زمانی که شما درخواست ویزای کشوری را می‌دهید و تمام مراحل پروسه‌ی اخذ ویزا را طی می‌کنید، در نهایت دو حالت ممکن است برایتان اتفاق بیفتد؛ یکی اینکه با درخواست شما موافقت شود و دیگری اینکه درخواستتان رد یا ریجکت شود.

یکی از دلایل اصلی ریجکتی ویزا نداشتن دلایل محکم و قانونی برای برای سفر شما به کشور مورد نظر است؛ بطور کلی اگر شما نتوانید با مدارک و شواهد محکمی ثابت کنید که برنامه‌ی کوتاه یا بلند مدت سفر یا مهاجرت شما برای کشور مورد نظرتان سودی خواهد داشت، افسر کنسول تشخیص می‌دهد که شما صلاحیت دریافت ویزا را ندارید و درخواست ویزای شما ریجکت خواهد شد.

همچنین بسیاری از متقاضیان اخذ ویزا نمی‌توانند دلایل ریجکتی ویزای خود را به دقت متوجه شوند و از آنجایی که اولین قدم در اعتراض به ریجکتی ویزا یافتن دلایل ریجکتی می‌باشد، ما در این مقاله به اینکه که چگونه به ریجکتی ویزای کانادای خود اعتراض کنید می‌پردازیم.

چگونه به ریجکتی ویزای خود اعتراض کنیم؟

 

رفع ریجکتی ویزای کانادا

رد شدن یا ریجکتی ویزای کانادا می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در واقایع این دلایل باعث می‌شوند افسر مهاجرت در ارائه‌ی ویزای کانادا به متقاضی تردید کند. در اینجا لیستی از عواملی که باعث ریجکتی درخواست ویزا می‌شود و همچنین کارهایی که جهت رفع ریجکتی (چه ویزای توریستی و چه غیر توریستی) باید انجام شود را ارائه می‌کنیم.

 • تردید افسر مهاجرت سفارت درخصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا پس از پایان مهلت ویزا
 • تردید افسر مهاجرت درباره انگیزه و دلایل سفر به کانادا
 • کافی نبودن مدارک مالی و دارایی های متقاضی در کشور مبدا
 • ضعیف بودن سوابق سفرهای خارجی متقاضی (به‌ ویژه سفر به کشورهای حوزه شینگن)
 • پیوند‌های خانوادگی ضعیف متقاضی در کشور مبدا
 • مشخص نبودن طول مدت اقامت در کانادا
 • مشخص نبودن وضعیت اقامت در کشور مبدا
 • واضح نبودن وضعیت شعلی متقاضی در کشور مبدا
 • نداشتن یک بیزنس پلن مناسب و مشروع برای کانادا
 • داشتن سوء سابقه قبلی در کانادا
 • تردید افسر مهاجرت در مورد میزان تمکن مالی متقاضی
 • هرگونه نقص در ارائه‌ی مدارک و مشخصات خواسته شده از متقاضی حین پروسه‌ی درخواست ویزا

 

چگونگی اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا

پس از فهمیدن دلایل ریجکتی ویزای کانادا می‌توانید با توجه به دلایلی که افسر مهاجرت بصورت کتبی به شما اعلام کرده است نسبت به درخواست بررسی مجدد مدارکتان اقدام کرده و اعتراض کنید. بهترین زمان برای درخواست مجدد وقتی است که تمام نواقص پرونده قبلی را برطرف کرده باشید.

افسر مهاجرت بررسی کننده پرونده ویزای شما موظف است دلایل رد کردن درخواست ویزای شما بصورت کتبی به شما اعلام کند و مواردی را که در مورد آنها با ابهام مواجه شده ویا پرونده تان نقص داشته با علامت مشخص نماید. نامه افسر مهاجرت و دلایل رد ویزای کانادا معمولا یک هفته پس از انگشت نگاری صادر می گردد.همچنین برای درخواست مجدد ویزا باید تمام هزینه های مربوط به اداره مهاجرت کانادا را دوباره پرداخت نمایید.

پس از جمع‌آوری اسناد و مدارک خواسته شده باید نامه‌ای جهت اعتراض به ریجکتی ویزای خود بنویسید و سپس آنها را ضمیمه‌ی نامه‌ی خود کرده و برای کانادا ارسال نمایید.

راه هایی که می توانید از طریق آن به ریجکتی ویزای کانادا اعتراض کنید:

 • ارسال درخواست تجدید نظر به مرکز رسیدگی به پرونده ها
 • اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا و ارسال نامه به واحد رسیدگی به مهاجرت های کانادا
 • اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا کانادا و ارسال نامه به دادگاه فدرال کانادا

اینکه کدام‌یک از روش های بالا را برای اعتراض به ریجکتی ویزا انتخاب می کنید بستگی به شرایط هر شخص و نوع ویزای او دارد. درخواست مجدد ویزای رد شده فرایند حساس و دشواری است و باید برای نوشتن آن دقت زیادی داشته باشید. باید دقیقا بیان کنید که چرا ویزای شما مستحق رد شدن نبوده و برای اینکه فکر می کنید دولت کانادا باید فرصتی دوباره به شما بدهند، دلیل بیاورید. لذا از این جهت بهتر است حتما از وکلای مهاجرتی زانکو مشاوره بخواهید.

نمونه نامه‌ی ریجکت ویزای کانادا:

اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا

 

دریافت آفیسر نوت جهت آگاهی از دلایل ریجکتی ویزا

یکی از کارهایی که می‌توان قبل از اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا و درخواست مجدد ویزای کانادا انجام داد، GCMS یا Global Case Management System  است. در برخی موارد ممکن است در دلایلی که افسر مهاجرت برای رد کردن ویزای شما بیان کرده است ابهام وجود داشته باشد؛ از این رو با استفاده از سیستم GCMS یا آفیسر نوت، فرد متقاضی می‌تواند نسبت به توضیح کامل افسر مهاجرت در مورد نقص پرونده خود اقدام نماید.

با استفاده از این سیستم اگر متوجه شوید که دلایل افسر مهاجرت برای ریجکتی ویزای شما منطقی باشد، شما می‌توانید دوباره نواقص پرونده خود را تکمیل نمایید و درخواست مجدد ویزا دهید. اما اگر متوجه غیرمنتطقی بودن دلایل افسر مهاجرت شوید در این صورت می‌توانید همراه درخواست مجددتان برای ویزای کانادا، نامه‌ای جهت اعتراض به ریجکتی ویزای خود نیز به سفارت کانادا ارسال نمایید. معمولا در صورت درخواست آفیسر نوت، نظر کامل افسر مهاجرت در مورد پرونده شما پس از دو تا سه هفته ارسال می‌گردد که البته در برخی موارد تا حداکثر ۴۰ روز طول خواهد کشید.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص رفع ریجکتی ویزای خود با ما تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید:

اگر درخواست ویزای کانادا ریجکت شد ، چه کار باید بکنیم؟

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

تفاوت ویزای مولتی، توریستی، مولتیپل چیست؟

پیشنهاد سردبیر زانکو