کشور پادشاهی عمان دومین کشور بزرگ در شبه جزیره عربستان، از نظر مساحت می باشد. این کشور در شرق شبه جزیره عربستان قرار دارد. عمان از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان محدود می شود. این کشور از جنوب با یمن و از غرب با عربستان سعودی و امارت متحده عربی همسایه است.

کشور عمان دارای دسترسی های مناسبی به اقتصادهای بزرگ مانند عربستان و امارات از طریق راه آهن، جاده، دریا و همچنین راه هوایی می باشد.

در عین حال کشور عمان از نظر ثبات سیاسی و اقتصادی نیز دارای شرایط مطلوبی در منطقه می باشد و معاملات تجاری در عمان به سهولت انجام می شود. شرایط برای سرمایه گذاران در عمان به نحوی طراحی شده است که کارآفرینان بدون هیچ مشکلی از راه دور کار می کنند و در واقع قانونگذاران کشور عمان همواره در تلاش هستند در یک محیط دوستانه به تجارت و کسب و کار بپردازند.

این روزها بسیاری از افراد به دنبال سرمایه گذاری و داشتن کسب و کاری خارج از مرزهای ایران هستند. کشور عمان به دلیل پتانسیل هایی که دارد انتخاب خوبی برای سرمایه گذاران است، از این رو اگر به دنبال اطلاعات در رابطه با ثبت شرکت در عمان، مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در عمان، مراحلی که باید پشت سر بگذارید و هزینه ثبت شرکت در عمان به دنبال اطلاعاتی هستید، تا انتها با ما همراه باشید.

ثبت شرکت در عمان  به دو صورت برای اتباع خارجی  امكان پذیر است .
1-%100 سرمایه گذار خارجی
2- 70% خارجی و 30% عمانی 

•    شركت نوع دوم  70 به 30 : یعنی به گفتار ساده هر اتباع و هر تبعه  میتواند  برای ثبت  یک کفیل در عمان داشته باشد .
کفالت در لغت به معنای ضامن و کسی است که از دیگری کفالت میکند که در آخر هر سال وجه الکفاله دریافت میکند در واقع تنها هزینه سالانه شرکت پرداخت وجه الکفاله به کفیل میباشد که طی توافق انجام میگیرد ، کفیل در محضر یا همان دفتر اسناد رسمی حاضر شده و در قبال کفالت وجه الکفاله خود ا دریافت کرده و تعهد میدهد در اوراق و اسناد و سرمایه و یا سهام شرکت  هیچ مداخله ای نداشته باشد همه این توافقات قبل از ثبت باید مکتوب باشد.
توجه : در صورت معرفی راس المال 250.000 ریال عمان ( شركت درجه ممتاز)و یا 150.000 ریال عمان شرکت بصورت ( درجه اولي ) ثبت خواهد شد .
 نكته:  براي حضور در مناقصات  داشتن شرکت  با درجه ممتاز الزامی است .

هزینه مالیات در عمان 5%  و همه كالاها  و خىمات بجز تجارت  مواد غذایی را شامل ميشود
( استثناء مواد غذایی لوکس مانند زعفران از این قاعده مستثنی است) 

 ثبت شرکت عمان

 

برای ثبت شرکت در عمان احتیاج است  به :
•     پاسپورت دارای حداقل 5 ماه اعتبار (صفحه اول)
•    یک قطعه عکس از اعضاء

کل زمان ثبت بين  15 تا 30 روز کاری می باشد که بلافاصله بعد از ثبت شرکت میتوان کارت اقامت و ویزا را اخذ نمود پروانه  شركت  به مدت 5 سال اعتبار دارد و كارت بازرگانی و کارت اقامت شرکا   بمدت یکسال اعتبار داشته و در صورت فعالیت شرکت تمدید و در صورت عدم فعالیت   از درجه  اعتبار ساقط می گردد  .

 پس از ثبت شرکت و اخذ اقامت هر فرد میتواند برای خانواده خود شامل همسر و فرزندان اقامت اخذ  نماید مشروط بر این که  سن  فرزند دختر بالای 20 سال و فرزند پسر بالای 18 سال نباشند .
 اعتبار شركت ثبت شده ىر عمان به مىت سه سال است كه بعد از  سه سال  باید مجوز شرکت تمدید گردد. 
  کارت بازرگانی در سال اول همراه با ثبت شرکت انجام میشود که این کارت نیز سالانه نیاز به تمدید دارد .
ثبت شرکت در عمان به تنهایی نمی تواند موجب اخذ تابعیت، پاسپورت و اقامت دائم گردد. با ثبت شركت سرمايه گذار اقامت یک ساله دریافت کرده و در صورتیکه فعالیت شرکت  روند خوبی را داشته باشد بصورت دو سال به دو سال  اقامت تمدید خواهد شد. به دلیل قوانین سخت کشور عمان در این خصوص اقامت این کشور از طریق ثبت شرکت مادامی پابرجا خواهد بود که شرکت ثبت شده برای فرد و دولت سود به همراه داشته باشد. همچنین از جمله قوانین سختی که کشور عمان برای افراد خارجی دارد، می‌توان به این مورد اشاره کرد که فرد براساس قوانین مدنی کشور عمان در صورتی می تواند تابعیت عمان را دریافت نماید که از تابعیت های قبلی خود انصراف داده باشد. همچنین لازم به ذکر است که پاسپورت عمان در رنکینگ جهانی در رده پنجاه و ششم واقع شده است و فقط می توان با پاسپورت این کشور به ۴۳ کشور، آزادانه سفر کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 02122226480 تماس حاصل فرمائید.

پیشنهاد سردبیر زانکو