بهترین راه مهاجرت به کانادا

کانادا یکی از مهاجرت پذیرترین کشور های دنیاست. کانادا برنامه های متفاوتی برای مهاجرت دارد که در این مقاله به بهترین راه ها و راحت ترین روش های مهاجرتی میپردازیم.

کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشور های دنیاست. کانادا برنامه های متفاوتی برای مهاجرت دارد که در این مقاله به بهترین راه ها و راحت ترین روش های مهاجرتی میپردازیم. کانادا طی سالیان گذشته قوانین مختلفی را برای مهاجرت وضع کرده است . این قوانین هم به صورت فدرال بوده و هم به صورت استانی و جدا جدا . این روش ها بیشتر شامل موارد کاری ، سرمایه گذاری و کار پس از تحصیل است که در این مقاله به توضیح آنها میپردازیم.

برنامه استان های آتلانتیک کانادا

استان های آتلانتیک کانادا که در کنار اقیانوس اطلس یا همان آتلانتیک واقع شده اند، استان هایی هستند که از نظر سطح رفاه نسبت به اونتاریو ، کبک ، آلبرتا و دیگر استان های بزرگ کانادا پایین تر هستند. برنامه ی استانی آتلانتیک کانادا یکی از برنامه هایی است که به دلیل برداشته شدن ارجحیت نیروی کار کانادایی از استقبال خوبی برخوردار بوده است. این استان ها شامل استان های نیوفاوندلند و لابرادور ، نووا اسکوشیا ، جزیره ی پرنس ادوارد و نیوبرانزویک است. رده های شغلی سی مثل شغل های نیمه حرفه ای نیز در این برنامه گنجانده شده است مانند آشپزی ، نجاری و... همچنین افرادی که در این چهار استان سابقه ی درس خواندن دارند نیز میتوانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

برنامه ی اکسپرس انتری کانادا

این برنامه یک برنامه ی فدرال و کشوری در کاناداست. در این برنامه افراد بر اساس امتیازات سنی ، شغلی ، میزان سابقه کار ، زبان و تحصیلات رتبه بندی میشوند و رتبه های بالا برای مهاجرت به کانادامورد قبول واقع میشوند . روش استان های آتلانتیک بر اساس اولویت زمانی انتخاب میشود اما اکسپرس انتری سالیانه انتخاب میشود.

برنامه استانی کبک

برنامه استانی کبک امتیاز دهی راحت تری نسبت به اکسپرس انتری دارد . شما میتوانید هم با زبان انگلیسی و هم با زبان فرانسوی برای این ایالت اقدام کنید ، امتیاز زبان فرانسوی بالاتر است و اگر فردی با تخصص بالاتر اما با زبان انگلیسی با شما وارد رقابت شود احتمالا شما برنده باشید. همچنین اگر فردی که تنها انگلیسی بلد است در این برنامه قبول شود میتواند از کلاس های فرانسوی استان کبک بهره برده و در قبال آن پول دریافت کند.

برنامه های دیگر کانادا برای مهاجرت

برنامه ی استارت آپ ، مهاجرت از طریق بیزنس و آوردن پول ، مهاجرت از طریق اسپانسرشیب و ... نیز از دیگر برنامه های مهاجرت به کاناداست که میتوانید با مشورت با مشاوران زانکو بهترین و مطمئن ترین راه را انتخاب کنید.

 

بیشتر بخوانید:

هزینه تحصیل در کبک کانادا

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

رده بندی شغلی در کانادا

پیشنهاد سردبیر زانکو