چگونه اقامت دبی را بگیریم

امارات و مخصوصا دبی یکی از ده کشور اول از لحاظ استاندارد زندگی است ، بسیاری از ایرانیان مهاجر به دلیل نزدیکی امارات به ایران این کشور را برای سکونت انتخاب میکنند همچنین بسیاری از افرادی که در ایران اقامت دارند اما تابعیت دوم نیز دارند، تابع امارات هستند در این مقاله میخواهیم در مورد اقامت دبی، خوبی ها و بدی های آن صحبت کنیم.

امارات و مخصوصا دبی یکی از ده کشور اول از لحاظ استاندارد زندگی است ، بسیاری از ایرانیان مهاجر به دلیل نزدیکی امارات به ایران این کشور را برای سکونت و مهاجرت انتخاب میکنند همچنین بسیاری از افرادی که در ایران اقامت دارند اما تابعیت دوم نیز دارند، تابع امارات هستند در این مقاله میخواهیم در مورد اقامت دبی، خوبی ها و بدی های آن صحبت کنیم.

گرفتن اقامت دبی در گذشته بسیار ساده تر بود و حتی ایرانیانی که حدود 25 سال پیش به قبل یعنی تازه شروع برنامه های توریستی دبی اقدام به گرفتن اقامت کرده بودند پاسپورت دبی نیز دارند اما در سال های گذشته اقامت ها حداکثر هر 5 سال تمدید میشود، دو روش گرفتن معمول اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و خرید ملک در مناطق خرید آزاد خارجیان است. روش های دیگری نیز وجود دارد که در این مقاله به آنها میپردازیم، 

نرخ بیکاری در دبی 1.7 درصد است که این رقم از کانادا، استرالیا و آمریکا بهتر بوده و دبی را مکانی جذاب برای زندگی میکند، بازار های فارکس در ساعات اوج خود بیشترین هماهنگی را با دبی دارد که برای افرادی که در این حوزه فعالیت دارند میتواند جذاب باشد. ( در ایران نیز همینگونه است اما به دلیل فیلترهای داخلی و محدودیت های خارجی از محدودیت آن کاسته است.)

شیخ نشین های امارات ( استان های امارات)

امارات متحده عربی از اتحاد هفت شهر بزرگ شیخ نشین ( امیرنشین) تشکیل شده است که هر کدام برای خود توابعی دارند، این هفت امیرنشین عبارت اند از :

 • ابوظبی
 • دبی
 • شارجه
 • عجمان
 • ام القوین
 • راس الخیمه
 • فجیره

مکان های ایرانی دبی 

شما در دبی میتوانید تقریبا به زبان انگلیسی صحبت نکنید اما با تعدد مکان های ایرانی که در دبی است تمامی مسائل روزمره خود را حل کنید. کلاب ایرانیان دبی، رستوران آبشار و اپل ، بیمارستان ایرانی های دبی، مراکز خرید ایرانی در دبی، دفاتر هواپیمایی، بانک های ایرانی ، مسجد شیعیان دبی و .... از جمله این مکان ها هستند. اگر هم زبان انگلیسی یا عربی قوی صحبت میکنید دیگر مشکلی نخواهید داشت. تقریبا 99.9 افرادی که در دبی در مکان های عمومی مشغول به کار هستند به زبان انگلیسی مسلط هستند.

کار در دبی نیز میتواند در مکان های ایرانی و غیرایرانی انجام شود. ایرانیان در نمایشگاه های ماشین، بازرگانی، دفاتر هواپیمایی، رستوران داری، مغازه داری و... در دبی مشغول هستند. 

ایرانیان دبی

منابع نیم رسمی ایرانیان دبی را حدود 500 هزار نفر تخمین میزنند که از این رقم 400 هزار نفر آنها ساکن امارات هستند. حدود 17 درصد جمعیت دبی نیز دارای اجداد ایرانی هستند. شیخ محمد حاکم دبی نیز از طرف مادری اصالتا ایرانی است. شیخ محمد بر خلاف همتایان خود در ابوظبی موافق ایرانیان است.

به نقل از وبسایت دیپلماسی ایرانی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، امیر دبی در محفلی خصوصی به حاضران گفته بود: «من ایران را دوست دارم. فرهنگ و تمدن آن را دوست دارم و به آن ارج می‌نهم. من شیعه را دوست دارم و به هیچ وجه دوست ندارم در کشورم جایی برای بحث‌های شیعه – سنی وجود داشته باشد.» همچنین برخلاف بسیاری از حکام کشورهای عربی در زمان گفتگوهای هسته‌ای در سال ۲۰۱۴، امیر دبی در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی خواستار برچیدن تحریم‌ها علیه ایران شد و بر تمایل خود جهت روابط بهتر با ایران تأکید کرد.این سخن امیر دبی با واکنش منفی سایر سران اماراتی روبرو گردید. همچنین شیخ محمد بن راشد به عنوان نخست‌وزیر امارات متحده عربی برخلاف امیرنشین‌های دیگر به ویژه ابوظبی، از همراه کردن کشورش با تحریم‌های جامعه جهانی علیه ایران خودداری می‌کرد و تا آخرین لحظه بر خلاف دیگر مقام‌های اماراتی تلاش داشت تا تحریم‌ها را علیه ایران اعمال نکند حتی با وجود همکاری نهایی امارات با طرف آمریکایی امیرنشین تحت حاکمیت او، دبی، نهایت همکاری را با طرف ایران داشت. وی همچنین نخستین امیر اماراتی است که بعد از انقلاب با وجود اختلاف نظر دو کشور راجع به جزایر سه‌گانه، در فوریه ۲۰۰۸ به ایران سفر کرد و با مقام‌های ایرانی از جمله رئیس‌جمهور وقت ایران، محمود احمدی‌نژاد دیدار و گفتگو نمود.

مراکز خرید دبی

۱- اوت لت مال | Dubai Outlet Mall

اوت لت ها همیشه از ارزان ترین مراکز خرید هر شهرند جایی که می توانید اجناس برند ارزان گیر بیاورید. دبی اوت لت مال، اولین اوت لت در خاورمیانه است و از ۱۲۰۰ برند معتبر دنیا میزبانی می کند. اگر به دنبال تخفیف های باورنکردنی هستید، حتما سری به این مرکز بزنید چون شانس این را دارید تا در ۲۴۰ مغازه آن، اجناسی از کیف و لباس گرفته تا عطر و جواهرات را با ۳۰ تا ۹۰ درصد تخفیف خریداری کنید.

بیشتر وسایل این اوت لت قبلا در فروشگاه های اصلی شهر بودند اما چون خریداری نشده اند به این مرکز آورده شدند تا با تخفیف های استثنائی به فروش برسند. اینجا یکی از بهترین مکان های دبی برای خرید سوغاتی های ارزان است کافیست سری به فروشگاه «کاونت گاردن» بزنید تا با دیدن این همه صنایع دستی ارزان شگفت زده شوید. در اینجا به غیر از فروشگاه های متنوع یک مرکز تفریحی فرهنگی هم وجود دارد. این اوت لت در خیابان العین قرار دارد و گنبد سفید آن از دور کاملا مشخص است، برای رسیدن به آن باید در ایستگاه متروی برجمان سوار اتوبوس های شماره ۶۶ و ۶۷ شوید.

 • آدرس: Dubai Al-Ain Road (Route 66)، Dubai Land – Dubai – United Arab Emirates

اوت لت مال دبی

۲- اوت لت ویلیج | Outlet Village

باز هم اوت لت و باز هم یک خرید ارزان دیگر! در سپتامبر ۲۰۱۶ اولین فاز اوت لت ویلیج در جبل علی افتتاح شد. اگر عاشق خرید وسایل لوکس ارزان هستید می توانید برای خرید لباس و وسایل دکوراسیون منزل روی این مرکز خرید حساب کنید. بیش از ۱۲۵ برند اجناس خود را در این مرکز خرید ۱۳ هکتاری در معرض فروش گذاشته اند و قرار است که تا پایان ساخت همه فازهای این پروژه تعداد برندهای آن به بیش از ۴۰۰ عدد برسد. طراحی داخلی این مرکز از شهر «سن جیمینیانو» در ناحیه توسکانی ایتالیا که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، مدل سازی شده است.

شانس این را دارید تا در مرکز خرید جدید دبی قدم بزنید و غرق فضایی شوید که کاملا از ناحیه توسکان ایتالیا الهام گرفته است. در عین حال می توانید از برندهایی مثل آرمانی و کارولینا تخفیف های استثنائی بگیرید. این مرکز در خیابان جبل علی در روبروی پالم جبل علی و نزدیک اقامتگاه های جاده شیخ زاید و چند قدمی فرودگاه بین المللی المکتوم قرار دارد.

 • ساعت بازدید: روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۲۲ و در روزهای پنجشنبه تا شنبه از ساعت ۱۰ تا ۰۰:۰۰- در روزهای تعطیلات عمومی و ماه رمضان فروشگاه های این مرکز خرید در ساعت های متفاوتی باز هستند.
 • آدرس: Jebel Ali, Near Dubai Parks and Resorts – Dubai – United Arab Emirates

اوت لت ویلیج از مراکز خرید دبی با قیمت مناسب

۳- دراگون مارت | Dragon Mart

دراگون مارت به شکل اژدها طراحی شده و همه اجناسش ساخت چین است. این مرکز با بیش از ۴۰۰ مغازه، بزرگ ترین مرکز خرید چینی در بیرون از کشور چین است. در این مرکز می توانید لباس های ارزان و باکیفیتی پیدا کنید هر چند که دیگر اجناس آن کیف، کفش، لوازم منزل و … هم نسبتا ارزان هستند. در مجموع محصولاتی همانند لوازم خانگی، لوازم تحریر، تجهیزات اداری، تجهیزات صوتی، لوازم ارتباطات، مصالح ساختمانی، مبلمان، اسباب بازی، پوشاک، منسوجات و کفش را در اینجا می یابید. برای رسیدن به این مرکز از مترو استفاده کنید و در ایستگاه الرشیدیه (خط قرمز) از قطار پیاده شوید از اینجا به بعد هم می توانید از اتوبوس شماره ۳۶۶ استفاده کنید.

این مجتمع و مرکز خرید بزرگ دبی دارای ۲۵۰۰ فضای پارکینگ، ۸ انبار بسیار مجهز و ۲۵ ساختمان مسکونی است که فقط ۲۰۰ متر تا ساختمان آن اصلی فاصله دارند. امکانات تفریحی دیگری همانند رستوران ها، بوفه غذا و کافه ها، سینما و امکانات بازی هم در اینجا می یابید.

 • ساعت بازدید: ساعت کاری دراگون مارت در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۲۲ -در روزهای پنجشنبه تا شنبه از ساعت ۱۰ تا ۰۰:۰۰
 • آدرس: International City Al Awir Road – Interchange 5 – Dubai – United Arab Emirates

دراگون مارت از مراکز خرید دبی با قیمت مناسب

۴- مرکز خرید ابن بطوطه | Ibn Battuta Mall

ابن بطوطه یکی از مراکز خرید بزرگ دبی است و در خیابان شیخ زاید قرار دارد. اسم این مرکز به یاد جهانگرد معروف، ابن بطوطه گذاشته شده و طراحی آن هم به ۶ بخش تقسیم شده که هر قسمت شیوه معماری جاهایی که ابن بطوطه به آن سفر کرده را نشان می دهد.  اینجا ۲۷۵ مغازه و ۵۰ رستوران دارد و از طرفی یکی از ارزان ترین مراکز خرید دبی به شمار می رود. از جمله این معماری ها معماری ایرانی است. هر موقع دلتان برای طرح های اسلیمی و دیگر طرح های ایرانی تنگ شد میتوانید به مرکز خرید ابن بطوطه سربزنید.

 • آدرس: Sheikh Zayed Rd – Dubai – United Arab Emirates

مرکز خرید ابن بطوطه از مراکز خرید دبی با قیمت مناسب

۵-مرکز خرید مرکاتو | Mercato Shopping Mall

مرکز خرید مرکاتو در ساحل جاده جمیرا قرار دارد و طراحی متفاوتش آن را به جایی جذاب برای خرید تبدیل کرده است. مرکاتو به زبان ایتالیایی یعنی بازار و با رفتن به آن ظاهر شهرهای مدیترانه را در دوران رنسانس از نزدیک می بینید. این مرکز با اینکه در منطقه مسکونی جمیرا قرار دارد اما هیچ شباهتی به معماری عربی ندارد. در این مرکز می توانید در خیابان های سنگ فرش قدم بزنید و با دیدن پلازاها، کافه ها و صدها مغازه شبی رویایی را برای خود رقم بزنید.

فروشگاه های اوت لت برندهای خوب بین المللی با قیمت های استثنایی را در این مرکز خرید خواهید دید. همین اوت لت ها در اکثر مراکز خرید دبی نیز وجود دارند. انواع غذاهای ایتالیایی، بین المللی و عربی را می توانید در تراس مرکز خرید مرکاتو، مهمان رستوران آلفرسکو Alfresco باشید.

 • ساعات کاری کافه ها و رستوران های مرکز خرید مرکاتو: هر روز هفته از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب
 • ساعات و روزهای کاری سوپرمارکت اسپینز: هر روز از ۸ صبح تا ۱۲ شب.
 • ساعات و روزهای کاری سینما وکس: هر روز از ۱۰ صبح تا آخرین سانس نمایش فیلم.

 

 • آدرس: Jumeirah Beach Rd – Dubai – United Arab Emirates

مرکز خرید مرکاتو از مراکز خرید دبی با قیمت مناسب

۶- مرکز خرید برجمان |  BurJuman

به روز ترین مدل های دنیا در این مرکز ارائه می شود پس با رفتن به آن از جدید ترین طراحی های دنیا باخبر می شوید. این مرکز به دو بخش قدیمی و جدید تقسیم شده و برندهای گران آن در بخش قدیمی قرار دارد. حدود ۳۲۰ فروشگاه در اینجا وجود داشته و برای پیدا کردن اجناس با قیمت مناسب تر می توانید به بخش جدید آن بروید. در طبقه سوم، بخش بازی برای بچه ها با یک فواره دو سویه وجود دارد. ایستگاه تاکسی بیرون مرکز آماده سرویس دهی به شما بوده و به جز این، پارکینگی با دسترسی آسان در اختیار خریدارانی که با ماشین به مرکز خرید برجمان می آیند، قرار می گیرد.

 • ساعات بازدید: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ شب- آخر هفته ها، ساعت بازدید مرکز خرید برجمان تا ساعت ۱۱ شب تمدید می شود.
 • آدرس: Khalid Bin Al Waleed Rd – Dubai – United Arab Emirates

نقشه و مکان دقیق مرکز خرید برجمان

مرکز خرید برجمان از مراکز خرید دبی با قیمت مناسب

۷- مرکز خرید سیتی سنتر دیره | City Centre Deira

این مرکز خرید در اسکله قرار دارد و با رفتن به آنجا مطمئنا از شیوه برخورد دوستانه کارکنان شگفت زده می شوید. این مرکز ۳۵۰ مغازه دارد که در میان آن ها ۳۳ مغازه مخصوص طلا و جواهرات است پس اگر قصد خرید طلا در دبی را داشته باشید می توانید روی این مرکز حساب کنید. در صورت گرسنگی ۴۰ رستوران با غذاهای متنوع در اختیارتان است.

خدمات تفریحی همانند سالن بولینگ سیتی سنتر، پارک تفریحی سرپوشیده، سینما وکس و رستوران و فست فودهای بسیاری را در اینجا پیدا خواهید کردرستوران ایرانی حاتم، رستوران آمریکایی مک دونالد، رستوران عربی آل فاروج، کافی شاپ کاریبو و کافی شاپ استار باکس در مرکز خرید سیتی سنتر دیره، از بهترین ها در میان مراکز خرید دبی هستند.

از دیم این مرکز خرید، مرکز خرید مورد علاقه ایرانیان بوده است و شما ایرانیان بسیار زیادی در سیتی سنتر میبینید. نام سیتی سنتر دیره بعد از تاسیس شدن سیتی سنتر مردف به آن اطلاق شد. در سیتی سنتر دیره، مردف و همچنین امارات مال شهربازی مجیک پلانت وجود دارد که بچه ها و بزرگسالان را خیره میکند.

 • ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب منتها روزهای جمعه از ساعت ۲ بعد از ظهر به بعد باز خواهد بود.
 • آدرس: ۸th St – Dubai – United Arab Emirates

مرکز خرید سیتی سنتر دیره از مراکز خرید دبی با قیمت مناسب

۸- مرکز خرید وافی |  Wafi City Mall

مرکز خریدی با ۳۵۰ مغازه متنوع که هنردوستان حتما از آن خوششان می آید. در این مرکز کلکسیون گسترده ای از آثار هنری هنرمندان معاصر و بین المللی را از نزدیک می بینید. همچنین خرده فروشی، عمده فروشی، سرگرمی و خوردن انواع غذاهای متنوع در این مرکز خرید بسیار معروف است. جدیدترین محصولات در زمینه مد و فشن را در مرکز خرید وافی می توانید تهیه کنید. بسیاری از کالاهای دیگری همانند سایر محصولات و بهترین اجناس همانند طلا و جواهر آلات، وسایل خانه و کاشانه، لوازم الکترونیکی مخصوص خانه نیز، در اینجا یافت می شود.

 • ساعات بازدید: یکشنبه تا چهارشنبه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب – پنجشنبه تا شنبه از ۱۰ صبح تا ۱۲ شب
 • آدرس: Oud Metha Rd – Dubai – United Arab Emirates

نقشه و مکان دقیق مرکز خرید وافی

مرکز خرید وافی از مراکز خرید دبی با قیمت مناسب

۹- دبی مال | Dubai Mall

دبی مال که در نزدیکی برج خلیفه قرار دارد بزرگ ترین مرکز خرید دنیا و یکی از بهترین جاهای دبی برای خرید است. در این مرکز نه تنها ۱۲۰۰ مغازه را برای خرید زیر پا می گذارید بلکه از جاذبه هایی مثل آکواریوم دبی، فواره دبی، پارک موضوعی و … هم دیدن کنید. هر چند خرید در این مرکز کمی گران است اما نمی توان به قصد خرید به دبی رفت و از اینجا دیدن نکرد.

این مرکز خرید دارانده بسیاری از جوایز اولین ها در جهان است. به عنوان مثال دبی مال، توانسته است در طی این سال ها عناوین زیر را کسب نماید. در میان مراکز خرید دبی و در سال ۲۰۱۲ دبی مال توانست که رکورد بازدید و خرید از مراکز خرید جهان را بزند. با دیدن پیست اسکی روی یخ این مرکز خرید بسیار تعجب خواهید کرد! در دبی نیز می توانید اسکی روی یخ بازی کنید. حتی اگر این ورزش را نمی دانید، از مربیان اسکی کمک بگیرید.

 • بزرگترین مرکز خرید در جهان
 • دارای بزرگترین آکواریوم دنیا از نظر پنل های اکریلیک
 • بزرگترین شیرینی فروشی جهان
 • بزرگترین صفحه نمایش دیود نورگسیل زیستیک در دنیا
 • بهترین نورپردازی میان مراکز خرید سراسر جهان
 • ساعات بازدید: مرکز خرید دبی مال همه روزه از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۲۳:۰۰ باز است.
 • آدرس: Financial Center Rd – Dubai – United Arab Emirates

نقشه و مکان دقیق دبی مال

دبی مال از مراکز خرید دبی با قیمت مناسب

۱۰- امارات مال | Mall of the Emirates

مرکز خریدی لوکس و جذاب که از بزرگ ترین مراکز خرید دبی است و در آن نه تنها از اجناس مجموعه ای از بهترین برندهای روز دنیا دیدن می کنید بلکه می توانید حتی در اوج گرمای تابستان هم اسکی کنید و یا پنگوئن های دوست داشتنی را از نزدیک ببینید. درست است که این مرکز با بیش از ۵۶۰ مغازه میزبان معروف ترین برندهای دنیاست اما قیمت اجناس آن چندان هم گران نیست. امارات مال چندین فودکورت مجزا و مجیک پلانت را درخود جای داده است. بعد از دبی مال، امارات مال بزرگ ترین مرکز خرید دبی است.

 • آدرس: Dubai – United Arab Emirates

دیگر مراکز خرید دبی

مرکز خرید فستیوال سنتر ( فستیوال سیتی)، سیتی سنتر مردف، مرکز خرید الغریر، دبی شاپینگ سنتر، مرکز خرید دبی مارینا، سیتی سنتر می آیسم و ... از دیگر مراکز خرید دبی هستند.

محله جمیرا دبی

محله جمیرا یکی از محله های مسکونی در دبی می باشد که بسیار مشهور و محبوب است و در آن می توان ویلاهای زیبایی را دید و اگر به دبی سفر می کنید ، خواهید دید که افرادی که در این محله سکونت دارند ، اغلب از اروپا و آسیای شرقی هستند و لازم به ذکر است که ایرانی های بسیاری هم در این منطقه زندگی می کنند ، جالب است بدانید که خانه های ویلایی در جمیرا از جمله جاذبه های گردشگری ایران می باشند ، این محله از جمله لوکس ترین محله های دبی محسوب می شود و اغلب کسانی که مهاجرت می کنند به این جا می آیند و این از قدیم تا حال پابرجا است.


قسمت جنوبی ساحل جمیرا به ساحل شیکاگو هم معروف است ، در سال 1997 هتل های این ناحیه را خراب کردند و جالب است بدانید که در قدیم در جایی که الان برج العرب ساخته شده هتلی به نام هتل شیکاگو قرار داشته است ، جمیرا به 3 بخش با نام های جمیرا 1 ، جمیرا 2 و جمیرا 3 تقسیم می گردد و در این جا بزرگ ترین و گران قیمت ترین هتل ها مانند برج العرب ، مینا السلام ، القصر و دارالمصیف را می بینید ، لازم به ذکر است که بسیاری از جاذبه های دبی مانند وایلد وادی در قیمت جنوبی این ناحبه قرار دارد ، در منطقه جمیرا همچنین مسجدی به نام " جمیرا " ساخته شده که غیر مسلمانان هم می توانند به آن وارد شوند.

 

محله جمیرا دبی

 

محله بر دبی

بردبی " از جمله اصلی ترین و در حقیقت مهم ترین منطقه دبی به شمار می آید که بافت کاملا مدرن دارد و منطقه توریستی دبی می باشد و اغلب ساختمان های مدرن و سر به فلک کشیده در این جا ساخته شده اند. قطعا بسیاری از توریست های دبی به این محله سر زدند و یا حتی در هتل های آن اقامت داشته اند. در این منطقه می توانید سفری لوکس و رویایی را تجربه نمایید، بسیاری از جاذبه ها، هتل ها و مراکز خرید دبی در این منطقه واقع شده اند، در واقع دبی قسمت عمده شهرت و زیبایی خود را از منطقه بردبی دارد. اگر این منطقه در دبی به این شکی که الان هست ، نبود چه بسا که دبی هم مانند کیش خودمان خالی از توریست های خارجی بود ، بسیاری از چهره های مشهور سینمایی و ورزشی هر ساله به این جا می آیند و میلیونی خرج می کنند و این منطقه یکی از مهم ترین عوامل جذب گردشگران سراسر جهان به شمار می رود ، این منطقه از مناطق اودمتا ، ستوا ، کرامه ، جميرا و ام سقيم تشکیل شده است و در این جا می توانید در رستوران هایی که بر  روی آب ساخته شده اند ، غذاهای خوشکزه میل کنید و در بازارهای سنتی آن به گشت و گذار و خرید بپردازید.

 

محله بر دبی

 

محله السطوه دبی

در این منطقه بیشترین ملیتی که خواهید دید ، هندی ها هستند و در این جا می توانید از مغازه ها و رستوران های هندی دیدن کنید و از آن ها خرید کنید و به صرف غذا مشغول شوید ، البته اگر به غذاهای تند و آتشین علاقه دارید ، همچنین بازار طلا در دبی که بسیار هم مشهور است در همین منطقه قرار دارد و کسانی که به دنبال خرید طلا هستند ، به این منطقه می روند ، اگر به خرید لباس اعتقادی ندارید و لباس هایتان را می دهید به خیاطی برای دوخت ، می توانید از این جا پارچه های مرغوب هندی بخرید و لباس های زیبایی را بدوزید.


منطقه السطوه پر از فروشگاه ها و ساختمان های بلند است که در کنار هم ساخته شده اند و همین باعث شلوغ به نظر رسیدن این منطقه شده است ، السطوه در قسمت جنوب غربی بردبی درست کنار خیابان شیخ زائد واقع شده و اهالی آن اصالتا متعلق به قبیله بلوشی بوده اند ، در این جا یک بیمارستان ایرانی وجود دارد و همچنین ترمینال السطوه نیز در همین منطقه است ، یکی از دلایل شهرت السطوه ، وجود محله بزرگی معروف به خیابان شیخ زائد است.

 

محله السطوه دبی

 

محله جبل علی دبی

محله جبل علی در گذشته از روستاهایی تشکیل شده بوده که امروزه با پیشرفت تصاعدی که داشته به این شکل در آمده ،یکی از مراکز خرید معروف دبی با نام ابن بطوطه هم در این منطقه قرار دارد ، جالب است بدانید که مهم ترین دلیل پیشرفت جبل علی ، بندر جبل علی است که در این منطقه ساخته شد و جالب تر این که بدانید این بندر بزرگ ترین بندر ساخته دست بشر در جهان است و در سال 1987 مورد بهره برداری قرار گرفت و این منطقه صنعتی باعث شده تا شرکت های بین المللی از منطقه آزاد بهره مند باشند و به مدت 15 سال مالیاتی پرداخت نمی کنند ، لازم به ذکر است فرودگاه بین المللی ال مکتوم در این جا و خارج از محوطه بندر قرار دارد.

 

محله جبل علی دبی

 

محله دبی مارینا

دبی مارینا یعنی تفریح گاه ساحلی دبی ، در این منطقه یک کانال آب مصنوعی به طول 3 کیلومتر ساخته شده که از خلیج فارس به داخل خشکی کشیده شده است و در اطراف آن هم می توان برج ‌های مسکونی را دید که در این برج ها 120 هزار نفر می توانند زندگی کنند ، وقتی که این پروژه برج ‌های مسکونی به پایان رسید ، دبی مارینا تبدیل به بزرگ ترین تفریح گاه جهان خواهد شد که ساخت دست بشر است ، همچنین در این منطقه یک مرکز خرید بزرگ به نام " دبی مارینا مال " وجود دارد که می توانید در آن به گردش و خرید بپردازید ، در دبی مارینا آسمان خراش ها و برج های بسیار بلندی دیده می شود که همین ها باعث مدرن بودن این محله هستند است و جالب است بدانید که این محله در نزدیکی محله جبل علی می باشد و از این جا به جاذبه های دبی مثل پارک آبی وایلد وادی که یکی از بزرگ ترین پارک های آبی دبی است ، دسترسی آسان دارید.

 

محله دبی مارینا

 

محله کرامه دبی

محله کرامه ، بهشتی برای شکم پرستان و رستوران بازها است چون در این محله زیبا و محبوب رستوران های زیاد و متنوعی وجود دارد که همه سلیقه ها را پوشش می دهد ، تمامی این رستوران ها کیفیت بسیار خوبی دارند و با تنوع غذایی بالایی که دارند همه را جذب خود و این منطقه می کنند ، این محله یکی از توریستی ترین محله های دبی می باشد ، چرا که در آن می توان گشت و گذار کردو بعد از ساعتی برای استراحت و غذا خوردن به یکی از این رستوران های خوب رفت و با هزینه ای مناسب یک وعده خوشمزه نوش جان کرد ، در محله کرامه مراکز خرید زیادی هم وجود دارد که می توانید در آن ها به گردش و خرید بپردازید ، تمام گردشگران به این محله سر می زنند و از غذاهای بی نظیر رستوران هایش استفاده می کنند.

 

محله کرامه دبی

 

محله دیره دبی

دیره را همه می شناسند ، یا رفته اند و یا اسمش را شنیده اند ، این منطقه در مرکز دبی قرار دارد و به جرات می توان آن را محبوب ترین ناحیه شهر دبی نامید ، افرادی که هر ساله زیاد به دبی سفر می کنند ، در هر سفر خود به این منطقه سری می زنند زیرا در این منطقه هم می توان به کار و تجارت پرداخت و هم  تفریح و خوش گذرانی کرد و بهترین جاذبه های دبی از این جا به راحتی در دسترس هستند.


