بهترین کشورها از نظر کیفیت زندگی

هر ساله بر اساس نظرسنجی هایی که انجام می شود، کشورهای برتر جهان از نظر کیفیت زندگی مشخص می شوند. بهترین کشور جهان بر اساس 65 ویژگی شامل خوشحالی، تحصیلات، امنیت، اقتصاد، و موارد دیگر مشخص می شود.

29 کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی

همه ساله بر اساس نظرسنجی‌هایی که صورت می‌گیرد، کشورهای برتر جهان از نظر کیفیت زندگی مشخص می‌گردند. بهترین کشور جهان بر اساس 65 خصوصیت از جمله خوشحالی، تحصیلات، امنیت، اقتصاد، و موارد دیگر تعیین می‌گردد. در این مقاله قصد داریم 29 کشور برتر جهان را از نظر کیفیت زندگی در سال 2021  معرفی نماییم.

بر اساس رتبه بندی برترین کشورهای جهان در سایت U.S. News & World Report، کشور سوئیس برای پنجمین بار متوالی بهترین کشور جهان انتخاب شده است (این رتبه بندی بر اساس تحقیقاتی از 21 هزار نفر در دنیا است). کشورها بر اساس عواملی مثل کیفیت زندگی، میراث فرهنگی، قدرت و شهروندی رتبه بندی می‌گردند.

بهترین کشورهای جهان در سال 2021

در ادامه با معرفی بهترین کشورهای جهان از نظر بهترین کیفیت زندگی، همراه ما باشید:

29. پرتغال - Portugal

کشور پرتغال در جنوب غربی قاره اروپا قرار دارد و کشور پرتغال از یک طرف با کشور اسپانیا و از طرفی دیگر با اقیانوس اطلس، مرز آبی دارد. کشور پرتغال، در حدود 11 ملیون نفر جمعیت دارد و زبان رسمی مردم آن، پرتغالی است. دین مسیحیت در کشور پرتغال رایج است و واحد پول پرتغال یورو می‌باشد. کشور پرتغال به دلیل داشتن سوابق تاریخی بسیار و داشتن پادشاهی بزرگ، یکی از کشورهای سطح بالای قاره اروپا محسوب می‌شود، نظام حقوقی این کشور civil law  می‌باشد و جز نظام های رومی-ژرمنی است.

 

بیشتر بخوانید:

سرمایه‌گذاری در پرتغال

مهاجرت به اسپانیا

28. تایلند - Thailand

تایلند هیچ­گاه مستعمره کشور دیگری نبوده است و کلمه Thai به معنی آزادی می‌باشد و تایلند به معنی سرزمین­‌های آزاد است. مردم تایلند علاوه بر تایلندی‌­های بومی از نژادهای گوناگونی از جمله چینی، لائوسی، مالایایی، پارسی و هندی می‌باشند.

28. تایلند - Thailand

27. یونان - Greece

یونان واقع در جنوب شرقی اروپا، به عنوان یک کشور مستقل جوان شناخته می‌شود. یونان دارای یک تاریخ غنی است و یکی از قدیمی‌ترین و با نفوذترین کشورها در علم، هنر و فلسفه می‌باشد. یونان کشور بسیار امنی است و جرم و جنایت در این کشور به ندرت گزارش می‌گردد. هزینه زندگی در این کشور یکی از کمترین هزینه‌ها در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، هر چند هزینه‌های زندگی در شهر آتن نسبت به دیگر شهرهای یونان بیشتر می‌باشد.

استانداردهای زندگی در کشور یونان بسیار بالا می‌باشد، به خصوص اگر شما به عنوان یک کارمند و یا شخصی استخدامی در این کشور به فعالیت و زندگی مشغول باشید.  یونانی‌ها به خونگرم بودن و رفتار بسیار دوستانه شهرت دارند. کلیسای ارتدکس یونان بخشی جدایی ناپذیر از مردم یونان است و 99 درصد از یونانی‌ها پیرو این دین هستند.

