اخبار مرزهای آمریکا و کانادا در کرونا

مرز کانادا حداقل تا 21 اکتبر بسته است اما احتمالاً تا پایان سال بسته خواهد بود

 

به گزارش خبر کانادا cicnews

 برای جلوگیری از گسترش COVID-19 ، مرز جنوبی آن حداقل تا 21 اکتبر سال 2020 بسته خواهد ماند.


وزیر ایمنی عمومی بیل بلر در توییت خود اعلام کرد که مرز برای سفرهای غیر ضروری بین کانادا و ایالات متحده همچنان بسته خواهد شد.

این بدان معنی است که شهروندان ایالات متحده فقط به یک دلیل اساسی می توانند به کانادا سفر کنند. سفر ضروری شامل حمل و نقل تجاری از طریق راه آهن و کامیون و همچنین افرادی است که از مرز برای انجام کارهای ضروری عبور می کنند.

علاوه بر این ، شهروندان کانادایی و کسانی که اقامت دائم دارند و اعضای خانواده نزدیک آنها نیز ممکن است بتوانند از مرز عبور کنند. اعضای  خانواده شامل همسران ، شرکای قانون عادی ، فرزندان ، والدین یا والدین ناتنی هستند.

سفر غیر ضروری به کانادا ، از جمله برای گردشگری ، خرید و سرگرمی ، هنوز ممنوع است.

این اکنون ششمین تمدید مرز برای بستن مرزهای دو کشور است.

corona

ایالات متحده از 16 سپتامبر بیش از 6.5 میلیون مورد تایید شده COVID-19 داشته است که بیش از هر کشور دیگری است. این طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) است. از طرف دیگر ، کانادا 139،747 مورد تأیید شده داشته است.

حتی هنگامی که تفاوت جمعیت را در نظر می گیریم ، تعداد موارد COVID-19 در ایالات متحده به طور قابل توجهی بیشتر از موارد کانادایی است.

آزمایشگاه ها در سراسر کانادا بیش از 6 میلیون آزمایش انجام داده اند که میزان آنها 2.1٪ مثبت است. این به گفته دکتر ترزا تام ، مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا است. این بدان معنی است که بیش از 15٪ از جمعیت کانادا مورد آزمایش قرار گرفته اند.

دکتر تام همچنین بیانیه ای صادر كرد و از كانادایی ها خواست كه از توصیه های مقامات بهداشت عمومی ، از جمله فاصله اجتماعی و عدم تردد در مكان های شلوغ ، پیروی كنند.

علاوه بر این ، تعداد موارد گزارش شده روزانه در سراسر کانادا ، بیش از 900 مورد روزانه ، افزایش یافته است که باعث ایجاد نگرانی برای موج دوم  می شود.

ایالات متحده همچنین به دلیل COVID-19 اقدامات ویژه مهاجرتی را انجام می دهد.

اخبار کرونایی آمریکا

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، یک فرمان اجرایی را امضا کرد که دارندگان کارت سبز جدید و همچنین کارگران خارجی موقت را از ورود به کشور ، از جمله دارندگان ویزای H1-B منع می کند.

به گفته رئیس جمهور ، این اقدام به شهروندان آمریکایی که به دلیل بیماری همه گیر شغل خود را از دست داده اند ، امکان اشتغال پیدا می دهد.

در مقابل ، کانادا به پردازش درخواست های مهاجرت کانادا ادامه می دهد و متعهد به استقبال از مهاجران و کارگران موقت خارجی است.

به همین دلیل ، بسیاری از افرادی که قبلاً مایل به مهاجرت به ایالات متحده بودند ، توجه خود را به کانادا معطوف می کنند. علاوه بر این ، بسیاری از کارگران موقت خارجی ساکن ایالات متحده به دلیل عدم اطمینان از وضعیت مهاجرت ، به دنبال مهاجرت به کانادا هستند. مهاجرت از ایالات متحده به کانادا به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

کانادا همچنین به طور منظم قرعه کشی Express Entry را ادامه می دهد. روز چهارشنبه ، اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) 4200 داوطلب مهاجرت را برای درخواست اقامت دائم در دومین قرعه کشی بزرگ دعوت کرد.

بسیاری از استانها نیز به قرعه کشی ادامه می دهند. در هفته گذشته ، بریتیش کلمبیا ، مانیتوبا و ساسکاچوان همه نامزدهای مهاجرت را دعوت کرده اند تا برای معرفی استان معرفی شوند.

 

پیشنهاد سردبیر زانکو