موسسه بین‌المللی sos مستقر در سنگاپور، هر ساله «نقشه ریسک سفر» را منتشر می‌کند با بررسی ۱۰ مولفه مهم از ریسک سلامتی و امنیتی، امن‌ترین کشورهای دنیا در 2020 را انتخاب کرده است که براساس آن تهدیدات امنیتی شدید، ناآرامی‌های مدنی و بی‌ثباتی سیاسی و بلایای طبیعی به‌عنوان اصلی‌ترین ریسک سلامت و امنیتی در موانع ورود گردشگر به کشورها پیش‌بینی شده است.

امن‌ترین کشورهای دنیا

موسسه بین‌المللی sos مستقر نقشه سالانه ریسک سفر خود برای سال ۲۰۲۰منتشر کرده است، نقشه ریسک سفر و خطرناک‌ترین مکان‌های گردشگری و همچنین بزرگ‌ترین مسائل و خطراتی که گردشگران با آن مواجه هستند را در پنج سطح ریسک سفر شامل عدم ریسک، ضعیف، متوسط، بالا و شدید بررسی و لیستی تدوین کرده است.

 • بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته برای سال ۲۰۲۰، کشورهای اروپای شمالی شامل ایسلند، سوئد، فنلاند، نروژ، اسکاتلند و استونی همچنین کشورهای سوئیس، سن مارینو، اسلوونی، جزایر ترک و کایاکس، جزایر کارائیب و آنگولا از امن‌ترین کشورهای جهان برای گردشگران به شمار می‌آیند.
 • کشورهایی همچون آرژانتین، ژاپن، چین، ایران، امارات، کویت، نامیبیا، آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند و بسیاری از کشورهای اروپایی جزو کشورهای کم خطر برای سفر قرار گرفته‌اند.
 • کشورهایی همچون روسیه، برزیل، هند، ترکیه، عربستان، موزامبیک، کاستاریکا، اندونزی و آفریقای جنوبی در بین کشورهای خطر ریسک متوسط قرار دارند.
 • کشورهای سودان جنوبی، سیرالئون، لیبریا، گینه‌بیسائو و گینه استوایی، اریتره، بخش‌هایی از مصر و بخش‌هایی از مکزیک در لیست با خطر ریسک بالا ارزیابی شده‌اند.
 • همچنین مناطقی در کشورهای آفریقایی و خاورمیانه مانند لیبی، سوریه، عراق، یمن، افغانستان، پاکستان، سومالی، جمهوری آفریقای مرکزی، با ریسک خطر شدید به‌عنوان خطرناک‌ترین کشورها برای گردشگری معرفی شده‌اند.

امن‌ترین کشورهای دنیا در 2020

سلامت جسمی که سازمان‌ها در حفظ آن اصولا پیشگیرانه عمل می‌کنند. سفرهای تجاری-تفریحی که کارفرمایان موظف به ایجاد اوقات فراغت برای کارمندان خود در سفرهای تجاری هستند. ایجاد ارتباط بین نسل هزاره و نسل اینترنت که با توجه به سلایق و انتظارات مختلف ریسک بسیاری از مشاغل را به چالش می‌کشند و استراتژی‌های خطر را توسعه می‌دهند. حفظ مشخصات حقوقی که مراقبت در برابر خطرها را افزایش می‌دهد و تامین منابع شرکت‌های نوپا و شرکت‌های کوچک و متوسط بی‌تجربه جهت برآورده‌کردن تعهدات خود به‌منظور مراقبت از گردشگران دهمین فاکتور ریسک به‌شمار می‌آید.

مناطق ریسک احتمالی با توجه به تنوع و عادات در حال ظهور گردشگران در سفرهای بین‌المللی و تعیین مقصد به‌وجود می‌آید و سیاست‌های سفر براساس فاکتورهای جدید خطر احتمالی ارزیابی می‌شود. براساس این فاکتورها، حدود ۱۱ درصد از سازمان‌های بررسی‌کننده ریسک سفر براساس اشتراک‌گذاری خدمات اقتصادی مقصد خود را تعیین می‌کنند، ۲۶ درصد براساس مسائل مربوط به زنان، ۳۱ درصد امنیت سایبری را مورد توجه قرار می‌دهند. ۱۵ درصد مسائل بهداشت روان، ۱۲ درصد مسافران معلول و ۲۲ درصد بر اساس مسائل تجاری-تفریحی و ۱۱ درصد مسائل مربوط به دگرباش‌ها را در تعیین مقصد مسافران با توجه به ریسک سفر پوشش می‌دهند.

موسسه بین‌المللی SOS، ارزیابی ریسک امنیتی تهدیدهای مبتنی بر خشونت سیاسی، ناآرامی‌های اجتماعی از جمله خشونت‌های اقلیتی و قومی و جرائم جزئی را ارزیابی می‌کند. همچنین فاکتورهای دیگری همچون سطح زیرساخت‌های حمل و نقل، اثربخشی خدمات ایمنی و اضطراری و آسیب‌پذیری کشور در برابر بلایای طبیعی در صورت احتمال تاثیرگذاری درنظر گرفته می‌شوند. کیفیت زندگی بالا، سیستم آموزشی بین المللی و استاندارد، فرصت های کاری برای شهروندان و مهاجران، اقتصاد با ثبات، قوانین و مقررات اقامت ساده، فرصت های سرمایه گذاری و تجاری مختلف از دیگر عموامل شناسایی کشورهای امین تلقی می‌گردد.

امن‌ترین کشورهای دنیا در 2020
تغییرات اقلیمی در تعیین ریسک سفر از اهمیت بالایی برخوردار است و در سال ۲۰۲۰ این تغییرات مسبب حوادث گوناگون همچون طوفان سهمگین و آتش‌سوزی‌های آمریکا، سیل در اروپا و زلزله‌خیزی در بخش‌های مختلف کره زمین از ترکیه و ایران تا ژاپن خواهد شد که در ریسک سفر تاثیرگذار خواهد بود. جرائم اینترنتی، آدم‌ربایی، مسائل اقتصادی تاثیرگذار بر سفرهای تجاری از دیگر فاکتورهای ایجاد ریسک برای سفر در سال ۲۰۲۰ هستند. موسسه بین‌المللی SOS همچنین به فاکتورهای خطر برای امنیت سفر زنان نیز توجه می‌نماید. با توجه به اینکه مسائلی همانند آزار جنسی، جرائم جنسی و تجاوز همواره موجب بالابردن نرخ ریسک سفر می‌شود. بررسی امنیت در هتل‌ها، حمل و نقل، امنیت حمل و نقل عمومی و مسیر تردد جاده‌ای و... در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است.

سه کشور حاشیه خلیج‌فارس در ۳۰ رتبه نخست این جدول قرار دارد. قطر در رتبه ۷، امارات‌متحده‌عربی در رتبه ۲۱ و عمان در رتبه ۲۳ امن‌ترین کشورهای جهان از نگاه گلوبال فاینانس قرار گرفته‌اند.

23 شاخص وجود دارد که از سوی شاخص جهانی صلح برای تعیین صلح استفاده می شود:

 • تعداد و مدت درگیری های داخلی
 • تعداد کشته شدگان درگیری سازمان یافته خارجی
 • تعداد کشته شدگان درگیری سازمان یافته داخلی
 • تعداد، مدت و نقش در درگیریهای خارجی
 • شدت درگیری داخلی سازمان یافته
 • روابط با کشورهای همسایه
 • سطح جرم درک شده در جامعه
 • تعداد پناهندگان و آوارگان به عنوان بخشی از جمعیت
 • بی ثباتی سیاسی
 • تاثیر تروریسم
 • ترور سیاسی
 • تعداد قتل
 • سطح جرم خشونت آمیز
 • احتمال بروز تظاهرات خشونت آمیز
 • تعداد زندانیان
 • تعداد افسران امنیت داخلی و پلیس
 • مخارج نظامی به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخل
 • تعداد پرسنل خدمات مسلح
 • حجم انتقال سلاح های اصلی معمولی به عنوان واردات
 • کمک مالی به ماموریت های صلح سازمان ملل
 • توانایی تسلیحات هسته ای و سنگین
 • سهولت دسترسی به سلاح های کوچک و سبک

امن‌ترین کشورهای دنیا در 2020

امن ترین کشور ها در جهان

باید درنظر داشته باشیم که اغلب امن ترین کشورهای جهان برخی از منحصر به فرد ترین و لذت بخش ترین تحصیلات را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می دهند. در ادامه فهرستی از برترین کشور ها بر اساس گزارش اخیر فهرست جهانی صلح و اینکه چگونه ممکن است هر کدام برای تحصیل در خارج از کشور مناسب باشند، فهرست شده اند.

جایگاه ایران در ۲۰۱۹ Global Finance

ایران در این رده‌بندی با کسب امتیاز ۷.۸۴ در رتبه ۷۷ قرار دارد و امن‌تر از کشورهای تایلند (رتبه ۱۰۰)، روسیه (رتبه ۱۰۷)، ترکیه (رتبه ۱۰۸) و اوکراین (رتبه ۱۱۶) شناسایی شده است.

جایگاه ایالات‌متحده آمریکا

آمریکا به‌ دلیل افزایش بالای نرخ جرائم خشونت‌بار و قتل و همچنین نرخ پایین امنیت شخصی و موارد بسیار حوادث طبیعی به‌ دلیل وسعت جغرافیایی با کسب امتیاز ۱۰.۳۰ در رتبه ۶۵ قرار رفته است.

فنلاند

فنلاند هم به لطف طبع آرام و متین مردمش در بین کشورهای آرام و صلح‌دوست جهان است. البته نیروهای نظامی این کشور معمولا درگیر فعالیت‌های صلح‌طلبانه در نقاط مختلف دنیا از جمله لیبی و پاکستان هستند. فنلاند سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در امر آموزش و بهداشت کرده است که منجر به استانداردهای بالای زندگی، امید به زندگی بالاتر و سطح سواد بهتر شده است. علاوه بر این سیستم آموزشی فنلاند بعنوان یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا شناخته می‌شود. این کشور تبعیض جنسیتی، تضاد طبقاتی و فساد پایینی دارد. مردم فنلاند معمولا رضایت بیشتر از زندگی فعلی خود و امید بالاتر به آینده نسبت به سایر ملت‌های دنیا دارند.

بلژیک

اگرچه بلژیک واقعا کشور کوچکی است ولی یکی از بهترین و آرام‌ترین کشورهای جهان است. بروکسل پایتخت بلژیک از زمان پایان جنگ جهانی دوم تبدیل به مرکز سیاست جهانی دنیا شده است در واقع بروکسل مرکز اتحادیه اروپا نیز هست. مردم این کشور از سطح بالای استاندارد زندگی، آموزش با کیفیت و البته سطح بالای خدمات بهداشت و درمان بهره‌مند هستند. بلژیک با توجه به معماری باشکوه، بناهای تاریخی و هنری یکی از بهترین کشورها برای علاقه‌مندان به تاریخ است.

نروژ

طبق شاخص صلح جهانی، نروژ یکی از آرام‌ترین کشورهای جهان است. درست مثل سایر کشورهای اسکاندیناوی نروژ آمار پایین جرم و جنایت را دارد. به دلیل سرمایه‌گذاری منطقی در تولید نفت، نروژ توانسته طی قرن گذشته به اقتصاد قدرتمندی دست پیدا کند. جای تعجب نیست که نروژ یکی از ثروتمندترین و گران‌ترین کشورهای دنیا است. به دلیل استاندارد بالای زندگی و رفاه اجتماعی نروژ واقعا یک کشور امن و راحت برای زندگی است. این کشور همچنین به دلیل طبیعت برجسته خود نیز مشهور است. نروژ کشور بسیار جالبی است که ارزش دیدن دارد.

جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک شما را در وسط اروپا قرار می دهد و این امکان را برای شما فراهم می کند که در سراسر قاره سفر کنید و کشورها و مکان هایی را کشف کنید که در غیر این صورت فرصتی برای بازدید از آنها نداشتید.جمهوری چک تا حدودی به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، در تقاطع تعداد زیادی از فرهنگ ها واقع شده است. ترکیب فرهنگی بی نظیر این کشور از لحاظ تاریخی عمدتاً توسط تأثیرات اسلاوونی، آلمان، اتریشی و یهودی شکل گرفته است، که منجر به میراث فرهنگی و سبک زندگی غنی اروپای مرکزی شد.

اسلوونی

با وجود آنکه اسلوونی از سال 1991 به یک کشور مستقل تبدیل شده است، اما در حال حاضر دارای تاریخ فرهنگی و آموزشی غنی است. در آنجا دوره های زبان انگلیسی و اسلوونی زبان در چهار دانشگاه اصلی ارائه می شود: در ماریبور، لیوبلیانا ، نووا گوریکا و پریمورسکا. همچنین اسلوونی دارای حدود 50 موسسه آموزش عالی مستقل کوچکتر است که برنامه های مطالعاتی متعددی را در همه زمینه ها ارائه می دهند.این کشور که در اروپای مرکزی واقع شده است تقریباً مانند جمهوری چک و اتریش از امنیت بالایی برخوردار است و برای تحصیل مقرون به صرفه دلپذیر می باشد و در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است.

کانادا

کانادا یکی از صلح آمیزترین کشورهای کره زمین است که با جمعیت تقریبا خونگرم خود، کلیشه ای از خوشبخت است.همچنین این کشور دارای مناظر بسیار زیبا و خیره کننده ای است که زیبایی استثنایی آمریکای شمالی را به نمایش می گذارد.کانادا کشوری مدرن و مترقی با شهروندانی روشنفکر است. انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی کشور است. در حالی که کانادا به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین و امن ترین کشورهای جهان برای زندگی شناخته می شود، دانشگاه های کانادا به طور مداوم در بین بهترین های جهان قرار می گیرند. کانادا با داشتن یکی از بالاترین سطح استانداردهای زندگی از دیگر کشورهای امن و آرام دنیا است. کاناداف به دلیل اقتصاد پویا، مزایای کاری زیاد و البته قابلیت‌های فرهنگی مقصد بسیاری از مهاجران دنیا است.افرادی که تازه وارد کانادا می‌شوند از خدمات ضروری رایگان مانند کلاس‌های یادگیری زبان و کارگاه‌های آموزشی بهره‌مند می‌شوند. به همین دلیل بسیاری از مهاجران کانادا را بعنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. کانادا همچنین معمولا از مناقشات نظامی دوری می‌کند و برای مخارج نظامی هزینه زیادی نمی‌کند. این کشور مناظر طبیعی زیبایی هم دارد که سالیانه گردشگران زیادی را روانه کانادا می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

جاذبه های توریستی کانادا

سوئیس

اگرچه سوئیس بخاطر تعالی دانشگاهی شناخته شده است، به لطف جمعیت چند زبانه ای که دارد، در صورتی که می خواهید یک زبان دوم را انتخاب کنید، مکان مناسبی برای تحصیل است. بسته به جایی که تحصیل می کنید می توانید زبان آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی انتخاب کنید. هر منطقه زبانی دارای نهادها، سنت ها و فرهنگ های خاص خود است، بنابراین تحقیقات خود را قبل از رفتن انجام دهید.کوه های آلپ بر 60٪ کشور تسلط دارند اما مناظر چشمگیر به این کوه ها ختم نمی شود. در تابستان شما می توانید از فستیوال های هنری و موسیقی در مراتع سوئیس لذت ببرید، در حالی که در ماه های سرد سال این فرصت را خواهید داشت که در ورزش های زمستانی از جمله اسکی ، هاکی روی یخ و اسکیت شرکت کنید. سوییس که بیشتر بخاطر پیست‌های اسکی خود معروف است طبق فهرست کشورهای آرام دنیا، یکی دیگر از کشورهای صلح‌دوست دنیا است. مردم سوییس دارای خدمات بهداشتی گسترده، نظام آموزش عالی و اشتغال بالا هستند. مردم سوییس به صبر و چند فرهنگی بودن معروف هستند. مردمی با زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف درون یک کشور با صلح و دوستی زندگی می‌کنند.

ایرلند

ایرلند داشتن یکی از خونگرم ترین ساکنین، در جهان شناخته شده است و در همین راستا در بین ده کشور برتر از لحاظ امنیت قرار دارد.. دولت ایرلند سالانه بیش از 782 میلیون دلار در تحقیقات موسسات آموزش عالی ایرلند سرمایه گذاری می کند. دانشگاه های ایرلند از نظر تاثیر پژوهش در 19 رشته، دربرگیری علوم طبیعی ، علوم اجتماعی و علوم انسانی، در رده 1 درصد برتر موسسات تحقیقاتی جهان قرار دارد. این کشور در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فرصتی منحصر به فرد برای شما فراهم می کند تا به برنامه های تحقیقاتی که منجر به نوآوری و تغییر زندگی در سراسر جهان می شوند ، بپیوندید.

ژاپن

اگرچه ژاپن در گذشته در خشونت سهم داشت، اما اکنون به طرز چشمگیری صلح آمیز و مکانی بسیار لذت بخش برای تحصیل است. ژاپنی ها به جامعه توجه بسیار زیادی نشان می دهند و در همه حالات زندگی صبور و مطیع هستند.ژاپن می تواند سرزمین تضادها باشد: می تواند بسیار شلوغ باشد، در توکیو بیش از 35 میلیون نفر زندگی می کنند. این کشور علاوه بر پیشرفت فناوری بالا، دارای زیرساخت ها و نوآوری هایی است که از بسیاری جهات موجب حسادت جهان تبدیل کرده است.. ژاپن کشوری جالب با مردم و فرهنگ فوق‌العاده است و یکی از آرام‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. مردم ژاپن به خوش اخلاقی و سعی و کوشش مشهور هستند. این مردم، بیش از مردم سایر نقاط دنیا صادق، مودب و دارای رفتار دوستانه هستند. آنها همچنین بسیار منظم و سازمان یافته هستند و معمولا به جامعه بیش از خود بها می‌دهند. شاید همین موارد باعث شده که مردم ژاپن یکی از پیشرفته‌ترین و توسعه یافته‌ترین جوامع را با بهترین فناوری و البته یک از قوی‌ترین اقتصادهای دنیا داشته باشند. هر سال گردشگران زیادی برای دیدن مناظر طبیعی، معابد باستانی و بناهای تاریخی ژاپن به این کشور سفر می‌کنند.

استرالیا

استرالیا با وجود تنها 23 میلیون نفر جمعیت، بعد از انگلستان و ایالات متحده سومین مقصد دانشجویان بین المللی در جهان است. این موضوع که استرالیا دارای هفت دانشگاه از 100 دانشگاه برتر جهان است ، تعجب آور نیست. در حقیقت استرالیا با بیش از 22000 دوره تحصیلی در 1100 موسسه ، غالباً بالاتر از آلمان، هلند، ژاپن و امثال در لیست های رتبه بندی دانشگاه ها قرار دارد.استرالیا به طور مداوم در بین خوشبخت ترین کشورهای جهان قرار دارد و دارای برخی از برترین شهرهای جهان برای زندگی دانشجویی است.

بیشتر بخوانید:

شرایط مهاجرت به استرالیا

ایسلند

ایسلند از سال 2008 به عنوان صلح آمیزترین کشور در فهرست جهانی صلح رتبه بندی شده است.ایسلند کشوری مترقی و صلح آمیز است که جامعه ای مدرن که آزادی و برابری مهمترین خصوصیات آن هستند، تشکیل داده است. ایسلند به طور مداوم بابت کیفیت زندگی، برابری جنسیتی و دموکراسی در رده های بالای سنجش قرار گرفته است و از نظر مراقبت های بهداشتی، آموزش و دسترسی به اینترنت یکی از بالاترین کشورهای جهان است.جهت تحصیل در ایسلند هفت دانشگاه وجود دارد. بیشتر مؤسسات آموزش عالی توسط دولت یا احزاب خصوصی با پشتیبانی دولت، اداره می شوند. در حال حاضر حدود 18000 دانشجو در سیستم آموزش عالی این کشور ثبت نام کرده اند که حدود 5٪ آنها دانشجویان بین المللی هستند. ایسلند به دلایل مختلفی در رتبه اول آرام‌ترین و صلح‌ طلب‌ترین کشورهای جهان قرار می‌گیرد. این کشور با موفقیت بر بحران بانکی طی سال‌های 2008 تا 2011 غلبه کرد و حالا یکی از پیشرفته‌ترین جوامع با سطح سواد 100 درصدی است. سطح سواد بالا و صبوری مردم ایسلند باعث شده تا نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین باشد. این کشور مخارج نظامی بسیار کمی دارد و در حال حاضر بدون ارتش است. جاذبه‌های طبیعی ایسلند از جمله آتشفشان‌ها و یخچال‌های طبیعی همچنین مناظر بسیار دیدنی همه ساله گردشگران زیادی را به این کشور جذب می‌کنند.

نیوزلند

نیوزلند کشوری زیبا است که علی رغم سایز کوچکش به واسطه کوه های الهام بخش خود و آزادی که دارد، بسیار بزرگ احساس می شود. این فضا حتی در شلوغ ترین شهرها مانند ولینگتون، اوکلند یا کریستچرچرچ، موجب شکیبایی نیوزیلند می شود.طبیعت آرام و آسوده نیوزلند نماینده مردم دلپذیر و خونگرم این کشور است، همچنین میزان جرایم پایین و امنیت عمومی کشور را نشان می دهد. علاوه بر این، به لطف این ایمنی و آموزش عالی می تواند موجبات افزایش دانشجویان بین المللی در نیوزیلند را فراهم کند. هر سال از نیوزیلند به لطف نرخ جرم پایین، توانایی‌های نظامی، ثبات سیاسی و احترام به حقوق انسانی با عنوان امن‌ترین وصلح‌دوست‌ترین کشور دنیا یاد می‌شود. مردم این کشور بسیار صبور و میهمان‌نواز هستند. این کشور روابط سیاسی و اقتصادی خود را با استرالیا حفظ کرده است و در سال 1987 به عنوان منطقه غیر هسته‌ای معرفی شد و در حال حاضر نیز از جنبش‌های ضد هسته‌ای حمایت می‌کند.
طبیعت زیبا، استاندارد بالای زندگی و رفتار دوستانه مردم این کشور سبب شده تا نیوزیلند تبدیل به یکی از مقصدهای گردشگری دنیا شود.

پرتغال

دلایل بسیاری برای عشق ورزی به کشور زبان و صلح آمیز پرتغال وجود دارد وجود دارد. با وجود آب و هوای زیبا، مردمی آسان گیر و فرهنگ جذاب، زندگی در پرتغال مانند زندگی در یک پتو بزرگ و راحت است. سیستم آموزش عالی پرتغال مطابق با استراتژی سراسر نوسازی آموزش عالی اروپا، دستخوش اصلاحاتی شده است. در چند سال گذشته مجموعه ای از اقدامات برای دستیابی به آنچه به عنوان فرایند بولونیا شناخته می شود، با هدف گسترش دسترسی به آموزش عالی ، تضمین ارزیابی کیفیت و نوسازی و بین المللی کردن آموزش عالی، در این کشور صورت گرفته است.

اتریش

کشور اتریش واقع در اروپای مرکزی، دارای برخی از اماکن دیدنی زیبا و همچنین سیستم آموزش عالی بسیار خوبی است.اهمیتی که اتریش به آموزش عالی می دهد در شهریه مراکز آموزشی این کشور، که حتی برای دانش آموزان بین المللی بسیار کم و معقول است، منعکس شده است.زبان اصلی این کشور آلمانی است، در حالی که انگلیسی نیز در بین ساکنان صحبت می شود و امر باعث شده است مقصدی عالی برای تمرین دو زبان به صورت همزمان باشد. اتریش هم کشوری در میان کشورهای صلح‌طلب و آرام دنیا است. این کشور از زمان جنگ جهانی دوم به بعد از منازعات دور کرده است. اتریش دارای سیاست خارجی منعطف و بی‌طرفانه است. امروزه از اتریش با نام یک شریک تجاری پر منفعت، مقصد مسافرتی و کشوری با سطح سواد بالا یاد می‌شود. با توجه به سطح استاندارد بالای زندگی و اقتصاد پویا، اتریش در رتبه سوم این لیست قرار گرفته است. سیستم خدمات بهداشتی و همچنین نظام آموزشی اتریش بعنوان یکی از بهترین و تحسین‌ شده‌ترین نظام‌های اروپایی شناخته شده است. جای تعجب نیست که وین پایتخت اتریش بعنوان راحت‌ترین شهر برای زندگی در بین شهرهای دنیا شناخته شده است.

دانمارک

کشور دانمارک علاوه بر داشتن ساکنین خونگرم، جوامع امن و میزان جرم پایین، دارای شهرهای پر رونق و مناظر بی نظیری می باشد. پس از ورود به این کشور دلیل اینکه چرا بسیاری از مردم کشور نوردیک را برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب می کنند، آشکار می شود. تحصیلات دانمارکی نوآورانه است و مدارک تحصیلی آن در سراسر جهان به رسمیت شناخته می شود و پایه و اساس عالی را برای حرفه آینده فارغ التحصیلان خود فراهم می کند. دانمارک دومین کشور آرام دنیا برای زندگی و مسافرت است. این کشور همیشه از مناقشات نظامی دوری می‌کند و بیشتر بر توسعه اقتصاد داخلی تمرکز کرده است. موفقیت این کشور با اصلاحات پیشرفته و سیاست‌های خردمندانه دولت محقق گشته است. مسائل بهداشت و درمان، برابری جنسیتی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی جزو اولویت‌های دانمارک است. دانمارک یک کشور متحد اروپایی با مردمانی تحصیل کرده و صبور است. مردم دانمارک بسیار همیار و پشتیبان یکدیگر و خوشبین هستند. کپنهاگ پایتخت دانمارک به عنوان مشهورترین پایتخت دوچرخه‌ها هم شناخته می‌شود. مردم دانمارک سبک زندگی آرام و بدون عجله‌ای دارند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو