برای مهاجران ایرانی در سال‌های اخیر، استرالیا مقصدی جذاب بوده است. این کشور امکانات بالا و زندگی مدرن را پیشنهاد کرده و در کنار آن سیاست‌هایی مبنی بر مهاجرپذیری دارد. این سیاست‌ها باعث شده تا راه‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود داشته باشد. با زانکو همراه باشید تا در این مطلب راه‌های مختلف اخذ ویزای استرالیا را بررسی نماییم.

کشور استرالیا از لحاظ مساحت ششمین کشور پهناور دنیاست. با این وجود، تنها 25 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور تا سال 1901 مستعمره‌ی بریتانیای کبیر بوده و 119 سال از استقلال آن می‌گذرد. زبان رسمی این کشور انگلیسیست. همین مسئله نیز برای مهاجرپذیری این کشور مزید بر علت شده است. حکومت این کشور سکولار بوده و هیچ دینی به عنوان دین رسمی وجود ندارد. با این حال نیمی از جمعیت این کشور مسیحی می‌باشند. پایتخت این کشور شهر کانبرا می‌باشد. در این شهر خانه‌ی فرماندار قرار دارد که به‌صورتی تشریفاتی نمایندگی بریتانیا را در استرالیا انجام می‌دهد. در عمل این نخست وزیر است که اداره‌ی امور را به دست دارد.

ویزای کار استرالیا

استرالیا از اقتصادی قوی و پویا بهره‌مند می‌باشد. امنیت شغلی نیز در این کشور بالاست و بالاتر از همه‌ی این‌ها، پذیرش بالایی نسبت به متخصصان و جویندگان کار غیر استرالیایی وجود دارد. دولت استرالیا در قالب یک لیست، مشاغل مورد نیاز را همه ساله اعلام می‌کند. ویزا‌های کاری استرالیا به دو دسته‌ی موقت و دائم تقسیم می‌شوند. اقدام مستقیم برای ویزای دائم سخت و تقریبا غیر ممکن است. روش معمول، دریافت ویزای موقت و سپس کسب امتیازات لازم برای ویزای دائم می‌باشد. لازم به ذکر است که فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه‌های استرالیا امتیاز مضاعف برای شما محسوب خواهد شد. همچنین جمع‌آوری امتیازات در قالب انجام کار مرتبط با رشته صورت می‌پذیرد.

مهاجرت کاری استرالیا


پارامتر‌های دیگری از جمله سن، میزان تحصیلات و تسلط به زبان نیز بر امتیازگیری شما تاثیر خواهند گذاشت. شما می‌توانید به‌صورت مستقل به جمع‌آوری امتیاز مشغول شوید یا از اسپانسر استفاده کنید. این اسپانسر می‌تواند کارفرمای شما بوده یا اسپانسر ایالتی باشد. جمع‌آوری امتیازات به‌صورت مستقل به مراتب سخت‌تر است و پیشنهاد می‌شود در دوران اقامت موقت خود، رضایت و حمایت یک اسپانسر  مورد تایید اداره‌ی مهاجرت استرالیا را جذب کنید.


انواع ویزای کار استرالیا

موقت:

•    ویزای ۴۰۰ استرالیا
•    ویزای ۴۷۶ استرالیا ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص
•    ویزای ۴۸۵استرالیا ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا
•    ویزای ۴۸۲ استرالیا با اسپانسر مناطق کم‌جمعیت و اسپانسر فامیلی

دائم:

•    ویزای ۱۸۶ استرالیا با اسپانسر شغلی
•    ویزای ۱۸۷ استرالیابا حمایت کارفرما در مناطق کم جمعیت
•    ویزای ۱۸۹ استرالیا به صورت مستقل
•    ویزای ۱۹۰ استرالیا با اسپانسر ایالتی

ویزای گردشگری استرالیا

توریسم استرالیا

استرالیا از لحاظ توریستی نیز حرف‌هایی برای گفتن دارد. صنعت توریسم این کشور رتبه‌ی یازدهم را در جهان داشته و همه‌ساله، ده‌ها هزار نفر به قصد گردشگری به این کشور سفر می‌کند. برخی از این سفر‌ها نیز برای سر زدن به آشنایان است. در هر دو صورت نیاز است افراد ویزای توریستی دریافت کنند. این ویزا قابل تبدیل به هیچ‌نوع ویزای دیگری نخواهد بود. بنا بر اصل خون، اگر در زمان سفر شما به استرالیا، فرزندتان به دنیا بیاید، فقط در صورتی پاسپورت استرالیایی دریافت می‌کند که یکی از والدین استرالیایی باشند. 
برای دریافت ویزای گردشگری استرالیا، بسیار مهم است تا مقصد دقیق سفر خود را مشخص نمایید. ممکن است بخواهید در خانه‌ی اقوام خود بمانید یا به هتل بروید. این مسئله باید قبل از درخواست شما مشخص شده باشد زیرا افسر ویزای استرالیا به شدت روی آن حساس خواهد بود. اگر نتوانید اثبات کنید جایی برای ماندن و انگیزه‌ای برای بازگشت دارید، برای جلوگیری از افزایش شمار پناهندگان و مسائل امنیتی، درخواستتان مردود خواهد شد.

ویزای تحصیلی استرالیا

علاوه بر کیفیت بالای زندگی، مدرن بودن، اقتصاد پویا و امنیت و رفاه، استرالیا از لحاظ رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌ها و امکانات آموزشی نیز سطح بسیار بالایی دارد. این کشور در حال حاضر در زمره‌ی برترین مقاصد مهاجران تحصیلی قرار می‌گیرد. جالب است بدانید 5 دانشگاه از 50 دانشگاه برتر دنیا در استرالیا قرار دارند.

تحصیل در استرالیا
برای تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه، متقاضی می‌تواند قیم خود را نیز با خود بیاورد. برای درخواست ویزای تحصیلی در مقاطع دانشگاهی نیز لازم است سوابق تحصیلی خود به همراه مدارک هویت و زبان را ارائه دهید. با توجه به این سوابق، امتیازی به شما تخصیص یافته و بر اساس این امتیاز، درخواست شما رد یا قبول خواهد شد. لازم به ذکر است این ردی و قبولی با توجه به دانشگاه مورد نظر شما خواهد بود. یعنی امتیازی که برای یک منطقه و دانشگاه مردود است برای منطقه و دانشگاهی دیگر در استرالیا، موجب قبولی شما خواهد شد.

بهترین رشته های برای گرفتن بورسیه

بهترین رشته ها برای اپلای

ویزای والدین، همسر و فرزند

هر فردی که شهروند استرالیا لقب بگیرد، می‌تواند از توانایی اسپانسرینگ خود در جهت ویزا گرفتن بستگان درجه یک استفاده کند. برای همسر و نامزد، ابتدا ویزای موقت صادر می‌شود. در طول زمان این ویزا، همسر باید هزینه‌های زندگی شما را بپردازد و اصطلاحا اسپانسر شما شود. پس از اتمام این دوران به صورت موفقیت آمیز می‌توانید برای ویزای دائم اقدام نمایید.

اسپانسرینگ خانواده استرالیا
برای وارد کردن فرزند به خاک استرالیا نیز پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است. شما می‌توانید حتی یکی از یتیم‌های بستگان خود را به فرزندی قبول کرده و وارد خاک استرالیا نمایید. این شرایط برای به سرپرستی گرفتن فرزند نیز حاکم است. در کل دولت استرالیا حمایت‌های بسیار خوبی را در زمینه‌ی جمع شدن خانواده‌ها فراهم می‌نماید.
همچنین فرزندان نیز می‌توانند اسپانسر والدین خود شده و آن‌ها را وارد خاک استرالیا نمایند. در صورتی که فرزند زیر 18 سال داشته باشد، والدین به طور موقت و تا 18 سالگی وی ویزا دارند و پس از آن تصمیم با فرزند است که اسپانسر آن‌ها بشود.

ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا

برای دریافت این ویزا لازم است میزان مشخصی سرمایه داشته و قصد راه‌اندازی یا خرید یک کسب‌وکار را داشته باشید. شرایطی همچون سابقه‌ی مدیریتی، سن، تحصیلات و تسلط بر زبان امتیاز شما را افزایش می‌دهند. در قالب مطلبی جداگانه در وبلاگ زانکو این نوع ویزای استرالیا را به تفصیل مورد بررسی قرار داده ایم. از اینجا بخوانید.

 

 

بیشتر بخوانید:

دانشگاه موناش استرالیا

شهرهای معروف استرالیا

پیشنهاد سردبیر زانکو