این مقاله در ادامه مقاله قبل معرفی بهترین ویزاهای فریلنس در اروپا می‌باشد و با تعداد دیگری از کشورهای اروپایی و ویزاهای مختلف آن آشنا می‌شوید تا بتوانید مناسب‌ترین ویزای خود را جهت انجام کار فریلنس در اروپا انتخاب نمایید.

این مقاله در ادامه مقاله قبل معرفی بهترین ویزاهای فریلنس در اروپا می‌باشد و با تعداد دیگری از کشورهای اروپایی و ویزاهای مختلف آن آشنا می‌شوید تا بتوانید مناسب‌ترین ویزای خود را جهت انجام کار فریلنس در اروپا انتخاب نمایید.

 

ویزا کارآفرینی پرتغال (Portugal Entrepreneur Visa)

ویزا کارآفرینی پرتغال (Portugal Entrepreneur Visa)

این ویزای خاص برای کارآفرینانی است که می‌خواهند ضمن زندگی در پرتغال، شرکتی یا کسب و کاری نیز در این کشور برای خود ایجاد کنند. پس از اخذ این نوع ویزا می‌توانید با اعتبار شرکت خود به عنوان فریلنسر کار کنید و مشتری جذب کیند.
برای اخذ ویزای کار آفرینی پرتغال لزوما نیازی نیست که چندین نفر را استخدام کنید یا سرمایه‌ی عظیمی داشته باشید؛ اما با این حال داشتن این ویزا به شما کمک می کند تا یک بیزنس پلن و توضیح کاملی در مورد اینکه کسب و کار شما به چه صورت قرار است باعث سودزایی برای کشور پرتغال و اقتصاد آن شود، داشته باشید.

 

 ویزای کاری ایرلند یا ویزای مهر 0 (Ireland Person of Independent Means Visa (Stamp 0 Visa))

 ویزای کاری ایرلند یا ویزای مهر 0 (Ireland Person of Independent Means Visa (Stamp 0 Visa)

ایرلند یکی از قطب‌های فناوری برتر اروپا است. این کشور زیبا می تواند مقصد مهاجرت شما برای کار فریلنس در اروپا باشد اگر بتوانید نشان دهید که حداقل 50,000 یورو در سال درآمد دارید. زندگی در Emerald Isle مزایای بسیار خوبی دارد، از جمله فرهنگ و دولتی که به شدت از نوآوری پشتیبانی می‌کند. این شهر همچنین دارای یکی از هیجان انگیزترین اجتماعات کارآفرینان و فریلنسرها در جهان است. فضاهای دلپذیر و اینترنت خوب به راحتی در این شهر در دسترس هستند. در حالی که اکثریت مردم درشهرهای دوبلین و گالوی هستند، در مراکز کوچک‌تر در سراسر کشور ایرلند نیز شهرهای عالی برای زندگی وجود دارد.
ایرلند نسبت به سایر کشورهای اروپایی هزینه زندگی بالاتری دارد. این بدان معنی است که شما باید بتوانید پس انداز مشخصی برای خود جهت استفاده در شرایط پیش بینی نشده، داشته باشید. همچنین لازم است امور مالی شما توسط یک مؤسسه حسابداری ایرلندی تایید و امضاء شود تا اطمینان حاصل شود که شما شرایط لازم برای اخذ ویزای کاری ایرلند را برآورده می‌کنید.
ویزای کاری ایرلند بصورت مرحله به مرحله صادر می‌شود و این به آن معناست که شرایط شما بر نیازمندی‌ها و الزامات خواسته شده‌ی ویزا تأثیر خواهد گذاشت. وب سایت اداره مهاجرت ایرلند اطلاعات بسیار خوبی در مورد شرایط و نحوه اعمال آن دارد.

 

ویزای خود اشتغالی جمهوری چک (Czech Republic Self-Employed Visa)

ویزای خود اشتغالی جمهوری چک (Czech Republic Self-Employed Visa

جمهوری چک نیز ویزایی را برای افراد خود اشتغال یا فریلنس ارائه می‌دهد. اعطای این ویزا در 3 مرحله اتفاق می‌افتد:
برای اهداف شغلی (یعنی خود اشتغالی) درخواست یک ویزای بلند مدت یا long-stay visa بدهید. اما از آنجایی که باید یک آدرس محلی در این کشور داشته باشید، در ابتدا باید با یک ویزای توریستی به جمهوری چک بروید. سپس می‌توانید برای اخذ ویزای طولانی مدت به سفارت چک مراجعه و درخواست کنید. این ویزا دوازده ماه اعتبار دارد.
اخذ ویزای اقامت طولانی مدت یا Long-term resident visa (که بسته به نوع بیمه شما تا دو سال در هر زمانی قابل تمدید است)
اخذ اقامت دائم جمهوری چک یا Permanent resident (پس از گذراندن حداقل 5 سال اقامت طولانی مدت در جمهوری چک می‌توانید درخواست اخذ اقامت دائم این کشور را بدهید؛ که البته شرایط و الزامات دیگری نیز برای این پروسه وجود دارد).

این مسیر ارائه شده توسط دولت جمهوری چک برای انجام کار فریلنس در اروپا از مزیت‌های مهم طرح چک است؛ در حالی که سایر کلاس‌های ویزای فریلنس اروپا راهی روشن و مشخص جهت اخذ اقامت دائم برای فریلنسرها در اروپا ارائه نمی‌دهند.

برای ویزای Long Stay باید ثابت کنید که تمکن مالی لازم برای اینکه بتوانید مدت زمان اقامت خود را تحت پوشش خود قرار دهید، دارید. در حال حاضر میزان این تمکن مالی در حدود 4,300 یورو است. علاوه بر اینها شما به بررسی پزشکی، پلیس و اثبات مهارت‌های حرفه ای و بیمه درمانی نیز نیاز دارید.
شرط دیگر برای ویزای Long Stay Visa این است که شما باید یک Zivno داشته باشید؛ Zinvo در واقع به معنای ثبت رسمی تجارت شما در لیست nivnostenský است. نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که فرآیند اخذ این ویزا بسته به شرایط می‌تواند تغییر کند، لذا باید با وکلای مهاجرت مناسب در این زمینه مشاوره نمایید.

 

بخش آخر این مقاله را در پست بعد مطالعه نمایید.

 

بیشتر بخوانید:

کار فریلنس در اروپا

کار فریلنس در کانادا

راحت ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

کار خانگی در اروپا

 

پیشنهاد سردبیر زانکو