اقامت اوکراین

اقامت اوکراین و شرایط مهاجرت به این کشور در سال‌های اخیر به خاطر درخواست این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن، و همچنین امکان تایید درخواست این کشور از سوی اتحادیه مورد استقبال علاقه‌مندان مهاجرت قرار گرفته است.درخواست اقامت دائم اوکراین و گذرنامه اوکراین در سال‌های اخیر از راه قانونی بیشتر انجام می‌شود. روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد که این روش‌ها شامل تحصیل، کار، ازدواج، ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری، تولد و پناهندگی است.

کشور اوکراین

کشور اوکراین از نظر مساحت، دومین کشور بزرگ اروپاست، اما نسبت به کشور ایران مساحت آن کوچکتر است. این کشور جزو اروپای شرقی می‌باشد و پایتخت آن شهر کی اف است. این کشور امروزه در آمار سازمان جهانی گردشگری، رتبه‌ی هشتم را در جهان در اختیار دارد. کشور اوکراین از آب‌وهوای معتدل، سرد و جاذبه‌های فوق‌العاده دیدنی برخوردار است.

کشور اوکراین

انواع ویزای اوکراین:

ویزای توریستی اوکراین

این نوع ویزا برای کسانی مناسب می‌باشد که علاقه‌مند هستند که دوران تعطیلات خود را در اوکراین سپری کنند و نسبت به دیدن مکان‌های دیدنی، تاریخی، تفریحی و … اقدام کنند. سفر به اوکراین با ویزای توریستی می‌تواند به صورت گروهی به همراه یک تور و یا به صورت انفرادی صورت گیرد. ویزای توریستی اوکراین معمولا برای اقامت به مدت یک تا دو هفته در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و به استثنا شرایط خاص، متقاضیان نمی‌توانند این ویزا را تمدید نمایند.

ویزای تحصیلی اوکراین

تقریبا پس از گذشت ده سال از استقلال اوکراین، تعداد متقاضیان برای تحصیل در این کشور و اخذ ویزای تصحیلی اوکراین، بیشتر شد. به طوری که جوانان و دانشجویان کشورهای دیگر از جمله ایران، کشور اوکراین را به عنوان مرکزی برای تحصیل خود می‌دانند. در اوکراین بیش از ۸۰۰ واحد تحصیلات عالی وجود دارد. این مراکز اکثرا اوکراینی و بعضا اروپایی و یا آمریکایی می‌باشند. برای تحصیل در کشور اوکراین، متقاضیان باید ویزای تحصیلی اوکراین را اخذ کنند.

ویزای تجاری اوکراین

این نوع ویزا مناسب تجار و بازرگانانی می‌باشد که می خواهند برای انجام امور تجاری به دعوت یک شرکت معتبر اوکراینی، بازرگانی خود را در خاک کشور اوکراین آغاز کنند یا می‌خواهند در کشور اوکراین سرمایه‌گذاری انجام دهند. ویزای تجاری ممکن است برای مدت زمان یک ماه تا یک ساله در اختیار متقاضیان قرار گیرد. همچنین ویزای تجاری میتواند برای ورود و خروج مکرر (مولتی) برای مدت شش ماه و یا یک سال به وسیله متقاضیان اخذ شود.

ویزای تجاری اوکراین

ویزای شخصی اوکراین

روش دیگر دریافت ویزای اوکراین با دریافت دعوت‌نامه ای از طرف یک شخص حقیقی است. این روش در صورتی امکان پذیر است که شهروند اوکراینی یا خارجیانی که دارای کارت اقامت دائم اوکراین هستند، شما را به خاک اوکراین دعوت نمایند. این نوع ویزا می‌تواند برای مدت یک تا سه ماه برای حضور در کشور اوکراین اعتبار داشته‌باشد.

شرایط اخذ ویزا اوکراین

در سال 2019 کشور اوکراین پلتفرم E-Visa خود را برای بیشتر از 52 کشور در سراسر جهان در اختیار قرار داد و گسترش داد، به همراه پیوندهای اتحادیه اروپا که بیشتر كشورهای اروپایی قبلا از ویزا معاف بوده‌اند. این كشور می‌خواهد که از سرمایه‌گذاری در گردشگری جهت پیشرفت کشور استفاده نماید. در بین کشور اوکراین و جمهوری اسلامی ایران نظام اخذ ویزا برای انجام سفر‌ها به وجود آمده، به غیر از دارندگان گذرنامه‌های سیاسی و دولتی که می‌توانند در سرزمین ایران یا اوکراین تا 30 روز بدون ویزا حضور پیدا کنند. شما باید 3 روز قبل از زمانی که می‌خواهید به اوکراین بروید، نسبت به اخذ ویزا اقدام کرده و درخواست دهید. ویزاها فقط می‌توانند در گذرنامه‌های معتبر و اسناد مسافرتی ثبت گردند. افرادی که 2 صفحه اضافی در پاسپورت خود دارند که زودتر از 10 سال صادر نشده‌است و حداقل برای 3 ماه بعد تاریخ در نظر گرفته که هنگام خروج از کشور اوکراین معتبر هستند. البته باید حواستان باشد که مدت اعتبار ویزا بیشتر از مدت زمان پاسپورت نخواهد بود.

شرایط اخذ ویزا اوکراین

بیشتر بخوانید:

روش مهاجرت

مدارک لازم برای اخذ ویزای اوکراین:

 1. تکمیل فرم درخواست ویزا و به امضا رسیده به شکل صحیح
 2. مدارک شخص یا شرکت دعوت کننده
 3. دعوت‌نامه معتبر
 4. پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 5. دو قطعه عکس 4*3
 6. پرداخت مبلغ 32 یورو به ویزا سنتر
 7. بیمه‌نامه مسافرتی
 8. پرداخت هزینه کنسولی آمریکا (65 دلار)
 9. مدارکی که نشان‌دهنده هدف فرد خارجی یا شخص فاقد تابعیت از سفر و اقامت در اوکراین باشد. مثل رزرو بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل، تمکن مالی با حداقل 25 میلیون تومان موجودی،…

اقامت اوکراین از طریق کار

برای اخذ اقامت اوکراین از طریق کار، باید ابتدا پیشنهادی از طرف شرکت یا فرد یا کارفرمایی که در اوکراین سکونت دارد، دریافت کنید. در صورتی که کارفرمای اوکراینی در مدت 3 ماه آگهی کار در اوکراین بدهد و نتواند فردی با شرایط مورد نیازش پیدا نماید، اجازه دارد که برای جذب نیروی کار از خارج از کشور درخواست دهد و با وی قرار داد کاری امضا کند.

در کشور اوکراین همانند بقیه کشورها سه نوع قرارداد کاری وجود دارد که شامل موارد زیر می‌باشد:

قرارداد بلند مدت و نامحدود: در این نوع قرارداد به صورت شفاهی قرارداد بین طرفین صورت می‌گیرد و این توافق برای مشاغل خاص به شمار می‌آید.

قرارداد بلند و ثابت: در این نوع قرارداد کاری مدت زمان خاصی برای افراد مشخص می‌گردد.

قرارداد پروژه‌های خاص: براساس این نوع قرارداد کاری افراد توافق می‌کنند پروژه‌ای را در بازه زمانی مشخص به انجام برسانند.

اقامت اوکراین از طریق کار

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت کاری

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار و تجارت

 1.  یک قطعه عکس 4*3
 2. کپی و اصل پاسپورت معتبر متقاضی
 3. فرم درخواست ویزای امضا شده توسط متقاضی
 4. نامه اصلی صادر شده توسط یک شرکت یا کارفرمای ایرانی در مورد موقعیت شغلی، مدت روابط کاری و همچنین هدف سفر
 5. اسناد اقامت و یا مجوز اقامت معتبر
 6. اصل نامه رسمی بانک با تأیید وجود تمکن مالی کافی
 7. اثبات این که متقاضی یک بیمه نامه معتبر پزشکی دارد که مبلغ حداقل 30000 یورو را پوشش می‌دهد.
 8. دعوت‌نامه از یک نهاد، شرکت و یا سازمانی که اسناد رسمی آن‌ها در اوکراین ثبت شده باشد.
 9. کپی گذرنامه مدیر یا شخصی که صلاحیت امضای دعوت را دارد.
 10. اسنادی در مورد تایید آدرس محل اقامت متقاضی
 11. . روزنامه دعوت شرکت یا سازمان