دسترسی به ایستگاه های مترو از منطقه دیره و همچنین شاتل هتل های دیره بسیار آسان است ، اگر از عاشقان خرید هستید حتما به این منطقه سری بزنید ، ضرر نخواهید کرد و می توانید از بازارهای زیادی دیدن کنید و به خرید بپردازید ، یکی از عواملی که دیره را مشهور کرده همین بازارهای سنتی و بافت و قدیمی آن است و همیشه مورد توجه توریست ها بوده است ، جالب است بدانید که دیره ، ما بین خلیج فارس و شارجه واقع شده است و  از این فرودگاه تا دیره راهی نیست.


در این جا علاوه بر خرید از مرکز خرید سیتی سنتر و بازارهای سنتی ، می توانید از جاذبه های گردشگری دبی مثل موزه ممرز هم دیدن کنید ، اگر می خواهید هزینه های سفر را تا حد امکان پایین بیاورید می توانید در هتل های دیره اقامت کنید چرا که نسبت به مناطق دیگر دبی خیلی ارزان تر هستند ، در این منطقه می توانید از بازار های طلا و ادویه و عطر دیدن کنید و در صورت پسندیدن خرید کنید.

 

محله دیره دبی

 

محله میردیف دبی

مردف یا میردیف از مناطق مسکونی دبی محسوب می شود و ساکنان آن اروپایی ها ، مردم جنوب آسیا ، اعراب اماراتی و غیر اماراتی می باشند ، لازم به ذکر است این منطقه به وسیله مناطق تجاری دبی به بقیه جاهای شهر وصل است ، در این جا محله ها دیوار کشی شده اند و همگی در ورودی دارند و در این جا می توان نواحی لوکس و ویلا به سبک اروپایی یافت که اکثرا متعلق به شخص خاص و خصوصی می باشند ، یکی از دلایل شهرت مردف مهاجرت ساکنین خارجی آن در دهه 1990 می باشد و با پیشرفت دبی ، این جا هم طبیعتا رشد پیدا کرد و قیمت محله های آن بالا و بسیاری از زمین های این منطقه فروش رفت ، به عبارت دیگر می توان این منطقه از دبی را جزو مناطق جوان این شهر نامید و بسیار نزدیک به فرودگاه بین المللی دبی می باشد و پیاده هم می توان به آن رفت ، در این منطقه ، مرکز خرید میردیف قرار دارد که در آن امکانات زیادی مثل مراکز تفریحی ، رستوران ها و فروشگاه وجود دارد.

 

محله میردیف دبی

 

محله بستکیه دبی

محله بستکیه از جمله مهم ترین جاذبه های گردشگری دبی می باشد که همه ساله هزاران گردشگر را به دبی می کشاند ، این منطقه قدیمی و فرهنگی دبی می باشد که کوچه های باریک آن و همچنین معماری خاص خانه های عربی که بسیار قدیمی هستند ، جلوه خاصی به این منطقه داده و همین سبک ساخت خانه ها باعث خنک کردن آن ها بوده و هر خانه ای یک بادگیر دارد ، این منطقه در حال حاضر تنها یک جی دیدنی است که برای توریست ها و بازدید می باشد و چرا اسم این محله بستکیه است چون این منطقه توسط ثروتمندان شهر بستک ساخته شده است.

 

محله بستکیه دبی

مقایسه هزینه های زندگی در دبی با تهران

 • قیمت مصرف کننده در دبی 77.84 درصد بالاتر از تهران است.
 • قیمت های مصرفی از جمله اجاره در دبی نسبت به تهران با 22/96 درصد بالاتر است.
 • قیمت اجاره در دبی 131.69٪ بالاتر از تهران است.
 • قیمت رستوران ها در دبی 159.05٪ بالاتر از تهران است.
 • قیمت مواد غذایی در دبی 64.48 درصد بالاتر از تهران است.
 • قدرت خرید محلی در دبی 369.05٪ بیشتر از تهران است.

برای حفظ همان استاندارد زندگی که می توانید با 2.500.00 $ در تهران داشته باشید (با فرض اینکه در هر دو شهر اجاره دارید) باید حدود 4905.82 $ (18،018.96AED) در دبی احتیاج داشته باشید. این محاسبه با استفاده از شاخص اجاره هزینه های زندگی ما برای مقایسه هزینه های زندگی. این فرض سود خالص (پس از مالیات بر درآمد) است. در این محاسبه می توانید مبلغ را تغییر دهید. البته باید در نظر داشته باشید که قدرت خرید محلی در دبی 369 درصد از تهران بیشتر است یعنی افراد به صورت متوسط در دبی میتوانند حدود 3 برابر کیفیت زندگی بهتری داشته باشند همچنین نرخ تورم در دبی زیر 5 درصد سالیانه است و حدود 20 سال است که نرخ برابری آن با ارز دلار از بین 3.5 تا 3.7 جا به جا شده و نوسان میکند.

میانگین ماهانه در آمد در تهران 300 دلار بوده اما این رقم به حدود دو هزار دلار میرسد. نرخ بهره متوسط در دبی 4 درصد و نرخ بهره در تهران 20 درصد است. قیمت خانه در محله های خوب تهران و دبی تقریبا به صورت متری قیمتی یکسان دارد ( یعنی میتوانید با خرید خانه در دبی اقامت بگیرید) حومه ی شهر و محله های متوسط دبی از حومه شهر و محله های متوسط تهران 30 درصد گران تر است. هزینه های اجاره آپارتمان و خانه در دبی ماهانه حدود 2.5 برابر همین هزینه در تهران است.

مقایسه هزینه های زندگی در دبی و ازمیر ترکیه

به طور کلی هزینه اقلام مصرفی در ازمیر 60 درصد از هزینه های اقلام مصرفی در دبی کمتر است. هزینه ی زندگی در ازمیر ترکیه با احتساب اجاره 70 درصد کمتر از دبی است. هزینه اجاره در ترکیه 87 درصد از دبی ارزان تر بوده و قیمت غذاهای رستوران ها 70 درصد در ازمیر ارزان تر میباشد. اما قدرت خرید برای افرادی که در ترکیه درآمد دارند در ازای در آمد شهروندان دبی حدود 50 درصد پایین تر است.

هزینه ی غذا خوردن در رستوران معمولی 56 درصد ارزان تر در ازمیر و رستوران های شیک و لاکشری 78 درصد ارزان تر از دبی است. به طور مثال غذا در یک رستوران معروف در دبی 200 درهم معادل 368 لیر و در ازمیر 43 درهم معادل 87 لیر ترکیه است که از این منظر اگر در تهران نیز به یک رستوران شیک با همراه خود بروید قیمت درآمده برای شما همین قدر است.

هزینه های حمل و نقل در ترکیه 1/4 هزینه های حمل و نقل در ازمیر ترکیه است به نحوی که هزینه ی بلیط مترو 3.5 لیر در ازمیر و این رقم در امارات معادل 11 لیر ترکیه میباشد. هزینه ی آب برق و گار در دبی حدودا 3 برابر همین هزینه در ترکیه است. هزینه ی اجاره یک آپارتمان یک اتاق خوابه در مرکز دبی برابر 5000 درهم بوده که این رقم در ازمیر تنها  معادل 700 درهم امارت است. همچنین یک خانه سه اتاق خوابه در خارج شهر در ازمیر معادل 800 لیر و این رقم در دبی برابر 7000 درهم است.

هزینه ی هر متر مربع برای خرید آپارتمان در ازمیر در داخل شهر حدود 3500 درهم بوده که این رقم در دبی برابر 12500 درهم میباشد. حقوق میانگین ماهیانه در دبی 11 هزار درهم و در ازمیر این رقم معادل هزار و پانصد درهم امارات است.

درصورت درخواست مشاوره بیشتر میتوانید با راه های ارتباطی زانکو تماس بگیرید

هتل های معروف دبی

در زمان طی شدن مراحل اقامت شما یا زمانی که میخواهید در سال دو بار به دبی مسافرت کنید این هتل ها به شما پیشنهاد میشود.

هتل والدورف-آستوریا دبی پالم جمیرا

هتل والدورف آستوریا دبی

این هتل که در جزیره ی پالم جمیرا واقع شده است، شهرت خودرا از سوییت های بسیار شیک و رو به دریایش دارد. جدا از فضای داخلی هتل، آلاچیق های لب دریا و مرکز آب گرم نیز از امکانات ویژه ی این هتل پنج ستاره می باشند. همچنین با سکونت در این هتل گزینه های بسیاری برای وعده های غذایی وجود خواهدداشت. 6 سالن غذاخوری و رستوران با غذاهایی از اقصی نقاط جهان در این مجموعه قرار گرفته است. مضاف بر این مرکز ورزش های آبی تورهای روزانه ی قایقرانی، کایاک و غواصی برگزارکرده و شامل دو استخر نیز می شود.


هتل کُنراد

هتل کنراد دبی

واقع شدن در مرکز دبی از لحاظ تجاری و نزدیکی به برج خلیفه، امتیاز اصلی هتل کنراد است. علاوه بر این چشم اندازی وسیع و کامل از دبی را می توان از پنجره های این هتل دید.از دیگر امکانات درون-هتلی می توان به پنج انتخاب مختلف برای غذا، استخر روباز، آب گرم، سالن فیتنس و مرکز یوگا اشاره کرد. موقعیت جغرافیایی این هتل نیز گزینه هایی همچون مرکز گلف امارات، مرکز اسکی دبی، پارک آبی وایلد وادی و همچنین بازدید از جزیره ی جمیرا را پیش روی گردشگران قرار می دهد.

هتل برج العرب(جمیرا)

برج العرب دبی

این هتل با 320متر ارتفاع نه تنها یکی از لاکچری ترین هتل های دبی که یکی از لاکچری ترین هتل های جهان محسوب می شود. علاوه بر یدک کشیدن نام "تنها هتل 7ستاره ی جهان"، معماری خاص و بی نظیر این هتل نیز غیرقابل چشم پوشی است. قیمت سوییت رویال این هتل بیست هزار دلار برای هر شب می باشد. 

هتل ماندالین اوریِنتال

ماندالین اورینتال دبی

قرارگرفتن در یکی از شیک ترین محله های دبی و چشم اندازی زیبا بر پهنه ی خلیج فارس از شاخصه های این هتل است. یکی دیگر از نکات برجسته ی این هتل تلفیق فضاهای مدرن با فضاهای کلاسیک خاورمیانه ایست. ماندالین اورینتال همچنین دارای شش رستوران و سالن غذاخوری، مجموعه درمانی آبگرم و مرکز مخصوص کودکان است و در شمار بهترین هتل های جدید دبی محسوب می شود.


هتل آتلانتیس

هتل آتلانتیس دبی

این هتل در یک جزیره ی مصنوعی(ساخت دست انسان) واقع شده است؛ با ظاهری به غایت باشکوه و گزینه های مختلف سکونت برای سفرهای خانوادگی و کاری. هتل آتلانتیس یکی از جاذبه های گردشگری دبی نیز هست؛با دیدنی هایی نظیرِ مرکز غواصی و شنا با کوسه ها. همچنین این هتل شانس خوابیدن با ماهی ها را در سوییت زیرِ آب خود به گردشگران می دهد. چشم انداز این هتل شامل به آسمان دبی به همراه سواحل دریای عرب یکی از بهترین چشم اندازها دربین هتل های دبی می باشد.


هتل فایو پالمِ جمیرا

هتل فایو پالم جمیرا دبی

شاخصه ی این هتل حضور چار عنصر اصلی حیات(آب، هوا، خاک و آتش) است. به همراه 468 سوییت و چشم انداز فوق العاده ی خلیج فارس. رستوران چینی و ایتالیایی و اتاق خصوصی نیز از دیگر امکانات این هتل می باشند.

