیحی هستند، نرخ زاد و ولد نیز در این قلمرو از متوسط کانادا بیشتر است. نزدیک به ۷۰% مردم در این قلمرو به زبان بومی خود صحبت می کنند ولی زبان رسمی این ایالت فرانسوی و انگلیسی می باشد.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت آسان به کانادا با برنامه روستایی و قطبی کانادا
معادن طلا، مس، الماس، روی و سایر فلزات در سرتاسر این سرزمین پراکنده اند به طوری که صنعت معدن بزرگ ترین سهم اقتصاد نوناووت را در اختیار دارد. از لحاظ فرهنگی نیز این سرزمین تنوع زیادی دارد و ورزش های زمستانی در آن بسیار رواج دارند. صنعت موسیقی و فیلم نیز در این ایالت گسترده است. استفاده گسترده از سوخت دیزلی به جای سوخت فسیلی و نیز گرمایش زمین، باعث گردیده است که یخ های این قلمرو به سوی ذوب شدن حرکت نمایند و در سال های اخیر روند ذوب شدن سریعتر نیز شده است.

هزینه های زندگی در ایالت نوناووت

اجاره بهای مسکن:۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ دلار

خورد و خوراک: ۳۰۰ الی ۵۰۰ دلار

رفت و آمد: ۱۵۰ الی ۳۵۰ دلار

هزینه های جانبی:۳۰۰ الی ۵۵۰ دلار

ایالت نوا اسکوشیا

نوااسکوشیا یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا با 1 میلیون جمعیت است. هالیفکس مرکز سیاسی و بزرگترین شهر این استان است. این استان همچنین یکی از بندرهای دریایی اصلی کانادا و محل دسترسی به اقیانوس اطلس می باشد ایالتی که در ساحل جنوب شرقی کانادا واقع شده است و مرکز و بزرگ ترین شهر آن ها لیفاکس می باشد. ایالت نوااسکوشیا یکی از ۴ استانی بود که در ابتدا به کنفدراسیون کانادا پیوستند این استان همچنان یکی از بندرهای دریایی اصلی کانادا و محل دسترسی به اقیانوس اطلس می باشد.
 این استان نیز یکی از بندرهای اصلی دریایی کانادا و محل دسترسی به اقیانوس اطلس و قدیمیترین قوم سیاه پوست در کانادا در این استان زندگی می کنند. سطح خوب درآمد در این استان هزینه های زندگی را برای ساکنین این استان قابل پرداخت کرده است. نام این ایالت یک عبارت لاتین است که به معنی اسکاتلند نو می باشد و پرچم این استان ترکیبی از پرچم و نشان ملی اسکاتلند است. ایالت نوااسکوشیا یکی از کم جمعیت ترین ایالت های کشور کانادا می باشد. البته با توجه به کم بودن مساحت، دومین استان از لحاظ تراکم در کشور کانادا محسوب می شود.

بیشتر بخوانید:

هر آنچه لازم است درباره‌ی نوا اسکوشیا بدانید
اقتصاد این ایالت از راه های تولید، ماهیگیری و کشاورزی تامین می شود ولی در حال حاضر منابع ماهیگیری با خطر مواجه شده و بروی صنعت شیلات تاثیر نامطلوبی گذاشته است. اخیرا با تغییر اقتصاد این استان و با آموزش ماهیگیران بی کار از آن ها در کار های جدید استفاده شده است. این استان دارای سیستم کامل و جامع عالی شامل دانشگاه کالج فنی و برنامه های کارورزی می باشد. هزینه تحصیل در این دانشگاه ها نسبت به اغلب دانشگاه های کانادا بیشتر می باشد.