اقامت اوکراین با استفاده از روش تحصیل

اقامت اوکراین و مهاجرت تحصیلی به اوکراین مثل بقیه کشورها فرصت مناسبی برای افراد علاقه‌مند به مهاجرت به این کشور به شمار می‌آید و مهاجرت کم هزینه‌ای می‌باشد تا در صورتی که علاقه‌مند هستند اقامت دائم و تابعیت این کشور را به دست آورند، به واسطه مهاجرت تحصیلی راه ورود خود را به این کشور برای خود آسان‌تر کنند. پس از فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار در این کشور امکان اخذ اقامت دائم از طریق کار در این کشور برای متقاضیان فراهم می‌شود.

اقامت اوکراین با استفاده از روش تحصیل

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی

 1. فرم درخواست ویزا به همراه امضا تایید شخص
 2. کپی و اصل پاسپورت که اعتبار دارد
 3. یک قطعه عکس زمینه سفید، تمام ‌رخ   4*3
 4. اسناد اقامت، مجوز اقامت معتبر، در مواردی که متقاضیان در کشوری اقامت دارند که با کشور ملیت/ تابعیت آنها فرق می‌کند.
 5. مدرک جهت این که متقاضی دارنده یک بیمه‌نامه معتبر پزشکی است و مسافر برای پوشش در کشور اوکراین به مدت زمان اقامت داشته‌باشد.
 6. متقاضی باید یکی از موارد ذکر شده را داشته‌باشد: دعوت‌نامه از یک نهاد/ شرکت/ سازمان که در اوکراین در دفتر اسناد رسمی ثبت شده‌باشد.
 7. اثبات آدرس محل اقامت متقاضی
 8. داشتن نامه رسمی از بانک با تأیید وجود امنیت مالی کافی
 9. داشتن بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل
 10. اصل دعوت‌نامه معتبر صادر شده توسط دانشگاه مربوطه اوکراین
 11. اصل دیپلم موسسه فارغ التحصیلی با رشته‌ها و تمام علائم برجسته به زبان اوکراینی ترجمه شده‌باشد.

 

 • تحصیل در مقطع لیسانس در اوکراین:

تحصیل در مقطع لیسانس در اوکراین مانند دیگر کشورها به مدت زمان 4 سال زمان می‌برد و در رشته‌های مختلفی افراد متقاضی می‌توانند پذیرش شوند. رشته‌هایی که در دانشگاه ها معمولا تدریس می‌شوند شامل رشته‌هایی مانند مدیریت، بازاریابی، اقتصاد ،هوافضا، پزشکی و رشته‌های فنی مهندسی است. هزینه‌های تحصیل در این مقطع در دانشگاه‌های اوکراین بین1800 تا 4500 دلار متغیر است.

 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اوکراین:

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اوکراین به مدت دو سال می‌باشد. دانشجویان در این مقطع می‌توانند در رشته‌هایی مثل مدیریت، تجارت و ... نسبت به تحصیل خود اقدام کنند. تحصیل در این مقطع در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد. دانشجویان در این کشور اجازه دارند که در حین تحصیل خود، مشغول به کار نیز شوند.

 • تحصیل در مقطع دکترا در اوکراین:

برای تحصیل در مقطع دکترا در اوکراین باید از در اختیار داشتن استاد راهنما، اطمینان پیدا کنید. رشته‌هایی که در این مقطع در اختیار دانشجویان برای تحصیل قرار می‌گیرد، شامل مدیریت، پزشکی، MBA، رشته‌های مهندسی و … می‌باشد. تحصیل در این مقطع در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد. دانشجویان در این کشور اجازه دارند که در حین تحصیل خود، مشغول به کار نیز شوند.

هزینه تحصیل در این کشور نیز معمولا از 1500 دلار تا 3500 دلار در هر سال برای رشته‌های مهندسی، علوم پایه و مدیریت، و در رشته‌های علوم پزشکی و پیراپزشکی نیز 3500 الی 4000 دلار در سال تخمین زده شده است.

