بر اساس قوانین جامع کمیسیون اروپا متقاضیان ویزای شینگن ملزم هستن که از کشور مقصد خود نسبت به تعیین وقت سفارت ویزای شینگن اقدام کنند و اگر در برنامه سفر خود به اروپا، قصد بازدید از چند کشور متفاوت را دارند، باید از کشوری که بیشترین زمان اقامت را در آن خواهند داشت وقت سفارت ویزای شینگن را تعیین کنند.
ویزای توریستی کانادا یا همان ویزای گردشگری کانادا برای تفریح و بازدید از جاذبه های دیدنی کشور کانادا و دیدار خانواده و دوستان برای متقاضیان فراهم شده‌است. با این ویزا می‌توانید به مدت ۶ ماه در کانادا اقامت داشته‌باشید. در این مطلب به هزینه، مدارک مورد نیاز و شرایط دریافت ویزا توریستی کانادا می پردازیم.
انگشت نگاری کانادا برای متقاضیان اخذ انواع ویزا از جمله ویزای توریستی، سرمایه‌گذاری، تحصیلی و کاری کانادا اجباری است. انگشت نگاری یا بیومتریک یا به اصطلاحی دیگر وک، در مراکز سفارت کانادا انجام می‌شود و برای گذراندن این مراحل، حتما لازم نیست که به سفارت کانادا مراجعه کنید. پس از دسامبر ۲۰۱۳، تمامی متقاضیان ایرانی و اتباع سایر کشورها، تا ۳۰ روز کاری پس از درخواست ویزای کانادا باید برای انگشت نگاری به یکی از دفاتر اعلام شده از سوی سفارت کانادا مراجعه کنند. برای افراد با سن بیشتر از ۱۴ سال و کمتر از ۸۰ سال گذراندن مراحل انگشت نگاری الزامی است.
ویزای تحصیلی اتریش در سال 2020 جزو پرتقاضاترین ویزاهای درخواستی ایرانیان بود زیرامزایای بسیاری همچون تحصیل رایگان و عدم نیاز به مدرک زبان را در بر داشت. مهاجرت بهاین کشور به دلیل رفاه اجتماعی بالا از جمله انتخاب های تحصیلی افراد می باشد.
کبک تنها استان در کاناداست که طبق موافقتنامه که با دولت مرکزی دارد قادر است که قوانین کاملا مشخصی برای جذب نیروی مهاجر داشته باشد
مهاجرت از طریق تخصص و کار یکی از معمول‌ترین راه‌ها برای مهاجرت است. هر فرد متخصصی ممکن است در مراحلی از زندگی خود بخواهد از تخصصش طوری استفاده کند که دیگر در کشور خودش آن امکانات وجود نداشته باشد و برای همین تصمیم به مهاجرت کاری به کشور دیگری را بگیرد.
جهت کسب اطلاعات درمورد ویزای تاجیکستان و انواع ان در این مقاله با ما همراه باشید.
برای کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند روش های متعدد زیادی وجود دارد که یکی از این روش ها سرمایه گذاری در کشور کاناداست ، و یکی از روش های سرمایه گذاری که می توان به آن اشاره کرد راه اندازی یک استارتاپ در کشور مقصد است؛در این مقاله به این نوع ویزا خواهیم پرداخت.