آیا شما کارآفرینی هستید که دوست دارید به کانادا بیایید و یک کار را شروع کنید؟کارآفرینانی که واجد شرایط برنامه ویزای استارتاپی کانادا هستند سریعا جذب شده و کانادا از آنها استقبال می‌کند. هدف این مقاله این است که متقاضیان موفق برای ورود به کانادا بتوانند ظرف چند هفته مراحل کاری موردنیاز را طی کنند و ویزای استارتاپی کانادا را دریافت کنند و از این طریق اقامت دائم کانادا را نیز بدست آورن

این برنامه برای جذب کارآفرینان پویا و خلاق در سرتاسر جهان، ورود آنها به کانادا و حمایت از آنها (از جمله حمایت مالی و سرمایه گذاری) طراحی شده است تا این کارآفرینان بتوانند باعث ایجاد مشاغل مختلف در کانادا شوند و از طرفی اقامت دائم کانادا را نیز برای خود اخذ کنند.

کارآفرینانی که واجد شرایط برنامه ویزای استارتاپی کانادا هستند سریعا جذب شده و کانادا از آنها استقبال می‌کند. هدف این مقاله این است که متقاضیان موفق برای ورود به کانادا بتوانند ظرف چند هفته مراحل کاری موردنیاز را طی کنند و ویزای استارتاپی کانادا را دریافت کنند و از این طریق اقامت دائم کانادا را نیز بدست آورند.

 

روند ویزای استارتاپ کانادا چگونه است؟

اگر می‌خواهید از طریق این برنامه به کانادا مهاجرت کنید، به پشتیبانی صندوق‌های سرمایه گذاری کانادا، انکوباتورها یا کسانی که مایل به سرمایه گذاری در تجارت جدید شما باشند، نیاز دارید.

صندوق سرمایه گذاری در کانادا و انکوباتور تجاری باید از مواردی باشد که توسط دولت کانادا برای شرکت در برنامه ویزای استارت آپ تعیین شده است.

بنابراین مرحله اول متقاعد کردن یکی از این گروه ها یا صندوق های تعیین شده مبنی بر اینکه ایده کسب و کار شما برای سرمایه گذاری در آن ارزش دارد استفاده می‌شود زیرا در نهایت این گروه‌های سرمایه گذاری هستند که باید در وهله‌ی اول بیزنس پلن شما را تایید کنند و حاضر به سرمایه گذاری در آن شوند.

اینکه کدامیک از گروه‌های سرمایه گذاری را انتخاب کنید به خود شما و بیزنس پلن مورد نظرتان و اینکه چطور ایده‌های خود را به طور مستقیم به آنها ارائه دهید،بستگی دارد تا بفهمید که به چه اسنادی نیاز دارند و چه کارهایی را باید انجام دهید تا ایده تجاری خود را به آنها ارائه دهید. به عنوان مثال، برخی از گروه‌ها به یک طرح مشروط کاملاً توسعه یافته کتبی نیاز دارند، در حالی که سایرین چنین نیست.

باید قبل از هر کاری، در مورد گروه‌های مختلف در این لیست تحقیق  کنید زیرا صندوق‌های سرمایه گذاری متفاوت و انکوباتورهای تجاری اهداف مختلفی دارند و اغلب ترجیح می‌دهند در انواع خاصی از مشاغل سرمایه گذاری کنید. با مراجعه به وب سایت‌های آنها شروع کنید. ممکن است بتوانید خلاصه ای از روند درخواستی را که باید دنبال کنید پیدا کنید تا ایده خود را در وب سایت آنها نیز ارائه دهید.

اگر هر یک از این گروه های سرمایه گذاری و یا انکوباتور تجاری  تصمیم به پشتیبانی از ایده کسب و کار شما بگیرند ،نامه حمایت از شما را به شما ارائه می دهند و یک گواهی تعهد تکمیل شده را مستقیماً به اداره مهاجرت کانادا (IRCC) ارسال می‌کنند. گواهی تعهد، جزئیات مربوط به تعهد بین شما و سازمان سرمایه گذاری را ارائه می دهد.

جالب است بدانید که شما حتی می توانید از چندین سازمان سرمایه گذاری مختلف، بابت بیزنس پلن خود، حمایت دریافت کنید که این کار به عنوان سندیکا شناخته می شود. در این صورت، سازمان های حامی شما جمع می شوند و پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) را با یک گواهی تعهد واحد به شما ارائه می دهند و شما یک نامه حمایت واحد دریافت خواهید کرد.