بورسیه تحصیلی معمولا بورسیه در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکتری PHD در صورت داشتن رزومه علمی قوی به افراد متقاضی داده می‌شود.

اقامت اوکراین با استفاده از روش سرمایه‌گذاری

اقامت اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری به صورت ثبت شرکت می‌تواند انجام گیرد و افراد می‌توانند با افتتاح یک شرکت در صورت رعایت شرایط قانونی سرمایه‌گذاری در این کشور اقامت دائم کشور اوکراین را اخذ کنند.

برای ثبت شرکت در اوکراین ۱۰۰۰۰۰ دلار در ابتدای کار نیاز است که سرمایه فراهم کنید که بعد از افتتاح حساب در اوکراین باید این مبلغ به حساب شرکت واریز شود. دیگر هزینه‌های ثبت شرکت در حدود ۱۰۰۰۰ یورو و هزینه‌های استخدام  پرسنل شرکت در حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه به علاوه هزینه بیمه و مالیات سالانه در حدود ۱۰۰۰۰ یورو و هزینه‌های سفر به اوکراین به شمار می‌آید. 

اقامت اوکراین با استفاده از روش سرمایه‌گذاری

اقامت اوکراین و اخذ تابعیت با استفاده از روش تولد

یکی از روش‌هایی که مورد توجه بسیاری از متقاضیان برای اخذ اقامت دائم اوکراین قرار می‌گیرد، روش اخذ اقامت و ویزای اوکراین و دریافت تابعیت دائمی این کشور با استفاده از روش تولد است. در نتیجه سعی کردیم که در این مقاله، شما را بیشتر با این مبحث آشنا کنیم. مهاجرت به اوکراین از طریق تولد و اخذ تابعیت این کشور بر اساس قوانین مهاجرتی و اقامتی اوکراین در بند ۱ ماده ۶ قانون تابعیت یکی از روش‌های دریافت تابعیت کشور اوکراین به شمار می‌آید.

اقامت اوکراین با استفاده از روش ازدواج

استفاده از این روش برای اخذ ویزای اوکراین مثل بسیاری کشورها از شریط خاصی برخوردار می‌باشد که افراد ملزمند که به این شرایط و قوانین توجه کنند. فردی که می‌خواهد با تبعه اوکراینی ازدواج کند باید در اولین مرحله این موضوع را اثبات کند که ازدواجش بهانه‌ای برای اخذ اقامت اوکراین نمی‌باشد. مدارکی که افراد باید ارائه دهند شامل هرگونه مدرک که اثبات کند افراد باهم در ارتباط می‌باشند. شرایط ازدواج با شهروندان ایرانی به صورت زیر می‌باشد:

 • اجازه اقامت در اوکراین
 • کسب تابعیت و شهروندی این کشور
 •  استفاده از مزایا و خدمات آموزش
 • اجازه ورود به بازار کار تمام وقت و پاره وقت
 • عدم نیاز به اخذ ویزا برای کشورهای ثالث
 •  برخورداری از خدمات مالی در اوکراین مانند داشتن کارت بانکی و اخذ وام
 • استفاده از خدمات رفاهی و کاری مانند حق بازنشستگی و بیمه و درمان رایگان

اقامت اوکراین با استفاده از روش ازدواج

هزینه زندگی در اوکراین

هزینه‌های زندگی در اوکراین به نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر و مناسب‌تر است. با توجه به اینکه متقاضیان برای مهاجرت به کشورهای بسیاری باید هزینه‌های هنگفتی را پرداخت نمایند، افراد متقاضی علاقه‌مندند که بتوانند هزینه‌های خود را مدیریت نمایند که با این شرایط کشور اوکراین به لحاظ هزینه‌های مناسب اقامتی می‌تواند مورد انتخاب بسیاری از متقاضیان که قصد صرفه‌جویی و پرداخت هزینه‌هایی کمتری دارند، قرار می‌گیرد.

 

بیشتر بخوانید:

گران‌ترین کشورهای جهان

امن‌ترین کشورهای دنیا در ۲۰۲۰

معتبرترین پاسپورت‌های دنیا

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا، پیکاپ ویزا، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می‌دهیم، شما می‌توانید با تماس با شماره 02122226480 از مشاوره ما بهره‌مند شوید.

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو