استان های آتلانتیک کانادا کدام ها هستند؟

کانادا کشوری است که برنامه های مهاجرتی متعددی برای آن تعریف شده است . از قبیل اکسپرس انتری ، برنامه ی استانی کبک و برنامه مهاجرتی استان های آتلانیک کانادا ، در این مقاله به بررسی AIPP میپردازیم.

کانادا کشوری است که برنامه های مهاجرتی متعددی برای آن تعریف شده است . از قبیل اکسپرس انتری ، برنامه ی استانی کبک و برنامه مهاجرتی استان های آتلانیک کانادا ، در این مقاله به بررسی AIPP میپردازیم.

چرا برای برنامه مهاجرتی نیروی کار متخصص آتلانتیک کانادا اقدام کنیم؟

کانادا دارای برنامه ی نیروی کار متخصص فدرال و استانی است . در مورد برنامه های استانی دیگر ، یکی از شرط های لازم این است که نیروی کار کانادایی به نیروی کار خارجی برتری دارد . اما 4 استان آتلانتیک کانادا ، که کمتر هدف مهاجرت قرار گرفته اند ، تصمیم بر آن گرفته اند که شرط نیروی کار کانادایی را از قانون خود حذف کنند یعنی نیروی کار خارجی شرایط بهتری برای قبول شدن در این برنامه دارد. همچنین این برنامه مانند برنامه ی اکسپرس انتری نیست که امتیاز دهی داشته باشد و افراد با امتیاز بالاتر دعوت شوند ، این برنامه به ترتیب درخواست بررسی میشود پس اگر پرونده ی شما کامل باشد و بخواهید سریع مهاجرت کنید روش AIPP یک روش خوب برای شماست.

سابقه کار مناسب برای گرفتن قبولی در برنامه آتلانتیک کانادا

برنامه ی کاری AIPP به دو دسته تقسیم میشود :

  • برنامه ی نیروی بسیار ماهر آتلانتیک (AHSP)
  • برنامه ی نیروی نیمه ماهر آتلانتیک (AISP)

نیروی کار بسیار ماهر نیروی کاری است که در یکی از رده های شغلی A ، B ، O دسته بندی شود این رده بندی شامل شغل های مدیریتی ، مهندسی ، پزشکی ، آشپزی ، برقکاری و .. میباشد. این نیرو ها میتوانند برای برنامه ی فدرال کانادا نیز اقدام بکنند اما شغل های رده ی C که در دسته بندی نیرو های نیمه ماهر جای میگیرند امکان اپلای برای اکسپرس انتری را ندارد . این دسته از شغل ها شامل قصاب های صنعتی ، اپراتور های دستگاه های ماشین کاری و ... هستند . شغل های کارگری در رده ی D قرار میگیرند که در این برنامه جایگاهی ندارند. 

برنامه ی فارق التحصیلی AIPP نیز AIGP نام دارد که بدون نیاز به سابقه ی کار پس از فارق التحصیلی افرادی که در استان های آتلانتیک درس خوانده اند میتوانند برای این پروسه اقدام کنند.

داشتن پیشنهاد شغلی یا جاب آفر

یکی از موارد ضروری برای قبولی در این پروسه داشتن یک جاب آفر از شرکت های این استان هاست ، البته برای برنامه ی AIGP این الزام وجود ندارد

استان های آتلانتیک کانادا کدامند؟

  • جزیره ی پرنس ادوارد
  • نیوفاندلند و لابرادور
  • نووا اسکوشیا
  • نیو برانزویک

این استان ها استان های کوچک و کم جمعیت اما با تراکم بیشتر جمعیت نسبت به دیگر استان های کانادا هستند که در مجاورت اقیانوس اطلس یا آتلانتیک واقع شده اند . 3 استان جزیره ی پرنس ادوراد ، نووا اسکوشیا و نیوبرانزویک استان هایی هستند که به مرز کانادا و آمریکا نزدیک هستند و هوای تقریبا معتدل تری دارند اما استان نیوفاندلند و لابرادور مخصوصا ناحیه لابرادور در نقطه ی شمالی کبک و پایین تر از منطقه فدرال قطبی نوناووت واقع شده است.

نووا اسکوشیا حدود یک میلیون نفر جمعیت ، جزیره ی پرنس ادوارد حدود 150 هزار نفر جمعیت ، نیوبرانزویک 800 هزار نفر و نیوفاندلند به رقم بزرگ تر بودن مساحت حدود 500 هزار نفر جمعیت دارد که بیشتر جمعیت آن در جزیره نیوفاندلند زندگی میکنند.

نقش این استان ها در تولید ناخالص ملی کمتر از دیگر استان های کانادا از قبیل منیتوبا ، سسکاچوان ، اونتاریو ، کبک ، بریتیش کلمبیا و آلبرتا است . اما از نواحی فدرال مثل یوکان ، نورث وست و نوناووت بیشتر است. حدود 4.5 درصد از تولید ناخالص ملی کانادا سهم این 4 استان آتلانتیک است.

شرایط زبان برای کار در استان های آتلانتیک

بر خلاف دیگر استان ها و ناحیه فدرال و همچنین پذیرش های تحصیلی که به طور میانگین CLB 7 مورد قبول است CLB 4 برای این برنامه ی استانی مورد قبول است یعنی اگر شما در حد متوسط میتوانید بخوانید بنویسید و صحبت کنید ، اقدام به دادن امتحان آیلتس یا سلپیپ نمایید به احتمال بسیار بالا نمره ای بالاتر از 4 میگیرید. برای اطلاع از معیار CLB میتوانید به بلاگ زانکو مراجعه کنید.

در صورت تمایل به اپلای برای این برنامه یا برنامه های دیگر مهاجرت به کانادا میتوانید با ما تماس بگیرید.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و هرگونه سوال در خصوص امور مهاجرتی می توانید از مشاوره آنلاین زانکو بهره مند شوید و یا با شماره های 02122226480 تماس حاصل فرمایید.

پیشنهاد سردبیر زانکو