مهاجرت تحصیلی یکی از روش‌های مرسوم برای مهاجرت به شمار می‌رود. مهاجرت تحصیلی در واقع تحصیل در دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی خارج از کشور و اقامت دائم در آن کشور بعد از اتمام تحصیل است. مهاجرت تحصیلی می‌تواند شرایط به مراتب بهتری را برای مهاجران فراهم آورد. زیرا با ورود به دانشگاه‌های معتبر و کسب مدرک دانشگاهی در کشور مورد ‌نظر، شانس پیدا کردن کار به عنوان یک نیروی ماهر به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت و این موضوع می‌تواند موجب تسریع فرآیند دریافت اقامت دائم شما باشد.
دانشگاه های کانادا به هنگام اپلای و درخواست پذیرش اولیه، بخشی جهت درخواست کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه مورد نظر وجود دارد که در صورت داشتن شرایط ممتاز، دانشگاه اقدام به پرداخت کمک هزینه و وام دانشجویی به دانشجو می نماید. تحصیل در کانادا رایگان نیست، اما مقرون به صرفه است. میانگین هزینه دانشجوی خارجی برای یک سال تحصیلی در دوره کارشناسی، 12000 دلار کانادا است.
کالج چیست؟ زمانی که قصد تحصیل در یک کشور دیگر و یا مهاجرت تحصیلی داشته باشید به دو لغت کالج (college) و دانشگاه (university) برمی‌خورید که ممکن است تفاوت بین کالج و دانشگاه را ندانید؛ در ادامه به معرفی کالج می‌پردازیم
SAT مخفف عبارت Scholastic Aptitude Test که ترجمه‌ی فارسی آن آزمون استعداد تحصیلی است. این آزمون برای کسانی است که در سال‌های آخر دبیرستان تحصیل می‌کنند و قصد ورود به دانشگاه را دارند.
راحتی زندگی در کشور کانادا و وجود دانشگاه ­های بین المللی در این کشور باعث شده است که کانادا به یک مقصد رویایی برای تحصیل در مقطع لیسانس بدل شود. در ادامه به رشته های موجود مقطع لیسانس در کانادا اشاره می کنیم
راحتی زندگی در کشور کانادا و وجود دانشگاه ­های بین المللی در این کشور باعث شده است که کانادا به یک مقصد رویایی برای تحصیل در مقطع دکتری بدل شود. در ادامه به رشته های موجود مقطع دکتری در کانادا اشاره می کنیم
راحتی زندگی در کشور کانادا و وجود دانشگاه ­های بین المللی در این کشور باعث شده است که کانادا به یک مقصد رویایی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس بدل شود. در ادامه به رشته های موجود مقطع فوق لیسانس در کانادا اشاره می کنیم
هر سال بیش از ۳۰۰،۰۰۰ نیروی کار خارجی با ویزای کار موقت وارد کانادا می شوند. همه افرادی که اقامت دائم کانادا را ندارند و جز شهروندان کانادایی نیستند، برای این که بتوانند در کانادا کار کنند، باید ویزای کار موقت دریافت کنند. البته استثنا هم وجود دارد که به برخی از افراد این امکان را می دهد که بدون ویزای کار در کانادا به طور موقت مشغول به کار شوند.
زمانی که تصمیم به تحصیل در کشور دیگری می‌گیرید ممکن است با موضوعی با عنوان پذیرش مشروط روبرو شوید. ما در این مقاله قصد داریم بگوییم که پذیرش مشروط چیست و اینکه آیا قبول یا رد آن به نفع شماست یا نه و همچنین شرایط دریافت پذیرش مشروط از دانشگاه یا کالج‌های مختلف چگونه خواهد بود.
آیلتس به عنوان یکی از پرطرفدارترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان شناخته شده است.نمره آیلتس برای ورود به کانادا بخشی مهم از درخواست خواهد بود.
برای اخذ اقامت کشور کانادا بسیاری روش دریافت ویزای تحصیلی را برمی‌گزینند. یکی از شروط دریافت پذیرش از کالج‌ها یا دانشگاه‌های کشورهای فوق، اثبات مدرک زبان نیاز مورد نیاز تحصیل در کانادا است. کشور کانادا انگلیسی زبان است؛ گرچه دریافت پذیرش از برخی دانشگاهای ایالت کبک نیاز به دانش زبان فرانسوی می باشد.
دانشجویانی که قصد دارند بیش از 6 ماه در کانادا تحصیل کنند به اجازه تحصیل در کانادا یا استادی پرمیت کانادا احتیاج دارند. استادی پرمیت کانادا همچنین به دانشجویان بین المللی تمام وقت در کانادا اجازه می‌دهد که تا حداکثر 20 ساعت در هفته درون یا بیرون از دانشگاه کار کنند.