مهاجرت کردن به کشوری دیگر به معنای شروع یک زندگی تازه است. بهتر است، قبل از اقدام به مهاجرت برای هر کشوری، از روش‌های ممکن کاملا آگاه باشید و دقیق تصمیم‌گیری کنید. در ادامه با بهترین روش مهاجرت به کشوری دیگر آشنا خواهید شد.

روش های مهاجرت از طریق تحصیل

از طریق تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی و یا شرکت در دوره هایی مانند دوره زبان می توان برای مهاجرت اقدام کرده و ویزای تحصیلی دریافت کرده. شرایط، مقاطع و دوره های تحصیلی ارائه شده توسط کشورهای مختلف متفاوت می باشد و هزینه شرکت در این دوره ها و اقدام از این روش مهاجرتی نیز بسته به کشور، محل و مقطع تحصیلی، طول دوره تحصیل و شرایط متقاضی مانند سطح زبان وی و تسلط وی بر زبان رسمی آن کشور، متفاوت می باشد. به طور مثال، تحصیل در کشور اتریش یا آلمان، بسیار کم هزینه می باشد و در بسیاری از کشورهای دیگر نیز در صورت درک کافی از زبان بومی آن کشور و تحصیل به آن زبان، از هزینه های تحصیل کاسته می شود. به طور کلی می توان گفت که جهت تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب به مدرک زبان آیلتس 6، 6.5 و 7 نیازمند می باشند. لازم به ذکر است که در برخی کشورها با ارائه دوره های زبان، امکان حضور در این کشور و اخذ پذیرش مشروط با نمره زبان پایین تر فراهم است. از جمله این کشورها می توان به اتریش اشاره کرد. توجه داشته باشید که متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می توانند خانواده های خود را نیز با فاصله های زمانی گوناگون در کشورهای مختلف به همراه داشته باشند. این همراه شامل همسر و فرزندان عموماً زیر 18 سال می شود. مهاجرت از طریق تحصیل از بهترین روش‌های مهاجرت می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

علت مهاجرت دانشجویان

زمان بندی اپلای

کلاس LINC کانادا چیست؟

روش های مهاجرت از طریق کار

در روش مهاجرتی تحصیلی، امکان اعطای مستقیم اقامت و تابعیت از این طریق نمی باشد. تحصیل در خارج از کشور، منجر به اخذ اقامت و تابعیت آن کشور نمی شود. برای این امر لازم است که دانشجو از سایر روش ها مانند دریافت ویزای کاری آن کشور، سرمایه گذاری یا تمدید اقامت خود اقدام نماید. با توجه به اینکه بسیاری از دانشجویان، پس از پایان تحصیلات خود تمایل به حضور در آن کشور و اخذ اقامت و تابعیت دارند، اغلب به دانشجویان فرصتی چند ماهه که بسته به شرایط کشور و تحصیلات فرد متفاوت می باشد، در اختیار فرد قرار می گیرد تا در این مدت به جستجوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود برآمده و پیشنهاد کاری دریافت نماید. 

مهاجرت از طریق کار مناسب برای افرادیست که از دانش، تحصیلات، سطح زبان و مهارت و تخصص کافی در رشته کاری خود برخوردار باشند. مهاجرت از طریق کار برای کشورهایی توصیه می شود که در وهله نخست از نرخ بیکاری پایینی برخوردار بوده و شرایط برای جذب نیروی کار ماهر خارجی مساعد می باشد. در وهله بعد، این روش مهاجرتی در کشور مقصد، منجر به اخذ اقامت یا تابعیت گردد.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت کاری به کانادا با قانون 2020

مهاجرت کاری به استرالیا

در کشورهایی همچون اتریش و آلمان، متقاضیان واجد شرایط می توانند در صورت داشتن تحصیل و سابقه کار در مشاغل مورد نیاز این کشور، ویزای جستجوی کار دریافت کرده و با حضور چند ماهه در این کشور، فرصتی برای جستجوی کار مورد نظر خود داشته باشند. در صورت یافتن شغل مناسب و انعقاد قرارداد کاری، ویزای کاری به این افراد اعطا می شود. در کشورهایی مانند استرالیا و یا کانادا، جذب نیروی کار ماهر از طریق سیستم امتیازبندی بوده و درصورت کسب امتیاز کافی از مراحل مختلف آن و دریافت دعوتنامه از دولت آن کشور می توانید اقامت دائم آن کشور را دریافت نمایید. مهاجرت از طریق کار در کشورهای مهاجرپذیری مانند کانادا می که از فرصت های شغلی و اقتصاد مناسبی برخوردار بوده و کمبود نیروی کار ماهر در آن ها به چشم می خورد، از بهترین روش مهاجرت به حساب می‌آید

روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

این دسته بندی مهاجرتی، برای افرادی که از تمکن بالا و پشتوانه مالی قوی برخوردار بوده و می توانند از طریق به کارگیری و یا نمایش میزان دارایی و ثروت خود برای مهاجرت اقدام نمایند، بهترین روش مهاجرت به حساب می‌‌آید. روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، متنوع می باشد. برای مثال شما می توانید از طریق خرید ملک در خارج از کشور، ثبت انواع شرکت، خودحمایتی و تمکن مالی، خرید اوراق قرضه دولتی، ایجاد کارآفرینی و راه اندازی استارت آپ، برای سرمایه گذاری در خارج از کشور اقدام نمایید. البته تمامی روش های یاد شده منجر به اخذ اقامت نمی شود و شرایط هر یک در کشورهای مختلف، متفاوت می باشد. برای مثال خرید ملک در برخی کشورها نظیر یونان، پرتغال و اسپانیا، اخذ اقامت و تابعیت را نیز در پی دارد؛ در حالی که در بسیاری از کشورها، خرید ملک صرفاً می تواند یک سرمایه گذاری سودده و مطمئن باشد. 

بهترین روش مهاجرت

شرایط کشورها برای سرمایه گذاری هایی مانند ثبت شرکت، کارآفرینی و استارت آپ مانند میزان مبلغ مورد نیاز و آثار اقامتی و تابعیتی آن با یکدیگر متفاوت می باشد. برخی کشورها از جمله فرانسه و اتریش نیز با ارائه طرح های خودحمایتی و تمکن مالی، بدون نیاز به انتقال سرمایه و تنها با نمایش و اثبات میزان دارایی، اقامت خود را به متقاضیان اعطا می نمایند.

روش های مهاجرت از طریق ازدواج

از دیگر روش های مهاجرت به طور قانونی، ازدواج است. البته این روش در صورتی بهترین روش مهاجرت است که ازدواج به صورت واقعی بوده و صحت روابط و احساسات زوجین و تصمیم آن ها مبنی بر ازدواج، تأیید شود. یکی از مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت از طریق ازدواج، توان مالی تبعه کشور مقصد جهت پرداخت هزینه های زندگی دو نفر می باشد. برخی کشورها مانند انگلستان و آمریکا، ویزای نامزدی صادر می نمایند. مدت اعتبار این ویزا که در کشور آمریکا به نام K1 می باشد، 6 ماه است و در صورتی که در این مدت، ازدواج با تبعه آمریکایی صورت نگیرد، فرد باید به وطن خود بازگردد. در صورت ازدواج پس مدت زمان کوتاهی اقامت و سپس تابعیت آن کشور دریافت می‌گردد. دریافت تابعیت کشور مقصد، نیازمند تسلط بر زبان آن کشور و آشنایی با فرهنگ آن کشور می باشد.

بیشتر بخوانید:

ویزای ازدواج آمریکا

امتیاز مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

روش های مهاجرت برای اشخاص خاص

منظور از اشخاص خاص، افرادی هستند که توانمندی های خاصی دارند. این روش برای افرادی نظیر دانشمندان، هنرمندان و ورزشکاران که در گروه اشخاص خاص قرار می گیرند بهترین روش مهاجرت محسوب می‌شود. شرایط مهاجرت برای اشخاص خاص توسط تمامی کشورها حمایت نمی شود و تنها تعدادی از کشورها هستند که با صدور ویزا برای افرادی این چنین، شرایط مهاجرت آن ها را مهیا می سازند. برای مثال، کشور آمریکا با اعطای ویزا به دانشمندان، امکان حضور این افراد را در خاک خود و فعالیت آن ها حتی به صورت خوداشتغال را فراهم می کند. همچنین برای ورزشکاران و قهرمانان حوزه‌های مختلف ورزشی نیز ویزا صادر می شود که مجوز ورود و مهاجرت آن ها به کشور آمریکا و کانادا می باشد. در کشور اروپایی اتریش نیز هنرمندان می توانند با ارائه سوابق کاری و توان مالی، مجوز مهاجرت دریافت نمایند.

بیشتر بخوانید:

مهاجرت از طریق ثبت اختراع

راهنمای مهاجرت

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران زانکو تماس بگیرید

پیشنهاد سردبیر زانکو