هزینه های زندگی در نوااسکوشیا

اجاره بهای مسکن:‌۶۵۰ الی ۱۰۰۰ دلار

خورد و خوراک: ۲۵۰ الی ۴۰۰ دلار

رفت و آمد: ۱۰۰ الی ۳۰۰ دلار    
هزینه های جانبی: ۲۰۰ الی ۴۰۰ دلار

استان کانادا

ایالت انتاریو

انتاریو مشهورترین مقصد برای مهاجرت به کانادا ، پرجمعیت ترین استان در کانادا و محل سکونت بیش از 13.6 میلیون شهروند کانادا به شمار می رود. همچنین این استان دومین استانی است که بیشترین مساحت خشکی را دارا است و در مرکز کانادا واقع شده است. مرکز استان انتاریو شهر تورنتو است، که جمعیت 6 میلیونی آن، این شهر را تبدیل به بزرگترین شهر کانادا کرده است. از دیگر شهر های انتاریو شهر اتاوا است که مرکز ادارات دولتی و پایتخت کشور کانادا به شمار می آید و در جنوب شرقی استان واقع شده است. از دیگر شهرهای مهم این استان می توان به لندن ، تاندر بی ، همیلتون ، کینگ استون و سادبری اشاره کرد. این استان از بابت جمعیت و فعالیت اقتصادی بزرگترین و قوی‌ترین استان کانادا و مرکز آن تورنتو است و اتاوا نیز در استان قرار دارد. مساحت انتاریو حدودا ۱٬۰۷۶٬۳۹۵ کیلومتر مربع و تقریبا ۹۴٪ جمعیت انتاریو در قسمت جنوبی این استان مشهور به انتاریو جنوبی قرار دارند. انتاریو یکی از ۴ ایالت اولیه بوده است که در سال ۱۸۶۷ به هم پیوسته و کانادا را تشکیل داده اند.

بیشتر بخوانید:

اقامت دائم از سرمایه گذاری در انتاریو

جمعیت تورنتو

قیمت خانه در تورنتو
از لحاظ آب و هوا، انتاریو به ناحیه های مختلف تقسیم می شود. بخشی که در جنوب غربی واقع شده است دارای آب و هوای مرطوب ملایم قاره است. بخش شمالی این ایالت آب و هوای قطبی دارد و در بخش مرکزی و شرقی آب و هوای مرطوب قاره ای دارد.
. انتاریو در ناحیه مرکزی-شرقی کانادا واقع شده است و با پنج ایالت آمریکا به نام های میشیگان، پنسیلوانیا، اوهایو، نیویورک، و مینه سوتا مرز مشترک دارد. انتاریو قوی ترین و بزرگ ترین اقتصاد را در سراسر کشور کانادا دارد. شهر تورنتو مرکز این ایالت می باشد و پایتخت کشور کانادا، شهر اتاوا در این ایالت واقع شده است.
انتاریو به همراه بریتیش کلمبیا دارای بیشترین تعداد مهاجران به کانادا می باشند. به طور میانگین درآمد اهالی انتاریو در بین ایالت های کانادا جزء بالاترین درآمدها می باشد. به دلیل رشد مداوم و ازدیاد جمعیت شهرهای بزرگ در انتاریو قیمت مسکن در این شهرها نسبت به دیگر شهرهای کانادا بالاتر است.

هزینه های زندگی در انتاریو

اجاره بهای مسکن: ۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ دلار

خورد و خوراک:۲۵۰ الی ۴۰۰ دلار

رفت و آمد: ۱۵۰الی۳۵۰ دلار

هزینه های جانبی: ۲۵۰ الی ۵۰۰ دلار            

ایالت پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا می باشد. این استان کوچکترین و کم جمعیت ترین استان کانادا با جمعیت فقط 153،116 نفر می باشد. بزرگترین شهر و مرکز این استان، با جمعیتی در حدود 45،000 نفر است. این استان به داشتن مناطق زیبای طبیعی و 800 کیلومتر خط ساحلی معروف می باشد. در این جزیره چندین فرهنگ مجزا وجود دارد و به ساکنین این استان جزیره نشین خطاب می شوند. فرهنگ گرم و مهمان نواز جزیره نشینان بسیار معروف می باشد و امروزه هنوز آن روحیه صنعتی زنده مانده و این مخلوط زندگی مدرن و سنتی تشکیل دهنده ماهیت این استان است.

ایالت کبک

استان کبک بزرگترین ایالت کانادا با جمعیتی بالغ بر 8.18 میلیون نفر می باشد. کبک ایالتی پرطراوت و چند فرهنگی است و اغلب با عنوان ” اروپای آمریکای شمالی ” شناخته می شود. همچنین کبک به خاطر جنگل های وسیع، تپه های گرد و مسیرهای آبی بی شمارش مشهور است. کبک تنها استانی است که زبان رسمی آن فرانسوی است. مرکز آن شهر کبک سیتی است. مونترآل دومین شهر بزرگ کانادا و دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در دنیا، نیز در استان کبک قرار گرفته است. یکی از استان‌های فرانسوی زبان کاناداست که مرکز آن شهر کبک سیتی و بزرگ‌ترین شهر آن مونترال است. ۸۵% مردم کبک به زبان فرانسوی صحبت می کنند و تنها ۸ درصد آنها انگلیسی زبان هستند.  کبک از لحاظ جمعیت و مساحت در جایگاه دوم در میان سایر ایالت های کانادا قرار دارد. مساحت استان کبک سه برابر کشور فرانسه می باشد. زبان رسمی آن در سطح استانی فرانسوی و بزرگترین استان کانادا با جمعیتی بالغ بر ۷,۶۰۰,۰۰۰ نفر شده است.. ایالت کبک سرشار از منابع طبیعی به همراه جنگل های سوزنی برگ و پهن برگ، دریاچه های متعدد و رودخانه است که از این رو صنایع کاغذ و چوب جزء مهم ترین صنایع این ایالت می باشد.
رودخانه سن لوران در این ایالت واقع شده است که یکی از بزرگترین مجاری کشتی رانی جهان و محور اصلی رودخانه ای  قاره آمریکای شمالی است. کبک یک ایالت ۴ فصل است به صورتی که دارای بهاری آرام و لطیف، تابستان های گرم، پاییز سرد و زمستان های سرد و نسبتا طولانی و برفی می باشد.

بیشتر بخوانید:

کالج‌های کبک کانادا

هزینه تحصیل در کبک کانادا

هزینه های زندگی در ایالت کبک

اجاره بهای مسکن: ۷۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار

خورد و خوراک: ۲۵۰ الی ۴۰۰ دلار

رفت و آمد: ۸۰ الی ۲۵۰ دلار

هزینه های جانبی:۲۵۰ الی ۵۰۰ دلار

استان کانادا

ایالت ساسکاچوآن

استان ساسکاچوآن در قسمت سرسبز کانادا و در جوار مانیتوبا از سمت شرق و آلبرتا از سمت غربی می باشد. . جمعیت این استان تقریباً 1.12 میلیون نفر و جمعیت مرکز استان رجینا تقریبا 219،000 نفر و ساسکتون بزرگترین شهر این استان 258،000 نفر می باشد. در این استان 72 “ملت اولیه کانادا” ساکن هستند. استان ساسکچوان در ناحیه سرسبز کاناداست و از لحاظ جغرافیایی در کنار منیتوبا از سمت شرق و آلبرتا از سمت غربی قرار گرفته این استان یکی از پر آفتاب ترین استانهای کانادا با میانگین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ ساعت تابش آفتاب در سال شده و جمعیت این استان تقریباً۱,۰۰۰,۰۰۰ نفره و مرکز این استان رجینا و بزرگترین شهر این استان ساسکتون نام دارد ایالت ساسکاچوان در قسمت سرسبز کانادا و در جوار مانیتوبا از سمت شرق و آلبرتا از سمت غرب می باشد. این استان از جمله آفتابی ترین ایالت های کانادا می باشد. در قدیم به علت خاک حاصلخیز، افراد به این استان جذب می شدند ولی امروزه، اقتصاد رو به رشد مدرن این استان عامل جذب مهاجران به ساسکاچوان می باشد.

بیشتر بخوانید:

بریم ببینیم ساسکاچوان چه خبره؟
شهر ساسکاچوآن بزرگترین شهر این استان است. اقتصاد این شهر از کشاورزی و معدن به سوی فناوری و خدمات مالی تغییر مسیر داده است. ساسکاچوآن سرآمد بیوتکنولوژی کشاورزی در جهان بوده است و سالانه جذب کننده سرمایه شرکت های درجه یک دارویی جهان می باشد.

هزینه های زندگی در ایالت ساسکاچوان

اجاره بهای مسکن:۷۰۰ الی ۱۱۰۰ دلار

خورد و خوراک:۲۵۰ الی ۴۰۰ دلار

رفت و آمد:۱۱۰ الی ۲۵۰ دلار

هزینه های جانبی:۲۵۰ الی۴۵۰ دلار
 برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید