بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020

آگاهی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری 2020 از موضوعات بسیار مهم در رابطه با مهاجرت کاری به شمار می آید که هر متقاضی مهاجرت را به سمت خود جلب می کند. ما سعی کردیم که در این مقاله، شما را با بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در سال 2020 آشنا کنیم.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020

یکی از مهم ترین تصمیمات برای مهاجرت و زندگی، انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت کاری می باشد. متقاضیان باید برای مهاجرت کاری به کشورهای خارجی درباره بهترین کشورها برای مهاجرت کاری 2020 از دانش کافی برخوردار باشد تا توانایی آن را داشته باشند که متناسب با شرایط و توان مالی خود نسبت به انتخاب بهترین گزینه برای مهاجرت، اقدام نمایند. شرایطی که کشورها را به بهترین کشورها برای مهاجرت کاری 2020 تبدیل می کند، به صورت زیر است:

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020

  • چشم انداز اقتصادی
  • تعادل زندگی و کاری
  • امنیت شغلی
  • رضایت از مشاغل
  • میزان درآمد
  • فرصت های شغلی
  • رفاه اجتماعی
  • هزینه های زندگی

 

با در نظر گرفتن مواردی که بیان کردیم، بهترین کشورها برای مهاجرت کاری 2020 به صورت زیر می باشد:

کشور آلمان

آلمان جزو کشورهای حوزه شینگن می باشد که با 9 کشور دارای مرز مشترک است و پایتخت این کشور برلین می باشد.
آلمان از لحاظ بهداشت و سلامت عمومی، امکانات و کیفیت تحصیلی و امنیت، شرایط بسیار خوبی را برای مهاجران فراهم کرده است. آلمان از نیروی کار بسیار ماهری برخوردار می باشد اما میانگین سنی این کشور در حال بالا رفتن و پیر شدن است و همین دلیل یکی از دلایلی است که این کشور به یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت کاری در سال 2020 به شمار می آید. آلمان از لحاظ فرهنگی چهره های معروفی را در هنر، علوم طبیعی و علوم اجتماعی در اختیار دارد که غالبا اکثر ساکنان کشورهای دیگر با این چهره ها آشنا هستند.

به دلیل این که آلمان یکی از قوی ترین و بهترین اقصادهای اروپا و جهان را دارد، این کشور، کشور مناسبی برای مهاجرت کاری شناخته شده است که مهاجران می توانند از فرصت های شغلی، تحصیلی و سرمایه گذاری زیادی که آلمان در اختیار متقاضیان قرار می دهد، استفاده کنند. آلمان، پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا، دارای یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان است و از زمان اتحاد مجدد این کشور (آلمان شرقی و غربی)، شاهد رشد نقش آن در جامعه بین المللی می باشد.

کشور آلمان

کشور نروژ

نروژ کشوری با پادشاهی مستقل در غرب شبه جزیره اسکاندیناوی در قطب شمال است و پاینخت آن اسلو می باشد. نروژ علاوه طبیعت کمیابی که دارد، کشوری شاد و امنی نیز می باشد. آموزش و تحصیلات رایگان در دانشگاه های عمومی و کیفیت سطح زندگی بالا از امتیازات خوب برای شهروندان نروژی به شمار می آید. امید به زندگی در این کشور بسیار از شاخص بالایی برخوردار است و جزو 10 کشور جهان از لحاظ امید به زندگی به شمار می آید. نروژ کشوری است که درآمد ماهانه در آن بسیار بالا می باشد که همین مسئله، امنیت مالی برای متقاضیان مهاجرت کاری در این کشور فراهم می کند. کشف نفت و گاز در دهه 1960 موجب شد که اقتصاد این کشور به طرز چشم گیری پیشرفت کند و امروزه نروژ یکی از صادرکنندگان برجسته نفت در جهان به شمار می آید. در سال 1949 نروژ بی طرفی را کنار گذاشت و به عضویت ناتو درآمد. این کشور عضو اتحادیه اروپا نمی باشد و در هر دو سال 1972 و 1994، پیشنهاد عضو شدن به اتحادیه اروپا به وسیله نروژ رده شده است و این کشور عضو این اتحادیه نشده است. نروژ قوانین سخت و دشواری برای مهاجرت تعیین نکرده است و مهاجران می توانند از طریق ویزای تحصیلی، ویزای کار یا تأسیس شرکت، ویزای این کشور را دریافت نمایند.

کشور نروژ

 

بیشتر بخوانید:

شهرهای نروژ

کشور دانمارک

پادشاهی دانمارک شامل 2 کشور جزیره اقیانوس اطلس شمالی، جزایر فارو و گرینلند می باشد. همراه با سوئد و نروژ، این کشور اسکاندیناوی یک منطقه فرهنگی در شمال اروپا به شمار می آید. جمعیت کشور دانمارک 5.8 میلیون نفر تخمین زده شده است. دانمارک دارای چندین صنعت پیشرو از جمله گردشگری، فرآوری مواد غذایی و تولید فولاد، آهن و ماشین آلات است. ماشین آلات کشاورزی و صنعتی، داروسازی، مواد غذایی فرآوری شده و مبلمان از موارد اصلی صادرات کشور دانمارک به سایر کشورها به شمار می آید.

یکی از مسائلی که از امتیازات شهروندی این کشور به شمار می آید، آموزش عالی رایگان و حقوق یکسان زن و مرد می باشد. اگر بخواهیم کالاهای صادراتی این کشور را نام ببریم، می توانیم به تولید آهن، مواد غذایی، گردشگری، فولاد و ماشین آلات از صنایع پیشرو در دانمارک و موادغذایی فرآوری شده، دارو و مبلمان نیز اشاره کنیم. اقتصاد دانمارک مبتنی بر الگوی انعطاف پذیری می باشد که بازار کاری مناسبی در اختیار بیکاران قرار داده است تا مشاغل جدید، به طور ارزان و سریع جایگزین شوند. بنابراین این کشور یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری به حساب می آید و البته این مسئله را نیز بهتر است که حواستان باشد که این کشور یکی از بالاترین نرخ های مالیات بر درآمد را در جهان دارد. دانمارک از اعضای بنیانگذار ناتو، اتحادیه اروپا، سازمان ملل و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در اروپا می باشد.

کشور دانمارک

کشور کانادا

کشور کانادا نیز جزو بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در سال 2020 به شمار می آید. حدود دو پنجم قاره آمریکای شمالی سهم کانادا است و این کشور پس از روسیه دومین کشور بزرگ جهان می باشد. این کشور برخلاف مساحت بالایی که دارد، جمعیت آن کم می باشد و تقریبا جمعیت آن 35 میلیون نفر تخمین زده شده است. بیابان گسترده کانادا به شمال قسمت محسوسی از این کشور است. همچنین از دلایل اصلی تبدیل شدن این کشور به یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در سال 2020 و شهرت این کشور در بین مهاجران بین المللی می باشد که می خواهند نسبت به مهاجرت کاری در کشور کانادا اقدام نمایند. سیستم ویزای کاری این کشور بر پایه امتیازبندی می باشد. در حال حاضر تنها افرادی می توانند نسبت به دریافت ویزای مهاجرت کاری در کانادا اقدام نمایند که از این کشور پیشنهاد کاری دریافت کرده باشند.

کشور کانادا

تکنولوژی بالا، شرایط کسب و کار، نظام سلامت و آموزش های کارامد، امکانات خوب توسعه فردی و صنایع مبتنی بر فناوری نوین باعث شده است که کانادا جزو بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020 تبدیل شود. همچنین این کشور از صادرکننده های قابل توجه انرژی، مواد غذایی و مواد معدنی است و رتبه سوم جهان از نظر ذخایر نفت در اختیار این کشور می باشد و پنجمین تولیدکننده بزرگ نفت در دنیا است. کانادا بعد از روسیه، بزرگترین کشور جهان می باشد و پایتخت آن اتاوا می باشد و در حال حاضر جزو آرام ترین و امن ترین کشورها به شمار می آید.

 

بیشتر بخوانید: 

زندگی در کانادا

کشور استرالیا

مهاجران از کشورهای غیر انگلیسی زبان، به طور عمده از آسیا، در این کشور که کشوری ثروتمند و سومین کشور کم جمعیت جهان به شمار می آید، علاقه مند به مهاجرت به این کشور می باشند. متاسفانه شرایط پذیرش کشور کانادا در مورد پناهندگان در سال های اخیر کمی سخت گیرانه بوده است. در کشور استرالیا افرادی که در یک زمینه خاص مهارت لازم را دارند می توانند شغل بسیار خوبی پیدا کنند و با داشتن شرایط مورد نیاز، اقامت دائمی این کشور را اخذ کنند. شرایط بسیار مناسب کار در کشور استرالیا باعث شده است که ویزاهای کار مختلفی برای این کشور ایجاد شود.

کشور استرالیا

استرالیا کشوری ثروتمند می باشد که اقتصاد آن مبتنی بر بازار است که از تولید ناخالص داخلی و درآمد سرانه بالایی برخوردار می باشد. اقتصاد آن بر پایه خدمات، صادرات و تولید کالا صورت می گیرد. استرالیا عضو سازمان های مهم بین المللی و منطقه ای از جمله سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه می باشد.

 

بیشتر بخوانید:

سفر به استرالیا

کشور چک

همیشه کشور چک برای مهاجرت کاری مورد توجه متقاضیان قرار داشته است و در سال 2020 این کشور جزو بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020 تبدیل شده است. این کشور کوچک در قلب اروپای مرکزی قرار دارد و از ارتباطات خوبی با وین، بوداپست، برلین و سایر شهرهای اروپا برخوردار است. هر ساله میلیون ها گردشگر به این کشور سفر می کنند و همچنین مراحل تولید بعضی از بهترین فیلم های بین المللی نیز در این کشور صورت گرفته است. علاوه بر برلین و بوداپست، پراگ هر ساله کارگردان های فیلم را مورد استقبال قرار می دهد، بنابراین فرصت های شغلی زیادی را برای متخصصان فیلم در چک وجود دارد.

ممکن است چک با آغوش باز از مهاجران خارجی استقبال نکند، اما در بین 10 کشور برتر در شاخص های مختلف مانند شاخص کیفیت زندگی (7)، کار در خارج از کشور (2)، زندگی خانوادگی (4) قرار دارد و از رتبه های بسیار خوبی برخوردار است. البته این مسئله نیز باید ذکر شود که در کشور چک، امنیت شغلی مناسبی برای متقاضیان فراهم شده است.

کشور چک

کشور آمریکا

آمریکا نیز جزو بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020 به شمار می آید. پایتخت سیاسی آن واشنگتن اتس و نیویورک هم پرجمعیت ترین شهر آن می باشد. آمریکا، سومین کشور بزرگ در جهان به شمار می آید که مرز آن از شمال به کانادا و از جنوب به مکزیک منتهی می شود. بزرگ ترین جایگاه اقتصادی و نظامی جهان در اختیار آمریکا قرار دارد و تولید ناخالص داخلی آن حدود 16 تریلیون دلار در سال می باشد. ماشین آلات برقی، وسایل نقلیه، کامپیوتر، محصولات شیمیایی، حیوانات زنده، مواد غذایی و تجهیزات نظامی از عمده ترین صادرات این کشور به شمار می آید. کشور آمریکا همچنین از بزرگترین ذخایر زغال سنگ در جهان برخوردار می باشد.

ایالات متحده آمریکا اغلب در سازمان های بین المللی نقش اصلی را بر عهده دارد و بنیانگذار موسساتی مانند سازمان ملل، ناتو و بانک جهانی می باشد. آمریکا کشوری است که فرهنگ و نژادهای متنوع در آن زندگی می کنند که به واسطه ی امواج گسترده مهاجران از اروپا و دیگر قاره های جهان به وجود آمده است. ادبیات، هنر و موسیقی آمریکایی میراث غنی مردم بومی آمریکا را نشان می دهد. در حال حاضر بسیاری از شناخته شده ترین نویسندگان و مشهورترین چهره های ادبی در کشور آمریکا ساکن هستند. آمریکا محل تاسیس برخی از برترین دانشگاه های جهان از جمله دانشگاه هاروارد و موسسه فناوری ماساچوست می باشد.

کشور آمریکا

 

بیشتر بخوانید:

تابعیت آمریکا

 

کشور هلند

کشور هلند نیز یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020 به شمار می آید. هلند کشوری پادشاهی در شمال غربی اروپا است و پایتخت این کشور که همه با آن آشنا هستند، آمستردام می باشد و گل لاله از محصولات صادراتی مهم این کشور به شمار می آید.

در واقع هلند بزرگترین صادرکننده گل در جهان است. بازار کار، شرایط اقتصادی و رفاه اجتماعی خوب باعث شده است تا هلند، به کشوری مهاجرپذیر تبدیل شود. اگر چه شهروندان هلند برای تحصیل در این کشور باید هزینه ای را پرداخت نمایند اما متقاضیان زیادی دارد که با گذراندن دوره کارآموزی وارد بازار کار می شوند. هلند همچنین پلی برای ورود به اتحادیه اروپا به حساب می آید. مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، کار و یا ثبت شرکت و سرمایه گذاری صورت می گیرد. هلند محل تولد وینسنت وَن گوگ و رامبرانت نقاشان معروف هلندی و همچنین کشف میکروسکوپ، تلسکوپ و دماسنج بوده است.

کشور هلند

کشور بلغارستان

بلغارستان با راه اندازی شرکت های جدید در صنایع مختلف، فرصت های شغلی زیادی را در اختیار مهاجران و متقاضیان خارجی قرار می دهد. هزینه های زندگی در کشور بلغارستان پایین تر از بقیه کشورهاست و مهاجران در این کشور از امنیت شغلی مناسبی برخوردار هستند. اگرچه ندانستن زبان ممکن است مانع آشنایی کامل مهاجران خارجی با فرهنگ و سنت بلغاری شود؛ اما با این حال کشور بلغارستان به خاطر وجود شرایط مناسب و امنیت شغلی و همچنین رفاه اجتماعی همیشه مورد توجه متقاضیان قرار گرفته است. به دلیل وجود شرکت ها و کمپانی های بین المللی در کشور بلغارستان، این کشور گزینه ای مناسب برای پیدا کردن حرفه برای متقاضیان بین المللی است و شانس متخصصان خارجی را برای اشتغال در این کشور بالا می برد.

کشور بلغارستان

کشور فنلاند

کشور فنلاند نیز جزو بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020 به شمار می آید. فنلاند در شمال اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر هلسینکی می باشد. فرهنگ های مختلفی با زبان های مختلفی در کشور فنلاند سکونت دارند و سوئدی و فنلاندی از زبان های رسمی در این کشور محسوب می شود. فنلاند از کیفیت زندگی بالایی برخوردار است و شهروندان در این کشور برای زندگی، امنیت بالایی دارند. وضعیت اقتصادی کشور فنلاند نیز در جایگاه مناسبی قرار دارد و از رفاه اجتماعی بالا و آزادی مطبوعاتی مناسبی برخوردار می باشد. دانشگاه های فنلاند جزو بهترین دانشگاه های دنیا به حساب می آیند و این کشور به دلیل افزایش جمعیت سالمندان، گزینه خوبی برای مهاجرت کاری متقاضیان به شمار می آید چون این کشور به حضور نیروی جوان برای مقاصد مختلف نیاز دارد.

 

کشور لوکزامبورگ

این کشور کوچک در اروپا امنیت شغلی مناسبی در اختیار متقاضیان مهاجرت قرار میدهد اما یکی از گران ترین کشورها نیز به شمار می آید. شرکت ها به دلیل نرخ مالیات مطلوب برای شرکت ها، دفتر مرکزی خود را در لوکزامبورگ تاسیس می کنند. کشور لوکزامبورگ از نظر این که یک مرکز اقتصادی بین المللی به شمار می آید، شباهت زیادی با کشور سنگاپور دارد. علاوه بر 3 زبان رسمی فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگی، زبان انگلیسی نیز در این کشور رایج است. زیرا اغلب ساکنین لوکزامبورگ تسلط کامل بر زبان انگلیسی دارند. لوکزامبورگ یک کشور متعادل در زمینه های کار، تفریح و مسافرت به حساب می آید و افرادی که در این کشور زندگی می کنند از تمامی این موارد به بهترین شکل ممکن استفاده می کنند.

کشور لوکزامبورگ

کشور تایوان

یکی دیگر از کشورهایی که جزو بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در 2020 به شمار می آید، کشور تایوان است. شرایط کار در کشور تایوان به طور چشمگیری بهتر شده است و این کشور در رده بندی در سال 2016 نیز رتبه اول را به دست آورده است. مهاجران خارجی برای یادگیری زبان محلی کشور تایوان تلاش زیادی می کنند و این موضوع ممکن است برای اکثر مهاجران خارجی کمی سخت به نظر برسد، اما شرایط بسیار مناسبی در این کشور برای متقاضیان مهاجرت کاری فراهم شده است. تایوان ممکن است در همه شاخص ها در 10 دوره برتر قرار گرفته نباشد، اما مردم از زندگی خود در این کشور راضی هستند. کشور تایوان در شاخص هزینه های زندگی رتبه یازدهم، کیفیت زندگی رتبه 3 و سیستم مراقبت های بهداشتی و فرصت های شغلی رتبه 8 را به دست آورده است.

بیش از 60% از کارکنان و کارمندان تایوان از شغل و آینده شغلی خود رضایت دارند و تعادل کار و زندگی در این کشور کاملا برقرار است. این مسئله نیز باید گفته شود که کشور تایوان اولین کشور آسیایی می باشد که ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت شناخته است.

 

بیشتر بخوانید:

ارزان ترین کشورهای دنیا

گران‌ترین کشورهای جهان

امن‌ترین کشورهای دنیا در ۲۰۲۰

 

ما در مجموعه زانکو تمام امور مربوط به مهاجرت را از جمله وقت VIP سفارت کانادا، پیکاپ ویزا، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و .... را برای شما عزیزان انجام می‌دهیم، شما می‌توانید با تماس با شماره 02122226480 از مشاوره ما بهر‌مند شوید.

پیشنهاد سردبیر زانکو