سیستم اکسپرس اینتری از سال 2015 به عنوان یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا راه‌اندازی شد. در این سیستم برای رشته شغلی و تحصیلی محدودیت نداشته و می‌توانید در هر زمینه‌ای که متخصص هستید، درخواست دهید.

نحوه امتیاز بندی برای مهاجرت به کانادا

امتیاز واجد شرایط برای اقامت دائم، حداقل 67 امتیاز است. امتیاز بندی‌های انجام شده بر اساس شرایط سن، تحصیلات، مدرک زبان، سابقه کار، جاب آفر و یا داشتن اقوام درجه یک و همچنین مجرد یا متاهل بودن تعیین می‌گردد.

مهاجرت به کانادا جدول امتیاز از 100

  • تسلط به زبان

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، تعیین‌کننده امتیاز است. مهارت نوشتن، خواندن، گوش کردن و صحبت کردن امتیازی معادل حداکثر 28 دارد.

بیشتر بخوانید:

مدارک زبان انگلیسی که مورد قبول کانادا است

  • میزان تحصیلات

 ارزیابی مدارک‌ نشان می‌دهد که مدرک‌ ارزشی برابر با مدرک تحصیلی از یک دبیرستان یا کالج کانادایی دارد. به این ترتیب امتیاز مدرک از دیپلم تا دکترا افزایش پیدا می‌کند. مدرک دیپلم دارای 5 امتیاز، فوق دیپلم یک ساله 15 امتیاز، فوق دیپلم دو ساله 19 امتیاز، در صورتی که لیسانس خود را سه ساله گذرانده باشید، 21 امتیاز، اگر دارای دو مدرک لیسانس باشید، 22 امتیاز، فوق لیسانس 23 امتیاز و دکترا دارای 25 امتیاز است.

بیشتر بخوانید:

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا

شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در کانادا با دیپلم

اکسپری انتری کانادا

  • سن

برای افراد پایین‌تر از 18 سال و بالاتر از 47 سال نیز امتیازی در نظر گرفته نمی‌شود. حداکثر امتیاز 12 است که مربوط به سن 18 تا 35 سال است. از سن 36 تا 46 هرچه سن بالاتر رود، یک امتیاز کمتر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

شرایط سنی تحصیل در کانادا

  • پیشنهاد شغلی در کانادا

پیشنهاد شغلی از یکی از عنوان شغل‌های موجود در لیست طبقه بندی مشاغل در کانادا که در سطح A  یا B  قرار دارند، می‌تواند تا حداکثر 10 امتیاز به همراه داشته باشند.

  • سابقه کار

سابقه کار بر اساس کار  تمام وقت در کانادا یا خارج از کانادا  یا کار همزمان با تحصیل محاسبه می‌شود. سابقه کار دارای حداکثر 15 امتیاز است. تجربه کاری‌ یک سال دارای 9 امتیاز، بین 2 تا 3 سال 11 امتیاز، بین 4 یا 5 سال 13امتیاز و بالاتر از 6 سال 15 امتیاز دارد.

بیشتر بخوانید:

کار دانشجویی در کانادا

مهاجرت کاری به کانادا با قانون 2020

  • انطباق پذیری

این مرحله دارای حداکثر 10 امتیاز است:

داشتن فامیل درجه یک یا دو در کانادا: 5 امتیاز
بالاتر از CB4 بودن سطح زبان همسر: 5 امتیاز 
سابقه گذراندن تحصیلات در کانادا توسط متقاضی یا همسر: 5 امتیاز
سابقه حداقل یک سال کار در کانادا: 10 امتیاز
سابقه حداقل یک سال کار در کانادا توسط همسر:امتیاز

بیشتر بخوانید:

شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو