یکی از زیباترین استانهای کشور کانادا ساسکاچوان است. این استان جزء یکی از زیباترین استان های کانادا است. پایتخت این استان،شهر رجینا است. از دیگر شهرهای استان ساساکاچوان می توان به ساسکاتوان(Saskatoon)، موس جا(moos jaw)، یورکتون(yorkton) و... اشاره کرد...

یکی از استان‌های کشور کانادا، ساسکاچوان است. با مساحتی در حدود 651.900 کیلومترمربع، این استان جزء یکی از زیباترین استان های کانادا است. جمعیت آن طبق آخرین سرشماری برابر 1.079.958 نفر بوده است. پایتخت این استان، شهر رجینا است. از دیگر شهرهای استان ساساکاچوان می‌توان به ساسکاتوان(Saskatoon)، موس جا(moos jaw)، یورکتون(yorkton) و... اشاره کرد.

 

ساسکاچوان کانادا


آب و هوای ساسکاچوان

از لحاظ آب و هوایی این استان بیشترین مقدار دریافت آفتاب را نسبت به سایر استان‌ها دارد. تابستان‌های نسبتا گرم که دما تا(38) درجه می‌رسد و در زمستان ماکزیمم دما به (-17)درجه می‌رسد.

 

بیشتر بخوانید:

سردترین شهرهای کانادا

 

اقتصاد ساسکاچوان

بخش مهم اقتصاد این استان را کشاورزی (جنگل،ماهیگیری و شکار) تامین می‌کند. بخش اعظم تولید غلات در کانادا، اختصصاص به ساسکاچوان دارد.

این غلات شامل گندم، کتان، نخود فرنگی، جو و عدس می‌باشد.

بخش دیگری از اقتصاد ساسکاچوان، معدن این استان است که با بیشترین حجم تولید اورانیوم و پتاس رتبه 1 در جهان را دارد.

 

ساسکاچوان کانادا

 

نخستین اقدامات لازم بعد از اسکان در ساسکاچوان

از مهم‌ترین اقداماتی که برای اقامت باید انجام دهید ،تهیه نقشه محل اقامت و یافتن وسایل حمل و نقل عمومی است. ایجاد حساب بانکی جزء گام های بعدی شما است که لازمه آن مشورت با افرادی است که اطلاعات کافی در این زمینه دارند. تهیه گواهینامه رانندگی، درخواست شماره بیمه اجتماعی(SIN)، تماس با اداره خدمات تازه واردین برای مهاجرین جدید، درخواست کارت سلامت و ... از  دیگر کارهای ضروری است که شما ملزم به انجام آنها خواهید بود.

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت کاری به کانادا با قانون 2020

انگشت نگاری سفارت کانادا

 

خدمات به مهاجرین ساسکاچوان

بعد از ورود به ساسکاچوان می‌توانید در مرکز اداره مهاجرین جدید در ساسکاچوان (Regional Newcomer Gateways) اطلاعات، خدمات و افرادی را پیدا کنید که برای موفقیت در ساسکاچوان به آنها نیاز دارید. این مراکز خدماتی به شما ارائه می‌کند که شما مطلع شوید که آیا واجد شرایط انجام آزمون ارزشیابی زبان (Language assessment) هستید یا خیر. در صورت لزوم برایتان قرار ملاقاتی به منظور ارزیابی زبان برای شما تنظیم خواهد شد. آنها همچنین  شما را در زمینه کاریابی و رفع مشکلات اسکان راهنمایی می‌کنند. برای اطلاع از این خدمات نیازی به حضور در این مراکز نیست و می‌توانید با تلفن یا ایمیل با آنها در ارتباط باشید.

 

ساسکاچوان کانادا

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از موسسه مهاجرتی زانکو با شماره های 021-22226480 تماس حاصل فرمائید و یا از مشاوره آنلاین رایگان زانکو بهره مند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو