در مقایسه با تعداد بورسیه هایی که کشور های آمریکا، انگلستان یا استرالیا هر ساله برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، تعداد بورسیه های کشور کانادا بسیار محدود است. بااین حال دانشگاه های بسیاری در کانادا فاند میدهند

اغلب دانشگاه های کانادا به دانشجویان ممتاز فاند میدهند.

بورسیه بین المللی لستر پیرسون

بورسیه بین المللی لستر پیرسون در دانشگاه تورنتو برای دانشجویان بین المللی ای طراحی شده است که دستاورد های آکادمیک و خلاقیت های بسیار خوبی از خود نشان داده اند و در مقاطع قبلی خود به عنوان دانش آموز یا دانشجو برتر شناخته می شدند. این بورسیه شامل هزینه هایی از جمله شهریه، کتاب و هزینه های سکونت طی چهار سال تحصیل دانشجو در کشور کانادا خواهد بود

بورسیه ورودی بین المللی کالج هامبر

هامبر به دانشجویان بین المللی جدیدی که در ماه های سپتامبر و ژانویه هر سال تحصیل خود را در این دانشگاه اغاز می کند بورسیه های کامل و محدودی اعطا میکند که قابل تمدید نیز هستند و دانشجویان را فاند می کند.

برنامه بورسیه دانشجویان بین المللی دانشگاه یورک

دانشجویان بین المللی ای که سوابق تحصیلی بسیار خوبی داشته باشند و در دانشگاه یورک پذیرفته شده باشند می توانند از بورسیه هایی به ارزش 60,000 تا 100,000 دلار که برای 4 سال تحصیل رایگان در کانادا در این دانشگاه در نظر گرفته شده اند بهره مند شوند.دانشگاه یورک از دانشگاه های کانادایی هست که دانشجویان برتر خود را فاند می کند.

بورسیه دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه بریتیش کلمبیا دستاوردهای تحصیلی دانشجویان برتر را از سرتاسر دنیا بررسی می کند و سالیانه بیش از 10 میلیون دلار وقف بورسیه و شکل های دیگر کمک هزینه های تحصیلی دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی می کند. دانشجویان برتر می توانند از دانشگاه بریتیش کلمبیا فاند بگیرند.

بیشتر بخوانید:

بورسیه چیست؟

بورسیه ورودی دانشگاه کارلتون برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه کارلتون بورسیه ای به ارزش 4000 تا 16,000 دلار به دانشجویانی که طی روند اخذ پذیرش به طور میانگین بالاتر از 80 درصد امتیاز معیار های پذیرش را کسب کرده باشند، اعطا میکند.

بورسیه مقطع کارشناسی ارشد وانیر کانادا

بورسیه مقطع کارشناسی ارشد و دکتری وانیر کانادا به منظور جذب و نگه داری دانشجویان دکتری که در سطح جهانی مطرح هستند طراحی شده است تا کانادا را به عنوان یکی از بهترین مراکز جهانی در زمینه تحقیقات و آموزش عالی تبدیل کنید. این بورسیه ها برای مقطع دکتری دانشگاه های کشور کانادا در نظر گرفته شده است. ارزش ان 50,000 دلار برای هر یک سال از 3 سال تحصیلی در کشور کانادا خواهد بود و  دانشجو در طول تحصیل از فاند برخوردار است.

بورسیه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه مانیتوبا

بورسیه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه مانیتوبا یکی از بورسیه هاییست که بر اساس دستاورد های دانشجویان به آنها تعلق می گیرد و برای تمامی دانشجویانی که در یکی از مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری دانشگاه مانیتوبا به تحصیل مشغول می شوند، صرف نظر از ملیت آنها آزاد است. این بورسیه ها برای دانشجویان مقطع دکتری 18000 دلار و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 14000 دلار ارزش دارند که برای یک مدت زمان 12 ماهه در نظر گرفته شده اند.

بورسیه های دکتری پیر الیوت ترودو

این بورسیه برای تمامی دانشجویان بین المللی که در یکی از رشته های مقطع دکتری در رشته های علوم اجتماعی و علوم انسانی پذیرفته شده اند در نظر گرفته شده است. هم چنین افرادی که در سال اول و یا دوم این رشته ها در یکی از دانشگاه های کشور کانادا به تحصیل تمام وقت مشغولند میتوانند از این بورسیه استفاده کنند. ارزش سالیانه این بورسیه برای هر یک دانشجو 60,000 دلار است که برای مدت زمان حداکثر سه سال خواهد بود.

بورسیه بین المللی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو به دانشجویان بین المللی ای که در یکی از رشته های پژوهش محور مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری به صورت تمام وقت به تحصیل مشغول شده اند فاند می دهد. بورسیه دانشجویان بین المللی ای که ارزشی معادل 2000 دلار در ترم، برای 2 سال تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و یا 4000 دلار در تر ترم برای 3 سال تحصیلی در مقطع دکتری دارد.

بورسیه مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری برای دانشجویان بین المللی خود بورسیه های متنوعی در نظر گرفته است و به دانشجویان برتر فاند می دهد. ارزش بورسیه های این دانشگاه میتواند از 1000 دلار تا 40,000 دلار متفاوت باشد و رشته های تحصیلی مختلفی را شامل شود.

ایا دانشگاه های کانادا فاند میدهند؟

بورسیه مقطع فوق لیسانس کانادا

یکی دیگر از کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان کانادایی مقطع فوق لیسانس و یا دکترا دانشگاه‌های کانادا است. این نوع از بورسیه تحصیلی کانادا توسط سه ارائه دهنده فدرال مدیریت می‌شود:

  • موسسه تحقیقاتی بهداشت کانادا
  •  شورای تحقیقات علوم طبیعی و مهندسی کانادا
  • شورای  تحقیقات علوم اجتماعی و انسانی کانادا

این نوع از بورسیه تحصیلی کانادا با ارزش ۱۷۵۰۰ دلار برای یک سال اعتبار دارد و یکی از شرایط اولیه درخواست بورسیه داشتن شهروندی کانادا و یا اقامت دائم کانادا است. 

بیشتر بخوانید:

بهترین رشته های برای گرفتن بورسیه

بورسیه فوق لیسانس NSERC

یکی دیگر از انواع مختلف کمک‌های تحصیلی دولتی کانادا در قالب scholarships، grants و awards برای دانشجویان ممتاز تحصیل در مقطع فوق لیسانس و رشته‌های علوم طبیعی و یا مهندسی در یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا است که از طرف سازمان NSERC تامین مالی می‌شود.

بورسیه تحصیلی سازمان ایالات متحده آمریکا OAS

 این نوع از بورسیه تحصیلی دولتی کانادا برای دانشجویان فارغ‌التحصیل عضو کشورهای OAS است که شامل کشورهای آمریکای لاتین و جزایر کارائیب می‌شود.دانشجویان فارغ‌التحصیل عضو کشورهای OAS فاند می گیرند.

بورسیه های ورودی کشورهای مبدا

بورسیه تحصیلی کانادا که یکساله است و به دانشجویان تازه فارغ‌التحصیل شده و بومی کانادا ( شهروندان کانادایی، مهاجران دارای اقامت دائم) اهدا می‌شود. دانشجویان متقاضی این بورسیه تحصیلی میبایست دارای معدل میانگین GPA 10.5 یا بالاتر و ثبت‌نام تمام وقت در دانشگاه مورد نظر باشند. ارزش این بورسیه برای دانشجویان جدید فوق لیسانس ۲۰۰۰ دلار و برای دانشجویان جدید دکترا ۳۰۰۰ دلار خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

بورسیه تحصیلی در کانادا

کمک هزینه تدریس Teaching Assistantships TA

اساتید معمولا از اعضای این بخش که از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا هستند برای وظایف مختلفی نظیر اداره کردن آزمایشگاه‌ها و گروه‌های تحصیلی، کمک به آماده‌سازی سخنرانی، نشانه‌گذاری تکالیف و آزمون‌ها ، کلاسهای رفع اشکال، کمک به برگزاری امتحانات، تصحیح اوراق و مواردی از این قبیل استفاده می‌کنند.
وظایف کاری دستیار استاد ( TA) در صورتی که دانشجو در محدوده‌های مختلف تحصیلی نظیر معدل تحصیلی و مهارت‌های زبان انگلیسی قدرتمند ظاهر شود، ممکن است در خارج از محوطه دانشگاه انجام گیرد و در این شرایط اغلب اساتید دانشگاه‌ها دامنه وسیعی از دوره‌ها و فرصت‌های آموزشی TA را در دفاتر مختلف و به همراه حقوق در اختیار فرد قرار می‌دهند. ارزش این نوع از کمک هزینه چیزی بیش از ۱۰٫۰۰۰ دلار در سال است و نیازمند میانگین معدل GPA 10 یا بالاتر و مهارت عالی زبان انگلیسی است.

کمک هزینه تحقیقاتی و پژوهشی Research Assistantships RA

افراد واجد شرایط RA معمولا توسط اعضای دانشکده و اساتید استخدام شده و به همکاری در پروژه تحقیقاتی که با تحقیقات فردی‌اش ارتباط مستقیم دارد، خواهد پرداخت. دانشجوی مذکور در خلال گذراندن واحدهای درسی، بخشی از زمان خود را صرف تحقیق در موضوعات مورد توجه استاد می‌کند. این تحقیقات با کمک و همراهی استاد راهنما هدایت می شود و در نهایت به ارائه مقاله و پایان نامه دانشجو و پژوهشی عالی می‌انجامد.

بورسیه تحصیلی شایستگی تحصیلی Merit Scholarships

 این نوع از بورسیه تحصیلی کانادا براساس نمرات درسی مقطع تحصیلی قبلی‌ دانشجو اهدا می‌شود و تنها برای دانشجویان ممتاز در دسترس است. مقدار ارزش این نوع از بورسیه تحصیلی از ۱۰۰۰ تا ۱۲٫۰۰۰ دلار متغیر است و پیشنهاد و تصمیم‌گیری در مورد آن توسط دپارتمان تحصیلی مربوطه انجام می‌پذیرد. دانشجویان ممتاز می توانند از این فاند استفاده کنند.

جوایز کمک مالی Donor-Funded Awards:

جوایز مالی با ارزشی تا سقف ۲۰٫۰۰۰ دلار براساس نیاز مالی، محدوده‌های تحقیقاتی خاص و برتری تحصیلی فردی توسط دانشگاه به دانشجوی مربوطه اهدا می‌شود.

بیشتر بخوانید:

پذیرش تحصیلی کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو