اگر ایده‌ی مهاجرت را در سر داشته باشید قطعا به استرالیا فکر کرده اید. این کشور سیاست‌های حمایتی و پذیرش بالایی را نسبت به مهاجران نشان داده است. با تحصیل موفق در استرالیا می‌توانید آینده‌ی شغلی و وضعیت اقامت خود را نیز تضمین کنید.

 در این مطلب با زانکو برای شناختن بهترین دانشگاه‌های استرالیا همراه باشید.


•    دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن استرالیا

این دانشگاه از لحاظ علمی رتبه‌ی 32 جهانی را به خود اختصاص داده است و بهترین دانشگاه استرالیا قلمداد می‌شود. مرکزی علمی با دانشجویانی از 130 نقطه‌ی جهان، که گویای اعتبار بین‌المللی بالای این دانشگاه می‌باشد. برای پذیرفته شدن در این دانشگاه سوابق و انگیزه‌های شما به دقت بررسی می‌شود. زیرا رقابت برای ورود به این مرکز بسیار بالاست. پذیرش دانشجوی دانشگاه ملبورن در سال حدود 47هزار نفر می‌باشد.

•    دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا

رتبه‌ی جهانی این دانشگاه عدد 50 را به ما نشان می‌دهد. دانشگاهی واقع در کانبرا، پایتخت استرالیا که از اعتبار ویژه‌ای در بین مراکز علمی جهان برخوردار است. در حال حاضر معاون این دانشگاه، «برایان اشمیت» -برنده‌ی نوبل فیزیک- می‌باشد. 

•    دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی

قدیمی‌ترین دانشگاه استرالیا که در طول زمان، همواره اعتبار و رسمیت ویژه‌ای داشته است. این دانشگاه نیز جزو صد دانشگاه برتر دنیا بوده و نشان می‌دهد استرالیا یکی از بهترین کشور‌های موجود برای مهاجرت تحصیلی می‌باشد. محبوبیت دانشگاه سیدنی اما بیشتر از سطح علمی، برای امکانات و متد‌های به‌روز و دست اول آن است. برای ورود به این دانشگاه نیز لازم است رقابت شدیدی را پشت سر بگذارید. زمینه‌ی شاخص این دانشگاه روانشناسی می‌باشد.

•    دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کویینز لند استرالیا

یک دانشگاه دیگر حاضر در لیست صد دانشگاه برتر جهان. دانشگاهی که مختص مقطع دکترا بوده و یکی از بهترین مراکز تحقیقاتی جهان به‌شمار می‌رود. این دانشگاه همچنین بورسیه‌های ارزنده‌ای در مقطع دکترا پیشنهاد می‌دهد که آن را به بهترین گزینه‌ی متقاضیان مقطع دکترا تبدیل کرده است.

•    UNSW

دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا

دانشگاهی واقع در مرکز سیدنی. این دانشگاه که به «نیو ساوت ولز» معروف است در سال 1949 تاسیس گردیده است. محبوبیت این دانشگاه برای رشته‌های مدیریت بازرگانی و هنر است. برای رسیدن به ساختمان مرکزی آن نیز باید از سیدنی خارج شوید. این مرکز در سال‌های اخیر امکاناتی را برای تبدیل ایده‌های دانشجویان به کسب‌وکار و ارتباط آن‌ها با صنعت فراهم نموده است. در کنار این‌ها، سیدنی شهری فوق‌العاده برای زندگیست.

•    دانشگاه موناش

دانشگاه موناش

بهترین مقصد برای دانشجویان مهندسی و  یکی از برترین دانشگاه‌های جهان و استرالیا. دانشگاهی که پردیس‌ها و مراکز تحقیقاتی بسیار داشته و جدا از این چند شعبه در کشور‌های دیگر دارد. درصدی از شهرت این دانشگاه، جدا از سطح علمی خوب و امکانات، به فعالیت‌های انسان‌دوستانه و در راستای حقوق بشر بر‌می‌گردد.

•    دانشگاه آدلاید

دانشگاه آدلاید

دانشگاه آدلاید با رتبه‌ی 120 جهانی و پذیرش 25000 دانشجو در سال، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های استرالیاست. تمرکز اصلی آدلاید بر تحقیق و پژوهش بوده و درصد زیادی از شهرت خود را نیز از همین طریق به دست آورده است. مقصدی مناسب برای علاقمندان مطالعه و پژوهش و دانشجویان ارشد و دکترا.

•    دانشگاه استرالیای غربی

دانشگاه استرالیای غربی

یکی از هشت دانشگاه برتر استرالیا که در زمینه‌ی کشاورزی و علوم دریایی گوی سبقت را از رقیبان ربوده است. رتبه‌ی جهانی این دانشگاه در تایمز 131 بوده و در 9 دانشکده‌ی مجزا آماده‌ی خدمت رسانی به دانشجویان است.

 

بیشتر بخوانید:

شهرهای معروف استرالیا

مقایسه ی هزینه ی زنددگی در استرالیا و کانادا
 

پیشنهاد سردبیر زانکو