26. برزیل - Brazil

کشور برزیل یک منطقه وسیع بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس می‌باشد، این کشور در شرقی‌ترین بخش قاره آمریکا واقع شده است و از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین کشورهای آمریکایی محسوب می‌شود. برزیل با همه کشورهای آمریکا جنوبی به‌ جز کشور اکوادور و شیلی هم مرز می‌باشد. نرخ مشارکت نیروی کار در کشور برزیل 61 درصد اعلام شده است، حداقل دستمزد در کشور برزیل 998.0 رئال برای هر ماه می‌باشد که رقم خوبی است. در این کشور سن بازنشستگی برای زنان حدود 60 و سن بازنشستگی برای آقایان 65 سال می‌باشد. در کشور برزیل یکی از شغل های پر درآمد، گردشگری می‌باشد.

25. هند - India

یکی از کشورهای پهناور در دنیا کشور هند است که در رتبه هفتم قرار گرفته است. این کشور به عنوان دومین کشور پرجمعیت در دنیا محسوب می‌شود. جمعیت این کشور حدودا 1 میلیارد و 300 میلیون نفر است. کشور هندوستان در جنوب قاره آسیا قرار دارد. در سال‌های اخیر بعضی اشخاص به منظور بهبود یافتن شرایط زندگی و کار خویش، تصمیم به مهاجرت به کشورهای دیگر از جمله مهاجرت به هند می‌گیرند.

24. روسیه - Russia

روسیه، پهناورترین کشور جهان است و با داشتن جمعیت 147 میلیون نفری، نهمین کشور پرجمعیت جهان به شمار می‌رود.  روسیه، همچنین یکی از کشورهایی می‌باشد که با مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیادی درگیر است. فاصله‌ طبقاتی فوق‌العاده زیاد بین فقیر و غنی، کیفیت پایین سیستم درمانی، آلودگی کلی هوا و خیلی از مشکلات دیگر موجب شده تا روسیه نتواند جزء برترین کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی باشد.

24. روسیه - Russia

23. ایرلند - Ireland
 

ایرلند در شمال غربی اروپا واقع شده است. این کشور به دو بخش، ایرلند شمالی و ایرلند جنوبی تقسیم شده است. آب و هوای این کشور بسیار مطلوب می‌باشد. دمای هوای این کشور در طول سال معتدل می‌باشد. بیشتر بارانی که در کشور ایرلند می‌بارد از طرف اقیانوس اطلس می‌باشد. در قوانین کشور ایرلند، زندگی جریان درستی دارد و به صورت کلی مردم این کشور قوانین زندگی خود را راحت‌تر از قبل می‌دانند و تلاش می‌کنند که به هر آن‌چه که در زندگی وجود دارد قانع باشند.

اقتصاد کشور ایرلند در زمینه خدمات به رشد 52 درصدی رسیده است؛ به‌ گونه‌ای ‌که دولت این کشور، خدمات را یک بخش مهم و ضروری تلقی می‌کند و اعتقاد دارد که یکی از علل رشد اقتصادی بالا در کشور ایرلند، وجود سیاست‌های خوب در زمینه خدمات می‌باشد.

22. امارات متحده عربی - United Arab Emirates

امیرنشین‌های ثروتمند کرانه‌ جنوبی خلیج فارس از 1971 به این طرف توسعه و پیشرفت چشمگیری را به خود دیده‌اند. اکنون امارات متحد عربی به ‌برکت نفت و برنامه ‌ریزی دقیق در جذب سرمایه ‌گذاران خارجی و گسترش صنعت گردشگری یکی از قطب‌های مهم تجارت بین‌المللی می‌باشد. تراکم جمعیت پایین و درآمد سرانه‌ بالا از خصوصیت‌های کشورهای نفت‌خیز عربی در حاشیه‌ جنوب و جنوب شرقی خلیج فارس به شمار می‌رود. این روزها ابوظبی، دبی، شارجه، رأس‌الخیمه، فُجَیره، اُم‌القُوَین، و عَجْمان به‌عنوان هفت امارت متحد و یکپارچه بیش از پیش به آینده امیدوار هستند.