در نهایت پس از این که نامه حمایت خود را دریافت کردید، با فرض اینکه سایر مدارک مورد نیازتان را نیز فراهم و ارائه نمودید، می توانید برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا اقدام نمایید.

 

ویزای استارتاپ کانادا

 

بیشتر بخوانید:

شهرهای ایرانی‌نشین کانادا

نقشه کانادا

آیا واجد شرایط ویزای استارتاپ کانادا هستید؟

برای اخذ ویزای استارتاپی کانادا باید:

  • ثابت کنید که ایده کسب و کار شما توسط یک سازمان سرمایه گذار مورد تایید اداره مهاجرت، حمایت و تایید می شود.

  • در صورتی که این سرمایه گذاری از طریق یک گروه سرمایه گذار designated Canadian venture capital fund  تعیین شده باشد ، باید حداقل 200،000 دلار سرمایه گذاری اولیه داشته باشید و اگر در یک  designated Canadian angel investor group پذیرفته شده باشید ،نیاز به حداقل 75,000دلار سرمایه گذاری اولیه دارید. همچنین اگر در یک برنامه سرمایه گذاری انکوباتور پذیرفته شوید، نیازی به سرمایه گذاری اولیه ندارید ولی باید در برنامه آموزشی آن ها قبول شوید.

  • نیازهای زبان خود را برآورده کنید: شما باید بتوانید به زبان انگلیسی، فرانسوی یا هر دو ارتباط برقرار کرده و کار کنید. توجه داشته باشید که شما باید مدرک مهاجرت IRCC خود را در مورد مهارت زبان خود ارائه دهید. این بدان معناست که شما باید از زبان آژانس هایی که توسط اداره مهاجرت کانادا (IRCC) تأیید شده است، یک آزمون زبان بدهید و حداقل در سطح CLB5 در کل چهار مهارت زبان ( مکالمه ، خواندن ، گوش دادن و نوشتن )که با یکی از آزمون های معتبر زبان اثبات شود نمره 5 به بالا را در زبان انگلیسی یا فرانسوی کسب کنید.

  • ثابت کنید که تجارت شما الزامات مالکیت را برآورده می کند. یعنی در حالی که حداکثر پنج نفر می توانند هنگام درخواست ویزای استارتاپ کانادا ، صاحب یک تجارت واحد باشند ،هر متقاضی باید حداقل 10 درصد از حق رأی را در تجارت داشته باشد وسازمان تعیین شده و متقاضیان باید مشترکاً بیش از 50 درصد از حق رأی را در آن تجارت داشته باشند.

  • بودجه تسویه کافی داشته باشید. این بدان معنی است که شما باید بعد از آمدن به کانادا، ثابت کنید که پول کافی برای حمایت از خود و خانواده خود دارید، زیرا دولت کانادا هیچ گونه کمک مالی برای مهاجرانی که از طریق ویزای استارتاپ اقامت کانادا را کسب کرده اند، ارائه نمی دهد.

مبلغ پولی که برای حمایت از خانواده خود درنظر می گیرید، بستگی به تعداد اعضای خانواده شما دارد.

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت کاری به کانادا با قانون 2020

انگشت نگاری سفارت کانادا


با این حال ، دولت کانادا توصیه می‌کند که هنگام ورود به کانادا، هرچه بیشتر پول داشته باشید برایتان بهتر است چرا که مشاغل برای شما یک شبه درآمد حاصل نمیکنند و شما برای یافتن مکانی برای زندگی و پرداخت هزینه های زندگی برای خانواده خود نیاز همیشه نیاز به پول خواهید داشت!


اما توجه داشته باشید که وقتی به کانادا می آیید و بیش از 10،000 دلار کانادا  پول همراه خود دارید، هنگام ورود به کانادا، این موضوع را به یکی از مقامات کانادایی اطلاع دهید زیرا در غیر این صورت، دولت کانادا می تواند شما را جرمه کرده و یا سرمایه شما را ضبط کند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از موسسه مهاجرتی زانکو با شماره های 021-22226480 تماس حاصل فرمائید و یا از مشاوره آنلاین رایگان زانکو بهره مند شوید.

برای مطالعه بیشتر : 

اگر درخواست ویزای کانادا ریجکت شد ، چه کار باید بکنیم؟

پیکاپ ویزای کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو