اقامت کانادا از صفر تا صد

کانادا یکی از کشور هایی است که از استاندارد بالای زندگی برخوردار بوده و برای مهاجران برنامه های متعددی را مد نظر دارد. در این مقاله میخواهیم صفر تا صد اقامت کانادا را بررسی کنیم.

کانادا یکی از کشور هایی است که از استاندارد بالای زندگی برخوردار بوده و برای مهاجران برنامه های متعددی را مد نظر دارد. در این مقاله میخواهیم صفر تا صد اقامت کانادا را بررسی کنیم. زانکو با وکلای مجرب خود به چندین شکل میتواند به شما کمک کند. شما میتوانید پرونده مهاجرتی خود را به صورت کامل به ما بسپارید، میتوانید تنها برای نوشتن بیزنس پلن یا استادی پلن با موسسه زانکو تماس بگیرید، میتوانید از پکیج های ارزان قیمت خودآموز زانکو در مورد اقامت به کانادا استفاده کنید و تمام مراحل را خودتان انجام دهید، میتوانید مشاوره ی پیشرفته گرفته و یا به صورت رایگان از مطالب بلاگ زانکو استفاده کنید.

شروع اقامت به کانادا

کانادا دارای برنامه های وسیعی از جمله تحصیلی ، کاری، سرمایه گذاری، پناهندگی و.... است. طبق برنامه ی توسعه کانادا تصمیم دارد تا سال 2050 جمعیت خود را به حد زیادی افزایش دهد و برای این کار میخواهد از نیروی تحصیل کرده، نیروی کار ماهر و سرمایه گذاران خارجی استفاده کند همچنین نخست وزیر کانادا جاستین ترودو به طور کلی در مورد مهاجرت ایرانیان نظری مثبت دارد. 

ابتدا باید برای اقامت خود به کانادا مشخص کنید که میخواهید از چه راهی اقدام کنید، برای این کار میتوانید از مشاوره رایگان موسسه زانکو استفاده کنید. بخشی از برنامه های اقامت کانادا به شرح ذیل هستند:

اکسپرس انتری کانادا

اگر در مهارتی خبره هستید، یا تخصص قابل قبولی در زمینه‌ای خاص دارید، این برنامه مخصوص شماست. البته باید بدانید که همه چیز تخصص و توانایی شما نیست و فاکتورهای زیادی در انتخاب افراد برای اعطای اقامت کانادا در این سیستم نقش دارد. به طور مثال تجرد نسبت به تاهل امتیاز بالاتری را نصیب شما خواهد کرد و سن بالاتر برابر با امتیاز بیشتر است. در ادامه سیستم امتیازدهی را جزیی‌تر شرح خواهیم داد.

اکسپرس انتری کانادا
به طور کلی، اکسپرس اینتری برای جایگزینی روش کلاسیک برای این سه گروه به میان آمد:
•    برنامه مهاجرت کارگران ماهر (Skilled worker)
•    برنامه مهاجرت از طریق تجربه (Canadian experience)
•    برنامه‌ی معاملات حرفه‌ای (Skilled trade)

پروسه‌ی کاری

شروع کار از تشکیل یک پروفایل در وبسایت اداره‌ی مهاجرت کانادا می‌باشد. برای تشکیل این پروفایل شما نیاز به آپلود کردن مدارک یا نمرات خود ندارید و صرفا اطلاعات را وارد می‌کنید؛ اما بهتر است در زمانی اقدام کنید که نمره‌ی قبولی آزمون زبان در دستتان باشد.
نکته: قبل از شروع کار بهتر است امتیاز CRS خود را فقط و تنها فقط از اینجا محاسبه کنید. زیرا در صورت نداشتن امتیاز قابل قبول شانس شما نزدیک به صفر است.
پس از تشکیل پروفایل، اطلاعات شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و چنان‌چه از حداقل ها برخوردار نباشید، ریجکت خواهید شد. این ریجکت سابقه‌ی منفی برای فعالیت‌های بین‌المللی آینده نیز حساب خواهد شد پس بهتر است قبل از هرچیز از صلاحیت‌های خود اطمینان حاصل کرده و نمرات لازم را کسب کرده باشید.

ویزای کانادا
اگر اطلاعات شما قابل قبول بوده و با یکی از سه روش که در بخش قبل ذکر شد سازگار باشید، یک شماره پیگیری تحت عنوان file number برای شما صادر خواهد شد.
در اینجا شما وارد مرحله بعد شده و اسمتان در لیستی تحت عنوان selection pool قرار می‌گیرد. اینجاست که امتیاز CRS توسط اداره‌ی مهاجرت برای شما محاسبه شده و سپس بر اساس آن تمام متاقضیان رتبه بندی می‌شوند. معیار‌های امتیازدهی این سیستم با تمام ویژگی‌ها، نمرات و توانایی‌های شما تناسب دارد اما قابل پیش‌بینی نبوده و مدام در حال تغییر می‌باشد. سایتی که قبل‌تر برای محاسبه‌ی CRS معرفی شد معتبرترین منبع در این زمینه بوده و معیارهای آن همگام با اداره‌ی مهاجرت کانادا به‌روز می‌گردند.
اگر از این مرحله نیز به سلامت عبور کرده و انتخاب شوید، نوبت به ارسال مدارک می‌رسد. این کار نیز به صورت آنلاین انجام می‌پذیرد. پس از انتخاب شدن متقاضی 90 روز وقت دارد تا مدارک لازم را ترجمه و آپلود کند.

ویزای اکسپرس انتری کانادا
در ادامه و در صورت قبولی، بررسی پیشینه و تست پزشکی و در بعضی موارد نادر، مصاحبه‌ی حضوری صورت می‌پذیرد. صداقت تمام و کمال از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین نکات این پروسه است زیرا افسر مربوطه در صورت برخوردن به کوچکترین تناقضی شما را ریجکت خواهد کرد و لکه‌ی سیاهی در پرونده‌ی مهاجرتتان برجا خواهد گذاشت. این لکه به سادگی پاک نخواهد شد و در آینده برای شما امتیاز منفی محاسبه می‌شود. حتی اگر قصد مهاجرت به کشوری غیر از کانادا را داشته باشید.

نحوه محاسبه آنلاین امتیاز مرحله اول اکسپرس انتری (از 100)

امتیازات مورد نیاز شما در این مرحله بر اسای معیارهای زیر محاسبه می‌شود:

امتیاز مهارت زبان

شما می توانید از دو زبان انگلیسی و فرانسه امتیاز کسب نمایند. همچنین اگر در هر دو زبان تسلط داشته باشید می‌توانید امتیاز بیشتری کسب کنید.

زبان انگلیسی آیلتس معادل به CLB

سطح زبان امتیاز افراد متاهل امتیاز افراد مجرد
CLB 4 یا CLB 5 6 6
CLB 6 8 9
CLB 7 16 17
CLB 8 22 23
CLB 9 29 31
CLB 10 و بالاتر 32 34

 

زبان فرانسه

سطح زبان امتیاز افراد (متاهل و مجرد)
CLB 5 یا CLB 6 1
CLB7 یا CLB 8 3
CLB 9 6

 

امتیاز سن

سن امتیاز افراد متاهل امتیاز افراد مجرد
18 90 99
19 95 105
20 تا 29 100 110
30 95 105
31 90 99
32 85 94
33 80 88
34 75 83
35 70 77
36 65 72
37 60 66
38 55 61
39 50 55
40 45 50
41 35 39
42 25 28
43 15 17
44 5 6

 

امتیاز مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی امتیاز افراد متاهل امتیاز افراد مجرد
دیپلم 28 30
1سال تحصیل در کالج یا دوره‌های فنی 84 90
کاردانی یا 2سال تحصیل در کالج یا دوره‌های فنی 91 98
کارشناسی یا 3سال تحصیل در کالج 112 120
داشتن دو مدرک تحصیلی که یکی از آنها یک دوره تحصیلی سه ساله باشد 119 128
کارشناسی ارشد 126 135
دکتری 140 150

 

امتیاز سابقه کار

این بخش دارای حداکثر 15 امتیاز است. سابقه کار شما بر اساس کاری که در کانادا یا خارج از کانادا به صورت تمام وقت داشتید  یا کاری که همراه با تحصیل‌تان انجام می‌دادید و همچنین داشتن شغل آزاد محاسبه می‌شود.

سابقه کار امتیاز(افراد متاهل و مجرد)
1 سال 9
2 تا 3 سال 11
4 تا 5 سال 13
6 سال و بالاتر 15

 

امتیاز انطباق پذیری

این مرحله دارای 10 امتیاز است تا در صورتی که شرایط زیر را داشته باشید، آن را کسب خواهید کرد:

انطباق پذیری امتیاز
سابقه تحصیلات در کانادا 5
سطح زبان همسر CLB 4 به بالا 5
سابقه تحصیلات همسر در کانادا 5
سابقه کار در کانادا 10
سابقه کاری همسر در کانادا 10
داشتن فامیل درجه یک در کانادا 5

 

امتیاز جاب آفر در کانادا

اگر جاب آفر در کانادا داشته باشیدث، امتیاز این بخش یعنی حداکثر 10 امتیاز از آن شما خواهد بود. به این ترتیب می‌توانید توجه یک کارفرمای کانادایی را به خود جلب کنید تا بتوانید یک پیشنهاد شغلی تمام وقت با حقوق و به مدت حداقل یک سال داشته باشید. همچنین به عنوان یکی از شغل‌های موجود در لیست طبقه بندی مشاغل در کانادا در سطح A  یا B  قرار داشته باشد.

 اقامت با روش های سرمایه گذاری در کانادا

دولت کانادا در راستای توسعه اقتصادی، برنامه های متنوعی جهت جذب سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد. درواقع کانادا به منظور رشد اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار در کشور زمینه جذب افرادی نظیر کارآفرینان، مدیران ارشد موسسات تولیدی و سرمایه داران کلان را فراهم نموده است.

سرمایه گذاری در ایالت کبک

سرمایه گذاری در ایالت کبک راحت ترین روش سرمایه گذاری در کانادا است که از مزایای بسیاری برخوردار می باشد و هیچگونه ریسکی در پی ندارد. در این روش سرمایه گذاری فرد متقاضی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد و از بدو ورود به کانادا اقامت دائم (PR) خود را دریافت می نماید.

فرد متقاضی سرمایه گذاری در ایالت کبک می بایست ۲ میلیون دلار کانادا سرمایه داشته باشد، توجه داشته باشید این میزان سرمایه متشکل از کلیه دارایی های فرد متقاضی می باشد و علاوه بر پول نقد ارائه اسناد ملکی، اتومبیل و حتی دارایی های همسر فرد متقاضی مورد قبول دولت کانادا خواهد بود.

در این روش سرمایه گذاری فرد متقاضی باید حداقل ۲ سال از ۵ سال اخیر سابقه مدیریت در بیزینسی را داشته باشد و مبلغ 1میلیون و 200 هزار دلار کانادا را به حساب دولت کانادا واریز نماید و پس از ۵ سال بدون هیچ سودی می تواند سرمایه خود را دریافت نماید.

روش دیگر سرمایه گذاری در ایالت کبک به این صورت است که فرد متقاضی مبلغ ۳۵۰ هزار دلار کانادا را در اختیار دولت این کشور قرار می دهد واقامت دائم خود را دریافت می نماید، توجه داشته باشید که این مبلغ غیر قابل بازگشت خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت شرایط خاص: ورزشکاری، مدال، هنر، استارتاپ، کارآفرینی

بورس کانادا و آمریکا

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

کارآفرینی یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا به شمار می آید. در حال حاضر برنامه های کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نواسکوشیا و ساسکاچوان کانادا باز است. میزان سرمایه مورد نیاز و قوانین کارآفرینی در استان های مختلف کانادا متفاوت می باشد. به طور کلی حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی ۱۰۰ هزار دلار کانادا می باشد.

فرد متقاضی کارآفرینی در کانادا می بایست توانایی مدیریت و راه اندازی یک بیزینس جدید و یا خرید یک بیزینس در حال فعالیت را داشته باشد و حداقل برای ۲ نفر شهروند کانادایی اشتغال زایی نماید.

بیشتر بخوانید:

به کدام کشور مهاجرت کنم؟

تحصیل در کانادا

برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی فرد متقاضی با تکمیل فرم EOI به صورت آنلاین علاقه خود را برای کارآفرینی در استان مورد نظر ابراز می نماید. لازم به ذکر است در این روش مهاجرتی نوعی سیستم امتیاز بندی و رقابتی وجود دارد و افرادی که موفق به کسب امتیازات بیشتری شوند در الویت قرار دارند.
در صورت کسب امتیازات لازم با فرد متقاضی مصاحبه انجام می شود. در این مرحله بیزینس پلان فرد متقاضی از اهمیت بالایی برخوردا است. در صورت تایید بیزینس پلان برای فرد مورد نظر ویزای ۲ ساله سرمایه گذاری در کانادا صادر می گردد.

اقامت کانادا از طریق برنامه مهاجرتی صنایع غذایی و کشاورزی

کدام مشاغل و صنایع واجد شرایط شامل این برنامه هستند ؟

 • فرآوری گوشت ( قصاب خورده فروشی ، قصاب صنعتی و کارگر فرآوری مواد غذایی )
 • کارگر برداشت سالانه تولید قارچ و تولید محصولات گلخانه ای 
 • کاگر مزرعه عمومی برای تولید سالانه قارچ ، تولید محصولات گلخانه ای یا پروش دام
 • سرپرست مزرعه و کاگر دامپرور تخصصی برای فرآوری گوشت ، تولید سالانه قارچ ، تولید محصولات گلخانه ای یا دامپروری

برای واجد شرایط بودن جهت شرکت در برنامه ، متقاضیان باید چه مدارک و سوابقی را داشته باشند؟

 • 12 ماه سابقه کار تمام وقت غیر فصلی در کانادا برای کارگر خارجی موقت ، در یکی از مشاغل واجد شرایط در : فرآوری محصولات گوشت ، پرورش دام یا رشد قارچ و یا محصولات گلخانه ای
 • سطح 4  CLB به زبان انگلیسی یا فرانسوی ( معادل 4 آیلتس عمومی )
 • تحصیلات در مقطع دیپلم یا بالاتر 
 • پیشنهاد شغلی حداقل نیمه حرفه ای برای کار تمام وقت و غیر فصلی در کانادا ، ( به جز استان کبک )با دستمزد مکفی یا بالاتر 

اقامت کانادا با برنامه استان های آتلانتیک

کانادا دارای برنامه ی نیروی کار متخصص فدرال و استانی است . در مورد برنامه های استانی دیگر ، یکی از شرط های لازم این است که نیروی کار کانادایی به نیروی کار خارجی برتری دارد . اما 4 استان آتلانتیک کانادا ، که کمتر هدف مهاجرت قرار گرفته اند ، تصمیم بر آن گرفته اند که شرط نیروی کار کانادایی را از قانون خود حذف کنند یعنی نیروی کار خارجی شرایط بهتری برای قبول شدن در این برنامه دارد. همچنین این برنامه مانند برنامه ی اکسپرس انتری نیست که امتیاز دهی داشته باشد و افراد با امتیاز بالاتر دعوت شوند ، این برنامه به ترتیب درخواست بررسی میشود پس اگر پرونده ی شما کامل باشد و بخواهید سریع مهاجرت کنید روش AIPP یک روش خوب برای شماست.

سابقه کار مناسب برای گرفتن قبولی در برنامه آتلانتیک کانادا

برنامه ی کاری AIPP به دو دسته تقسیم میشود :

 • برنامه ی نیروی بسیار ماهر آتلانتیک (AHSP)
 • برنامه ی نیروی نیمه ماهر آتلانتیک (AISP)

نیروی کار بسیار ماهر نیروی کاری است که در یکی از رده های شغلی A ، B ، O دسته بندی شود این رده بندی شامل شغل های مدیریتی ، مهندسی ، پزشکی ، آشپزی ، برقکاری و .. میباشد. این نیرو ها میتوانند برای برنامه ی فدرال کانادا نیز اقدام بکنند اما شغل های رده ی C که در دسته بندی نیرو های نیمه ماهر جای میگیرند امکان اپلای برای اکسپرس انتری را ندارد . این دسته از شغل ها شامل قصاب های صنعتی ، اپراتور های دستگاه های ماشین کاری و ... هستند . شغل های کارگری در رده ی D قرار میگیرند که در این برنامه جایگاهی ندارند. 

برنامه ی فارق التحصیلی AIPP نیز AIGP نام دارد که بدون نیاز به سابقه ی کار پس از فارق التحصیلی افرادی که در استان های آتلانتیک درس خوانده اند میتوانند برای این پروسه اقدام کنند.

داشتن پیشنهاد شغلی یا جاب آفر

یکی از موارد ضروری برای قبولی در این پروسه داشتن یک جاب آفر از شرکت های این استان هاست ، البته برای برنامه ی AIGP این الزام وجود ندارد.

تحصیل در کانادا

شما میتوانید با تحصیل در کانادا ویزای موقت گرفته سپس آن را به ویزای کار موقت و اقامت دائم کانادا تبدیل کنید. تحصیل در دانشگاه، تحصیل در کالج و تحصیل در مدارس از روش های مهاجرت تحصیلی به کانادا هستند. نوشتن استادی پلن ، مدارک ارائه شده دال بر برگشت به ایران، ترجمه مدارک ، مدارک تحصیلی، توصیه نامه و... از مدارک مربوط هستند.

Co-op چیست؟

آموزش co-op یا co-operative، برنامه ای است که به دانشجویان این شانس را می‌دهد که در یک شغل مرتبط با رشته خود به عنوان کارآموز، کار کنند. بیشتر برنامه های کوآپ به گونه ای ساختار یافته اند که هر ترم تحصیلی با یک ترم یا نیمسال کارآموزی جابجا می‌شود. به دوره‌ی کاری خارج از دانشگاه اغلب به اصطلاح work term گفته می شود.
 Co-op در واقع یک همکاری مشترک بین دانشگاه، دانشجو و کارفرما است.


آیا در دوره کارآموزی کوآپ، حقوق دریافت می‌کنید؟

بله، دانشجویان دانشگاه و کالج که در شرکت ها یا سازمان های دیگر کار می‌کنند، برای هر دوره کاری خود حقوق دریافت می‌کنند.

کدام شهر های کانادا برای مهاجرت مناسب هستند؟

کانادا دارای اقلیم های بسیار متفاوتی است. اگر میخواهید در کانادا اقامت گزینید باید انتخاب کنید که آیا هزینه زندگی بالا در آب و هوای معتدل ونکوور را به جان میخرید یا به استان های آتلانتیک میروید و حقوق کمتری میگیرید یا به استان های مرکزی و شمالی کانادا میروید و یخبندان های بالا را تحمل میکنید یا یک گزینه میانی را انتخاب میکنید.

 اقامت در تورنتو کانادا

کلان شهر تورنتو (تورنتوی بزرگ)


این شهر در منطقهٔ جنوب انتاریو و در شمال‌غرب دریاچهٔ انتاریو قرار دارد. تورنتو با جمعیتی بیش از ۲٫۵ میلیون نفر، پنجمین شهر آمریکای شمالی از حیث جمعیت است و ناحیهٔ شهری تورنتو با جمعیتی بیش از ۵ میلیون نفر، هفتمین ناحیهٔ شهری پرجمعیت آمریکای شمالی محسوب می‌شود. تورنتو قلب منطقهٔ تورنتوی بزرگ که به اختصار GTA یاد می‌شود است و بخشی از ناحیهٔ متراکم نعل اسب طلایی با جمعیتی بیش از ۸٫۱ میلیون نفر است که ۲۵ درصد از جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهد. طبق سرشماری سال ۲۰۰۶، ناحیهٔ شهری تورنتو دارای ۵٬۱۱۳٬۱۴۹ نفر جمعیت و تورنتوی بزرگ دارای ۵٬۵۵۵٬۹۱۲ نفر جمعیت بوده‌است.

 

j,vkj,


تورنتو از نظر اقتصادی


تورنتو به عنوان پایتخت اقتصادی کانادا و یکی از مراکز اقتصادی بزرگ جهان، یک شهر جهانی محسوب می‌شود. بازار بورس تورنتو هفتمین بازار بورس بزرگ دنیا از حیث ارزش بازار  است. در تورنتو بیش از هر شهر دیگری در کانادا، شرکت‌های بزرگ حضور دارند؛ همچنین این شهر مقر پنج بانک بزرگ کانادا است. تورنتو توسعه‌دهندهٔ بخش‌های اقتصادی شامل امور مالی، خدمات تجاری، ارتباطات، هوافضا، حمل و نقل، رسانه، هنر، فیلم، ساخت برنامه‌های تلویزیونی، انتشارات، تولید نرم‌افزار، تحقیقات پزشکی، آموزش، گردشگری، مهندسی و صنایع ورزشی است.


بخش‌های مختلف تورنتوی بزرگ


به طور کلی، تورنتو به سه قسمت تقسیم شده است: Downtown, Midtown, Uptown .
•    داون تاون تورنتو : این منطقه قلب شهر و منطقه تجاری شهر است و حجم عمده ای از شرکت ها و کسب و کارها و همچنین مراکز خرید و رستوران ها در این منطقه قرار دارد.
•    مید تاون تورنتو : این منطقه بهترین پیشنهاد برای سکونت است زیرا آرامش بیشتری نسبت به داون تان دارد و و شلوغی زیادی در آن وجود ندارد و همچنین به داون تان نزدیک است.
•    آپ تاون تورنتو : شامل مناطق بالایی شهر می‌شود که منطقه محبوب ایرانی ها و آسیایی ها نیز هست. مناطق نورث یورک، تورن هیل، ریچموند هیل، قسمت هایی از مارکهام و وان همه در آپ تاون واقع شده اند. جمعیت این بخش را بیشتر مهاجرین تشکیل داده است.

 

lpgi ihd j,kj,

معرفی محله های ایرانی نشین تورنتو

معرفی تورن هیل


حال که فهمیدیم تورن هیل در منطقه‌ی آپ تاون تورنتو قرار گرفته است، کمی بیشتر با آن آشنا می‌شویم.

به‌طور کلی تورن هیل، ریچموند هیل و نورت یورک، ایرانی‌های زیادی را در خود جای داده است. از این رو ممکن است با سکونت در این مناطق با مشکلاتی از قبیل عدم پیشرفت زبان و دیر جذب شدن در جامعه‌ی میزبان مواجه شوید.

Thornhill در منطقه یورکِ تورنتوی بزرگ و در شمال شهر تورنتو واقع شده است. افراد زیادی به دلیل مزایای خوبی که تورن هیل دارد از جمله مکا‌های تفریحی ، اجتماع دوستانه و نزدیکی به شهر تورنتو ، این منطقه را به عنوان محل سکونت خود انتخاب می کنند.

ریچموند هیل تورنتو


محله ریچموند هیل  در فاصله ۲۵ کیلومتری تورنتو و در منطقه یورک در استان انتاریو قرار دارد. این محله نیم ساعت با مترو یک ساعت با ماشین از شمال تورنتو فاصله دارد. این محله دارای بیش از 160 پارک است و امکاناتی نظیر مسیرهای طبیعی، زمین‌های بازی، ورزشی و مناطق تفریحی دارد.


تاریخچه ریچموند هیل


ریچموند هیل تا اواخر قرن نوزدهم روستای کوچکی بود اما بعد از جنگ جهانی اول رشد کرد. در ادامه و پس از جنگ جهانی دوم توسعه بیشتر باعث شد ریچموند هیل شکوفا شود و امروزه در بین شهرک های نسبتا مدرن استان انتاریو قرار دارد.

جاذبه های ریچموند هیل


محله ریچموند هیل تورنتو به دلیل دسترسی به خیابان یانگ و بزرگراه ۴۰۴، وجود مدارس و دبیرستان‌های عالی، مراکز خرید مجهز، فروشگاه‌های ایرانی و پارک‌های متعدد، فرصت‌های کسب و کار، برگزاری فستیوال‌های گوناگون نظیر Heritage Village Festival  و وجود ساکنین از اقوام و ملل مختلف خصوصا فارسی زبان، محله مورد علاقه ایرانیان به شمار می‌رود. این محله رصد خانه و تلسکوپ David Dunlap، بزرگترین استخر سرپوشیده کانادا و ریچموند هیل سنتر را برای هنرهای نمایشی در خود جای داده است.


محله نورث یورک (North York) تورنتو 


نورث یورک / North York در شمال تورنتو بین Etobicoke و Scarborough ، قرار دارد و  یکی از محبوب ترین مناطق حومه شهر تورنتوی کانادا است. این منطقه که از یک تاریخ چشمگیری برخوردار است دارای مردمانی با  فرهنگ های مختلف نیز میباشد و این امر باعث شده تا این منطقه به یک منطقه چند فرهنگی تبدیل شود. North York یکی از شهرهایی است که در سال 1997 شهر تورنتو به بخشی از مگا شهر تورنتو تبدیل شد. North York جذابیت های منحصر به فردی دارد که باعث شده جمعیت بسیاری از تورنتو را در خود جای دهد .این محله دارای دانشگاه ها، اماکن تاریخی و محلات مختلف منحصر به فرد زیادی میباشد. ایرانی ها بیشتر در شمال خیابان یانگ سکنا دارند.

 

محله تورنتو

محله های لوکس تورنتو


محله Yonge and Eglinton 
باتوجه به اینکه این منطقه در دو سال گذشته دچار رونق توسعه شده است، اما از قبل نیز یک مکان محبوب در شهر بوده است. این محله علاوه بر داشتن کافه های مشهور بسیار در خیابان های خود دارای مکان های دیگری که شما نیاز دارید از جمله مراکز پزشکی، فروشگاه های مواد غذایی، بارها، مترو و رستوران های عالی نیز می‌باشد. بسیاری از  آپارتمان های مسکونی و محل استقرار آن و نزدیک بودن به ایستگاه های وسایل حمل و نقل عمومی این مکان را به یکی از مکان های مناسب برای زندگی در تورنتو تبدیل کرده است. 

محله Church and Wellesley
Church and Wellesley یک محله محبوب در تورنتو است. اگر شما به دنبال شلوغی هستید این محله برای شما مناسب است چون این محله در مرکز شهر قراردارد و با توجه به امکانات در دسترسی که دارد شما دیگر نیاز به ماشین شخصی خود برای تردد در این محله نخواهید داشت. این محله که جزوه محله های قدیمی این شهر میباشد دارای قدمت و تاریخ زیادی است. در تابستان ها میتواند در رژه ها، کارناوال ها، مهمانی ها و جشن های این محله شرکت کنید. 

محله The Harbourfront
The Harbourfront یکی از محله های زیبای تورنتو است که در مجاورت دریاچه قراردارد و برای کسانی که علاقه به پیاده روی دارند محله مناسبی میباشد تا در اطراف دریاچه قدم بزنند و از سرگرمی های موجود در اطراف آن از جمله چرخ فلک قدیمی و بزرگ آن ، تئاتر ، گالری ، شهربازی کودکان ، رستوران ها و کافه ها استفاده کنند و لذت ببرند. این منطقه دارای بزرگترین سالن های کنسرت و ورزشگاه های بیس بال نیز میباشد. همچنین این محله به ایستگاه راه آهن و فرودگاه نزدیک است و شما میتوانید به راحتی با هواپیما و قطار سفر کنید.

محله Liberty Village 
محله Village Liberty پر است از افراد خلاق جوان که در تورنتو کار می کنند این محله فوق العاده زیبا و مدرن که دارای معماری بسیار خوبی میباشد متاسفانه فضای سبز بزرگ و عظیمی ندارد و شما برای رفتن به یک پارک کوچک میتوانید  به پارک دهکده لیبرتی در نزدیکی خیابان کینگ استر وست و خیابان استراچان بروید. این محله باتوجه به اینکه از ایستگاه مترو دور است اما به ایستگاه اتوبوس نزدیک میباشد.

محله Cabbagetown
Cabbagetown که از یکی از فقیرنشین ترین مناطق تورنتو به یکی از منحصر به فرد ترین و جالب ترین مناطق این شهر تبدیل شده است. این محله دارای بازار بزرگی از میوه های تازه کشاورزان است که شما می‌توانید میوه و سبزیجات خود را از آنجا تهیه کنید. همچنین دارای جشنواره های محلی بسیار است که این فرصت را به شما می‌دهد که با افرادی که در یک محله زندگی می‌کنید آشنا شوید و دوستان جدیدی پیدا کنید. یک نقاشی معروف نیز در این محله هست که به قول افراد آن منطقه یک نقاشی با انرژی مثبت است.

محله The Annex
the annex یک محله دانشجویی و قدیمی است این بدان معناست که شما گزینه های غذایی ارزان زیادی در اطراف خود دارید ، کافه هایی با غذاهای عالی و نوشیدنی عالی در مرکز شهر ، خانه های این محله نیز بسیار زیبا است. همچنین این محله دارای کنسرت راک ، سینما و موزه هنر و.... است.

محله Kensington Market
 این محله دارای خانه های منحصر به فرد و زرق و برق داری است و وسایل نقلیه عمومی در اطراف آن کمتر یافت میشود و باید یا پیاده روی کنید یا از ماشین شخصی خود استفاده کنید. همچنین در این محله رستوران ها با غذاهای خوشمزه ، مغازه و بازارهای چینی ها با قیمت های ارزان و کافه های مجلل و بازار میوه و سبزیجات نیز یافت میشود.

محله Queen St. West
Queen St. West یکی از جالب ترین محله های تورنتو است و یکی سرگرم کننده ترین خیابان ها برای پیاده روی را دارد که شما می توانید برخی از بهترین خریدهایتان در فروشگاه هایی با هر سبک و مد را در این محله انجام دهید،  و در برخی از کافه های معروف  آن نوشیدنی بنوشید و در هنگام پیاده روی در این خیابان یک غذای عالی بخورید.

محله Yorkville
Yorkville یکی از محله های گران و پولدارنشین تورنتو است. این محله به مناطق سرگرم کننده تورنتو بسیار نزدیک است و دارای کافه ها و رستوران های معروفی نیز میباشد.

محله The Beaches
این محله برای کسانی که دوست دارند که کنار آب زندگی کنند بسیار مناسب است این محله که دارای آرامش زیادی میباشد خانه های ارزان تری نسبت به مناطق دیگر تورنتو دارد چون مقداری از شهر فاصله دارد اما دارای خیابان های زیبا همراه با کافه رستوران های خوب میباشد.

 

j,vkj, , ,k',,v

مقایسه زندگی در تورنتو و ونکوور


یکی از عوامل تعیین کننده جهت انتخاب یک شهر برای مهاجرت، هزینه‌های آن شهر است؛ از این رو در این مقاله به بررسی هزینه‌های دو شهر تورنتو و ونکوور در کانادا می‌پردازیم.
•    قیمت اجناس برای مصرف کننده در تورنتو 4.82٪ بالاتر از ونکوور است. 
•    هزینه های مصرفی از جمله اجاره در تورنتو 2.43 درصد بالاتر از ونکوور است.
•    هزینه اجاره در تورنتو 1.35٪ پایین تر از ونکوور است.
•    قیمت رستوران ها در تورنتو 6.85٪ بالاتر از ونکوور است.
•    قیمت های مواد غذایی در تورنتو 1.22 درصد پایین تر از ونکوور است.
•    قدرت خرید محلی در تورنتو 12.50٪ پایین تر از ونکوور است.

خرید خودرو صفر در تورنتو کانادا


معمولا از نمایندگی ها انجام می شود و نرخ مشخصی دارد. می توان خودرو را نقد یا اقساطی تهیه کرد. اگر دارای اعتبار قابل قبول باشید می توانید وام خرید خودرو بگیرید. البته نمایندگی ها نیز در گرفتن وام کمک می کنند.


خرید خودرو دست دوم در تورنتو کانادا


خودرو های دست دوم از قیمت های بسیار کم حدود ۵۰۰دلار شروع می‌شود . بهترین روش برای یافتن خودرو دست دوم از طریق روزنامه ها و اطلاعیه های شخصی است. اما لازم است خودرو به طور کامل بازدید شود.در زمینه خرید خودرو دست دوم حتما از تجربیات دوستان خود استفاده کنید. معاینه فنی خودروهای دست دوم سخت و هزینه بر است. دانشجویان بین المللی معمولا در تورنتو خواهان خرید خودروهای دست دوم هستند.


نرخ بیکاری در تورنتو

علیرغم هزینه‌های نسبتا بالای زندگی، تورنتو شهری پویا از لحاظ اقتصادی است. این شهر، یکی از مراکز اقتصادی آمریکای شمالی و حتی دنیا محسوب می‌شود و نرخ رشد تولید ناخالص داخلی اش از کل کشور پیشی گرفته‌است. نرخ بیکاری در تورنتو طبق آخرین سرشماری 5.4 درصد بوده و نشان‌گر وضع خوب این شهر از لحاظ اشتغال‌زایی می‌باشد.

مقایسه مونترال و تورنتو


آب و هوای مونترال و تورنتو

تورنتو
در تورنتو شما پنج یا شش ماه از سال را در دمای بسیار پایین (به طور متوسط زیر ده درجه) می‌گذرانید، بنابراین برای زندگی در تورنتو به پوستی ضخیم و پالتو و کت‌های زیادی احتیاج دارید! با این حال، خبر خوب این است که در ماه‌های باقی مانده‌ی سال هوا بطور متوسط بالای بیست درجه و در تابستان بالای بیست و پنج درجه خواهد بود. اما نکته‌ی دیگر در مورد آب و هوای تورنتو این است که تورنتو یکی از بادی ترین شهرهای کانادا است که در فصل زمستان، وزش بادهای زیاد می‌تواند تا حدی آزاردهنده باشد.

مونترال
بطور کلی مونترال یک شهر واقعاً سرد است، بطوری که در ماه‌های فصل زمستان دمای متوسط هوا به طور مداوم زیر صفر است و بهار و پاییز هوا کمی بهتر می‌شود و میانگین دمای هوا بین 2 تا 15 درجه خواهد بود.
دمای هوا در ماه‌های فصل تابستان در مونترال به شدت تغییر می‌کند؛ بطوری که تمام این سه ماه  میانگین دما 26 درجه و هوا در بیشتر روزها به دلیل کمبود بادهای ناهمسو، شرجی است. درنتیجه‌ی این دوره‌های طولانی هوای سرد و گرمای شدید برای شما مدتی زمان می‌برد تا به آب و هوای مونترال عادت کنید!

فرهنگ مردم مونترال و تورنتو


مونترال در واقع عنوان پایتخت فرانسوی کانادا نامگذاری شده است؛ درنتیجه انتظار خواهید داشت که اختلافات فرهنگی بزرگی بین دو شهر مونترال و تورنتو وجود داشته باشد. از طرفی تورنتو شهر بسیار مدرنی است و ظاهر، احساس و سبک زندگی کلاسیک آمریکای شمالی را دارد؛ در حالی که مونترال سبک اروپایی دارد.
مونترال با وجود اینکه یک شهر بزرگ است، تمرکز بیشتری روی ایجاد تعادل بین کار و زندگی دارد اما مردم ساکن این شهر اغلب رفتارهای خونسرد  و آرام و هنرمندوارانه‌ای دارند؛ در حالی که مردم تورنتو زندگی روزمره‌ی پر جنب و جوشی دارند و به نظر می‌رسد همه در تنش هستند یا شغلشان به نوعی هدف و کانون اصلی زندگیشان است.
بنابراین اگر از استرس و جنب و جوش و سرعت زیاد زندگی در شهر لذت می‌برید، تورنتو می‌تواند مقصد ایده‌آلی برای مهاجرت شما باشد، اما اگر به دنبال شهری هستید که تمرکز شما را فقط روی کار یا شغل نگذارد و آرامش بیشتری داشته باشید، در این صورت مونترال انتخاب ایده‌آل شما خواهد بود.

برنامه های رفاهی شهر تورنتو


برنامه واکسیناسیون در تورنتو


در تورنتو چهار برنامه واکسیناسیون وجود دارد: واکسیناسیون رایگان کلاس هفتمی ها، واکسیناسیون همگانی در آمادگی ها و مهدکودک ها، برنامه آمارگیری واکسیناسیون تمامی کودکان برای واکسیناسیون بهتر در تورنتو، برنامه راحت تر کردن واکسیناسیون برای کودکان.


رزرو جای پارک در تورنتو


یکی از معضلاتی که شهرداری تورنتو درصدد آن برآمده است اجرای آزمایشی رزرو جاپارک میباشد که در طول روزهای غیرتعطیل از بین 8 صبح تا 8 شب اجرا میشود. در این طرح شهروندان میتوانند به صورت مشترک با فردی دیگر جا پارک را رزرو کرده، سیستم رزرو برای ساکنین محله، سیستم رزرو موقت و... از امکانات این سیستم هستند.


تورنتو مناسب برای پیاده روی و دوچرخه سواری


یکی از برنامه های شهرداری تورنتو که در وبسایت خود نیز تعبیه کرده است، ایجاد مسیرهای مناسب برای پیاده روی و همچنین دوچرخه سواری تا محل کار است.


ایجاد کشاورزی شهری


11 مکان بزرگ برای کشاورزی اشتراکی در شهر تورنتو ایجاد شده است، شما میتوانید مایجتاج خود را تامین کرده و همچنین میتوانید از فروش محصولات خود درآمد کسب کنید.


ساخت و ساز درتورنتو


شما میتوانید به صورت آنلاین تمامی مجوز های مربوط به ساخت و ساز را دریافت کنید.


سیستم بازیافت شهری


علاوه برزباله های دور ریحتنی در شهر تورنتو سطل های بازیافت به سه سطلب قرمز، آبی و سبز تقسیم میشود، شما میتوانید از شهرداری تورنتو درخواست سطل اضافه تر برای محله یا خانه خود کنید. همچنین در صورت آسیب دیدگی به رایگان میتوانید سطل های خود را عوض کنید.


مهاجرت به تورنتو


تورنتو شامل چندین برنامه استانی و فدرال برای مهاجرت میشود. این برنامه ها شامل تحصیل در مقاطع عالیه از جمله کالج و دانشگاه، تحصیل در مقطع دبیرستان، مهاجرت از طریق استارت آپ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق نیروی کار متخصص استان اونتاریو یا اکسپرس انتری و ... است. شما میتوانید برای گرفتن مشاوره رایگان با شماره 02122225334 تماس حاصل کنید.

مقایسه هزینه های تورنتو و ونکوور

ابتدا تعدادی از اختلاف های شاخص در تورنتو و ونکوور رو برای شما در زیر بیان می‌کنیم:

 • قیمت اجناس برای مصرف کننده در تورنتو 4.82٪ بالاتر از ونکوور است. 
 • هزینه های مصرفی از جمله اجاره در تورنتو 2.43 درصد بالاتر از ونکوور است.
 • هزینه اجاره در تورنتو 1.35٪ پایین تر از ونکوور است.
 • قیمت رستوران ها در تورنتو 6.85٪ بالاتر از ونکوور است.
 • قیمت های مواد غذایی در تورنتو 1.22 درصد پایین تر از ونکوور است.
 • قدرت خرید محلی در تورنتو 12.50٪ پایین تر از ونکوور است.

هزینه در تورنتو

همه ما برای زندگی کردن عادی در یک شهر هزینه های از جمله رفتن به رستوران، خرید از مارکت ها، حمل و نقل، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، لباس و کیف و کفش، اجاره خانه، هزینه خرید آپارتمان و.... را خواهیم داشت که در ادامه این هزینه ها را در هر دو شهر مقایسه می‌کنیم:

هزینه رستوران در تورنتو و ونکوور

 1. برای خوردن یک غذای ارزان قیمت در رستوران های ونکوور باید حداقل C$18.00 پرداخت کنید و در تورنتو20.00 C$ پرداخت کنید که تفاوت آن +11.11% می‌باشد.
 2. هزینه یک غذای کوچک یکسان در مک دونالد های ونکوور باید 10.00 C$ پداخت کنید و در تورنتو 11.50 C$ ر پرداخت کنید که تفاوت آن +15.00% می‌باشد.
 3. قیمت یک کاپوچینو (معمولی) در ونکوور 7.00 C$ و در تورنتو8.00 C$  میباشد که تفاوت آن +14.29% می‌شود.
 4.  قیمت یک کوکاکلا / پپسی (بطری 0.33 لیتر) در ونکوور2.11 C$ و در تورنتو2.41 C$ که تفاوت آن +14.19% می‌شود.
 5. قیمت یک بطری آب (بطری 0.33 لیتر) در ونکوور 1.87 C$ و در تورنتو1.83 C$ که تفاوت آن -1.96% است.

 

هزینه لوازم سوپر مارکتی 

 1. قیمت یک شیر معمولی یک لیتری در ونکوور 2.34 C$ و در تورنتو 2.94 C$ است که تفاوت آن +26.01% می‌شود.
 2. قیمت یک نان شیرینی تازه (500 گرم) در ونکوور 3.44 C$ و در تورنتو 2.92 C$ است که تفاوت آن -14.86% می‌شود.
 3. قیمت برنج سفید (1 کیلوگرم) در ونکوور 4.12 C$ و در تورنتو 3.55 C$ است که تفاوت آن -13.98% می‌شود.
 4. قیمت یک شانه تخم مرغ 12 عددی در ونکوور 3.98 C$ و در تورنتو 3.98 C$ است که تفاوت آن -13.48% می‌شود.
 5. قیمت یک کیلو سینه مرغ بدون پوست و استخوان در ونکوور 15.43 C$ و در تورنتو 14.14 C$ است که تفاوت آن -8.34% می‌شود.
 6. قیمت یک کیلو گوشت قرمز گاو در ونکوور 19.05 C$ و درتورنتو 20.81 C$ است که تفاوت آن +9.25% می‌شود.
 7. قیمت یک کیلو سیب در ونکوور 3.93 C$ و در تورنتو 4.07 C$ است که تفاوت آن +3.69% می‌شود.
 8. قیمت یک کیلو موز در ونکوور 1.84 C$ و در تورنتو 1.78 C$ است که تفاوت آن -3.38% می‌شود. 
 9. قیمت یک کاهو در ونکوور2.84 C$ و در تورنتو 2.70 C$ است که تفاوت آن -4.98% می‌شود. 
 10. قیمت یک پاکت سیگار (Marlboro) در ونکوور 15.00 C$ و در تورنتو نیز 15.00 C$ می‌باشد که تفاوت آن %0 می‌شود.

قیمت لباس در کانادا

هزینه حمل و نقل

 1. قیمت یک بلیط یک طرفه در تردد محلی در ونکوور 3.00 C$ و در تورنتو 3.25 C$ است که تفاوت آن +8.33% می‌شود.
 2. قیمت شروع تعرفه عادی تاکسی در ونکوور3.50 C$ و در تورنتو 4.00 C$ است که تفاوت آن +14.29% می‌شود.
 3. تعرفه عادی یک تاکسی متری هر یک کیلومتر در ونکوور 1.89 C$ و در تورنتو 2.00 C$ است که تفاوت آن +5.82% می‌شود.
 4. تعرفه عادی یک ساعت انتظار تاکسی در ونکوور 33.86 C$ و در تورنتو 31.04 C$ است که تفاوت آن -8.33% می‌شود. 
 5. قیمت هر لیتر بنزین در ونکوور 1.51 C$ و در تورنتو 1.19 C$ است که  تفاوت آن -20.87% می‌شود.

 

هزینه ورزش و اوقات فراغت

 1. هزینه ماهانه باشگاه بدنسازی برای 1 بزرگسال در ونکوور 51.98 C$ و در تورنتو 53.82 C$ که تفاوت آن +3.55% می‌شود.
 2. هزینه اجاره زمین تنیس برای آخر هفته هر یک ساعت در ونکوور 15.53 C$ و در تورنتو 30.54 C$ که تفاوت آن +96.99% می‌شود.
 3. هزینه یک بلیط سینما برای یک اکران بین المللی در ونکوور 15.00 C$ و در تورنتو نیز 15.00 C$ است که تفاوت آن 0% می‌شود.

 

هزینه های مراقبت از کودک  

 1. هزینه ماهانه مهد کودک یا پیش دبستان در ونکوور 1,227.31 C$ و در تورنتو 1,501.50 C$ است که تفاوت آن +22.34% می‌شود.
 2. هزینه سالانه در مقطع ابتدایی برای یک کودک در ونکوور 21,285.71 C$ و در تورنتو 25,133.33 C$ است که تفاوت آن +18.08% می‌شود.

 

هزینه پوشاک در تورنتو و ونکوور

 1. قیمت یک شلوار جین بار برند (Levis 501 Or Similar) در ونکوور 70.96 C$ ودر تورنتو 70.90 C$ است که تفاوت آن  -0.08% می‌شود.
 2. قیمت یک پیراهن تابستانه در فروشگاه های زنجیره ای (Zara, H&M, ...) در ونکوور 50.97 C$ و در تورنتو 46.41 C$ است که تفاوت آن -8.94% می‌شود.
 3. قیمت یک جفت کفش نایک رده متوسط در ونکوور 108.60 C$ و در تورنتو 107.01 C$ است که تفاوت آن -1.46% می‌شود.
 4. قیمت یک جفت کفش چرم مردانه در ونکوور 146.47 C$ و در تورنتو 133.96 C$ است که تفاوت آن -8.55% می‌شود.

 

هزینه اجاره خانه

 1. هزینه ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در ونکوور 2,060.75 C$ و در تورنتو 2,184.80 C$ است که تفاوت آن +6.02% می‌شود.
 2. هزینه ماهانه یک آپارتمان یک خوابه خارج از محدوده مرکز شهر در ونکوور 1,620.54 C$ و در تورنتو 1,748.19 C$ است که تفاوت آن +7.88% می‌شود.
 3. هزینه ماهانه یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر در ونکوور 3,755.19 C$ و در تورنتو 3,490.54 C$ است که تفاوت آن -7.05% می‌شود.
 4. هزینه ماهانه یک آپارتمان سه خوابه خارج از محدوده مرکز شهر در ونکوور 2,722.92 C$ و در تورنتو 2,598.85 C$ است که تفاوت آن -4.56% می‌شود.

هزینه خرید خانه در ونکوور

هزینه خرید آپارتمان 

 1. قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر در ونکوور 12,523.07 C$ و در تورنتو 10,790.23 C$ است که تفاوت آن -13.84% می‌شود.
 2. قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از محدوده مرکز شهر در ونکوور  9,273.48 C$ و در تورنتو 8,224.34 C$ است که تفاوت آن -11.31% می‌شود.

 

حقوق و بودجه 

 1. متوسط حقوق خالص ماهانه (پس از مالیات) در ونکوور 3,846.57 C$ و در تورنتو 3,447.43 C$ است که تفاوت آن -10.38% می‌شود.
 2. نرخ بهره وام در درصد (سال)، سالانه، با نرخ ثابت 20 سال در ونکوور 3.68 و در تورنتو 3.38 است که تفاوت آن -8.21% می‌شود.

اقامت در ساسکاتون کانادا

یکی از استان‌های کشور کانادا، ساسکاچوان است. با مساحتی در حدود 651.900 کیلومترمربع، این استان جزء یکی از زیباترین استان های کانادا است. جمعیت آن طبق آخرین سرشماری برابر 1.079.958 نفر بوده است. پایتخت این استان، شهر رجینا است. از دیگر شهرهای استان ساساکاچوان می‌توان به ساسکاتوان(Saskatoon)، موس جا(moos jaw)، یورکتون(yorkton) و... اشاره کرد.

 

ساسکاچوان کانادا


آب و هوای ساسکاچوان

از لحاظ آب و هوایی این استان بیشترین مقدار دریافت آفتاب را نسبت به سایر استان‌ها دارد. تابستان‌های نسبتا گرم که دما تا(38) درجه می‌رسد و در زمستان ماکزیمم دما به (-17)درجه می‌رسد.

 

بیشتر بخوانید:

سردترین شهرهای کانادا

 

اقتصاد ساسکاچوان

بخش مهم اقتصاد این استان را کشاورزی (جنگل،ماهیگیری و شکار) تامین می‌کند. بخش اعظم تولید غلات در کانادا، اختصصاص به ساسکاچوان دارد.

این غلات شامل گندم، کتان، نخود فرنگی، جو و عدس می‌باشد.

بخش دیگری از اقتصاد ساسکاچوان، معدن این استان است که با بیشترین حجم تولید اورانیوم و پتاس رتبه 1 در جهان را دارد.

 

ساسکاچوان کانادا

 

نخستین اقدامات لازم بعد از اسکان در ساسکاچوان

از مهم‌ترین اقداماتی که برای اقامت باید انجام دهید ،تهیه نقشه محل اقامت و یافتن وسایل حمل و نقل عمومی است. ایجاد حساب بانکی جزء گام های بعدی شما است که لازمه آن مشورت با افرادی است که اطلاعات کافی در این زمینه دارند. تهیه گواهینامه رانندگی، درخواست شماره بیمه اجتماعی(SIN)، تماس با اداره خدمات تازه واردین برای مهاجرین جدید، درخواست کارت سلامت و ... از  دیگر کارهای ضروری است که شما ملزم به انجام آنها خواهید بود.

مدارک زبان مورد قبول کانادا برای اقامت

برای مهاجرت یا تحصیل در کانادا داشتن مدرک زبان یک امر حیاتی است، اما در این مقاله به بررسی این میپردازیم که کدام مدرک برای کانادا بهتر است. همچنین چگونه میتوانیم برای این مدارک را امتحان دهیم. ابتدا به بررسی این میپردازیم که در صورت دادن هر یک از این امتحان ها چه معیاری برای رتبه بندی لحاظ میشود.

رتبه بندی CLB یا Canadian language benchmark معیار اندازه گیری مدرک زبان شما

بنچمارک زبان کانادایی یا canadian language benchmark معیاری است که بر اساس آن مدارک زبان انگلیسی فرد را میسنجند . در این معیار آزمون CELPIP با CLB مطابقت دارد و آزمون آیلتس چون معیار نمره دهی متفاوتی دارد به شکل زیر نمره داده میشود.

تبدیل آیلتس به CLB

 • CLB 4 برابر است با reading 3.5 | writing 4 | listening 4.5| speaking 4 به بالا
 • CLB 5 برابر است با reading 4 | writing 5| listening  5| speaking 5 به بالا
 • CLB 6 برابر است با reading 5 | writing 5.5 | listening 5.5| speaking 5.5 به بالا
 • CLB 7 برابر است با reading 6 | writing 6 | listening 6| speaking 6 به بالا
 • CLB 8 برابر است با reading 6.5 | writing 6.5 | listening 7.5| speaking 6.5 به بالا
 • CLB 9 برابر است با reading 7 | writing 7 | listening 8| speaking 7 به بالا
 • CLB 10 برابر است با reading 7.5 | writing 7.5 | listening 8.5| speaking 7.5 به بالا

hljphk Hdgjs

تبدیل تافل به CLB -

امتحان تافل به 3 صورت برگذار میشود که دراین رتبه بندی منظور تافل برپایه اینترنت است.

 

 • CLB 4 برابر است با تافل 41 تا 60
 • CLB 5 برابر است با تافل 61 تا 67
 • CLB 6 برابر است با تافل 68 تا 76
 • CLB 7 برابر است با تافل 77 تا 99
 • CLB 8 برابر است با تافل 100 تا 112
 • CLB 9 برابر است با تافل 113
 • CLB 10 برابر است با تافل 114 به بالا

آیا برای تحصیل در کانادا تافل به کار می آید ؟

برای مهاجرت به کانادا تنها امتحان آیلتس و امتحان سلپیپ مورد قبول است اما برای دانشگاه ها تافل نیز مورد قبول بعضی از دانشگاه ها واقع میشود. مدرک آیلتس و سلپیپ اما از نظر اطمینان که تمامی کالج ها و دانشگاه ها آنها را قبول دارند مورد قبول هستند.

چگونه امتحان آیلتس بدهیم؟

شما میتوانید با یکی از مراکز IDP در ایران یا با مشاورین ما در زانکو با شماره 02122225334 تماس بگیرید . آزمون آیلتس به دو دسته academic و general training تقسیم میشود . که برای تحصیل در دانشگاه شما باید قسمت آکادمیک را ثبت نام کنید. سپس میتوانید برای آمادگی از کتاب های قسمت های reading , listening , writing و speaking استفاده کنید یا دوره های آموزشی را بگذرانید. برای امتحان دادن باید پاسپورت داشته باشید اگر ندارید باید کارت ملی خود را به جای آن آپلود کنید. آزمون speaking در یک روز جدا و در کمتر از 20 دقیقه به همراه آزمون گر در سه بخش انجام میشود . سپس در روز دیگر سه قسمت دیگر آزمون از شما امتحان گرفته میشود. 

همچنین میتوانید در کشور های همسایه نیز امتحان بدهید اما این کار ضروری نیست و بسیاری از افراد با آزمون دادن در خاک ایران پذیرش میگیرند.

چگونه امتحان CLB  بدهیم؟

این امتحان در خاک ایران برگذار نمیشود اگر علاقه مند هستید که این آزمون را بدهید ، میتوانید به کشور امارات مراجعه کرده و در آنجا این امتحان را بدهید. آزمون CELPIP  مانند آزمون تافل در داخل کامپیوتر انجام میشود .

hljphk jhtg

مقایسه آزمون CELPIP و IELTS

 • نحوه ی امتیاز دهی آزمون سلپیپ بر اساس معیار CLB کاناداست . که از 1 تا 12 به صورت اعداد صحیح مقیاس نمره دهی آن است اما در آیلتس امتیاز دهی از 1 تا 9 است که شخص میتواند 1.5 ، 2.5 ، 3.5 و... تا 8.5 امتیاز را کسب کند.
 • تایم قسمت listening در آزمون CELPIP از 47 تا 55 دقیقه متغیر است که شامل 7 بخش و 40 تا 46 سوال است که امتیاز این بخش 40 امتیاز است در مقابل آزمون آیلتس 30 دقیقه وقت دارد که شامل 40 سوال در 40 بخش
 • در آزمون سلپیپ تایم قسمت reading 55 تا 60 دقیقه است در 4 بخش و 38 تا 45 سوال که امتیاز آن 38 است اما آیلتس شامل 60 دقیقه ، 3 بخش و 40 سوال میشود.
 • آزمون CELPIP در قسمت writing شامل 53 تا 60 دقیقه وقت است که دو بخش نوشتن ایمیل و نوشتن جواب به سوالات نظر سنجی است اما آزمون آیلتس دارای 2 بخش نوشتن نامه و بحث کردن در مورد یک موضوع مشخص است. زمان آن نیز 60 دقیقه میباشد.
 • در بخش speaking ، آزمون سلپیپ شامل 8 سوال میشود که باید به آنها 8 پاسخ کوتاه داد ، زمان آن از 15 تا 20 دقیقه متغیر است. در آزمون آیلتس اما دارای سه بخش با زمان 11 تا 14 دقیقه است که شامل بخش معرفی ، صحبت یک طرفه و بحث دو طرفه میباشد.
 • آزمون آیلتس برروی کاغذ انجام شده ولی آزمون سلپیپ کاملا کامپیوتری است.

آزمون های GRE و GMAT

افرادی که میخواهند در رشته های مدیریتی شرکت کنند در برخی از دانشگاه ها باید آزمون GMAT را نیز بدهند ، برای برخی از دانشگاه های با سطح بالا معمولا آزمون GRE نیز باید داده شود همچنین برای گرفتن بورسیه در برخی دانشگاه ها آزمون GRE کمک میکند. آزمون GRE شامل دستور زبان ها و لغت های پیچیده ی انگلیسی است که افراد انگلیسیی زبان نیز معمولا نمیتوانند در آن رتبه ی کامل را دریافت کنند.

انگشت نگاری در سفارت کانادا

بخش کنسولی سفارت کانادا چند سالی است که تعطیل شده و متقاضیان پس از ثبت درخواست باید به یکی از کشور های همسایه مراجعه کرده و انگشت نگاری انجام دهند

فرآیند انگشت نگاری کانادا

در زمان انگشت نگاری کانادا متصدی ویزا با دوربین یک عکس از شما خواهد گرفت و از شما می‌خواهد که انگشتان خود را روی یک صفحه شیشه‌ای قرار دهید. این پروسه حدود ۵ دقیقه برای هر متقاضی طول خواهد کشید و برای انجام آن نیازی به گرفتن وقت قبلی از دفاتر انگشت نگاری نیست.

مدارک مورد نیاز برای انجام انگشت نگاری ویزای کانادا

اگر به صورت آنلاین درخواست بیومتریک داده شده باشد می‌بایست رسید درخواست ویزا را به همراه اصل پاسپورت به همراه داشته باشید. اگر مبالغ مربوط به ویزا و انگشت نگاری را قبلا آنلاین پرداخت کرده‌اید یا مشاورین ویزا موندیال آن را پرداخت کرده‌اند، نیازی به پرداخت هیچ هزینه دیگری نخواهد بود. همچنین این امکان وجود دارد که مدارک کاغذی را در یکی از دفاتر VAC تحویل دهید و هزینه ویزا و انگشت نگاری را در همان دفتر پرداخت کنید.

هزینه انگشت نگاری کانادا

هزینه انجام انگشت نگاری کانادا در دفاتر زیر نظر سفارت کانادا یا همان دفاتر VAC برای هر متقاضی ۸۵ دلار کانادا بوده و اگر درخواست پرونده ویزای توریستی خانوادگی داده شود، ماکسیمم مبلغ پرداختی برای کل خانواده ۱۷۰ دلار است. مثلا اگر یک زوج با دو فرزند برای ویزای توریستی اقدام کنند، کل مبلغ پرداختی برای انگشت نگاری ویزای کانادا ۱۷۰ دلار خواهد بود.
اگر برای ویزای دانشجویی اقدام می‌کنید، مبلغ مربوط به ویزا جدا از انگشت نگاری خواهد بود. هزینه ارزیابی مدارک ویزای دانشجویی کانادا (استادی پرمیت‌) ۱۵۰ دلار است. به طور مثال یک فرد مجرد برای اخذ ویزای دانشجویی می‌بایست ۲۳۵ دلار پرداخت کند ( ۱۵۰ دلار استادی پرمیت و ۸۵ دلار انگشت نگاری)

پیکاپ ویزا

شاید تا به‌ حال در مورد پروسه پیکاپ ویزا چیزی نشیده باشید یا این که به طور بسیار سطحی در مورد آن شنیده باشید. می‌توان بدون شک گفت که پیکاپ ویزا یکی از مهم‌ترین پروسه‌های مهاجرت است. اگر بخواهیم به زبان ساده پیکاپ ویزا را تعریف کنیم می‌گوییم که: اگر مصاحبه مهاجرتی شما مورد قبول قرار بگیرد شما باید به کشوری که در آن‌ انگشت نگاری کرده‌اید دوباره برای اخذ ویزا به آن کشور مراجعت کنید. اما با سپردن پیکاپ ویزا به یکی از موسسات مهاجرتی می‌توانید هزینه خود را کاهش دهید و همچنین در زمان صرفه جویی کنید.

اهمیت پیکاپ ویزا چیست؟

وقتی شما از پیکاپ ویزا استفاده می‌کنید زمان زیادی را برای خودتان می خرید و و همچنین هزینه ها را برای خودتان خیلی کم می کنید که این باعث صرفه جویی در زمان و هزینه‌های شما می شود شما می با فقط مقدار کمی پول که به حساب موسسه مهاجرتی می‌ریزید می‌توانید بدون این که حتی از صندلی خود بلند شوید ویزای خود را بدون هیچ دردسری دریافت کنید و به راحتی با ویزای خود به کانادا سفر کنید.

بیشتر بخوانید:

انگشت نگاری سفارت کانادا

مهاجرت کاری به کانادا با قانون 2020

مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا


مدارک مورد نیاز برای پیکاپ پاسپورت

اگر ویزایتان از نوع مهاجرتی باشد، مدارک شما شامل این موارد است:
•    پرینت ایمیل تایید سفارت
•    پاسپورت(حواس‌تان به اعتبار پاسپورت‌تان باشد)،
•    تکمیلی صفحه آخر ایمیل که شامل مشخصاتی چون نام، ایمیل، آدرس، شماره تلفن و ویژگی‌های ظاهری همچون قد، وزن و رنگ چشم است.
•    دو قطعه عکس 5×7 که مهر عکاسی روی یکی از آن‌ها درج شده باشد.
•    فرم وکالت نامه
در صورتی که ویزای شما از نوع غیر مهاجرتی باشد، علاوه بر پرینت ایمیل تایید سفارت و پاسپورت و فرم وکالت، رسید انگشت نگاری از مرکز وک را نیز لازم خواهید داشت.

ترجمه مدارک برای سفارت کانادا

در عمده مواقع شما نیازی به مهر دادگستری یا وزارت خارجه برای تایید مدارک خود ندارید اما گاهی اوقات ممکن است برای تایید بیشتر برخی مدارک نیاز به این مهر ها داشته باشند. زانکو با چند دارالترجمه همکاری می کند وشما میتوانید با قیمتی پایین تر از تعرفه ترجمه خود را انجام دهید.

برای اقامت کانادا چه زمانی دلار بخریم؟

با توجه به وضعیت اقتصادی کشور ما ایران و نوسانات دلار برای خیلی از افراد دغدغه است تا بتوانند به میزان کافی و هرچه بیشتر برای مهاجرت خود یا برای یکی از اقوام خود پول بفرستند . در این مقاله میخواهیم راهکار هایی را به شما معرفی کنیم که متخصصان بازار سرمایه برای پایین آوردن ریسک خود از این روش ها استفاده میکنند.

با توجه به وضعیت اقتصادی کشور ما ایران و نوسانات دلار برای خیلی از افراد دغدغه است تا بتوانند به میزان کافی و هرچه بیشتر برای مهاجرت خود یا برای یکی از اقوام خود پول بفرستند . در این مقاله میخواهیم راهکار هایی را به شما معرفی کنیم که متخصصان بازار سرمایه برای پایین آوردن ریسک خود از این روش ها استفاده میکنند.

با یک حساب سر انگشتی اگر در پایین ترین قیمت سال 98 میخواستید دلار آمریکا بخرید میتوانستید با نرخ حدود 11 هزار تومن آن را تهیه کنید اما در ماه های پایانی سال 98 دلار به مرز 17 هزار تومن نیز رسید . اگر به طور مثال 300 میلیون بودجه داشتید. با نرخ 11 تومن ، حدود 27 هزار دلار و با نرخ 17 تومن 17 هزار دلار پول داشتید . پس به راحتی متوجه میشوید اگر هزینه ی دانشگاه شما 16 هزار دلار باشد . تنها هزار دلار برای شما باقی میماند ولی اگر به طور فرض در ابتدای سال خرید دلار را انجام داده بود 11 هزار دلار میتوانست هزینه ی یک سال دانشجویی با سطح مینیمم شما را در کانادا فراهم کند. 

استراتژی خرید پله ای 

در گذشته قمار بازان از این روش برای کم کردن ریسک خود استفاده میکردند ، پس از مدتی فعالان بازار سرمایه نظرشان به این موضوع جلب شد و از این روش استفاده کردند . این استراتژی روش های خرید مختلفی دارد مانند خرید در 4 مرحله با فاصله ی زمانی یکسان و مبلغ یکسان . فرض کنید 100 میلیون پول دارید در طی چهار ماه با فواصل زمانی یک ماه هر بار 25 میلیون از پول خود را دلار بخرید. استراتژی دوم خرید برپایه ی توان دو است . یعنی اگر صد میلیون پول دارید آن را به نزدیک ترین مراحل توانی تقسیم کنید به طور مثال : 64 ، 32 ، 16 تومن را در نظر گرفته و به نحوی خرید کنید که اولین خرید شما 16 میلیون تومان ، خرید بعدی 32 میلیون تومان و خرید بعدی 52 میلیون تومان یعنی باقی مانده از پول شما باشد. استراتژی بعدی استراتژی منفی و مثبت است فرض کنید در ماه اول ده میلیون خرید انجام میدهید اگر قیمت دلار بالا رفت دوباره همان ده میلیون را خرید کنید اما اگر قیمت دلار مناسب تر شد مبلغ خود را برای خرید 2 برابر کنید.

 

خرید دلار ارزان

 

تحلیل تکنیکال

تحلیل گران تکنیکال معتقد هستند که همه چیز در تاریخچه و نمودار قیمتی یک چیز خلاصه میشود . روش های مختلفی از قبیل اندیکاتور ها ، تئوری الیوت ، پرایس اکشن ، روش گن و... وجود دارد اگر وقت آن را دارید میتوانید شروع به یادگرفتن آن کنید اگر نه میتوانید از تحلیل چند نفر تحلیل گر استفاده کنید و نسبت به خرید خود اقدام کنید . اگر این خرید ها با استراتژی پله ای همراه باشد بهترین نتیجه را خواهد داد.

تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال

تحلیل گران بنیادی به ارزش ذاتی ، اخبار و .. در روند قیمتی بازار های سرمایه معتقد هستند شما میتوانید با استفاده از قیمت طلا ، قیمت سکه ،  قیمت سهام های دلاری حاضر در بورس ، بررسی اخبار گذشته و تاثیر آنها برروی قیمت و ... قیمت دلار را پیشبینی کنید . همچنین در این روش نیز اگر به صورت پله ای خرید کنید ریسک خود را کمتر کرده اید. 

همچنین پس از تهیه ی ارز سعی کنید برای بلیط هواپیمای خود زمان low season را انتخاب کنید تا بلیطی ارزان قیمت را بتوانید تهیه کنید.

 

ایرانیان کانادا

مشکلات اصلی ایرانیان در مهاجرت به کانادا عموماً ضعف در زبان و نداشتن سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی می باشد.

امروزه شاید بسیاری از ایرانیان دست کم یک بار به مهاجرت فکر کرده اند و اقدام اولیه را هم که تحقیق و دریافت مشاوره درباره مهاجرت است را هم انجام داده باشند. در موسسه زانکو در راستای بی شمار مشاوره های رایگان مهاجرتی که با هموطنان صورت گرفته است، چند موضوع مشخص همواره مانع و مشکل جدی متقاضیان مهاجرت در تحقق  امر مهاجرت به نظر آمده است.

 

مواردی از مشکلات ایرانیان در مسیر مهاجرت به کانادا:

 

ضعف زبان درمهاجرت

 • ضعف در زبان انگلیسی

اولین و شاید مهمترین مشکل، ضعف هموطنان در دانش زبان انگلیسی می باشد. از آنجایی که کشور کانادا مبنای زبان انگلیسی را مدرک آیلتس در نظر گرفته است، متقاضیان حتماً باید در موسسات معتبر آیلتس در این آزمون شرکت کنند و مدرک معتبر را جهت ارائه به سازمان مهاجرت کانادا دریافت نمایند.

با توجه به روش های مختلف مهاجرت شاید بتوان گفت داشتن مدرک عمومی آیلتس با نمره میانگین حداقل 6 یکی از لازمه های مهاجرت می باشد. اما نکته اصلی این است که یادگیری زبان یک اتفاق برد-برد است، زیرا نه تنها بالا بودن نمره آیلتس در کسب امتیاز لازم جهت مهاجرت به متقاضی کمک می کند، بلکه پس از مهاجرت دانش زبان انگلیسی به پیشرفت فرد در محیط جدید و کسب موقعیت های شغلی و اجتماعی بهتر کمک شایانی خواهد کرد.

در موسسه زانکو همواره در جلسات مشاوره که به صورت رایگان هم برگزار می شود، همیشه یکی از چالش ها قانع کردن متقاضی برای تقویت زبان انگلیسی با توجه به موارد فوق الذکر می باشد. بخصوص افرادی که قصد دارند زبان خود را در مقصد با کلاس رفتن تقویت کنند که منطقاً هزینه پایین تر کلاس در ایران شخص را قانع خواهد کرد که این کار را قبل از مهاجرت انجام دهد زیرا نمره ی بالای زبان امر مهاجرت شخص را تسهیل تر خواهد کرد. ناگفته نماند برخی از افراد بر این باورند که با قرار گرفتن در محیط آن کشور می توانند زبان خود را تقویت کنند می توانند، البته تا حدی هم این امر درست می باشد اما جهت مکالمه ی زبان روزمره به آن ها کمک خواهد کرد و نه زبان موردنیاز در کار حرفه ای و یا امور دانشگاهی و یا زبانی که بتواند موقعیت شغلی شخص را ارتقاء بخشد. 

 

kra ayg , lnv; nv lih[vj

 • عدم ارتباط بین مدرک تحصیلی و زمینه شغلی

مورد دیگری که در اقدام برای مهاجرت ایرانیان مشکل ساز می شود، عدم ارتباط بین مدرک تحصیلی و زمینه شغلی است. در بیش تر موارد شخص در یک رشته ای تحصیل کرده است اما در زمینه دیگری مشغول به کار شده است و در ارتباط با آن زمینه ی کاری نیز هیچگونه دوره ی معتبر که دارای مدرک مورد قبول باشد را نگذرانده است که قابل ارائه جهت مهاجرت به کانادا باشد.

در این مورد هم با توجه به متقاضیان متنوعی که در جلسات رایگان مشاوره مهاجرت زانکو داشته ایم، به نظر می آید که هموطنان در رشته ای تحصیل کرده اند که به آن علاقه نداشته اند سپس در شغل مورد علاقه ی خود هر چند غیر مرتبط با رشته تحصیلی مشغول به کار شده اند و یا با وجود علاقه به رشته تحصیلی کار مناسب و با درآمد مکفی پیدا نکرده اند و در زمینه کاری دیگری مشغول شده اند، که در هر دو صورت نتیجه ی آن تأثیر گذاری کمتر این دو مورد در پرونده مهاجرتی متقاضی می باشد.

با وجود تمام این موانع، مسئله اصلی این می باشد که ملاک ، رد شدن سابقه بیمه تأمین اجتماعی برای شغل اعلام شده می باشد. به این معنی که متأسفانه بیش تر هموطنان عزیز بدون اعلام به سازمان تأمین اجتماعی در شغلی فعالیت داشته اند که در این صورت این سابقه کاری قابلیت اثبات برای پرونده مهاجرت ندارد و یا حتی در مواردی هم که نام متقاضی در لیست بیمه اعلام شده است ، عنوان شغلی متفاوت بوده و باعث عدم تطابق با رشته تحصیلی و ادعای شخص متقاضی برای افسر مهاجرت جهت داشتن مهارت تخصصی در شغل مربوطه می گردد.

 

شرایط مهاجرت ایرانیان

بنابراین هموطنان عزیزی که قصد مهاجرت دارند و یا حتی برنامه مهاجرت در سال های آینده را دارند، بهتر است چند نکته را مدنظر داشته باشند:

 1. تقویت زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی کشور کانادا که هم به آن ها در روند مهاجرت کمک می کند و امتیاز آور است و هم در زمان ورود به کشور کانادا سطح زبان بالا در کسب موقعیت شغلی و  اجتماعی  بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
 2.  اگر در زمینه ای غیر از مدرک تحصیلی خود مشغول به فعالیت هستند در صورت امکان تلاش کنند مدرک معتبری در آن زمینه شغلی اخذ نمایند (مانند مدارک فنی و حرفه ای و یا اخذ مدارک آنلاین بین المللی معتبر ). 
 3.  حتماً در هر کاری که فعالیت دارند پیگیر باشند که نامشان در لیست بیمه تأمین اجتماعی با همان عنوان کاری اعلام شود. ( زیرا گاهی اسم فرد در لیست بیمه تأمین اجتماعی اعلام نمی گردد و یا برای پرداخت حق بیمه کمتر با عنوان شغلی دیگری ثبت و اعلام می گردد).

جمعیت ایرانیان تورنتو

طبق آخرین تحقیقات انجام شده در سرشماری کانادا نشان می دهد که مهاجران 20.6٪ از جمعیت کانادا را تشکیل می دهند. به عبارتی ، از هر پنج نفر یک نفر مهاجر میباشد.

تعداد مهاجران ایرانی از 71.990 نفر در سال 2001 به 120.685 نفر در سال 2011 افزایش یافته است. در سال 2011 ، 58٪ از مهاجران ایرانی در انتاریو سكونت داشتند. در حقیقت ، منطقه بزرگ تورنتو محل زندگی 59،750 ایرانی بود. در سال 2006 گروهی از دانشجویان ایرانی تصمیم به برگزاری یک جشن نوروزی گرفتند ، که حدود 20،000 نفر در آن جشن حضور داشتند البته همه آنها ایرانی نبودند. 

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا با قانون 2020

ایرانیان تورنتو

تعداد ایرانیانی که در کانادا پناهنده شده اند در سال های اخیر تقریبا سه برابر افزایش یافته است. طبق یک سند دپارتمان مهاجرت تقریبا  هر 20 ایرانی که ویزا برای پرواز به کانادا به عنوان گردشگر یا دانشجو دریافت می کنند درخواست پناهندگی میدهند.براساس این گزارش در اوایل سال 2019 بیش از 125 ایرانی در ماه برای پناهندگی در کانادا اقدام کرده اند.تعداد پناهندگان ایرانی  بسیار بیشتر از پناهندگان مکزیک ، افغانستان ، کلمبیا و نیجریه میباشد در سال گذشته بیش از 65 ایرانی در ماه پناهندگی سیاسی دریافت کردند. در آخرین آمار ها در سال 2019 مشخص شد که 97،000 نفر در تورنتو و 46،000 نفر در ونکوور زندگی میکنند. 

 

بیشتر بخوانید:

وکیل مهاجرتی با تضمین بازگشت وجه

علت مهاجرت دانشجویان

جمعیت ایرانیان تورنتو

بسیاری از ایرانیان با توجه به داشتن زندگی مرفه و عده ای نیز باتوجه تحصیلات عالیه ای که دارند به دلیل وضعیت نامساعد ایران قصد مهاجرت به کانادا را دارند که همین امر باعث شده است که جمعیت ایرانیان کانادا رفته رفته بیشتر شود.  تعداد ایرانیانی که درخواست ویزای موقت به کانادا می کنند ، از 24،000 نفر در سال 2016 به 78.001 در سال 2018 افزایش یافته است. و درصد ویزای های صادر شده ی منجر به پناهندگی از 1.2% در سال 2014 به 4.5% در سال 2018 افزایش یافته است. کانادا از بهترین کشورها برای مهاجرت است و مردم ایران تمایلی بسیاری به مهاجرت تحصیلی ،مهاجرت کاری و یا پناهندگی به کانادا را دارند.

در گذشته آمریکا انتخاب مردم ایران برای مهاجرت بود اما باتوجه به سخت شدن شرایط کنونی ایرانیان کانادا را برای مهاجرت انتخاب میکنند. منطقه ریچموند هیل منطقه ای است که اکثرا ایرانیان در آنجا زندگی میکنند.اگر شما در خیابان های آنجا شروع به قدم زدند کنید متوجه خواهید شد که اکثر مردم به زبان فارسی صحبت میکنند. شما میتوانید به راحتی همه چیز را از رستوران های ایرانی ، نانوایی و میوه فروشی ،کتاب فروشی، صنایع دستی ، آرایشگاه که متعلق به ایرانیان است را در این منطقه پیدا کنید. و میتوانید در رویدادهای فرهنگی ایرانی مانند جشن های نوروز و... شرکت کنید. 

مسائل بهداشت اجابت مزاج در زمان اقامت در کانادا

این مطلب چیزی نیست که بتوان به راحتی در مورد آن صحبت کرد اما یکی از دغدغه های مهاجرین ایرانی این مساله است در این مقاله توضیح می‌دهیم که کدام یک از کشور ها از بیده استفاده می‌کنند، کدام یک از کشور ها از دستمال توالت استفاده میکنند، در کدام کشور ها می‌توانید آفتابه تهیه کنید و در کدام کشور ها از شلتگ دستشویی استفاده می‌کنند و چگونه می‌توان در کشورهای مختلف مشکل دستشویی کردن را حل کرد.

بیده | bidet چیست؟ کدام یک از کشورها از بیده استفاده می‌کنند.

بیده یکی وسایلی است که برای نظافت شخصی بعد از دستشویی در بسیاری از کشور های جنوب اروپا و آمریکای جنوبی استفاده می‌شود. بیده مانند یک توالت فرنگی بدون سیفن است که دارای دو شیر گرم و سرد به صورت مجزا می‌باشد، عده ای از استفاده کنندگان مانند توالت ایرانی، به صورت " اسکات " می‌نشینند و عده ای لبه‌ی آن می‌نشینند. توصیه می‌شود که قبل و بعد از استفاده از بیده از دستمال کاغذی نیز استفاده کنید.

بیده ی سوار بر توالت فرنگی

در برخی از کشور ها نیز مانند ترکیه بیده را با توالت فرنگی ادغام کرده‌اند و آب با فشار به ناحیه تحتانی می‌پاشد. به گفته برخی از متخصصین بهداشت این نوع نظافت بهترین نوع نظافت بعد از اجابت مزاج است

بیشتر بخوانید:

تفاوت‌های استانبول و آنکارا برای سفر

کدام کشور ها از بیده استفاده می‌کنند؟

بیده در سال 1600 در کشور فرانسه ابداع شده است اما در بسیاری از کشورها در حال حاضر محبوبیت بیشتری از فرانسه دارد. ژاپن، کره‌ی جنوبی، هند، مصر، ترکیه، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، کشور های حوزه بالکان، اسپانیا، پرتقال، اروگوئه، پاراگوئه، برزیل و چند کشور دیگر می‌باشند. محبوبیت بیده در تمامی این کشور ها یکسان نیست و برخی کشور ها مانند برزیل تنها در هتل ها این وسیله یافت می‌شود اما در ایتالیا تقریبا 90 درصد سرویس ها از این وسیله استفاده می‌کنند. 

در صورتی که می‌خواهید به این کشور ها مهاجرت کنید یا قصد دارید که برای تحصیل به این کشور ها بروید، می‌توانید برای خانه‌ی خود بیده سفارش دهید.

 

در کشور‌های مختلف برای اچابت مزاج چه می‌کنند؟

 

 

کدام کشورها بعد از اجابت مزاج از شلنگ استفاده می‌کنند؟

شلنگ توالت به انگلیسی معانی متفاوتی دارد . bum gun ، bidet hose , health faucet , bidet spray , shattaf , toilet shower هستند . این خبر خوب را میتوان به شما داد اگر به کشوری میخواهید مهاجرت کنید که سایت آمازون در آن سرویس دهی دارد میتوانید یک شلنگ توالت برای خانه ی خود سفارش دهید.  

کشور های شمال آفریقایی، آرژانتین، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، پاکستان، اندونزی، مالزی، فلیپین، فنلاند، کشورهای هند، چین، ویتنام، لائوس و چند کشور دیگر از شیر آب استفاده می‌کنند.

کدام کشورها از آفتابه استفاده می‌کنند؟

ترکیه ، بنگلادش ، آلمان و چند کشور دیگر نیز از آفتابه استفاده می‌کنند. اگر قصد اقامت در این کشورهای دیگر را دارید می‌توانید، آفتابه ی سفری یا دوش سفری از مغازه‌های کمپینگ تهیه کنید و در مدت زمانتان در آن کشور ها استفاده کنید.

وضعیت دیگر کشورها در بهداشت بعد از اجابت مزاج چیست؟

بسیاری از کشورهای اروپایی، آمریکایی و استرالیا تنها از دستمال توالت استفاده می‌کنند و عده‌ای نیز از دستمال مرطوب اما اگر به چین می‌خواهید سفر کنید باید دستمال توالت با خود به همراه داشته باشید، زیرا در چین در کنار توالت دستمال پیدا نمی‌شود در خیلی از کشور هایی که از شلنگ یا بیده استفاده می‌کنند مانند ترکیه دستمال توالت نیز در کنار توالت یافت می‌شود. شما میتوانید در زمان اقامت در کانادا از آمازون شیر دستشویی ، بیده و... را سفارش دهید.

بهترین سایت‌های کاریابی در کانادا

رابرت هاف (Robert Half)

این سایت، که یکی از بهترین سایت‌های کاریابیست، برای هم کارفرما و هم متقاضیان کار امکاناتی را فراهم می‌کند. شما به عنوان متقاضی می‌توانید رزومه‌ی خود را کامل کرده و شرایط مطلوب کاری خود را تعیین کنید. سپس از بین گزینه‌ها موجود انتخاب نمایید. رابرت هاف یک سایت بین‌المللی بوده و فرصت‌های شغلی موجود در آن محدود به یک زمان و مکان نیستند.

سایت کاریابی رابرت هاف کانادا
این سایت همچینین در قسمت بلاگ خود، راهنمایی‌ها و مطالب مفیدی را در مورد کارآفرینی و کاریابی قرار می‌دهد. این مطالب توسط تیم محتوایی سایت تهیه شده و نتیجه‌ی تحقیقات گسترده در مورد محیط‌های کاری می‌باشند. رابرت‌هاف همچنین سالنامه‌ای در مورد حقوق و مزایا منتشر می‌کند. لینک

کریر بیلدر (Career builder)

کریر بیلدر کانادا

یکی از بهترین سایت‌های حال حاضر برای کاریابی و یکی از محبوب‌ترین آن‌ها می‌باشد. در این سایت می‌توانید با استفاده از فیلتر‌های متنوع شغلی متناسب با خواسته‌ها و موقعیت فعلی‌تان پیدا کنید. کریر بیلدر با اخبار و روزنامه‌های سراسر کانادا ارتباط مستقیم دارد  آگهی‌های شغلی را با جامعیت بسیار خوبی به نمایش می‌گذارد. این سایت جدا از خدمت کاریابی، توصیه‌های مربوط به زمینه‌های شغلی را نیز ارائه می‌دهد و منابع لازم برای نامزدهای یک شغل را به شما خواهد گفت. لینک (این سایت با آی‌پی ایران قابل دسترسی نیست).

این‌دید (Indeed)

سایت و سازمانی جهانی بوده که در زمینه‌ی کاریابی محبوبیت زیادی کسب کرده است. به گفته‌ی یکی از مدیران ارشد آن، هر ثانیه 10 شغل جدید وارد این سایت می‌شود. این‌دید، با آژانس‌های کاریابی مختلفی از سراسر جهان در ارتباط است و اطلاعات جامعی را از شغل‌های موجود، به‌خصوص در کشور‌های بزرگ و صنعتی، مثل کانادا، در خود جای داده است.

ایندید سایت کاریابی

این‌دید همچنین ابزار رایگان رزومه‌سازی را به متقاضیان کار و کاربران خود می‌دهد. لینک

الوتا (Eluta)

الوتا سایت کاریابی کانادا

یک موتور جستجوی کانادایی که با بیش از 10هزار کارفرما در اقصی‌نقاط کانادا ارتباط دارد و آگهی‌های ارائه شده توسط آن‌ها را در معرض دید متقاضیان قرار می‌دهد. این سایت معمولا لینکی به صفحه‌ی کارفرمای اصلی و آگهی او به شما ارائه خواهد کرد. پس از ثبت‌نام در این سایت و مشخص کردن شاخص‌های مورد نظرتان برای فرصت شغلی (حقوق، موقعیت جغرافیایی، ارشدیت، میزان تحصیلات لازم و...)قادر خواهید بود از طریق ای‌میلتان، از فرصت‌های شغلی جدید و  متناسب با شاخص‌های تعیین شده توسط شما مطلع شوید. لینک

جاب‌بوم (Jobboom)

سایتی محلی برای کبک کانادا که بزرگترین سایت کاریابی منطقه محسوب می‌شود. جاب‌بوم همچنین پیشنهادات کاری با هر دو زبان رسمی (فرانسه و انگلیسی)را پشتیانی می‌کند. شما به عنوان یک متقاضی کاریابی می‌‌توانید رزومه‌ی خود را در این سایت پست کرده، به آگهی‌های منتشر شده ریپلای بزنید و یا مستقیما برای کاری نام خود را ثبت نمایید.

جاب بوم سایت کاریابی کانادا

تمام تعاملات انجام شده در سایت از طریق ای میل به شما اطلاع داده خواهد شد تا چیزی را از دست ندهید. بخش وبلاگ این سایت همچنین مطالبی درباره‌ی خودآموزی، ترند‌های بازار کار و مسیر‌های کاری پرتقاضا منتشر می‌نماید. مشاوره‌های کاری نیز بخش دیگر از خدمات این سایت را تشکیل می‌دهد. لینک

لینکدین (linkedin)

لینکدین سایت کاریابی

یک سایت بین‌المللی و جامع که کمتر کسی نام آن را نشنیده است. در این سایت رزومه‌ی هر فرد در قالب صفحه‌اش و با جزییات بالا به افراد دیگر نمایش داده می‌شود. بیشتر از اینکه بتوان لینکدین را سایت کاریابی دانست، باید آن را یک شبکه‌ی اجتماعی مخصوص صاحبان مهارت و کارآفرینان دانست. این شبکه‌ی اجتماعی به شما اجازه‌ی اتصال با افراد جدید و بالا بردن شانس کاریابی از این طریق را خواهد داد. لینک

گلس‌دور (glassdoor)

گلس دور سایت کاریابی کانادا

در نگاه اول فقط یک سایت کاریابی معمولیست. با همان امکانات و بخش‌هایی که از روال عادی سایت‌های این‌چنینی سراغ داریم. اما نکته‌ی جالب توجه و برتری این سایت نسبت به دیگر رقبا، وجود پایگاه‌داده‌ای بزرگ از نقد و بررسی شرکت‌ها توسط کارکنان آن‌هاست. با این امکان شما قادر خواهید بود محیط کاری را قبل از قرار گرفتن درون آن، از نظر بگذرانید. خیلی از وقت‌ها افراد پس از قرار گرفتن در موقعیت شغلی و عقد قرارداد، از تصمیم خود پشیمان می‌شوند. زیرا بدون بودن در یک محیط راهی برای ارزیابی آن وجود ندارد. گلس‌دور این امکان را برای کاربران فراهم نموده است. لینک

برای سوالات بیشتر در مورد مهاجرت کاری میتوانید از کارشناسان زانکو بهره بگیرید.

به آمریکا مهاجرت کنم یا اروپا؟ 

جواب ما : اقامت در کانادا!

اروپا بهشت کارمندی | چرا به اروپا مهاجرت کنم؟

اگر شما میخواهید یک زندگی کارمندی روی روال را داشته باشید درست مانند کارمندی وزارت نفت یا کارمندان بیست سال پیش به قبل ایران مهاجرت به اروپا به شما پیشنهاد میشود، سیستم کاری اروپا به جز آلمان به این شکل است که شما به صورت روتین تا زمان بازنشستگی خود کار میکنید و بعد از آن مثل تمام توریست های اروپایی که در تخت جمشید، نقش جهان، بازار بزرگ تهران و دیگر مکان های تاریخی و تفریحی ایران دیدید در زمان بازنشستگی مانند مارکوپولو، ابن بطوطه و ... دور دنیا را در 80 روز بگردید. 

در اروپا معمولا خبری از پس انداز نیست چون به حساب های پس انداز مالیات زیادی تعلق میگیرد، در ضمن افرادی که میخواهند کاری را راه بیندازند معمولا مراحل زیادی را باید پشت سر بگذارند اما وام های کارمندی، تسهیلات، فروش های اقساطی و ... برای کارمندان برقرار است. اگر سودای راه انداختن کاری را در ذهن خود دارید به جز آلمان کشور های دیگر اروپا به شما پیشنهاد نخواهد شد. به طور کلی آرامش فکری در اروپا بسیار بیشتر از آمریکاست چون درگیری کمتری در سیاست جهانی دارند.

آمریکا کشور سرمایه گذاری | چرا به آمریکا مهاجرت کنم؟

در آمریکا جمع کارمندان دولت به صد هزار نفر نمیرسد و باقی بخش ها در دست بخش خصوصی است، کارمندان بخش های خصوصی عموما در آمریکا بسیار تحت فشار زیاد کار هستند اما کارآفرینی، کسب و کار و بیزنس در آمریکا بسیار راحت تر از کارمندی است. در آمریکا نیز قوانین مالیاتی سنگین است اما حساب هایی مخصوص پس انداز وجود دارد که مالیات کمتری به آنها تعلق میگیرد. در آمریکا شرکت ها مالیات کمتری از افراد عادی میپردازند و این خود حمایت از نظام سرمایه داری است.

البته با توجه به وضعیت فعلی سیاسی آمریکا و ایران تنها گزینه های تحصیلی و پناهندگی پیش روست که موسسه زانکو در مورد پناهندگی هیچ اقدامی انجام نمیدهد. اگر میخواهید یک رستوران زنجیره ای ، یک شرکت بزرگ آی تی و... راه بیندازید یا در بازارهای مالی به فعالیت بپردازید آمریکا کشور مناسبی برای شماست.

کانادا | بهشت کارمندی، مناسب کارآفرینی، بهترین برای سرمایه گذاری و به دور از سیاست

شما در اروپا باید پول درآوردن زیاد و استقلال مالی و زمانی را تا حدودی نادیده بگیرید، در آمریکا امنیت شغلی و همچنین امنیت سیاسی را اما کانادا کشوری است که هم برای کارمندان مناسب است، هم برای راه اندازی یک کسب و کار یا فعالیت در بازارهای مالی و با حاشیه ی سیاسی بسیار کمتر از آمریکا. کانادا برای شغل های رده نیمه متخصص و غیر متخصص تا سرمایه گذاران، کارآفرینان و... برنامه های مهاجرتی جداگانه دارد و به دلیل سیاست افزایش جمعیت نیروی مفید خود بسیار برای مهاجرت و تحصیل مناسب است.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 02122225334 در زمان اداری تماس بگیرید.

پیشنهاد سردبیر زانکو