هتل چهارفصل

هتل چهارفصل

چشم انداز این هتل به طور همزمان برج خلیفه و ساحل جمیرا را دربرمی گردد. معروفیت این هتل به خاطر ماساژهای صدفی است که یک نوع ماساژ سنتی در امارات محسوب می شود. دو رستوران چینی فوق العاده و استخر به همراه کابین های شخصی از دیگر امکانات هتل چهارفصل دبی است.

هتل بولگاری

هتل بولگاری

یک هتل شیک واقع در جزیره ای به شکلِ اسب آبی در خلیج جمیرا. بولگاری در سال 2017 تاسیس شده و جزو لاکچری ترین هتل های این شهر می باشد؛ هتل بولگاری یک باشگاه قایقرانی شامل یک استخر بزرگ در میان تعدادی کابین خصوصی و به شدت شیک دارد که شاخصه ی این هتل محسوب می شود. دیگر نکته ی شاخص این هتل تلفیق طراحی، معماری و امکانات مدرن با طراحی سنتی عربی می-باشد. این تلفیق را در حمام سنتی هتل که مرکز آب گرم نیز هست می توان یافت.


هتل جی دبلیو ماریوت مارکوییز

هتل جی دبلیو ماریوت دبی

این هتل شامل دوبرج(مجموعا 72طبقه) و 1600 اتاق مهمان است. جی دبلیو ماریوت یکی از بلندترین هتل های جهان است و معروفیت خودرا نیز از همین موضوع دارد. همچنین انواع و اقسام غذا از همه جای دنیا در این هتل موجود می باشد. مرکز آب گرمِ "سارای" یکی از بهترین مراکز آب درمانی دبی است. این مرکز بسیار بزرگ بوده و شامل اتاق هایی با "حمامِ باران"، تلویزیون های بزرگ و چشم انداز زیبای شهر از جمله برج خلیفه می باشد.


هتل القصرِ جمیرا

هتل القصر جمیرا

این هتل با الهام گیری از اقامتگاه شخصی نخست وزیر امارات، در سواحل خلیج فارس بنا شده است. شامل 294 اتاق لاکچری که تعدادی از آن ها متعلق به بزرگان کشور می باشد. اتاق های این هتل برای استفاده ی زوج ها، خانواده ها و سفیران  کسب و کار مناسب است. القصر همچنین شامل پارک آبی، رستوران و دسترسی ویژه به پارک آبی وادی وایلد می شود.

روش های گرفتن اقامت دبی

سرمایه گذاری در دبی

یکی از مرسوم ترین روش های گرفتن اقامت دبی ثبت شرکت است، در این پروسه باید یک شریک اماراتی پیدا کرده ، یک ساپورتر و سرمایه اولیه شرکت را تامین کنید، موسسه زانکو با استفاده از همکاران خبره ی مهاجرتی خود در زمینه اقامت دبی میتواند به شما در این زمینه کمک کند. گرفتن اقامت دبی روش ارزان قیمتی نیست .

خرید خانه در دبی

مکان هایی در دبی هستند که برای خرید مهاجرین در نظر گرفته شده است، بعد از خرید این مکان ها میتوانید برای گرفتن اقامت خود اقدام کنید.

دیگر روش های گرفتن اقامت

اقامت از طریق تولد در خاک امارات وجود ندارد، از طریق ویزای کاری به ایرانیان سخت اقامت داده میشود، اقامت از طریق ازدواج بعد از مدت معین امکان پذیر است اقامت از طریق تحصیل برای شروع خوب بوده اما بعد از آن باید به دنبال روش های دیگر برای ماندن در خاک امارات باشید.

قوانین و ویژگی اقامت دائم دبی

 • اکثر افراد دنیا در فرودگاه دبی باید چهره نگاری شوند اما ایرانیانی که اقامت دارند در فرودگاه کمتر معطل میشوند و همچنین ایرانیانی که کارت اکسپرس دارند بدون صف کارهای چک این خود را انجام میدهند.
 • شما برای حفظ اقامت دبی باید دستکم دوبار در سال به این کشور سفر کنید و یا با پرداخت جریمه یکبار به امارات سفر کنید. 
 • تا مدتی پیش اقامت دبی حداکثر هر سه سال تمدید میشد اما اکنون قانونی در حال وضع شدن است که افرادی که بیش از 15 سال اقامت دبی را دارند دیگر نیاز نیست تا اقامت خود را تمدید کنند و اقامت مادام العمر به آنها داده میشود.

آب و هوای دبی

دبی در روزهای خود از هوای 25 درجه تا هوای 55 درجه را در طول سال به خود میبیند. شب های دبی متعادل تر است و هوای ده درجه را نیز ممکن است به خود ببیند. اما معمولا به هر مکانی که در دبی میروید بهتر است که یک ژاکت با خود به همراه داشته باشید چون مراکز خرید دبی و وسایل حمل و نقل عمومی و همچنین ادارات دبی بی نهایت سرد هستند و شما حس نمیکنید که در یک جهنم سوزان در حال قدم زدن هستند.

 

بیشتر بخوانید:

ده هتل برتر دبی

مراکز خرید معروف دبی

مقایسه زندگی در ترکیه و امارات

 

 

گرفتن وقت مشاوره رایگان از موسسه زانکو

شما میتوانید برای مشاوره رایگان در مورد گرفتن اقامت دبی یا دیگر کشور ها با موسسه زانکو تماس گرفته و تایم مشاوره خود را مشخص کنید.

شماره تلفن موسسه : 02122225334

ساعت کاری تماس از 9 صبح تا 6 بعد از ظهر

واتس اپ موسسه : 09022221316

زمان تماس از طریق واتس اپ : همه روزه به جز جمعه از ساعت 9 صبح تا 9 شب

پیشنهاد سردبیر زانکو