مهاجرت تحصیلی به کانادا

تمام افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند برای اطلاع از شرایط مهاجرت به این کشور نیاز است تا از شرایط ویزای تحصیلی کانادا مطلع باشند. ما نیز تمام تلاش خود را برای اطلاع از شرایط مهاجرت به این کشور در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم تا اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیار شما قرار گیرد.

درباره کانادا

کانادا که دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت می باشد در قاره آمریکا قرار داشته و با اقیانوس آرام و اطلس مرز مشترک دارد.

آب و هوای کانادا در اکثر مناطق سرد و قطبی است.

زبان رایج کشور کانادا انگلیسی و فرانسوی می باشد.

کانادا یکی از قوی ترین سیستم های آموزشی دنیا را داراست که در کنار رتبه اقتصادی مناسب، میزان فساد اداری و مالی پایین و امنیت بالا گزینه بسیار خوبی جهت زندگی و تحصیل به شمار می رود.

پایتخت کانادا: اتاوا

بزرگترین شهر کانادا : تورنتو

پرجمعیت شهرهای کانادا : تورنتو ، مونترال ، ونکوور

جمعیت کشور کانادا : 38،000،000 نفر

شروع سن تحصیل در کانادا: از 5 سالگی

اجازه کار در حین تحصیل : 20ساعت در هفته

واحد پول: دلار کانادا

دانشگاه های کانادا

تحصیل در کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا علاوه بر داشتن شرایط مورد نیاز باید مدارکی خاصی را نیز آماده کنید. تحصیل در این کشور نیازمند پذیرش از یکی از دانشگاه های آن می باشد تا بتوانید برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایید.

اگر شهروند کشوری به جز کانادا هستید برای تحصیلات در کانادا بیش از دوره های ی 6 ماهه نیازمند دریافت ویزای تحصیلی کانادا می باشید که برای دریافت این ویزا می بایست از یکی از دانشگاه های کانادا نامه پذیرش تحصیلی دریافت کنید. نامه پذیرش تحصیلی در مقاطعی بالاتر از دیپلم باید از موسساتی گرفته شود که  اداره مهاجرت و شهروندی کانادا آن‌ها را قبول داشته باشد.ام هر یک از موسسات معتبر آموزشی کانادا (Designated learning institutions) دارای کد DLI منحصر به فردی بوده که باید در اپلیکیشن ویزا وارد شود. 

اگر تمایل به تحصیل در مدارس کانادا را دارید باید از مدارس کانادا پذیرش دریافت کنید پس از دریافت پذیرش از مدارس کانادا می توانید برای ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کنید. همچنین می توانید لیست موسسات معتبر هر استان را در سایت وزارت آموزش پروش کانادا مشاهده نمائید. متقاضیانی که کمتر از 18 سال سن دارند باید به همراه والدین خود مهاجرت نمایند و یا یک فرد در کانادا نامه ای به اداره مهاجرت دهد و مسئولیت آن فرزند را به عهده بگیرد.

اگر ویزای تحصیلی کشور کانادا را داشته باشید می توانید تا قبل از به اتمام رسیدن ویزای خود ( تا پایان دوره تحصیلی ) بدون محدودیت به کانادا سفر داشته باشید و از خاک این کشور ورود و خروج نمائید. بعد از دریافت تایید از اداره مهاجرت کانادا  معمولا ویزای کوتاه مدتی در پاسپورت شما درج می‌شود که به محض ورود به خاک کانادا، آفیسر ویزای تحصیلی را برای شما صادر خواهد کرد. نامه دریافتی اداره مهاجرت و برای تحصیل در کبک، نامه CAQ  را در هنگام ورود به خاک کانادا حتما باید همراه داشته باشید.

استادی پرمیت کانادا

استادی پرمیت (Study Permit) مجوزی است که معمولا در هنگام ورود دانشجو در کانادا برای او صادر می‌شود. با داشتن استادی پرمیت کانادا، متقاضی مجاز به ماندن و تحصیل در کانادا است. استادی پرمیت برای دوره‌هایی که در مدت ۶ ماه به اتمام می‌رسند صادر نمی‌شود. در مورد این دوره‌ها متقاضی تحصیل در کانادا می‌تواند با داشتن ویزای کوتاه مدت اقدام به تحصیل در کانادا کند. طبق قوانین اداره مهاجرت، در صورتی که قصد ادامه تحصیل پس از دوره ۶ ماهه را دارید، بهتر است از همان ابتدا ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید.

 

مزایای تحصیل در کانادا

 • پایین بودن هزینه تحصیلی نسبت به کشور هایی همچون : آمریکا ، انگلیس ، استرالیا و برخی از کشورهای اروپایی
 • بیش از 96 دانشگاه برتر دنیا در کانادا وجود دارند که می توانید در آن ها تحصیل کرده و مدارک معتبر جهانی دریافت کنید
 • دو زبانه بودن این کشور 
 • امنیت و کیفیت بالای زندگی 
 • مهاجرپذیر بودن و داشتن تنوع فرهنگی بالا
 • امکان کار کردن در حین تحصیل ( 20ساعت کار دانشجویی در هفته)
 • افرادی که در کانادا به تحصیل بپردازند می توانند باری همراهان خود نیز ویزای تحصیلی دریافت نمایند
 • امکان دریافت ویزای کار برای همسر دانشجو
 • امکان تحصیل فرزندان دانشجویان بین ‌المللی در مدارس دولتی کانادا
 • امکان اخذ اقامت کانادا پس از پایان دوره تحصیل
 • امکان دریافت ویزای کار بلافاصله پس از پایان تحصیل
 • داشتن فرصت های شغلی فراوان پس از اتمام دوره تحصیلی

هزینه تحصیل در کانادا

یکی از مهم ترین بخش هایی که قبل از مهاجرت به هر کشوری مورد بررسی قرار می دهیم هزینه های زندگی ، تحصیل و.... آن کشور است. ما در اینجا برخی از این هزینه هارا برای شما شرح داده ایم پس با ما همراه باشید.

هزینه و شهریه تحصیل در کانادا نسبت به کشورهای  انگلیس، استرالیا و نیوزلند پایین تر می باشد. همچنین بورسیه های تحصیلی در کانادا برای دانشجویان برتر بلخصوص دانشجویان مقاطع فوق لیسانس و بالاتر وجود دارد که می توانید برای کاهش هزینه های تحصیلی خود از ان ها بهره مند گردید.

افرادی که از تخفیف شهریه بهره مند هستند عبارتند از:

 • شهروندان و افراد دارای اقامت دائم کانادا
 • افراد محافظت شده و خانواده وابسته آنها طبق قانون اداره مهاجرت کانادا (منظور افرادی که پناهنده کانادا شده اند.)
 • دانشجویان بین المللی واجد شرایط

میانگین شهریه دانشجویان بین المللی در سال حدود 12،000 تا 20،000 دلار کانادا ، دانشجویان کانادایی 3،000 تا 5،000 و شهریه دانشجویان کبکی در استان کبک 1،000 تا 3،000 دلار کانادا می باشد.

متقاضیان تحصیل در کانادا باید تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های تحصیل خود در کانادا را برای سال اول داشته باشند و در صورتی که متقاضی نتواند اثبات نماید که این تمکن مالی را دارد، آفیسر ویزای تحصیلی او را مردود خواهد کرد.

هزینه زندگی در شهرهای کوچک پایین تر از شهرهای بزرگ است و البته شانس یافتن کار هم در شهرهای کوچکتر کمتر خواهد بود. در صورتی که هزینه  تحصیل در کانادا را حتی بدون بورسیه می توانید تأمین کنید، فرصت های شغلی دانشجویی در این کشور پهناور بسیار زیاد است و شما می توانید هزینه ی زندگی خود را در حین تحصیل با کار پاره وقت تأمین نمایید. البته توصیه می کنیم که حداقل برای سال اول به اندازه هزینه  تحصیل و زندگی بودجه در نظر بگیرید. هزینه تحصیل در کانادا به همراه هزینه زندگی در کانادا برای سال اول در حدود 30000 دلار خواهد بود. هزینه های زندگی در کانادا برای دانشجویان به صورت میانگین 1500 دلار کانادا در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد و بیمه می باشد.

رنکینگ دانشگاه های برتر تحصیل در کانادا

رنکینگ دانشگاه های برتر تحصیلی در کانادا عبارتند از:

رتبه وزارت علوم University QS Times
دانشگاه های ممتاز دانشگاه مک گیل 30 42
دانشگاه تورنتو 32 22
دانشگاه بریتیش کلمبیا 45 36
دانشگاه آلبرتا 94 107
دانشگاه مک مستر 149 113
دانشگاه واترلو 152 173
دانشگاه کلگری 196 195
دانشگاه کوئینز 223 201-250
دانشگاه سایمون فریزر 226 201-250
دانشگاه دلهوسی 283 250-300
دانشگاه اوتاوا 291 250-300
دانشگاه ویکتوریا 325 301-350
رنکینگ ممتاز دانشگاه 12 مجموع

 

 

اهمیت مشورت با مشاورین خبره در امر اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی بسیار بالاست زیرا، انتخاب شهر و دانشگاه و همچنین نحوه بستن فایل ویزای دانشجویی کانادا نیاز به دید حقوقی داشته و در این امر مشاورین شرکت زانکو آمادگی ساپورت متقاضیان را دارند. مشاورین معتبر برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا باید عضو انجمن ICCRC باشند.

پیشنهاد سردبیر زانکو