مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اسلواکی که کشوری در قلب اروپای مرکزی می باشد، می تواند راهی در جهت ورود به اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد.

هر شخصی می تواند بر اساس رزومه و شرایط فردی خود، شرایط کاری و سابقه فعالیت خود برای مهاجرت به اسلواکی درخواست دهد. سرمایه گذاری، تحصیل و کار در اسلواکی می تواند از بهترین روش های مهاجرت این کشور باشد که در این زمینه ها سابقه درخشانی خواهد داشت. ثبت شرکت، کارآفرینی و خرید اوراق بهادار می تواند راهی در جهت ورود به کشور اسلواکی تحت عنوان سرمایه گذاری باشد. در خصوص تحصیل نیز افراد دانشجو می توانند با انتخاب مقطع تحصیلی خود، اقدام به ادامه تحصیل و سپس ورود به بازار کار این کشور کنند.

اسلواکی به جهت اینکه کشور کم هزینه ای می باشد، می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت افراد باشد. عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن، می تواند گزینه بسیار مناسبی برای اهداف مهاجران به این کشور باشد.

بیشتر بخوانید:

اقامت اتریش

ویزای روسیه

اخذ اقامت اسلواکی ثبت شرکت

معمولاً دریافت اقامت اروپا (از هر روش و کشوری که باشد) پیچیدگی‌ها، محدودیت‌ها و الزامات خاص خود را دارد. اما در کشورهایی نظیر اسلواکی این محدودیت‌ها کمتر است و امکان و احتمال دریافت اقامت از این کشور به مراتب بیشتر می‌باشد. در ادامه، با مهاجرت به اسلواکی از طریق ثبت شرکت بیشتر آشنا خواهیم شد.
اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کشور اسلواکی، در واقع اخذ اقامت کل حوزه شنگن است. از این طریق شما می‌توانید در هر یک از کشورهای حوزه شنگن زندگی کنید و هیچ الزامی برای زندگی در کشور اسلواکی نخواهید داشت. به همین دلیل این روش یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به اروپا می‌باشد.

داشتن حداقل ۱۸ سال سن و نداشتن سوء پیشینه، تنها شروط لازم برای دریافت این نوع اقامت هستند. تمامی افراد تحت تکفل شخص (همسر و فرزندان زیر ۱۷ سال) نیز از ابتدا اقامت اسلواکی را دریافت می‌نمایند.

اخذ اقامت اسلواکی

این نوع اقامت به افراد اجازه می‌دهد تا با ثبت شرکت در اسلواکی، اقامت کل اروپا را دریافت نمایند. با اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت، شما و خانواده تان امکان کار، زندگی و تحصیل را در تمام کشورهای حوزه شنگن خواهید داشت و از حقوق شهروندی اروپا برخوردار خواهید شد.

بر خلاف اکثر کشورهای دیگر، برای ثبت شرکت در کشور اسلواکی سوابق شغلی و تحصیلی، مدرک زبان و سرمایه اولیه به عنوان پیش شرط تعیین نشده اند.

بیشتر بخوانید:

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در قبرس

تحصیل در ارمنستان

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت اسلواکی

  • پاسپورت معتبر (با اعتبار حداقل ۱۸ ماه)
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • اصل شناسنامه
  • اصل قباله ازدواج برای افراد متأهل
  • تأییدیه حساب بانکی به مبلغ ۲٫۵۰۰ یورو به ازای هر نفر
  • گردش ۳ ماهه آخر حساب بانکی با معدل متوسط

پیشنهاد سردبیر زانکو