با افزایش تعداد موارد ابتلا به کووید۱۹ در انتاریو، مقامات بهداشتی از مردم خواستند تا محدودیت‌ها...

اخبار کانادا /

دکتر ترزا تم، مدیر ارشد بهداشت عمومی و معاونش با حضور ترودو از محدودیت های جدید در انتاریو و برنامه‌های حوزه کسب و کار مربوط به کووید۱۹ می‌گویند

 

مقامات بهداشت عمومی قرار است پیش بینی‌های جدیدی درباره عفونت و مرگ ناشی از کووید۱۹ را منتشر کنند.  محدودیت های جدید در انتاریو برای کاهش سرعت انتقال پیش بینی شده است.

به گزارش رسانه هدهد کانادا، دکتر ترزا تم، مدیر ارشد بهداشت عمومی و هوارد نجو، معاونش، ظهر جمعه در یک کنفرانس خبری به بررسی این موضوع خواهند پرداخت.

جاستین ترودو، نخست وزیر، کریستیا فریلند، وزیر دارایی، پتی هاجدو، وزیر بهداشت، ماری کلود بیبو وزیر کشاورزی و دومینیک لوبلانک وزیر امور بین دولتی در این کنفرانس خبری شرکت می‌کنند تا بیانیه‌های جدید مربوط به اقدامات کووید۱۹، به خصوص در حوزه کسب و کار را از سوی دولت اعلام کنند.

 

ماه گذشته، تم مدلی را ارائه کرد که نشان می‌داد بیماری همه گیر در سطح ملی در حال گسترش است. 

وی در همان زمان هشدار داد که اگر کانادایی‌ها اقدامات پیشگیرانه را افزایش ندهند، ویروس می‌تواند از کنترل خارج شود و موجی بزرگتر از موج اول ایجاد شود.

پیش بینی‌های وی حاکی از آن است که تعداد موارد ابتلا ممکن است تا ماه اکتبر به بیش از ۵۰۰۰ مورد در روز برسد.

البته تاکنونن این سناریو که بدترین حالت ممکن است، اتفاق نیفتاده است، اما انتاریو با ثبت ۹۳۹ مورد جدید کووید۱۹ در روز جمعه، به بالاترین تعداد موارد روزانه در استان رسیده است. همچنین تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه نیز افزایش یافته است.

داگ فورد نخست وزیر انتاریو نیز امروز درصدد برگزاری یک جلسه اضطراری است تا محدودیت های جدید در انتاریو برای تغییر روند فعلی تنظیم کند، اقداماتی که می‌تواند شامل تعطیلی سالن‌های ورزشی، سینماها و غذا و نوشیدنی داخلی در رستوران‌ها، بارها، کلوپ‌های شبانه و فودکورت‌ها باشد.

دولت استانی در حال حاضر به فکر تعطیلی مدارس، مراکز نگهداری از کودکان، کالج ها، دانشگاه‌ها یا دادگاه‌ها نیست.

کبک نیز با اعلام ۱۰۱۰ مورد جدید ابتلا درصدد اجرای اقدامات سختگیرانه تری است.

 

 

تعداد مناطق «قرمز» در کبک با تعداد زیاد موارد، در حال افزایش است و مجبور به تعطیلی رستوران‌ها، بارها، تئاترها و برخی مشاغل دیگر می‌شود.

در بریتیش کلمبیا، اکنون تعداد موارد ابتلا از ۱۰ هزار نفر گذشته است، اما بانی هنری، رئیس بهداشت عمومی استان گفت که منحنی‌ها دوباره شروع به مسطح شدن کرده است.

پیشنهاد سردبیر زانکو