همچون کانادا که کشوری شناخته شده برای مهاجرت در بین ایرانیان است، وقتی سری به کشورهای حوزه خیج فارس میزنیم و صحبت از کشورهای سطح بالا به میان می آیند امارات در گوشه ذهن ما پر رنگ تر می شود از دریافت اقامت تا سفر توریستی، امارات همیشه جز پر طرفدارترین ها بوده، هست و خواهد بود. از نکات مثبت این علاقه مندی نزدیک بودن به ایران، اختلاف ساعت کم ، سطح بالای زندگی، لوکس بودن، عدم نیاز به پرداخت مالیات، امنیت بالا و غیره است.

چگونه می توان به امارات مهاجرت نمود؟
ثبت شرکت امارات نتیجه ی اقتصاد قدرتمند و امکاناتی است که در اختیار شروندان قرار گرفته است. و حال چندی است که این قابلیت برای ایرانیان فراهم شده است، که انواع شرکت های تجاری فعال در امارات به صورت

شرکت تضامنی
شرکت با مسئولیت محدود
شرکت مختلط سهامی
شرکت مختلط غیر سهامی
شرکت سهامی عام
شرکت سهامی خاص
شرکت سرمایه گذاری مشترک
شرکت مشارکتی می باشد.
در نظر داشته باشید اهم موارد در این پروسه شامل نوع و قالب شرکت، شرکای داخلی و خارجی متناسب با نوع شرکت تعیین شده، میزان سرمایه شرکت، تفاهم نامه همکاری بین متقاضی و شرکا، اساسنامه و اظهار نامه شرکت، نام تجاری ، پروانه کسب کنید و در نظر گرفتن فضای اداری می باشد.

مزایا و معایب ثبت شرکت امارات چیست؟
با تلاش متمرکز و هماهنگ ، می توان از مزایای بی نظیر ثبت شرکت امارات بهره برد. از جمله :

اخذ اقامت 3 ساله امارات برای متقاضی، شرکا و اعضای خانواده
داشتن اجازه کار و زندگی در امارات  (برای متقاضی و خانواده‌اش)
اجازه تحصیل برای فرزندان
امکان سفر به کشورهای حاشیه خلیج فارس (کویت، عمان، بحرین و قطر) بدون نیاز به دریافت ویزا
معاف بودن از مالیات برای انجام فعالیت‌های اقتصادی در این منطقه
امکان استفاده از اعتبارات بانکی و فرصت انجام تجارت‌های بین‌المللی
سهولت تمدید پس از 3 سال
زندگی در امارات چگونه است؟
هنگام تعیین هزینه های زندگی ، هزینه مسکن قسمت قابل توجهی از بودجه را تشکیل می دهد. به طور متوسط ​​حدود 30٪ از هزینه های زندگی در مسکن و پس از آن حمل و نقل و غذا قرار می گیرد که هر کدام 15٪ را تشکیل می دهد.

هزینه های ماهانه با تعداد اعضای خانواده نیز بسیار متفاوت است. ولی به صورت کلی دبی در سال 2021 به دلیل کاهش مداوم اجاره ، قیمت املاک ، هزینه تحصیل ، حمل و نقل و غذا خوردن خارج از خانه ، مقرون به صرفه تر شده است. داده های Numbeo نشان داد که متوسط ​​هزینه زندگی برای یک فرد مجرد در سال 2021 89.2٪ نسبت به سال 2020 کاهش یافته است. در حالی که ، برآورد هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره 32.6٪ کاهش یافته است.

این کشور وزیر خوشبختی و سلامتی دارد. یعنی قصد دارد تا سال 2022 به یکی از پنج کشور خوشبخت جهان تبدیل شود.

طبق اعلام سازمان ملل در حالی که جمعیت امارات متحده عربی حدود 10 میلیون نفر است ، بیش از 88٪ از ساکنان مهاجر هستند. این به معنای تنوع عظیم فرهنگ ها و غذاهای مهیج است و بهتر از این ، شما تنها نخواهید بود. داده های سفارتخانه ها نشان می دهد که 120،000 نفر از انگلیس و 50،000 از ایالات متحده در امارات زندگی می کنند.

چه کسب و کاری مناسب شماست ؟
اگر به دنبال شروع کار در امارات هستید 10 ایده برتر کسب و کار موفق در امارات متحده عربی که متناسب با ذکاوت تجاری شما باشد به شرح زیر است:

بخش ساخت و ساز
دبی با ایجاد امکانات زیرساختی ، آسمان خراش ها ، واحدهای صنعتی و غیره به رشد چشمگیری داشته است. شما به عنوان یک کارآفرین می توانید در زمینه ساخت و ساز تلاش کنید. اگر تجربه و تخصص کافی در این زمینه داشته باشید ، یک تجارت مستقر در بخش ساخت و ساز در امارات چشم انداز رشد بسیار خوبی را ارائه می دهد. متناوباً ، بنگاه های ارائه دهنده مواد ساختمانی نیز دامنه وسیعی دارند و یکی از بهترین مشاغل برای شروع در امارات هستند.

تجارت الکترونیکی
در بازار معاصر امارات متحده عربی ، تجارت الکترونیکی در میان ایده های موفق تجاری در امارات است. برخلاف بسیاری از زمینه های دیگر کسب و کار ، راه اندازی تجارت الکترونیکی در امارات نیاز به سرمایه گذاری زیادی ندارد. E-Commerce ، به ویژه پس از دوره شیوع COVID-19 ، رشد استثنایی داشته اند.

سفر و جهانگردی
امارات در حال حاضر یکی از برترین مقاصد گردشگری در جهان بوده است. اماراتی که ذخایر نفتی ندارد از طریق گردشگری ، تجارت و سایر فعالیت های مشابه درآمد کسب می کند.

آژانس املاک و مستغلات
ورود مهاجران بی شمار با و بدون خانواده زمینه تجارت دیگری را فراهم می کند. مشاور املاک. در این کسب و کار، خدمات املاک و مستغلات را در زمینه های تجاری ، مسکونی و صنعتی ارائه می دهد.

بخش بهداشت
دبی فرصت های گسترده ای را برای مشاغل بخش بهداشت فراهم می کند. که نیاز به تائیدیه مرتبط و دریافت مجوز می باشد. این بخش پس از شیوع کووید 19 رشد چشمگیری داشته است.

مشاغل خدماتی
افراد ، شرکتها و سازمانها برای نگهداری ، تعمیر یا تعویض وسایل به تکنسین ، برقکار ، لوله کش و سایر متخصصان فنی احتیاج دارند. آنچه در واقع به آنها احتیاج دارند شخصی است که بدون نظارت و دخالت آنها وظیفه را انجام می دهد. اگر شما یک فرد کارآمد مسئولیت پذیر ، واجد شرایط ، باتجربه ، توانمند و قابل اعتماد ارائه دهید شرکت شما می تواند رشد بهینه ای کسب کند.

خدمات مشاوره ای
کسانی که دارای صلاحیت همراه با تجربه کافی در یک زمینه خاص هستند ، می توانند خدمات مشاوره ای ارائه دهند کهاین کسب و کار نیاز به دریافت تائیدیه از سوی دولت می باشد.

تجارت سالن زیبایی
آیا شما یک آرایشگر واجد شرایط هستید؟ یا دراین زمینه تجربه کافی دارید. اگر چنین است  ، به دنبال تاسیس سالن زیبایی بروید. این شرکت را می توان با سرمایه گذاری کم آغاز کرد. بعداً ، با رشد شما و کسب و کارتان می تواند گسترش یابد.

تجارت رستوران
غذا یکی از نیازهای اساسی است. رستورانی که غذاهای با کیفیت ارائه می دهد در امارات موفقیت کسب خواهد کرد. از آنجا که امارات مهاجران و توریست های بی شماری را همه ساله می پذیرد کسب و کار رستوران در امارات احتمال موفقیت بالایی دارد.

خدمات نظافت
بدون مشكلات زياد مي توان يك شركت نظافتی و خدماتی را در امارات تشكيل داد. که می تواند شامل خدمات تمیز کردن واحدهای مسکونی ، تجاری یا صنعتی باشد. پس از بررسی زیرساخت ها ، سرمایه گذاری و نیازهای نیروی کار دست به انتخاب بزنید که آیا  این حرفه برای شما مناسب است  در نظر داشته باشید در یک کسب و کار نظافت صنعتی ممکن است به تجهیزات سنگین ، نیروی انسانی بالا و زیرساخت های قوی نیاز داشته باشد.

روند اخذ اقامت امارات چگونه است؟
پس از انجام کلیه امور مربوط به نوع کسب و کار و ثبت شرکت، یک مجوز اقامت ۳ ساله و قابل تمدید برای متقاضی و اعضای خانواده وی صادر می‌گردد که به واسطه آن می‌توانند در این کشور زندگی کرده و از امکانات رفاهی آن بهره‌مند شوند.

برای ثبت شرکت در امارات باید از قبل بدانید می خواهید در چه زمینه ای فعالیت کنید؛ گزینه‌های مجوز ثبت شرکت در دبی به شرح زیر است:

تجاری
شرکت‌های درگیر در هر نوع فعالیت تجاری می‌توانند از این مجوز بهره‌مند شوند، که نیاز به  معامله‌گر عمومی و متخصص وجود دارد بر اساس این مجوز، 100%  سهام متعلق به متقاضی خواهد بود ولی حضور یک ایجنت محلی جهت پیشبرد کسب و کار لازم می باشد این ایجنت تنها وظیفه مشاوره و پیشبرد اهداف کسب و کار را بدون دریافت سود و یا سهام شرکت دارا می باشد و متقاضی بایستی به صورت سالیانه این ایجنت را شارژ کند. هزینه ی آن به نوع کسب و کار از 7000 درهم به بالا می باشد.

حرفه‌ای
در مجوز حرفه‌ای، ۱۰۰٪ سهام متعلق به متقاضی است و یک تبعه امارات به عنوان نماینده خدمات محلی معرفی می‌شود. مجوز برای خدمات غیر فیزیکی مانند مشاوره کسب می‌شود دون دریافت سود و یا سهام شرکت دارا می باشد و متقاضی بایستی به صورت سالیانه این ایجنت را شارژ کند. هزینه ی آن به نوع کسب و کار از 7000 درهم به بالا می باشد.

صنعتی
مجوز صنعتی در امارات برای آن دسته از شرکت‌هایی صادر می‌شود که مواد طبیعی یا منابع طبیعی را به سایر محصولات نهایی تبدیل می‌کنند و یا به هر نوع دیگر فعالیت‌های تولیدی تبدیل می‌شوند. براساس این مجوز، ۵۱٪ سهام متعلق به کشور امارات و ۴۹٪ توسط مالک خارجی است.

گردشگری
امارات 3 نوع مجوز اصلی را ارائه می‌دهد: مجوز آژانس مسافرتی به عنوان اپراتور گردشگری ورودی، مجوز آژانس مسافرتی به عنوان اپراتور گردشگری برون‌مرزی و مجوز آژانس مسافرتی به عنوان نماینده مسافرتی.

پیشنهاد سردبیر زانکو