22. امارات متحده عربی - United Arab Emirates

21. اتریش - Austria

اتریش به دلیل نظام اقتصادی سوسیالیستی خود، سطح زندگی بالایی را برای شهروندانش فراهم آورده است. این کشور بعد از پایان جنگ جهانی دوم در شرایط اقتصادی نسبتاً ضعیفی قرار داشت، اما در مدت چند سال توانست به یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا و جهان مبدل گردد. ساختار اقتصاد این کشور را شرکت‌های کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند، به همین علت شرایط اقتصادی اتریش برای شرکت‌های استارت آپی بسیار خوب است.

20. بلژیک - Belgium
 

بلژیک کشوری زیبا و دیدنی است که پایتخت آن هم شهر بروکسل می‌باشد. باید گفت که این کشور، مساحت بسیار کمی دارد؛ اما قدرت بالایی در منطقه دارد و از نظر سیاسی و اقتصادی بسیار موفق است.

این کشور، یکی از کشورهایی است که در زمینه بهداشت عمومی رشد خوبی داشته است؛ به ‌گونه‌ای که مردم این کشور در نظافت شخصی حرف اول را می‌زنند.

 

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به ژاپن

شغل آرایشگری در کانادا

19. اسپانیا - Spain

بیشترین قدرت پویای اسپانیا میراث و فرهنگ می‌باشد. شهروندان اسپانیا به کشور خود در موارد پر ماجرا، تاثیر گذار، خوشحال و دسترسی فرهنگی امتیاز داده‌اند. در این میان، دسته‌های کم امتیاز مانند قدرت، مالیات، و کیفیت حقوق نشان دهنده این امر است که اسپانیا هنوز راه زیادی را در مسیر اقتصادی دارد.

19. اسپانیا - Spain

18. فنلاند - Finland

فنلاند در مورد تحصیلات عمومی و کیفیت زندگی در صدر قرار دارد. این کشور شمالی در موارد تساوی جنسی، آگاهی محیط زیستی، و حقوق بشر امتیاز بالایی دارد. با این حال، شهروندان فنلاندی گزارش می دهند که کشور آن‌ها در کیفیت غذا، تفریحات و فرهنگ دارای نقص هایی می‌باشد. همچنین فنلاند در مورد قدرت نظامی امتیاز پایینی دارد.

17. چین - China

کشور چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان بعد از ایالات متحده، قدرت اقتصادی و گروه‌های کارآفرینی می‌باشد. اما توسعه تجاری سریع این کشور از کیفیت زندگی شهروندان متوسط سبقت گرفته است. چین در مواردی مانند تساوی جنسی، آزادی مذهبی، و امنیت امتیازات کمی گرفته است.

16. ایتالیا - Italy

ایتالیا یکی از قوی ترین اقتصاد‌های گردشگری در قاره اروپا را دارد و به دلیل تاریخچه و فرهنگ خود شناخته می‌شود. ایتالیایی‌ها کشور خود را با عناوین خوش منظره، دوستانه، و مد روز توصیف می‌کنند که دارای امتیاز عالی در دسترسی فرهنگی و غذا است. با این حال این گزارش ایتالیا را به عنوان یکی از فاسد ترین ملت‌ها در اتحادیه اروپا با رشد اقتصادی کند می‌داند. طبق این گزارش ایتالیایی‌ها از تاسیسات اداری دولت و شفافیت و مالیات‌ها رضایت ندارند.

15. کره‌جنوبی - South Korea
 

کره جنوبی به‌ عنوان یک کشور پیشرفته و مدرن شناخته می‌شود. این کشور تلفیقی از مدرنیته و سنت می‌باشد و در عین مدرن بودن، زیبایی‌های گذشته را نیز حفظ نموده است. پیشرفت چشمگیر کشور کره‌جنوبی در بخش‌های صنعتی سبب شده است تا نرخ بیکاری در این کشور کاهش پیدا کند و کره جنوبی را تبدیل به یکی از قدرت‌های اقتصادی جهان نماید.

14. سنگاپور - Singapore

سنگاپور یکی از ثروتمندترین کشورها در دنیا با نرخ بیکاری پایین و رشد اقتصادی بالا به شمار می‌رود. این کشور بازار کار قدرتمندی دارد و در دسته‌ محرک‌ها دارای امتیاز بالایی است که کشورهای تک و متمایز را شناسایی می‌نماید. با این وجود سنگاپور در موارد قدرت سیاسی، توانایی مالی و تساوی دستمزد امتیازات کمی دریافت نموده است.

14. سنگاپور - Singapore

13. نروژ - Norway

نروژ به علت حقوق‌های بالا، رونق بخش خصوصی و فرهنگ اسکاندیناوی متمایز معروف است. نروژی‌ها به کشور خود در مورد شهروندی کلی نمره‌ عالی داده‌اند و در موارد حقوق بشر، محیط زیست شناسی و آزادی مذهبی نمره‌ بالایی داده‌اند. همچنین این کشور در موارد شفافیت تجاری و تساوی تحصیلات عمومی رتبه‌ بالایی دارد. نقاط ضعف نروژ عبارتند از: قدرت سیاسی و نظامی.

12. دانمارک - Denmark

شهروندان دانمارک به مراقبت‌های بهداشتی و تحصیلات بالای رایگان دسترسی دارند و این کشور تقریبا نمره عالی در امنیت، ثبات اقتصادی و تساوی حقوق به دست آورده است. دولت دانمارک همچنین برای نرخ پایین فساد و شفافیت شناخته شده است. همزمان دانمارک بالاترین نرخ مالیات دریافتی را در دنیا دارد و در مورد توانایی مالی رتبه پایینی دارد.

11. فرانسه - France

فرانسه یکی از قدرتمندترین اقتصادها و تاثیرگذارترین فرهنگ‌ها می‌باشد و رتبه‌ بالایی در اتحاد بین المللی و حقوق بشر دارد. شهروندان فرانسه کشور خود را با عناوین مد روز، با نفوذ و با اعتبار معرفی می‌کنند. از سوی دیگر، فرانسه رتبه‌ پایینی در امنیت و توانایی مالی دارد.

10. هلند - Netherlands

کشور هلند در حقوق بشر در صدر قرار دارد و اولین کشوری بود که ازدواج همجنس‌ها را در سال 2001 قانونی کرد. این ملت همچنین برای اقتصاد کشاورزی قدرتمند و حقوق بالا شناخته شده است. هلندی‌ها امتیاز بالایی برای تحصیلات، زیرساخت، تساوی جنسی و ثبات اقتصادی داده‌اند. مانند فنلاند این کشور نیز امتیاز پایینی در توانایی مالی دارد.

9. سوئد - Sweden

سوئد قرن‌ها است یک ملت خنثی به شمار می‌رود. قدرت این کشور بر پایه‌ حقوق بشر و خدمات عمومی می‌باشد. مانند دیگر کشورهای شمالی، سوئد نیز نرخ بالایی در مالیات‌ها برای تحصیلات بالا و بهداشت عمومی برای همه شهروندان دارد. کشور سوئد در محیط زیست، شفافیت تجاری و دولتی و تساوی جنسی رتبه‌ بالایی دارد. شهروندان سوئدی در تفریحات، میراث فرهنگی و توانایی مالی امتیازات پایینی را داده‌اند.

9. سوئد - Sweden

8. انگلستان - The United Kingdom

قدرت سیاسی بین المللی انگلستان در تاریخ آن به عنوان بزرگترین امپراتوری جهان ریشه دارد. انگلستان رتبه‌ بالایی در قدرت سیاسی، ارتباط جهانی، حقوق بشر و میراث فرهنگی دارد. نقاط ضعف کم این کشور عبارتند از توانایی مالی، تساوی حقوق و متمایز بودن.

7. نیوزیلند - New Zealand

نیوزیلند در ایجاد امنیت بین المللی و صلح جهانی در صدر قرار دارد. این کشور به عنوان خوش منظره‌ترین کشور در جهان با صنعت گردشگری قوی شناخته می‌شود که بخشی از این صفات را مدیون سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings) است. مردم نیوزیلند در موارد خوشحالی، آگاهی محیط زیستی و ثبات اقتصادی امتیاز بالایی داده‌اند. با این حال نیوزیلند در موارد قدرت سیاسی و توانایی مالی امتیازات کمی دارد.

6. ایالات متحده آمریکا - United States of America

ایالات متحده هنوز هم قوی‌ترین اقتصاد و قدرت نظامی در دنیا به شمار می‌رود و به عنوان یک کشور تاثیر گذار شناخته می‌شود. آمریکایی‌ها آزادی مذهبی، اهمیت فرهنگی، فرصت کارآفرینی و قدرت بین المللی را با ارزش می‌دانند. پایین‌ترین رتبه‌بندی این کشور آگاهی محیط زیستی، تساوی حقوق و توانایی مالی است.

5. استرالیا - Australia

استرالیا یک کشور ثروتمند با نرخ امید به زندگی بالا و کیفیت زندگی می‌باشد. استرالیایی‌ها ملت خود را به عنوان خوشحال، دوستانه و خوش منظره توصیف می‌کنند. زیرساخت، ثبات سیاسی و سیستم تحصیلات عمومی این کشور نیز در رتبه‌ بالایی قرار دارند. استرالیا در قدرت سیاسی و میراث فرهنگی رتبه‌ کمی دارد.

4. سوئیس - Switzerland

سوئیس در مواردی از جمله ثبات اقتصادی، تحصیلات، حقوق بشر، بهداشت عمومی، اعتماد و محیط زیست رتبه‌ بسیار بالایی دارد. پایین‌ترین رتبه‌بندی آن در توانایی مالی و قدرت نظامی است.

3. آلمان - Germany

آلمان برای نیروی کار قوی آن شناخته شده است و نمره عالی در کارآفرینی دارد. آلمان از نظر اتحاد بین المللی، ثبات اقتصادی، ارتباط سیاسی با سایر کشورها و تحصیلات رتبه  بالایی دارد. با این وجود، آلمانی‌های کمی ملت خود را به عنوان دوستانه، سرگرم کننده و خوشحال توصیف کرده اند.

2. ژاپن - Japan

ژاپن به عنوان سومین اقتصاد قدرتمند در جهان و یک رهبر در زمینه تکنولوژی شناخته می‌شود. ژاپن در تحصیلات، کارآفرینی و دسته‌های قدرت جهانی بالاترین امتیاز را دارد. شهروندان ژاپنی کشور خود را به عناوین خلاق، مد روز و مدرن توصیف می‌کنند. با این حال، کشور ژاپن هنوز دارای نقص‌هایی در حقوق مدنی مانند تساوی جنسی و آزادی مذهبی است.

2. ژاپن - Japan

1. کانادا - Canada

کانادا به علت چند فرهنگی بودن و استاندارد بالای زندگی شناخته می‌شود.  رتبه کیفیت زندگی در کانادا بالاترین در جهان می‌باشد و رتبه بالایی در امنیت، ثبات سیاسی و بازار کار دارد. این کشور همچنین در تحصیلات رتبه سوم و رتبه دوم در شفافیت دارد و
یکی از نقاط ضعف زندگی در کانادا طبق این پژوهش، نبود کیفیت تفریحات و میراث فرهنگی می‌باشد.

 

بیشتر بخوانید:

پرستاری در آلمان

کار در عمان

روانشناسی در آمریکا

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا ، پیکاپ ویزا ،ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می دهیم ، شما می توانید با تماس با شماره ی 02122226480 از مشاوره ما بهرهمند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو