در این مقاله با انواع ویزای انگلیس، نحوه اخذ ویزای انگلیس، شرایط اخذ آن، مدارک لازم و هزینه‌های مربوط به آن می‌پردازیم.
دانشگاه های کانادا به هنگام اپلای و درخواست پذیرش اولیه، بخشی جهت درخواست کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه مورد نظر وجود دارد که در صورت داشتن شرایط ممتاز، دانشگاه اقدام به پرداخت کمک هزینه و وام دانشجویی به دانشجو می نماید. تحصیل در کانادا رایگان نیست، اما مقرون به صرفه است. میانگین هزینه دانشجوی خارجی برای یک سال تحصیلی در دوره کارشناسی، 12000 دلار کانادا است.
فرصت مهاجرت توسط دولت کانادا از طریق مهاجرت کاری و در قالب برنامه اسکیل ورکر skilled worker برای شهروندان تمام کشورهای دنیا فراهم شده است. برنامه (Federal Skilled Worker Worker (FSW برای افرادی است که بخاطر تجربه کاری و مهارت های خود برای مهاجرت به کانادا انتخاب می شوند.
رتبه کشور کانادا از لحاظ کیفیت زندگی، ثبات سیاسی، امنیت و بازار کار در بالاترین سطح است. از برجستگی های دیگری که توانسته است در خصوص مهاجرت مورد توجه متقاضیان قرار گیرد، این است که کانادا صاحب یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا است. از این رو در متن سعی شده است به بررسی کار در کانادا پرداخت
یکی از ویزاهایی که برای سفر به کشورهای شینگن اروپا نیاز دارید ویزای شینگن می‌باشد که انواع مختلفی دارد و نوع ویزای مورد نیاز شما نیز با توجه به اهداف سفرتان مشخص خواهد شد. در این مقاله شما را با ویزای شینگن اروپا، انواع آن و نحوه‌ی اخذ ویزای شینگن آشنا خواهیم کرد.
هر شهروند خارجی که قصد ورود به ایالات متحده آمریکا را دارد باید ابتدا اقدام به اخذ ویزای آمریکا نماید. ویزای آمریکا می‌تواند یک ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم باشد.
کشورهای بسیاری برای کار وجود دارد اما در بین آن ها برخی دارای شرایط بهتری برای ایرانی ها هستند و به همین دلیل ایرانی های زیادی در این کشورها مشغول به کار هستند و بودن هم زبانان در این کشورها باعث کم تر مشکلات زندگی در کشوری دیگر شده است. معمولا کشورهایی مانند آلمان، کانادا، ترکیه ، استرالیا گزینه های مناسبی برای مهاجرت کاری ایرانی ها به حساب می‌آیند. در ادامه به معرفی شرایط هر یک از این کشورها برای مهاجرت کاری خواهیم پرداخت.
کانادا از کشورهایی است که به افرادی که در زمینه های کاری مختلف، تخصص داشته باشند ویزای کار می دهد و این افراد می توانند از طریق کار به کانادا مهاجرت کنند. دولت کانادا از تخصص و مهارت این افراد در امور مختلف استفاده می کند و به این ترتیب در زمینه های کاری مختلف از جمله صنعت پیشرفت می کند. مهاجرت به کانادا از طریق کار، یکی از متدوال ترین روش های اخذ اقامت این کشور است و هر ساله تعداد زیادی از افراد از طریق ویزای کار به کشور کانادا مهاجرت می کنند
یکی از راه های ورود به کشور کانادا می تواند اخذ ویزای تحصیلی کانادا باشد و متقاضیان می توانند جهت اقامت پس از تحصیل در کانادا اقدام نمایند، البته با توجه به شرایط و قوانین موجود این امکان همچنان وجود دارد که جهت اقامت پس از تحصیل در کانادا اقدام نمود. کشور کانادا علاوه بر سیستم آموزشی قوی امکان دریافت اقامت کانادا پس از تحصیل را برای دانشجویان فراهم نموده است
در حال حاضر کانادا برای دریافت اقامت دائم پس از تحصیل دارند. دیگر ملاک مهم برای انتخاب کشور، هزینه تحصیل است؛ هزینه تحصیل در کانادا نیز کمتر از انگلستان، امریکا و استرالیا است. این موارد باعث شده که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی ، کانادا را برای تحصیل انتخاب کنند. در ادامه به این مطلب می پردازیم که ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول میکشد
هر سال بیش از ۳۰۰،۰۰۰ نیروی کار خارجی با ویزای کار موقت وارد کانادا می شوند. همه افرادی که اقامت دائم کانادا را ندارند و جز شهروندان کانادایی نیستند، برای این که بتوانند در کانادا کار کنند، باید ویزای کار موقت دریافت کنند. البته استثنا هم وجود دارد که به برخی از افراد این امکان را می دهد که بدون ویزای کار در کانادا به طور موقت مشغول به کار شوند.