ویژگی‌های یک موسسه‌ی مهاجرتی معتبر برای مهاجرت به کانادا

مهاجرت تصمیم سختی است و بیشتر از آن که یک مسیر رویایی یا ماجراجویانه باشد، یک امر حقوقی است. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که آیا برای مهاجرت به کانادا به کمک موسسه‌های مهاجرتی نیاز داریم؟ و در مرحله‌ی بعد ویژگی‌های یک موسسه‌ی مهاجرتی خوب را معرفی می‌کنیم و توضیح می‌دهیم.

افرادی که قصد مهاجرت دارند و یا مهاجرت کرده‌اند از اهمیت نقش موسسه‌ی مهاجرتی به خوبی با خبر هستند. مطمئناً از افرادی که با موفقیت به کشور مورد نظر خود مهاجرت کرده‌اند از نقش و نفوذ موسسه‌ی مهاجرتی خود خواهند گفت. در مقابل افراد زیادی هستند که از تلاش برای مهاجرت سرخورده شده‌اند و وقتی دلایل این سرخوردگی را جویا می‌شویم از سودجویی برخی موسسات مهاجرتی سخن به میان میاورند. در این بین این سوال مطرح می‌شود که واقعا یک موسسه‌ی مهاجرتی خوب چه ویژگی‌هایی دارد و چطور می‌توان به قابل اعتماد بودن آن پی برد؟ در ادامه‌ی این مقاله، ما در زانکو به این موارد می‌پردازیم و اختصاصا درمورد بهترین موسسهی مهاجرتی برای مهاجرت به کانادا صحبت میکنیم.

آیا مهاجرت بدون کمک موسسات مهاجرتی ممکن است؟

این سوال را اغلب از کسانی می‌شنویم که در ابتدای مسیر مهاجرت هستند و احتمالا درک کاملی از شرایط و واقعیت مهاجرت ندارند. همیشه به یاد داشته باشید که مهاجرت یک امر کاملا مبتنی بر قانون است. پس وقتی با امر قانونی مهاجرت روبهرو هستید، یا باید بر قانون‌های مهاجرت و کشورها تسلط و احاطه داشته باشید یا باید از یک فرد متخصص در این امر کمک بگیرید. یک موسسه‌ی مهاجرتی خوب در واقع وکیل شما است تا از پرونده‌ی شما دفاع کند، به نیابت از شما در ادارات حضور داشته باشد، به نیابت از شما دقیق و درست صحبت و دفاع کند و پرونده‌ی حقوقی و قانونی شما را پیش ببرد و به نتیجه برساند. در ارتباط با مهاجرت به کانادا، موسسه‌ای بهترین گزینه برای شما است که وکلایی در کشور کانادا داشته باشد تا بتواند با کمترین میزان هزینه و وقت پرونده‌ی شما را پیش ببرد و به نتیجه‌ی مطلوب برساند.

بسیار پیش می‌آید که فرد باید برای پیگیری پرونده‌ی خود به ادارات مختلفی سر بزند و طبیعی است که بدون کمک یک وکیل در آن کشور مقدور و میسر نخواهد بود و این موضوع یکی دیگر از فواید و ضرورت‌های کمک گرفتن از موسسات معتبر مهاجرتی برای مهاجرت به کانادا است.

ناگفته نماند که همچنان یک گزینه وجود دارد تا بدون کمک موسسه‌ی مهاجرتی می‌توان به کشوری مثل کانادا مهاجرت کنید و آن هم حضور یکی از اعضای خانواده‌ی شما در این کشور است. البته مسلم است که برای همه مقدور نیست.

 

بیشتر بخوانید:

شرایط گرفتن ویزای همراه 

 

تجربه و مهارت یک موسسه‌ی مهاجرتی

تجربه و مهارت یک موسسه یا وکیل مهاجرت دقیقا از ابتدای امر مشخص است. یک وکیل مهاجرت آگاه و باتجربه با مطالعه‌ی دقیق شرایط شما پیشنهاداتی می‌دهد که از موقعیت و شانس پرونده‌ی خود به خوبی مطلع شوید. در واقع یک وکیل کارکشته با مثال‌هایی از موارد پیشین و مشابه با موقعیت شما شرایط و فرصت را پیش رویتان ترسیم می‌کند.

چطور صلاحیت موسسه‌ی مهاجرتی را بسنجیم؟

در این بخش از مقاله اختصاصا می‌پردازیم به الزاماتی که یک موسسه‌ی مهاجرتیِ عالی برای مهاجرت به کانادا باید داشته باشد. تحریریه‌ی زانکو توصیه می‌کند که حتما به این موارد دقت کنید تا بتوانید به خوبی موسسه‌ی مورد نظر خود را شناسایی کنید.

  • یک موسسه‌ی مهاجرتی خوب حتما و حتما باید زیر نظر وزارت علوم فعالیت داشته باشد. فهمیدن این که یک موسسه‌ی مهاجرتی تحت نظارت این وزارتخانه است یا خیر، خیلی ساده است. وزارت علوم هرسال با انتشار لیستی از این موسسات در سایت خود این امکان را به شما می‌دهد تا به سادگی افراد سودجو را از موسسات صحیح و کارکشته تشخیص بدهید.
  • همانطور که گفتیم مهاجرت کاملا بر مبنای حقوق و علم بنا شده است. پس برای تشخیص وکیل باید از سنجه‌ی درست استفاده کنید. درمورد مهاجرت به کانادا حتما دقت کنید که وکیل مورد نظر به عضویت انجمن "Canadian Provincial and Territorial law society" درآمده باشد. در غیر این صورت صلاحیت بررسی و کار کردن روی پرونده‌ی مهاجرت به کانادا را ندارد.
  • اعضای "Chamber des NOTAIRE du Quebec"  در استان کبک کانادا.
  • مشاورینی که عضو شورای قانون‌گذاری کانادا باشند.

پروانه‌ی فعالیت

هر کسب و کار قانونی الزاما باید یک پروانه‌ی فعالیت داشته باشد. این قاعده در همه جای دنیا برقرار است. هیچ فعالیت زیرزمینی و غیرقانونی نمی‌تواند شما را به سلامت به کانادا و نه هیچ کجای دیگری برساند.

پیشنهاد می‌کنیم تا از تمام حواس و دقت خود در این مورد بهره بگیرید تا گرفتار دام افراد فاقد هویت نشوید. به یک صفحه در شبکه‌های مجازی یا یک شماره‌ی تلفن بسنده نکنید و تمام جزییات و سوابق موسسه را جستجو کنید و از خودشان هم اطلاعات راجع به سوابق و پرونده‌های پیشینشان را بخواهید.

تخصص و صداقت در مشاوره

یک مشاور و وکیل مهاجرت باید با مراجع در صداقت و درستی تمام صحبت کند. هرگز نپذیرید که کسی مبهم و بدون ذکر جزییات درمورد پرونده‌ی شما صحبت کند.

به علاوه‌ی این موضوع که تخصص آن وکیل یک ضرورت است. بنابراین اگر می‌خواهید به کانادا مهاجرت کنید، فقط باید با متخصص مهاجرت به کانادا مشورت کنید.

و مورد آخر در ارتباط با ضرورت به روز بودن اطلاعات وکیل مهاجرت شما است. قوانین مهاجرتی مدام درحال توسعه، تغییر و تحول است. پس وکیل شما همواره باید از تغییرات قانون‌ها مطلع باشد.

 

بیشتر بخوانید:

وظایف موسسه‌ی مهاجرتی 

یک موسسه‌ی مهاجرتی چه ویژگی‌هایی دارد

 

 

پیشنهاد سردبیر زانکو